Drs. Yvo Kortmann... Winterplein groot succes! Ereburger van Oisterwijk Aphrodite T-J Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 7 JANUARI 2009 - 33e JAARGANG - Nr. 1502 Carlo, en Yvo Kortmann (archieffoto). Carla en Yvo Kortmann (archieffoto): Huidverzorgingsinstituut (vervolg zie pagina 5) Schoolstraat 5 Jan Vriens Foto boven: Patrick van Vugt Foto onder: Rogier van Velthoven Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl ter en gekakel van de Parelhoenders: er was behoefte aan een frisse (burgemeesters)wind. Zijn droom ’je hebt goud in handen en gaat niet voor zilver’ spatte uiteen: 1 januari 2009 einde van bijna 19 jaar burgervader in Oisterwijk, steeds geflankeerd door de zorgzame Carla. Hij besloot zijn toespraak zoals altijd in stijl: veel dank aan allen maar vooral aan zijn gezin die het mogelijk maakte een burgerva der te zijn. ”We gaan nu een aantal Best-se- jaren tegemoet”, waren zijn laatste woor den. De muzikale omlijsting geschiedde via Toon Hermans, zijn idool. Met het zingen van het Oisterwijks volkslied en een daverend applaus werd dit afscheid besloten. De moraal van dit verhaal: de raad slachtte de kip met de gouden eieren!?!? 18 januari a.s. krijgt de Oisterwijkse gemeen schap de gelegenheid afscheid te nemen. De redactie wenst hem, zijn vrouw en kin deren c.a. een Best-ste toekomst toe waarin zij hun tomeloze energie opnieuw kunnen laten stralen. Bedankt voor alles wat je met name voor Moergestel hebt gedaan. Rob en Ted Outmayer, winnaars van de hoofdprijs, omgeven door de drie Moergestelse prinsesn. Vaders, moeders, kinderen, opa’s en oma’s flaneerden tussen de vele marktkramen, tentjes en activiteiten door. Honderden hadden op een gelukkig droge zondag in december het Winterplein ontdekt. En iedereen vermaakte zich meer dan uitstekend. Het gevarieerde concept met gratis activiteiten voor jong en oud, marktkraampjes waar je kunt shoppen en overal een plek waar een hapje of drankje te krijgen was, ondersteund met een leuk muzikaal optreden op het podium, sloeg aan bij het publiek. Meteen bij de opening was "het al druk. En het publiek bleef na het schit terende vuurwerk tot ver na 20.00 uur 's avonds genieten. De hoofdprijs in de Superloterij, de prachtige Ford Ka, was toen al gevallen. Het organiserend comité van Samenwerkend Moergestels Carnaval kan terugkijken op een Het publiek, dat in groten getale naar het Win terplein kwam, bracht de juiste sfeer. Vooral al die genietende kinderen zorgden voor prach tige plaatjes. Smullen van de chocomel, een po ging doen om te raden hoeveel ballen er in de auto zaten, het parcours afleggen met de gras maaier of de tokkelbaan uitproberen, deze acti viteiten waren constant bezet. En wat te den ken van al die kinderen die op de pony’s kon den rijden, met de kerstman mee mochten of de wc pottenrace probeerden te winnen. Samen iets lekkers eten en wat drinken, terwijl de spruiten rondsprongen op het springkussen. En lekker vanuit de grote tent luisteren naar de gezellige kerstmuziek van Clapopp, de 4 Saxes of DJ Nick. Als je aan een primeur wilde deel nemen, bezocht je de biertent. De drie reuzen, Heukelomse Mie, Moergestelse Ermelindis en Oisterwijkse Peer Paorel trokken volop de aan dacht bij de ingang van de tent. Binnen waren de drie nieuwe reuzenbieren, die op het podi um waren geïntroduceerd, te proeven en te kopen samen met nog vele interessante kerst- bieren. Gezien de omzet die Vereniging Piere waaiers Reuzenbieren realiseerde, kan gesteld worden dat de nieuwe bieren zeer in de smaak zijn gevallen. 3 3 Tijdens de afscheidsvergadering op 22 december j.l. is drs. Yvo Kortmann door de raad benoemd tot Ereburger van de gemeente Oisterwijk. Dit is de hoogste onderscheiding die de gemeente kent. De raad roemde hem vooral vanwege zijn inspirerende rol als- coach, zijn opvatting over collegi aal bestuur, zijn zorgvuldige en kritische wijze van het beoordelen van alle voorstellen. Bijzondere dank ging uit naar het aspect burgervader waaraan hij samen met zijn echtgenote Carla op een bijzondere persoon lijke wijze invulling gaf. De drukbezochte raadsvergadering kende een hele rij van sprekers. We memoreren enkele opvallende uitspraken. Niels van de Ven (CDA): 2008 was voor de raad een jaar van zelfreflectie en emotie. De drie wethouders: van ons had je als coach door mogen gaan. Ineke Depmann (gemeentesecretaris): be trokken, nabij en op afstand! Peter van der Velden (namens de veiligheids- regio): een gepassioneerd bestuurder, een door zetter die de grondlegger is van de Gemeen schappelijke Meldkamer. Mevr. Dirven-van Aalst sprak namens de regio-burgemeester haar verbazing uit over het feit dat Kortmann de rit niet mocht uitzit ten. "Dat had anders gekund”. Zij noemde de Kortmann’s de Clinton’s van Oisterwijk maar dan wel zonder sigaar en twee voor de prijs van één! Carlijn Kortmann gaf een aantal treffende voorbeelden namens de kinderen dat een doch ter zijn van een burgemeester geen onverdeeld genoegen is. Maar Pa heeft ook zijn goede kan ten, vooral als vader: altijd bereikbaar en behulpzaam. Zij beloonde haar vader met een kroon compleet met een groene parel. In zijn slotwoord zei Kortmann: ga er maar eens goed voor zitten.... en dat was nodig. Bijna 1 uur lang blikte hij terug en vooruit op zijn loopbaan onder de pseudoniem: Strodak en later Opa Kip: een sportief en sociaal beestje. Een lange fabel met vele, goede en soms scherp gekozen woordspelingen. Er zaten en zitten veel vreemde vogels en die ren in het Parelbos. Aan het slot vertelde hij over een mooie droom die hij had over Oisterwijk, zittend in de Linde boom voor het gemeentehuis. Maar ook dat bleek een echte mensendroom te zijn. Die droom werd nl. wreed verstoord door gekwet- Ook Scouting St. Jan (altijd actief) was natuurlijk te vinden op het Winterplein. zeer geslaagd evenement. Maar wordt het een terugkerend fenomeen ook zonder loterij? Als het aan het publiek ligt wel, want iedereen rea geerde zeer enthousiast. Of het evenement ech ter te organiseren is zonder de inkomsten van de loterij, blijft vooralsnog de vraag. In ieder geval is bewezen dat het Winterplein het echte kerstmarktgevoel opriep en dat dit zeer wel past op de Moergestelse evenementenkalender. J Huidverzorgingsinstiti,,i+ ÈK' J MOERGESTEL E S Tel. 013-513 1474 E me osgaK Uitgave en redactie: Burn '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij via e-mail: tot uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot uiterlijk maandag 12.00 uur A 41 RUM 80 J44« FISTSPLEZIER i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2009 | | pagina 1