Rico Salvettiloop over 5,10 en 15 kilometer i opticie modebewuste i" ZPKRT De Kleine Meijerij herdenkt jubileum in Moergestel VestiA Proeverij Roman-bieren en Kerstbieren op het Winterplein Zelfbediening in Bibliotheken Oisterwijk en Moergestel OPENINGSTIJDEN: Op IS februari in Moergestel Dinsdag t/m donderdag 09.00-18.00 uur Vrijdag 09.00-21.00 uur Zaterdag 09.00-17.00 uur De Gemeente Oisterwijk beschikt over 2 moderne bibliotheken. Vanaf de sportvelden van Roef! zal op zondagmorgen 15 februari om 11.00 uur in de morgen door de heldere winterlucht het startschot klinken voor de Moergestelse winterloop over 5 en 10 en 15 kilometer Ten opzichte van de vorige edities is er een belangrijk verschil. Voor het eerst is de afstand van 15 kilometer aan het wed- strijdschema toegevoegd. Voor de lopers op de langere afstand is er dus een mogelijkheid bijgekomen. Vervolgens werden de speciaalbieren van de Roman Brouwerij geproefd. Deze familie brou werij uit Oudenaarde (B) kent zijn oorsprong al in 1604. Onder een gezellige ambiance kwamen in café de Brouwer vier Abdijbieren, Sloeber het eerste speciaal bier van de Roman brouwerij en de Adraen Brouwer Dark Gold op tafel. Het abdijbier Ename Blond was bij de aan wezigen favoriet van alle op deze avond gepre senteerde speciaal bieren. Op zondag 21 decem ber is de Vereniging Bierproeven Moergestel op het St. Janspein, voor deze dag omgetoverd tot een Winterplein, aanwezig met een proeverij. Belangstellenden kunnen dan in een sfeervol le tent kennis maken met 10 speciaal voor deze gelegenheid geselecteerde Kerstbieren. wieken naar de wind zetten). Duidelijk kwam naar voren dat de bekende en zeldzame stan- derdmolen van Moergestel, of eigenlijk zijn voorganger, de oudst vermelde molen in Noord- Brabant is. Een standerdmolen is een onderkrui- er, dat betekent dat de hele kast meedraait als de molen naar de wind wordt gezet. In 1281 wordt ter plaatse al een windmolen vermeld. Natuurlijk passeerden ook lichtbeelden van de Kerkhovense molen, die van Berkel, de Kreitenmolen en die van Beek. Na de pauze kwam het maalproces van graan en schors ter sprake. De meeste leden kenden de verschillende graansoorten nog wel aan de meegebrachte voorbeelden. De vier wieken zijn meestal elk 13 lang en kunnen een snelheid halen van 50 km/uur. Dan moet je geen klap van de molen krijgen. Met en zonder deze kennis weet de heemkundekring de windvang van het waardevolle verleden en van de eisen van de toe komst goed te benutten. Op vrijdag jl. stond de Bierproefavond van de Vereniging Bierproeven Moergestel niet alleen in het teken van de Roman bieren. Ook werd op deze avond de prijs overhandigd aan de winnaar van loterij van het Bockspringen 2008. Peter S winkels was de gelukkige winnaar en ontving uit de handen van Albert Schuermans van de gelijknamige drankenhandel uit Dongen zijn gewicht in diverse bockbieren. Voorinschrijven garandeert u van een start plaats en ook van een extra korting op het toch al geringe inschrijfgeld. Dit kan vanaf nu al plaats vinden via www.inschrijven.nl Noteer zondag 15 februari alvast in uw agenda. Op dinsdag stond het verhaal van Ad van Gooi over windmolens in onze Kempen gepland. Maar Ad moest in de zaal van café-restaurant De Brouwer in Moergestel nog even wachten. De heemkundekring ‘De Kleine Meijerij’ die de causerie had uitgeschreven, bestond namelijk 60 jaar. In 1947 is de vereniging opgericht en in 1948 is dat bij de notaris vastgelegd. Daarom kwam de voorzitter van de provin ciale koepel, Brabants Heem, oud-burgemeester Piet Schriek van Sint-Oedenrode, langs om de vereniging te feliciteren. Zaterdag 27 december is bibliotheek Oisterwijk zoals gewoonlijk geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Op alle terreinen.het veelzijdige aan bod van informatie via de digitale bestan den en de grote collectie zijn daar prominente voorbeelden van. Ook in het verwerken van de uitleningen lopen de bibliotheken voorop..als een van de eerste vestigingen van Bibliotheek Midden-Brabant hoeft u in onze bibli otheken niet meer in de rij te staan aan de balie maar kunt u zelf de boeken regi streren op een zeer eenvoudige manier! Duidelijke computerschermen geven aan waar u het pasje en de boeken neer moet leggen. Door middel van een chip in het te lenen materiaal wordt alles vastgelegd. De medewerkers van de bibliotheek heb ben zo nog meer tijd om u te woord te staan en te helpen bij het zoeken naar informatie en of u wegwijs te maken in ons gevarieerde aanbod van boeken, tijdschriften, luisterhoeken en dvd’s voor jong en oud. Bibliotheken Oisterwijk en Moergestel zijn op woensdag 24 en 31 december ’s middags om 5 uur gesloten. Een week voor de loop zal u via dit medium meer gegevens aangereikt worden, maar wie na wat trainingsarbeid in het bos of elders nu al vast meer informatie wil hebben, kan zich via de digitale snelweg wenden tot de zeer infor matieve site: www.ricosalvettiloop.nl. U kunt zich daar ook vergewissen van het succes van vorige jaren, alsmede de uitslagen en tijden. En voor wie die stimulans nodig mocht hebben, delen we tevens mee dat er ook prijzen zijn voor de verschillende categorieën over de ver schillende afstanden. Zoals vele deelnemers van vorige jaren vast zullen weten loopt het parcours vanaf het start punt op de Roefterreinen door de prachtige bossen van onze gemeente. Maar ondanks die bijzondere, natuurlijke ambiance, hoeft men niet bang te zijn dat men slechts over weinig begaanbare modderpaden ploeterend de 5 of 10 of 15 kilometer moet afleggen. De te lopen afstand is bijna geheel verhard. Voorwaar een prima mogelijkheid om het sportief recreëren in onze prachtige natuur, als men dat graag wil, te combineren met een sportieve presta tie van hoog niveau. Maar dan wel een niveau naar ieders eigen behoefte en mogelijkheden. Ook dit jaar maakt de loop deel uit van een wed strijdcircuit, namelijk het ZLM wedstrijdcir cuit Midden Brabant. Voor dit jaar geldt dat alleen nog voor de 5 en 10 kilometer. Nogal wat KNAU-atleten zullen dan ook vast en zeker voor deze speciale gelegenheid en voor deze afstanden naar Moergestel afreizen. Maar laat u niet afschrikken!. Er is voldoende mogelijk heid om ook met een wat minder hoog aspira- tiepeil aan de loop mee te doen. Individueel en rustig genietend van de sportieve uitdaging in De Kleine Meijerij is een van de kringen van het eerste uur en is nog steeds succesvol. Ze omvat meerdere dorpen en ze houdt haar eve nementen telkens in een andere woongemeen schap. De levendige en actieve kring toont voortdurend nieuwe initiatieven, die aanslaan. De belangstelling voor het heem, de eigen woonomgeving en de eigen identiteit is in heel Brabant duidelijk in opmars. Ook de feesteling is met dik 600 leden een van de grotere krin gen. Bij een jubileum hoort een cadeau. Schriek bracht een speciaal voor de gelegenheid gewe ven kunstwerk mee, een unicum, waarin het logo van de Kleine Meijerij en de jubileumja ren zijn vermeld. De voorzitter van De Kleine Meijerij, Noud Smits, verzekerde dat het kunst werk een plaats krijgt in het heemcentrum in Oisterwijk. Daarna bracht Van Gooi voor de leden zijn aantrekkelijk verhaal “Van billen en kruien” (resp. de molensteen weer ruw hameren en de de natuur, of eventueel in groeps- gezins- of familieverband en met hetzelfde doel voor ogen. Het is de organisatie een eer om u nu al als loper of als supporter uit te nodigen voor dit beken de sportieve festijn. PAGINA 21 KACHELS HAARDEN SCHOUWEN vuur... gepresenteerd in zijn mooiste vorm Uw zicht is onze zorg... Door kunt u op rekenen. U krijgt onze zéér persoonlijke aandacht en oogzorg. Elk advies dat wij geven is daar door altijd uniek. Bovendien kunt u honderd procent zeker zijn van ons vakwerk en onze deskundig heid. Want u wilt de absoluut beste bril. En die krijgt u! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 2008 designhaarden sfeerhaarden hanghaarden houtkachels electrische haarden opengasvuten bio-ethanol accessoires "Mijn opticien moet een fijne neus hebben voor de laatste trends. En vooral: hij moet direct aanvoelen wat ik wil. Welk type montuur en brillenglazen die bij mij passen. Is dat teveel gevraagd? Zeker niet. Ik wil er goed uitzien!" Kerkstraat 23, 5066 EG Oisterwijk <a>LDK Ka pitein Nemostraat 113 Tilburg 013 - 5433965 info@vestiakachels.nl www.vestiakachels.nl f ér

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 21