Huis van de maand! I Stadsprins Mark d’n Urste: 100 Jaar Moergestel in de vierde uit De Vurhaai... Beeld’ krijgt vervolg! VAN OERS S3 izEn Noud Vriens en Ad Wolfs bij ‘n erg herkenbaar plekje Moergestel Wolfs (Adr.Zn) en Noud Vriens (die ook aan het vorige boek meewerkte) zijn er ding ’metaal’, gevolgd door ’n jaar installatie- ken, oude briefhoofden van ondernemingen Frans Becx op de Industrieweg, en daarna aan de Oisterwijkseweg 27a. Mark is getrouwd Fijne kerstdagen en een voorspoedig 2009! www.dapmoergestel.nl F 1 Wij wensen u prettige kerstdagen en ’n heel goed Nieuwjaar! Wij zetten onze schouders eronder. De avondspreekuren op 24 en 31 december komen te vervallen; tijdens de feestdagen blijven wij wel bereikbaar voor spoedgevallen. Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Zaterdag 27 december en 3 januari zijn wij 's morgens gewoon open; wel even bellen voor een afspraak a.u.b. Vl.n.r.: Harry Smits (Prins Hany d’n Urste), Mark van Daelen (Prins Mark d’n Urste) en Peter Swinkels (Prins Peer d’n Urste). Van Prins Pedro d’n Urste (Piet Witlox) hadden we helaas geen foto beschikbaar. 013 536 80 55 L 1 Ad Wolfs en Noud Vriens al druk... Ad Wolfs liep al lang met het plan voor ’n twee de boek, maar ja, wat wil je. Hij bezit inmid dels tienduizenden foto’s, tienduizenden nega tieven en talloze documenten waaruit ’n keus gemaakt kan worden. Noud Vriens, die enorm veel weet van de geschiedenis en de mensen van Moergestel, is er samen met Ad elke week ’n avond mee bezig, nu al anderhalf jaar lang. Het boek zal op dezelfde manier worden uit gevoerd als ‘100 Jaar Moergestel in Beeld’; op grootformaat en luxe afgewerkt. De uitvoering en vormgeving daarvan, evenals de druk zijn, zoals bij het eerste boek het geval was, in handen van Martien Oerlemans. Naar ver wachting zal het boek eind 2010 beschikbaar komen. In het boek worden onderwerpen overzichte- Wij danken al onze cliënten voor het vertrouwen in het afgelopen jaar en wensen iedereen vrije tijd bij overbuurman Frans Becx. Waar hij zijn vrije tijd begon werd later zijn vaste werk- Afgelopen juni werd Mark gepolst door de Prinsencommissie of hij interesse had om Stads prins te worden. Lang heeft hij daar, samen met Carla, niet over na hoeven denken. Zij zijn beide immers fervente carnavalsvierders en Mark ziet het als ’n mooie uitdaging. Ook zijn beide kinderen zijn enthousiast, dus dat komt wel goed! Wij wensen Prins Mark d’n Urste heel veel succes (en plezier!) toe in het komende car navalsseizoen! adres. In 1980 werd Mark er monteur voor de j tuinmachines en op dit moment is hij alweer ia™ te panden, Moergestelse religieuzen, vereni gingen, verdwenen winkels, café’s, cultuur zoals Het meest succesvolle boek dat ooit in Moergestel is verschenen: ‘100 Jaar Moergestel in Beeld’, uitgegeven in 1999, krijgt ’n vervolg. En wat voor een! Ad naar de LTS in Öirschot en volgde er de opïei- Wolfs (Adr.Zn) en Noud Vriens (die ook aan het vorige boek meewerkte) zijn er ding ’metaal’, gevolgd door ’n jaar installatie- al anderhalf jaar mee bezig. Het boek bevat de periode vanaf 1940 tot en met nu techniek. Ondertussen weckte Mark al in zijn en het wordt op dezelfde manier vormgegeven als ‘100 Jaar’. Alleen met dit ver schil: dit keer worden het 1.000 foto’s, waar het vorige boek er 600 had... twee kinderen: Nicole en Jeroen. Mark houdt van voetballen en hardlopen en hij is vanaf de heroprichting actief lid van de roemruch te mirlitonfanfare ’De Klomp’. Mark is daarnaast nog ruim 20 jaar bestuurs lid geweest van Buurtvereniging ’De Vurhaai’, waarvan zo’n achttal jaren voorzitter. Na het 50- jarig bestaan in 2007 is hij daarmee gestopt. Datzelfde jaar echter is hij toegetreden tot het bestuur van ‘De Pierewaaiers’. teMnden ^Moenrestelse rel^ieuzen vereni- vice’ en verhuurafdeling (officieel ’divisie- LC pallClCllj IVlOClgCöLClöC 1 CllglUUZCll, VC1C111 monorrAr’) gingen, verdwenen winkels, café’s, cultuur zoals i S het gilde, paadjes, pastoors en burgemeesters, Mark woont vanaf 1985 in’De Vurhaai’; aan- dorpsfiguren, diverse optochten, schoenfabrie- vankelijk in de woning nabij het bedrijf van ken, oude briefhoofden van ondernemingen Frans Becx op de Industrieweg, en daarna aan en winkels, kloosters, de kerk, kapellen en nog de Oisterwijkseweg 27a. Mark is getrouwd veel andere onderwerpen. met Carla Habraken en samen hebben ze Het wordt ongetwijfeld weer een unieke uitga ve waarnaar u zeker mag uitkijken. Over de vor deringen in de samenstelling van het boek gaan we u van tijd tot tijd op de hoogte houden. Mocht u ondertussen nog iets aan fotomate riaal bezitten, waarvan u denkt dat de samen stellers er iets mee kunnen, neem dan even contact op met Ad Wolfs, tel. 513 3156. Het is algemeen bekend dat de bakermat van het Moergestelse carnaval in De Vurhaai ligt. Immers, Café De Hut (Jaoneke en Lies van de Wouw-van Lieshout) stond aan de wieg van de oprichting van Carnavalsvereniging ’De Pierewaaiers’ in 1962. Het café was destijds gesitueerd op het adres Oisterwijkseweg 2, hoek Rootven-Oisterwijkseweg-Tilburgseweg. Sinds het moment van de oprichting kende ’De Pierewaaiers’ 22 prinsen. Sinds enige tijd worden die prinsen officieel benoemd als' ’Stadsprinsen’. Het komende jaar staat Prins Mark d’n Urste aan het hoofd van de carnavals- meute in Moergestel. Hij is inmiddels de vier de prins die uit ’De Vyrhaai’ komt: de buurt van de Oisterwijkseweg e.o. Prinsen die hem voor gingen waren Piet Witlox Jr. (1987-1988; en daarvoor was hij jeugdprins 1972-1973); Harry Smits (2003-2004) en Peter Swinkels (2005- 2006). Nóg ’n aardige bijkomstigheid: Harry Smits is geboren in het huis waar nu Peter Swinkels woont.Het leek ons daarom leuk om Prins Mark d’n Urste eens wat nader aan u voor te stellen. Mark van Daelen, hij immers gaat schuil achter de naam Prins Mark d’n Urste, is ’n écht Vurhaaier. Niet dat hij er geboren is, maar hij is er al wel zo lang woonachtig dat hij als zodanig aangemerkt mag worden. Mark is in februari 1963 geboren in Waalwijk. De familie Van Daelen kwam naar Moergestel toen Mark naar de 5e klas moest (’mister’ Ceulemans). Na de lagere school ging Mark tel. 013-5131465 Vraagprijs 275.000,- k.k. Rootven 12 te Moergestel Karakteristieke haltvrijstaande woning gelegen aan een doorgaande weg in het centrum van Moergestel. De woning heeft een ruime entree, kelder, een gezellige woonkamer met erker en open haard, afgewerkt met een houten vloer, keuken, bijkeuken met toiletruimte en cv-opstelling. Vaste trap (met traplift) naar 1 ste verdie ping met drie ruime slaapkamers (met hoge plafonds), een inloopkast en een geheel betegelde badkamer met douche, toilet, wa-aansluiting en boiler. De royale bergzol der (stahoogte) is te bereiken middels een vlizotrap. Er is mogelijkheid tot parkeren op eigen terrein. Perc: ca. 155m2, Inh.: ca. 320m3. KEES VAN DER BRUGGEN stucadoorswerken Pastoor de Louwstraat 5 5066 EG Moergestel Telefoon: 013-513 38 20 Mobiel: 06 - 40 58 89 00 E-mail: keesbrug@home.nl Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 www.vanoersmakelaardij.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 2008 jOb i DIERENARTSENPRAKTIJK moeVcèstel 9 MAKELAARDIJ NVM PAGINA 9

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 9