Ok gij hurt in d’n opstoet! Talent gezocht voor Idols Muziek 2009 Winterplein winterklaar Eric Boogaers nieuwe prins Durdraaiers De Prinsessenbruid, een cultureel kerstcadeau NO blues bij GUO met multiculti cross over van aromatische arabicana-melange Nieuwjaarsbrunch-receptie Audacia I Aantal volwassenen: Aantal kinderen: prachtige en gezellige carnaval wordt in Moergestel en vooral in het Durdraaiersrijk. Superloterij Alle lotenkopers zijn zonder meer aanwezig. Zij hebben hun lot meegenomen en zitten zenuw achtig iets te drinken in afwachting van de allerlaatste trekking. Iedereen heeft tot nu toe de uitzendingen op Moergestels TV gevolgd. Op dezelfde manier zal nu de trekking verlo pen, maar dan live op het podium van het win terplein. Presentator Hans Antonis zal samen met de kersverse Prins van de Durdraaiers Eric Boogaers (Eric, proficiat!!) de trekking zoals altijd professioneel begeleiden. De drie Prinsen van Moergestel zullen hen ondersteunen, waar bij Eric een dubbelrol heeft deze keer. Maar waar het echt om gaat is natuurlijk de trek king van de hoofdprijs. De Ford Ka zal heel de Kinderoptocht: Ook dit jaar kun je vette prijzen winnen! Voor alle deelnemers is er in ieder geval een hele mooie button, een lekkere zak met snoep! Dus roep al je vrien den en vriendinnen bij elkaar, trek de step, bol derkar en alles wat rijd uit de garage. Maak er een kleurig geheel van, en zorg ervoor dat jullie act de eerste plaats op het podium vero verd! Contactpersonen: Dirk van Abeelen, Kloosterlaan 1, tel. (013) 513 0469 (dirk.van.abeelen@home.nl); Carlo van Esch, Schoolstraat 46, tel. (013)513 0111 Regisseur Sanne Eggenkamp bewerkte het ver haal ‘the Princess Bride’ tot een eigentijds sprookje. De Prinsessebruid is geen traditioneel kerstverhaal in de sfeer van Oliver Twist. Het is ook geen voorstelling met boze stiefmoeders of wolven, maar wel met zwaardvechters, geboef te, helden en natuurlijk een prinses. Spanning en romantiek, zang, dans, unieke decors, allemaal elementen die De Prinsesse bruid tot een mooie familievoorstelling maakt. Een heerlijk uitstapje in de kerstvakantie. Een Voor iedereen die het leuk vindt om muziek te maken of te zingen, organiseert muziekvereniging Prinses Juliana ook dit jaar weer een Idols Muziek. Het eve nement zal plaatsvinden op 25 januari 2009 in Den Boogaard, vanaf 13.00 uur. Ook nu zijn alle jongeren in de gemeente Oisterwijk van harte uitgenodigd om hun muzikale en/of vocale kunsten te vertonen op dit open podium. Multiculti arabicana-formatie NO blues bezet op zondag 21 december het podi um in ’t Boerderijtje aan de Oisterwijksedreef tussen Oisterwijk en Haaren voor een optreden in de serie GUO-rootsconcerten 08/09. NO blues begint haar aromatische melange van westerse americana folk-blues en traditio nele Arabische muziek om 20.30 uur. Lief hebbers kunnen tot zaterdag 20 december 18.00 uur tickets reserveren op www.do.nl/guo. Voor zover nog voorradig verkoopt Groeten Uit Oisterwijk daarna cash tickets ter plekke tus sen 20.00 en 20.30 uur. Voor het eerst in haar geschiedenis brengt de Vereniging van Oisterwijkse Spelers (V.O.S.) een kerstproductie: ‘De Prinsessebruid’. Op 26,27 en 28 december speelt het gezelschap vier voorstellingen in het Oisterwijkse Cultureel Centrum Tiliander. In een druk bezocht partyboerderij ’t Draaiboompje vond afgelopen zaterdagavond het Prinsenbal van Carnavalsvereniging de Durdraaiers plaats. Tijdens deze avond werd duidelijk dat Prins Eric d’n Urste en Adjudant Carlo de Durdaaiers zullen gaan leiden in het komende carnavalsseizoen. deelnemers beoordeelt en tips meegeeft. Maar het leukste is natuurlijk om in een volle zaal iedereen te laten genieten van jouw talent! Wil jij op deze fantastische middag ook je kun sten vertonen, geef je dan op vóór 23 december: petra@julianamoergestel.nl. Meer informatie en het inschrijfformulier zijn terug te vinden op de website www.julianamoergestel.nl. Voedselpakket Nog even aandacht voor de levensmiddelen pakketten. De jeugdgroep van de parochie De Kurkskes verzoekt u vriendelijk uw tas mee te nemen met daarin iets van voedsel. Geeft dat op het winterplein aan deze jongeren. Zij maken er een mooi pakket van en leveren dat rond kerst af bij de zieken in de parochie. Uw heeft uw tas toch nodig, want er kan ook gewinkeld worden bij de kraampjes op het winterplein. En gelet op het feit dat de Moergestelnaren het goede doel een groot en warm hart toedragen, verwach ten de Kurkskes veel voedselwaar. Opnieuw een zeer goede reden om het winterplein te bezoeken. Tot zondag! Wat je moet doen: - Bedenk een leuke act onder het motto van 2009: 'Zöo zót ók kunnen!' - Trek je vrienden van de bank en knutsel een carnavaleske act in elkaar. - Schrijf je in voor woensdag 18 februari het ingevulde formulier kun je inleveren bij één van de onderstaande contactpersonen. bijzondere actie van de V.O.S. die al decennia lang alleen in de zomer theaterstukken brengt in het Natuurtheater. Het toont de ambitie aan van een club die aan de weg timmert. In de maand van geschenken en attenties is De Prinsessebruid een prima suggestie voor onder de kerstboom: een cultureel kerstcadeau! Toegangsbewijzen zijn verkrijgbaar aan de balie en via de ticketservice van Tiliander. www.tilian- der.com. Informatie over de Prinsessebruid is te vinden op www.kerstvos.nl. Het inschrijfformulier, reglement en andere info is binnenkort te vinden op www.carnavalmoergestel.nl Info reserveringen Voor meer info en reserveringen: zie www.do.nl/guo of GUO-concertbrochure 08/09. Overige info (dus geen reserveringen): GUO-foon 521 0175. Na de ontvangst van onze zusterverenigingen de Pierewaaiers en de Dorstvlegels en in het bij zijn van onze ex-prinsen, was de tijd voor prins Jan aangebroken om af te treden. Het was voor velen de vraag of Jan de Vierde (Jan van Esch) terug zou komen. Jan heeft het de afgelopen jaren zijn taak fantastisch ingevuld, waarvoor onze hartelijke dank. Tijdens kolderieke acts vielen tijdens de avond vele droomkandida- ten, voor de functie van nieuwe prins, één voor één af. Zo rond elf over elf was de spanning niet meer te snijden en in een spannende finale act maakte de nieuwe prins zijn eigen bekend. Hier was hij dan: Eric Boogaersalias Prins Eric d’n Urste gaat regeren over carnavalsjaar 2008- 2009 in het Durdraaiersrijk..Na zijn installatie en vele felicitaties werd ook de naam van zijn Adjudant bekend en wel Carlo van Esch. Eric is al vele jaren (14 jaar raadslid!bekend met het carnavalsgebeuren in Moergestel. Natuurlijk zullen velen hem kennen als de ton prater maar ook zijn inzet voor vele commis sies: o.a. de Bierfeesten, SMC, Pieregeblèr en zijn bestuursfunctie kunnen we Eric dan ook gerust een carnavalsdier in hart en nieren noe men. Ook bij adjudant Carlo is de inzet voor het carnavalsgebeuren erg groot. Na deze prach tige avond werd duidelijk dat Prins Eric en Adjudant Carlo samen met de hofhouding van de Durdraaiers en met de Moergestelse zuster verenigingenervoor gaan zorgen dat het een Graag nodigen wij alle leden, ouders en sponsors uit voor een Nieuwjaarsbrunch op zondag 4 januari 2009 om 12.30 uur in de kantine van Audacia. Onder het genot van livemuziek, een hapje en een drankje (tegen ’clubavond’prijzen) luiden we het nieuwe sportieve voetbaljaar in! Voor de kinderen wordt er van alles geregeld. Zodat ook zij zich vermaken. Om alles goed te kunnen organiseren willen we graag weten wie er komt. v Aanmelden via het strookje (met geld) uiterlijk 20 december 2008 bij: Nicole Swinkels: Pr. Beatrixstraat 3 of Angelina van Dinter: Vooskerbos 12 of in de kantine achter de bar. Kosten: volwassenen: 5,00 p.p.; kinderen t/m 12 jr: 2,50 p.p. (dit inclusief 2 consumptie- bonnen pp) Naam: Adres: Moergestels carnaval staat dit jaar al vroeg voor de deur. Op zondag 22 februari trekt er onder het motto 'Zoo zót ók kunnen!' weer een bonte stoet door het dorp. Iedereen is druk bezig met lassen, timmeren, schilderen, kleding wordt in elkaar gezet en acts ingestudeerd. Er staat dit jaar dus weer een geweldige stoet op ons te wachten. Maar zonder jou vertrekt deze niet! Dus haal dat paard uit de gang, gooi je schoonmoeder uit het raam, vraag aan Mien je feestneus terug en ga als bloemetjesgordijn d’n opstoet in! Het organiserend comité van Samenwerkend Moergestels Carnaval is nog op zoek naar iemand die sneeuw kan maken. Want een witte kerst door moedertje natuur geregeld, zal ook dit jaar wel niet het geval zijn. De lichtjes in de kerstbomen, de chocomel en de glühwein roepen uiteraard al de echte kerstsfeer op, maar het is pas helemaal echt als de bomen onder de (kunst)sneeuw zitten. Als je dan op het winterplein rondloopt of in de tent van de bierproefvereniging onder de warme lampen een kerstbiertje proeft, heb je met het zicht op de besneeuwde omgeving het echte winterpleingevoel. Natuurlijk, we moeten het hebben van de sfeer en dat brengt in eerste instantie het publiek. Hoe meer mensen hoe gezelliger. Het is toch een prachtig gezicht als je kinderen ziet smullen van de chocomel, de gokkers een poging doen om te raden hoeveel ballen er in de auto zitten, de jeugd het parcours probeert af te leggen met de grasmaaier of de tokkelbaan uitprobeert. En wat' te denken van al die kinderen die op de pony’s rijden, met de kerstman meegaan of de wc pottenrace proberen te winnen. Als ouder drink je iets lekkers en de spruiten springen vro lijk rond op het springkussen. Ondertussen speelt Capopp of de 4 saxes gezellige kerstmu- ziek. Na het succes van 2008 volgt er natuurlijk een Idols Muziek 2009. Behalve de vele leden van de organiserende muziekvereniging, zijn alle muzikale jongeren uitgenodigd om mee te din gen naar de Gebr. Janssen Bokaal in diverse cate gorieën. Je kunt meedoen als solist of in een ensemble, instrumentaal of met zang. Er is net zoals bij de echte Idols een jury die de zondag op het winterplein staan te blinken en wordt meteen gebruikt voor het spel Ballen Raden. Wie o wie wordt de gelukkige winnaar van deze fantastische prijs? Aan wie zal rond 19.30 uur de sleuteltjes worden overhandigd'? De organisatie hoopt van harte dat de eigenaar van het winnende lot ook echt aanwezig zal zijn op het winterplein. Deze knaller is dan de inleiding op het knallende vuurwerk dat om 20.00 uur bij het einde van het winterplein start. Om het vuurwerk te laten slagen het vriendelijke doch dringende verzoek om het hele Sint Jansplein vanaf 16.00 uur autovrij te houden. Dit in verband met de veiligheid en eventuele schade aan uw auto. Kom dus te voet of met de fiets. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 2008 PAGINA 19 jcfkend

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 19