Q^erstwens... Wim en Alie Steenbakker-van Rossum 50 jaar getrouwd JOHN'S r z/ wensen u Jfnefeestdagen nieuwjaar! en n heel veerspeedig Corien van Balkom wint verzorgingspakket Drs. J.F.M. Janssen benoemd tot waarnemend burgemeester van Oisterwijk KVO-nieuws AvdW de nieuwjaarsbijeenkomst. U kunt zich nog opgeven bij het bestuur. 2* Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Met ingang van 1 januari 2009 heeft Commis saris van de Koningin, mevrouw J.R.H. Maij- Weggen, de heer drs. J.F.M. Janssen (44) - wo nende te Berkel-Enschot - benoemd tot waar nemend burgemeester van de gemeente Oister wijk. De heer Janssen was wethouder van Tilburg (2002-2008). Burgemeestér Y.C.Th.J. Kortmann, die zoals bekend de gemeente Oisterwijk per 1 januari 209 gaat verlaten, is per die datum benoemd tot waarnemend burgemeester van de gemeente Best. Het burgemeestersambt zal in beide gevallen worden waargenomen voor de duur van de benoemingsperiode van een nieuwe burgemees ter. Oudjaarsdag 2008... Voor velen en dan vooral oud-leerlingen is Wim Steenbakker de onderwijzer geweest op de Graaf van Ursel die met name een onuitwisbare herinnering heeft achtergelaten met zijn manier van verhalen voorlezen. De klas hing aan zijn lippen. Vanaf 1964 tot aan zijn pensioen was hij een vaste waarde op de school. Ook zijn vrouw Alie heeft zich altijd ’’thuis” gevoeld in Moergestel en het was vanzelfsprekend dat zij beiden na het pensioen hier zouden blijven en zo lang mogelijk in goede gezondheid een zelfstandige huishouding willen voe ren in de Pastoor van den Boogaardstraat in het ’’fietsdorp” Moergestel en er zijn nog geen voortekenen dat het niet zou lukken. Bergen op Zoom. Die periode werd afgesloten met het behalen van het gymnasium diploma en via het noviciaat naar het Groot Seminarie. Na 4 jaar kwam hij tot de conclusie dat hij niet geschikt was voor het priesterschap en juist toen bestond er een mogelijkheid om via een spoedcursus van één jaar onderwijzer te wor den vanwege het enorme tekort in het hele land. Wim ging dat doen aan de pedagogische academie (toen nog kweekschool geheten) te Breda en moest daarvoor in de “kost”. In dat jaar heeft hij Alie leren kennen omdat de hos pita van Wim een tante was van Alie. Wim en Alie ontdekten dat zij een gemeenschappelij ke hobby hadden: fietsen in de prachtige omge ving van Breda en op een van die tochten sloeg de vonk over. Desondanks behaalde hij toch het begeerde diploma en dacht te kunnen gaan sol- WIM STEENBAKKER Wim werd geboren op 31 maart 1929 te Ove- zande (bij Goes) als eerste kind in een gezin dat verder zou gaan bestaan uit 4 jongens en 2 meisjes. Zijn eigen moeder heeft hij niet gekend, die is vroeg gestorven (na het tweede kind) en zijn vader hertrouwde met een zus van Wim zijn moeder en Wim werd dus opgevoed door zijn “tanté” en dat is vlekkeloos, warm en harmo nieus verlopen. Zij was ook bij het latere gezin van Wim en Alie nauw betrokken. Tot aan haar dood was zij dagelijks gehuld in Zeeuwse kle derdracht. De vader van Wim was boeren knecht en dat betekende hard werken en wei nig verdienen en in zijn beleving waren de winters altijd streng. Na de lagere school ging Wim naar het semi narie, begonnen in Twello en later Helmond en Alle leden van de KVO hebben de uitnodiging gekregen voor de kerstviering op 17 december 2008 om 19.00 in Den Boogaard. Een fijne avond toegewenst. KVO Moergestel mag op 14 januari 2009 het 80 jaar bestaan vieren. Wij nodigen al onze leden van harte uit om aanwezig te zijn en samen dit heuglijke feit mee te vieren op woensdag 14 janu ari om 19.00 uur in Den Donk. Deze avond staat geheel in het teken van het thema “de kracht van 80 jaar KVO”. Onder het genot van een hapje en een drankje ontmoeten we elkaar tijdens i liciteren,maar op het ministerie van defensie kwamen ze tot de ontdekking dat Wim niet gemist kon worden bij de verdediging van het vaderland. Toen het ergste gevaar geweken was mocht hij afzwaaien en werd er gesolliciteerd. Dat resulteerde in een benoeming op een basis school in Achthuizen op het toenmalige eiland Flakkee. Er werd een huis toegewezen en in 1958 kon er getrouwd worden. Ze kregen er drie zonen. Na verloop van tijd kwamen ze tot de ontdek king dat wonen op een eiland als Flakkee veel nadelen had. Besloten werd naar elders te ver trekken en dat lukte vrij spoedig. Het werd Moergestel, waarheen een jaar eerder ook col legae Klomberg en Ceulemans waren vertrok ken. In Moergestel werd nog een dochter gebo ren. ALIE VAN ROSSUM Alie werd geboren op 9 juni 1933 te Vleuten als derde kind in een gezin dat verder zou gaan bestaan uit 4 jongens en 6 meisjes. Er moest in het grote gezin al snel gewerkt worden om bij te dragen in de dure kosten. Alie kreeg in Amersfoort bij zusters een interne opleiding voqr kokkin ih een ziekenhuis. Op een gege ven moment werd dat een baan als kokkin in een ziekenhuis in Breda en de gevolgen daar van kennen we inmiddels. Alie heeft de tradi tionele rol van huismoeder vervuld en toen de kinderen het huis uitwaren heeft zij zich ook voor de KBO in dienst gesteld door les te geven in het maken van poppen en is zij contactper soon voor de gymclub in Den Donk. SAMEN Wim heeft ooit een “zweepslag” opgelopen die toen niet goed behandeld is. Het lopen van wat i langere afstanden heeft hierdoor zijn beper- kingen, maar in en rond het huis gaat het goed en voor het fietsen heeft het geen enkele beper king en dat is de gezamenlijke hobby. Er zijn inmiddels 10 kleinkinderen en neem daarbij dat er van beide kanten een grote fami lie is over het hele land verspreid waar goede banden mee bestaan, dan kunnen we begrijpen dat ér veel gefietst en gereisd wordt. Er zullen niet veel gouden paren zijn die intensief een agenda bij moeten houden, maar Wim en Alie in ieder geval wel. FEEST 31 december is de eigenlijke dag maar het feest is een dag eerder en wordt gevierd in (grote) familiekring. Wij feliciteren alvast hartelijk met deze mooie mijlpaal. PAGINA 5 ADVERTORIAL Ter gelegenheid van Kerstmis heeft Schoonheidssalon 'Apparanza' Corien van Balkom in de bloemetjes gezet. Zij is de winnares van de trekking uit de stempelkaarten en ontving daarvoor een verzorgingspakket t.w.v. 100 euro! Maak ook kennis met 'Apparanza’ en doe mee aan deze unieke stempelactie! Mob.tel.: 06-41856316 Fax: 013-5134805 Foto Vlaminckx Oisterwijk ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 2008 I meubel- en autostoffeerderij Moergestel Postadres: De Stappert 69 5066 ME Moergestel Werkplaats: De Sonman 8A 506 GJ Moergestel www.johnsstoffering.nl info@johnsstoffering.nl Vanaf 2009 heeft schoonheidssalon Apparanza nieuwe behandelprogramma's voor een nóg beter resultaat! Voor meer informatie en/of afspraken: 06-13273893 www.apparanza.nl Schoonheidssalon 'Apparanza' wenst u fijne kerstdagen en een innerlijk en uiterlijk, mooi en gezond 2009 toe!!! schoonheidssalon In onze parochiekerk mogen de kinderen tij dens de eucharistieviering op zondag, terug van hun eigen woorddienst, iets vertellen over wat ze gehoord en gedaan hebben. Ik herinner me nog dat een van de kinderen vorig jaar aan de mensen in de kerk vertel de dat Maria en Jozef een kindje zouden krijgen maar dat er ook iets was met een engel...! 'Maar dat weet ik niet precies...', zei hij. En direct vervolgde hij: 'Ik denk dat die engel met Maria naar bed geweest is.' U kunt het zich voorstellen: gelach door heel de kerk en de jongen keek me vragend aan zo van: was het zó gek wat ik zei? Kinderen van nu worden met een andere wer kelijkheid groot dan toen velen van ons nog kind waren. Voor ons was alles waar zoals' het in de oude verhalen tot ons kwam. Toch blijft het oude verhaal, ook die van de Kerstnacht in Bethlehem, nog steeds dezelf de en bereiden we ons jaarlijks voor op dit belangrijke gebeuren dat God het weer aan durft om met ons op weg te gaan. Jesaja zei het ons al op de eerste zondag van de advent: 'U komt ieder tegemoet die van harte rechtvaardig handelt, die uw weg gaat, met U voor ogen'. We blijven mensen met menselijke fouten maar we mogen toch ook van elkaar zeggen dat de meeste van ons zulke mensen pro beren te zijn. Misschien mogen wij straks, als het Kerstfeest is aangebroken, in die andere mens ervaren wat Jesaja schreef: U komt ieder tegemoet die van harte rechtvaardig handelt, die uw weg gaat, met U voor ogen. Namens ons parochiebestuur en de pasto- raatsgroep wens ik u allen een Zalig Kerstfeest en een gezegend 2009. pastor Theo te Wierik msc

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5