Opening Moergestel Kreatief Wendy zwemt toptijden tijdens Swim Cup Eindhoven Scouting Moergestel in 2008 Nieuwjaarsconcert 10 januari Den Boogaard Uniek kerstconcert 2e kerstdag Kerstactie Voetbalvereniging Audacia 9 Scouting Moergestel De deelnemers aan de lustrumeditie van Moergestel-Kreatief. Op de foto ontbreekt Karin Verbakel. “Een super weekend, ik wist niet dat ik dit in me had”. Verbaasde woorden van de 20-jarige Moergestelse. Het kerstfeest is een feest van tradities. We bezoeken familie en vrienden, zorgen voor een feestelijke maaltijd en nemen wat meer tijd voor elkaar dan in de rest van het jaar. In dit rijtje past intussen naadloos de opening van Moergestel-Kreatief op tweede kerstdag. Tussen alle aangename “verplichtingen” door is het dikwijls een verademing om even huis en haard te verlaten en een bezoekje te brengen aan Galerie de Verdieping, industrieweg 16 te Moergestel. In deze sfeervolle galerie wacht u een keur van kunstwerken van uitsluitend Moergestelse kunstenaars. Schilderijen, pas tels, tekeningen, beelden, glasplastieken en glas-in-lood van plaatselijke bodem sieren wan den en sokkels. Natuurlijk bent u nog de hele maand januari welkom maar wordt ook bij de opening uw aanwezigheid door de kunstenaars zeer op prijs gesteld. Vanwege het bijzondere karakter van deze bijeenkomst, de galerie viert zijn vijfde lustrum wat betreft Moergestel- Kreatief, wordt de opening verricht door nie mand minder dan onze burgemeester, de heer Kortmann. Dus, op tweede kerstdag er even tus senuit? Dan om 13.00 uur naar Industrieweg 16, Galerie de Verdieping, (een traplift is aan- wezig) Kijk voor meer informatie en foto’s op onze site www.galeriedeverdieping.nl Galerie open: zaterdag van 13.00-17.00 en zondag van 11.00-17.00 uur. Nieuwjaarsdag gesloten. Het jaar 2008 zit er weer bijna op. Zo ook voor de scouting in Moergestel wat dit jaar het 45 jarig bestaan vierde. Een feestjaar waarbij we, naast de wekelijkse groeps activiteiten, een aantal gezamenlijke activiteiten en uitstapjes gehad hebben. We hebben er een echt jubileumjaar van gemaakt. Omdat we wekelijks al bij elkaar komen is het natuurlijk iedere week wel feest, maar er zijn toch een paar bijzondere dagen geweest die we in het teken van 45 jaar scouting in Moergestel hebben gedaan. Zaterdagavond 10 januari om 20.15 uur kunt u de muzikale nieuwjaarswensen van muziekvereniging Prinses Juliana weer in ontvangst nemen. Een mooie concertzaal, een leuk en gevarieerd pro gramma, dus een prachtige avond uit voor jong en oud! Zoals ieder jaar mag u muziek van allerlei genre verwachten. Vorig jaar kwam de slagwerkgroep met een voor iedereen verrassend repertoire ten tonele, en ook dit jaar mag u van hen weer heel wat verwachten. Behalve de afwisselende ritmes kunt u zeker genieten van de lichtshow die speciaal voor dit concert is uitgewerkt. Na de pauze en het huldigen van enkele leden zal het harmonieorkest onder leiding van Arthur Verhofstad met een kwalitatief sterk programma op het podium komen. Speciale aandacht verdient zeker het muziekstuk waar in twee soloklarinetten op onnavolgbare te bewonderen zijn. Prinses Juliana wenst u alvast fijne feestdagen en een gezond 2009. Hopelijk bent u ook dit keer weer in groten getale aanwezig bij het nieuwjaarsconcert van onze eigen harmonie. De toegang is gratis en de zaal is vanaf 19.30 uur geopend. Graag tot ziens op 10 januari in Den Boogaard! haar PR, maar plaatste ze zich als 5 de in de A- finale. In die finale, waar ze het moest opnemen tegen zwemsters als: Heemskerk, Dekker, Veldhuis, allen geacteerd op de Spelen in Beijing en de Canadese Morningstar, hield ze zich behoorlijk staande. Met 2.02.82 wist ze beslag te leggen op de 7de plaats net achter de Canadese. Weer een persoonlijk record. Over 2 weken volgt de Open NK korte baan in Amsterdam. Ook hier wil Wendy weer van zich laten horen en een aanval doen op het Nederlandse Record 200m rugslag. We dui men voor haar. Zo hebben we op 11 en 12 april een sportief weekend gehad. Na de overnachting van vrij dag op zaterdag zijn we van start gegaan met een zeskamp voor alle leeftijden. Onnodig te zeggen dat er ook het nodige water aan te pas kwam. Eén van de leiding had zelfs een trac tor geregeld waarbij de groepen van groot tot klein hun krachten konden meten. Allerlei spelletjes waren voorhanden om eikaars krach ten te meten. En het was niet de kleintjes tegen de groten {de jongste zijn tenslotte 5 en er lopen er ook diverse rond van 18 en ouder, maar iedereen door elkaar gehusseld. Het was een geweldig weekend waarbij ook de ouders een kijkje kwamen nemen. Verderop in het jaar hadden we zo in mei de jaarlijkse vrijwilligers- dag. Op die dag gaat de leiding en bestuur geza menlijk iets doen. Dit is dan voor iedereen een verrassing en zo gingen we deze keer tandem fietsen. Aangezien Guus op dat moment aan zijn rondje Moergestel bezig was, paste dit wel in het thema fietsdorp. Op die dag hebben we ook diverse mensen in het zonnetje gezet. Vanuit scouting is het namelijk mogelijk om waarde ringstekens uit te reiken aan vrijwilligers voor scouting. Voor iedere vijf jaar kan men dan een waarde ringsteken geven. 5 jaar hebben ontvangen: Moniek Jonkers, Roel Scheffers, Peter van de Wouw, Perry van de Wouw en Wesley van de Wouw. 10 jaar hebben ontvangen: Clifford Hamilton, Martijn van den Hurk, Jan Jonkers, Caroline Kouwenberg, Bart de Laat, Maickel Marijnissen, Robbert Snik en Kim de Vries. 15 jaar heeft ontvangen: Elly van Zon. 20 jaar hebben ontvangen: Kris van Alphen, Jürgen Kaal en Yvonne Poppelaars. Vijfentwintig jaar heeft ontvangen: Petra Tekath. 30 jaar hebben ontvangen: Ron van Oirschot en Kees van de Loo. Op vrijdag maakte Wendy een uitstapje naar de 100m vlinderslag. In de ochtendsessie verbaas de ze vooral zichzelf, maar ook haar trainers, door 2Vi seconden onder haar PR te zwemmen en zich te plaatsen voor de A-finale. In deze fina le bleef ze net boven haar tijd steken, maar hier is zeker de aansluiting met de Nederlandse top. Zaterdag moest haar dag worden; eerst lekker even vlammen op de 100m vrijeslag en later plaatsen voor de finale van “haar 200m rugslag”. De 100 meter vrijeslag werd afgeraffeld in 0.57.51 (was 0.58.32) en daarna was 2.24.52 genoeg voor plaatsing in de finale. De B-finale voor de 100m vrij eslag werd afgemeld om zo hele maal voor de 200m rugslag te gaan. Het was dezelfde finale als 2 weken geleden in België tegen Kimberly Buys. De klok stond uiteindelijk stil vooe win nares Wendy op 2.14.59 (was 2.17.85). Een PR van 3,26 secon den. Ongelooflijk, een 2de tijd ooit gezwommen in de Nederlandse geschiedenis. Tevens was deze tijd goed voor een Brabant Record. Dag 3 zondag, afsluiten met de 200m vrij. In de ochtend moest Wendy er behoorlijk tegenaan. Met 2.03.59 bleef ze net boven 40 jaar heeft ontvangen; Riky Bergman van de Loo. Zoals u ziet kunnen we bouwen op een heel trouwe leidinggroep. Het zal wel met gezellig heid te maken hebben. Tijdens de uitreiking van deze waarderingstekens hebben we ook afscheid genomen van Riky Bergman van de Loo. Dit omdat ze het na al die jaren toch wel eens wel letjes vond. Riky heeft zowat van het begin af aan de scouting in Moergestel meegemaakt. En omdat wij als club vonden dat dit soort vrij willigers toch wel iets aparts behoren te krijgen is zij erelid gemaakt. Hierdoor zal zij altijd wel kom zijn bij de scouting. Bij gezamenlijke acti viteiten, maar ook als ze gewoon eens een kijk je wil nemen. En zo week na week kom je al snel tegen de zomervakantie aan. En net zoals bij de scholen vonden wij het eens tijd om een dagje uit te gaan. Met de hele club naar één of ander park doen we niet ieder jaar, maar 45 jaar maakte het toch mogelijk. We zij zo op 14 juni een dagje naar Archeon gegaan. Daar konden de kinderen een kijkje nemen in het verre verleden. Hoe Onze voorvaderen leefden, wat de Romeinen onder een circus verstaan, en nog veel meer. Het was een leuke en leerzame dag voor iedereen. Daarna volgde voor de diverse groepen uiter aard het jaarlijkse kamp. Echter wegens te wei nig leden hebben de Esta’s (7 tot 10 jaar) geen kamp gehad, maar zijn wel twee dagen vanuit Moergestel weg geweest. Een dagje Toverland in Sevenum en een dagje heerlijk zwemmen. Kan in de zomer toch nooit verkeerd zijn. Voor de tweede helft van het jaar hadden we ook nog een aantal plannen. Dit begon met het tra ditioneel “overvliegen”. Het overgaan van de ene leeftijdsgroep naar de andere. Dit vond plaats in het weekend van 12 en 13 september. Tevens hebben we op dit weekend het erelid maatschap overhandigd aan Kees van de Loo. Door zijn ziekte was Kees al geruime tijd niet meer op in het clubhuis geweest. Een ziekte waarvan we wisten dat die niet te overwinnen zou zijn. Kees is op 10 oktober helaas overle den. Voor ons allen een zwarte bladzijde. Als scouting Moergestel hebben we op een waar dige wijze en naar Kees zijn wens, afscheid van hem genomen en hem begeleid naar zijn laat ste rustplaats. Voor een club waarbij plezier voorop staat, was dit een moeilijke taak, maar we zijn dankbaar dat we dit voor hem hebben kunnen doen en mogen betekenen. Daarna werd het een beetje stil. Reden om feestelijk stil te staan bij een 45 jarig bestaan was er niet meer. Maar toch zullen we dit jaar op voor ons speciale wijze nog één keer bij elkaar komen. Óp 19 december vieren we onze kerstviering. Op die avond zullen we natuurlijk alsnog op feestelijke wijze stilstaan bij 45 jaar scouting in Moergestel en gewoon doorgaan naar alleen maar meer jaren van gezelligheid, samenspel en scouting zoals alleen scouting dat kan zijn. Doorgaan naar 2009 waarin we weer een heel jaar lang iedere week veel, heel veel plezier beleven in ons clubhuis D’n Donk. Tannie van Loon brengt première ‘Drieluik’ Roosendaalse componist Henk van der Vliet en Gloria van Vivaldi met Reusels Gemengd Koor. De Midden-Brabantse Orgelkring organiseert traditie getrouw op 2e kerstdag voor de 33e maal een kerstconcert dat steeds plaats vindt in de Petruskerk in Hilvarenbeek. Dit jaar met een unie ke gebeurtenis namelijk de première van ‘Drieluik’, een compositie van de 80-jarige, uit u. Roosendaal afkomstige, componist Henk van der Vliet. Hij componeerde het kerststuk voor orgel (met als delen ‘Pastorale’, ‘Aanbidding van de herders’ en ‘Optocht van de drie koningen’ spe ciaal voor organiste Tannie van Loon, die zich daarmee erg vereerd voelt. Het concert begint om 15.00 uur. De entree bedraagt 5,-; CJP-ersen65+ betalen €4,-. Donateurs hebben gratis toegang. Voor verdere informatie: zie onze site http://members.home.nl/brabantseorgelklanken. Elk jaar in de Kerstperiode is het een hele druk te bij voetbalvereniging Audacia met het inpak ken van ruim 700 kerstpakketten om deze bij u aan te bieden voor de prijs van. 3,50. Dit jaar is het pakket een vers gebakken kerst brood. A.s. zaterdag 20 december zullen de D- pupillen vanaf 12.00 uur bij u aan de deur komen. De opbrengst komt ten goede aan de jeugdafdeling. Hartelijk dank namens de Activiteitencommissie Jeugd Audacia. 1 to ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 2008 PAGINA 23

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 23