Fijne Feestdagen! Zondagmiddagwandelingen in Moergestel Judovereniging St. Jan Uw HART van levensbelang Driekoningenzingen 2009 dirkfood) serving your senses Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk wenst u fijne feestdagen. Een deel van de mannenwandelgroep Moergestel (vd.n.r.) Leon Loosveld, Tjeu Bruurs, Jan Somers, Piet Gelden, Ludo Claessens. Voor inlichtingen: Bart de Laat 513 3165 of John de Laat 513 3918. M&UtB - j KBO-Brabant U wandelt via het Simonnepaadje en langs het standbeeld van generaal C.M. Barber over de oever van riviertje de Reusel met een fraai uit zicht op het dorp. Waar u de Oisterwijkseweg oversteekt nabij Landgoed De Oude Hondsberg treft u een mooie kapel aan waar altijd mas sa’s kaarsjes branden. Verder wandelt u door een zeer afwisselend landschap met majestueuze eikenbomen,veen eilandjes met gagel en zach te berk. Tevens passeert u Landgoed Ter Braakloop en het 30 hectare grote Galgeven en de Pierenberg. Tot slot passeert u boerderij de Eendracht, landgoed Zonnewende en landgoed Dennenhoef. Via ‘achteraf paadjes’ en het Torenpad komt u weer terug in het dorp bij het startpunt aan het St. Jansplein. gen lied en de meeste opbrengst aan geld belonen met een prijs. Alle kinderen krijgen een koek, een beker chocolademelk en een kleine attentie. In enkele koeken zitten bonen, die ook nog goed zijn voor een prijs. Zoals je ziet is het de moeite waard om een col lectebus op te halen en ‘s middags langs de deuren te gaan zingen voor pater Theo Raaijmakers. aan hun oranje band 1 groene slip mogen dragen. Bob Stevens, Nina van de Heuvel en Mariska Rijnen mogen aan hun oran je band 2 groene slippen dragen. Dat hij een groene band verdiende liet Paul Beele zien. Voor 1 blauwe slip slaagde Myrthe van de Bruggen en Thom van 'de Bruggen en Ruud Pijnenburg mogen voortaan 2 blau we slippen dragen. De hoogste graduatie dit keer was de blauwe band, die verdiend werd door Jan de Laat. Deze 11 meisjes en 34 jongens hebben laten zien weer een stap verder te zijn en ze hebben onze gelukwen sen dan ook duidelijk verdiend. Vandaar meisjes en jongens, jullie allemaal van harte proficiat! En nu maar weer even genieten van de vakantie. We wensen ieder een hele fijne kerstdagen en natuurlijk een goede jaarwisseling. De lessen beginnen weer op 7 en 8 januari 2009. Judo is een fijne sport en gezonde sport voor zowel jongens als meisjes van af 5 jaar, die gerust eens vrij blijvend kunnen komen kijken en/of een les meedoen. De lessen beginnen op beide dagen om 18.30 in Den Donk. Afgelopen week werden de gebruikelijke halfjaarlijkse examens af genomen. Dat is de gelegenheid voor de judoka’s om te kunnen laten zien weer verder gevorderd te zijn in hun sport. Helaas kon Teun Smits niet meedoen omdat hij ziek was. Voor Maxim van den Bijgaart, Pieter van Gils, Stijn Pijnenburg, Thijs Koenraad, Yoran Mulder, Tom van Kempen en Maxim Mulder was het de allereerste keer dat ze op examen gingen, maar ze slaagden zonder enig voorbehoud voor al gele slip. Voor 2 gele slippen slaag den Onno van Dal, Nolke Bekkers, Sofie Zanders, Tessa Smits, Kay van Elderen, Koen Postelmans, Aimee Jansen en Yvet Roest. Voor Aimee en Yvet was het ook hun le examen. Dat ze rijp waren voor de gele band lieten Calvin Craens, Benjamin Schriks, Mick Uijlenbroek, Emma Roozen, Floris Zanders en Niels Ketelaars over tuigend zien. Nog een stapje verder kwa men Lars van de Bruggen en Gido Kok deze mogen 1 oranje slip dragen. En nog een stapje kwamen Hessel van de Heuvel, Lucas Stevens, Thom Weijtmans, Robin Hoeven, Rob Boogaers en Paul van Geloven, die zich voortaan met 2 oranje slippen mogen tooien. Voor de oranje band slaagden Janneke van den Boer, Sabine van den Boer en Roel de Groot, terwijl Ties van Gestel, Dax van Dijck, Luuk Beele, David de Lange, Rutger de Jong prachtige natuur waar doorheen wordt gewan deld. MTV zal tv opnames maken die eind januari worden uitgezonden. De start is direct achter de kerk in het fraaie centrum van Moergestel Op donderdag 15 januari om 14.00 uur is er een themamiddag over hartzaken en hartoperaties in Den Boogaard. De middag wordt verzorgd door de hartchirurg, de Heer van Straaten. Hij bespreekt op een voor iedereen begrijpbare manier ons hart met in het bijzonder hartope raties en de nazorg ervan. Zijn verhaal wordt ondersteund met beeldmateriaal. De middag is als volgt ingedeeld: Het eerste deel gaat over open hartoperaties. Daarna is er een pauze met gelegenheid voor een kopje koffie, thee of iets anders. Het tweede gedeelte gaat over hartklep- operaties en het aanbrengen van omleidingen. Er wordt steeds gelegenheid gegeven tot het stel len van vragen. We bevelen de middag van harte bij u aan. wandelingen is heeft Burgemeester Yvo Kortmann toegezegd de officiële opening (om 13.25 uur) te zullen verrichten. Waarschijnlijk zijn laatste openbaar optreden als burgemees ter van de gemeente Oisterwijk. Op deze zondag wordt de ‘Galgevenroute’ gewandeld. In het buitengebied zal Thies van Engeland (van Natuurlijk Thies van MTV) aan de voorbij gangers interessante verhalen vertellen over de Hoewel het nog geen Kerstmis is willen wij toch nu al denken aan 6 januari 2009, het feest van Driekoningen. Sinds jaar en dag wordt op 6 januari door kinderen, verkleed als koning, langs de deuren gegaan om te zingen. Ook in 2009 wordt het Driekoningen zingen georganiseerd- door de M.O.V.- groep van Moergestel. De deelnemende kinderen collecteren voor het goede doel: het project van straatkinderen van Theo Raaijmakers in Bolivia. De kinderen kunnen inschrijven en een .collectebus ophalen op maandag 5 januari van 14.30 tot 16.30 uur in het Parochiecentrum. De koningen worden op dinsdag 6 janu ari tussen 16.30 en 17.30 uur verwacht in café De Brouwer. Daar kunnen zij de collectebus inleveren en hun lied voor zingen. Een deskundige jury zal de mooist verklede groep, het best gezon- Zondag 28 december 2008 Op de laatste zondag van de maanden december tot en met april zijn er in Moergestel begeleide en vrije wandelingen aan de hand van het nieuwe Wandelknooppuntenstelsel Land van de Hilver’. Deelname is voor ieder moge lijk en is gratis. Afstanden variëren van 5 tot 14 km en kunnen naar behoefte wor den ingekort. Er kan worden gestart tussen 13.00 en 14.00 uur. Om 13.30 uur start de begeleide wandeling. Het merendeel van de route gaat over onverharde wegen, zorg dus voor goede (wandel)schoenen of laarzen. Bij de start worden gratis fly ers beschikbaar gesteld aan de hand waarvan de route kan worden gewandeld. Maar er zijn ook kaarten en wandelgidsen van het gehele wandelroutenetwerk van het Land van de Hilver tegen gereduceerde prijs te koop. Deze wandeltochten zijn voorbereid en uitge zet door een wandelgroep van 9 mannen uit Moergestel. Bestaande uit: Tjeu Bruurs, Jan Somers, Ludo Claessens, Leon Loosveld, Piet Zeegers, Ton van den Dussen, Frans Kuijpers, Wim Verhoeven en Piet Gelden. De eerst wandeling is op zondag 28 december. Startplaats is het Sint Jansplein in Moergestel. Omdat dit de eerste van de vijf zondagmiddag Tot 6 januari in café ’t Centrum. Ook wordt er gecollecteerd tijdens de diensten in de kerk in het weekend van 3 en 4 januari en in het Parochiecentrum tijdens de dienst op de eerste vrijdag van de maand 2 januari 2009. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 DECEMBER 2008 www.rabobank.nl/hilvarenbeek-oisterwijk Rabobank Vijf gangen. Eén prijs. Geen stress. Het is tijd voor de Rabobank. Dirk Builens info@dirkfood.nl T: 06 - 22343391 De laatste maand van het jaar is weer aangebroken. Kerstmis en Oud Nieuw staan weer voor de deur. Cadeautjes onder de kerstboom, kaarsjes aan en familie en vrienden dichtbij. De kantoren zijn als volgt geopend: - 24 decembér tot 16.00 uur. -31 december tot 14.00 uur. Kantoor Diessen is op beide dagen open tot 12.00 uur. Verwen uzelf en uw gasten met een Christmas O'light 5-gangen diner Samen gesteld in overleg en dagvers thuisbezorgd op Eerste of Tweede Kerstdag, indien gewenst inclusief servies en glaswerk. Kijk op www.dirkfood.nl voor de mogelijkheden, maak uw keuze en geef uw bestelling uiterlijk 18 december door. (Prijs per persoon: 57,50) w Belangenorganisatie voor senioren Afdeling Moergestel C *Wg**?gF PAGINA 15 W' 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 15