genoemd naar Peer Paorel en Heukelomse Mie Twee nieuwe reuzenbieren Open huis bij kunststof ramenfabriek op ’t Hoog ’Mis met 3 Heren’ over het katholieke verleden van Brabant Uitreiking prijs Bockspringen en Roman bieren op herhaling De makelaar De kracht van de combinatie Aanleveren foto's voor Moergestel- Nieuws dicht bij huis! Kom langs en bekijk onze nieuwe sieraden Bestrating Tuin-aanleg/onderhoud Dakbegroeiing Grondwerken Riolering Bestratingen en Groenvoorzieningen BV Zondag 14 en 21 dec. open 11-17 uur Edelsmid Beeldend kunstenaar Tilburgseweg 11Moergestel, 0135133168 Open: di t/m vr van 9.00 tot 18.00 uur Zaterdag 9.00 tot 13.00 uur En na telefonische afspraak www.keesketelaars.nl Het Ermelindisbier werd een doorslaand suc ces. Martijn Faasen geeft een paar redenen. Hij noemt onder meer de opkomst van het streek product. De Moergestelaren hebben het bier ontdekt als iets eigens van hun dorp. In die hoe danigheid wordt het zeer vaak als cadeau mee genomen. Het is overal ter wereld met smaak ontvangen. Een derde factor is volgens hem de relatie tot de reuzen. De drie reuzen van de gemeente Oisterwijk trekken de aandacht. Ze hebben tot andere initiatieven geïnspireerd, zoals de gemeentelijke vrijwilligersprijs. Het idee van de reuzen is inmiddels overgenomen door Tilburg en Hilvarenbeek. Voor elke bezoeker is er een leuke attentie. Bezoek de website: www.opthoog.nl voor meer informatie. RE/MAX Succes Moergestels Ermelindisbier smaakt naar meer De mensen achter de drie nieuwe reuzenbieren zijn van links naar rechts Jos van Breda, Martien op ’t Hoog, Bernard Smits, Bas Hessels en Martijn Faasen. De drie bieren hebben ieder hun eigen smaak. Peer Paorel is een stoutbier met een alcoholper centage van negen procent. Heukelomse Mie is met zeven procent de lichtste van de drie. Haar bier is een ‘Duvelachtig’ blond bier. Om het Ermelindisbier in smaak te laten aan sluiten bij de twee nieuwe is dit veranderd. Voorheen was het een tripelachtige, nu een India Pale Ale van acht procent. Verder staat de avond opnieuw in het teken van speciaal bieren van de Bierbrouwerij Roman uit Oudenaarde in België. Vanwege ziekten en afmel dingen is de eerder geplande bierproefavond afgelast en doorgeschoven naar 12 december. Op deze avond zullen een viertal abdijbieren worden geproefd. De abdijbieren zijn vernoemd naar Ename, een deelgemeente van Oudenaarde, waar men de ruïnes van de abdij van Ename bezoeken. In 1063 vestigden de Benedictijnen monniken zich in de burcht en bouwden het fort om tot een abdij. Er werden zelfs hopvelden in de buurt van Oudenaarde aangelegd. 1990 was het jaar van de succesvolle lancering van de Ename abdijbieren: Ename Dubbel en Ename Tripel. Deze reeks abdijbieren kreeg verster king van de Ename Blond (1997) en de amber- rode winterversie Ename Cuvée 974 (2002). Met de komst van Sloeber in 1983 werd voor het eerst een bier van hoge gisting met hergisting op fles in het gamma van de Roman brouwerij opgenomen. De avond zal worden afgesloten .met Adriaen Brouwer Dark Gold een nieuw bier van de Roman brouwerij wederom van hoge gisting met nagisting op de fles. Het is een karak- terbier, eigen aan de figuur en het werk van Adriaen Brouwer. Een typisch bruin bier, waar van de naam al geschiedenis schreef. Al deze bie ren staan op de agenda voor de liefhebbers van speciaal bieren. De avond begint op vrijdag 12 december om 20.15 uur in café de Brouwer, Rootven 11. Men is van harte welkom. Een vierde, belangrijke reden is de smaak van het Ermelindisbier en de geslaagde marketing daarvan. Het bier is op veel plaatsen in Moergestel en Oisterwijk en andere plaatsen te koop bij slijterijen en in cafés. De mensen ach ter de drie bieren hebben zeer serieuze plannen om er nu in heel Brabant mee aan de slag te gaan. De bieren worden gepresenteerd als Brabantse Reuzenbieren. Net als het eerste Ermelindisbier zijn ze alle drie uitsluitend te koop in flessen van liter. De flessen zijn los te koop of in een speciale verpakking van kar ton of hout. Dit hout is afkomstig uit de Oisterwijkse bossen. Op de etiketten staat de beeltenis van de drie reuzen van Oisterwijk, Moergestel en Heukelom. Op zaterdag 13 december organiseert ramenfabriek uit Moergestel een speciale open dag. De deuren van het bedrijf staan dan wagenwijd open voor een ieder die geïnteresseerd is in kunststof kozijnen, ramen en deuren. Bezoekers kunnen onder andere de productieruimte bekijken waar met gloednieuwe machines de kozijnen, ramen en deuren worden gemaakt. Men kan terecht voor alle gewens te inns en outs omtrent de kunststof producten. Op deze dag vindt tevens de introductie plaats van het Vintage kozijn; en productinnovatie die traditionele bouwers en architecten zal aanspreken. In de ruim bemeten showroom zijn de eindpro ducten te zien welke nauwelijks meer van hout te onderscheiden zijn. Het verschil zit enkel nog in het feit dat kunststof elementen geen groot onderhoud behoeven. Een team van deskundige medewerkers staat klaar om alle gewenste informatie te verschaf- fen. De speciale open dag is dus een uitgelezen kans om zich eens goed te oriënteren op het gebied van onderhoudsarme gevelelementen. Voor een hapje en,drankje is uiteraard gezorgd en daarnaast kan men ook nog eens profiteren van een aantrekkelijke winterkortingactie. De fabriek en de showroom zijn zaterdag 13 december geopend van 10.00 uur tot 16.00 uur. Tijdens de kerstmarkt op 21 december op het St. Jansplein in Moergestel worden twee nieuwe reuzenbieren gepresenteerd. Deze bieren zijn genoemd naar de reuzen van Oisterwijk en Heukelom, respectievelijk Peer Paorel en Heukelomse Mie. Ze worden toegevoegd aan het al langer bestaande Ermelindis-reuzenbier, genoemd naar de reuzen van Moergestel. De bieren zijn een initiatief van de Moergestelse carnavalsvereniging de Pierenwaaiers. Deze specifieke informatie wordt gegeven door Bernard Smits en Jos van Breda. Deze twee amateurbrouwers stonden mee aan de wieg van het Ermelindisbier. Zij ontwikkelden de receptuur van de drie nieuwe bieren. Het op de markt brengen ervan wordt gedaan door Bas Hessels, Martien op ’t Hoog en Martijn Faasen. De laatste was drie jaar geleden samen met Bart Claassen in het kader van hun stu die de grote gangmaker achter het Ermelindis bier. Met dit bier vierde carnavalsvereniging de Pierenwaaiers het 44-jarig bestaan. Programma met informatie, voordrachten en liedjes in Tiliander In Tiliander Oisterwijk is op 17 december om 14.00 uur een bijzonder program ma te zien over het Rijke Roomsche Leven. Drie kenners van dit katholieke verleden van Brabant lichten dit toe met sketches en liedjes uit die tijd, afgewis seld met serieuze informatie. De ‘Mis met 3 Heren’ wordt gebracht door Eric Kolen, Jan Smeets en Paul Spapens. Het programma was eerder te zien tijdens de opening van Den Boogaard in Moergestel. De ‘3 Heren’ zijn ieder op hun terrein experts op het terrein van de roemruchte periode die bekend staat als het Rijke Roomsche Leven. Eric Kolen (Geldrop) maakt onder meer het radioprogramma Brabant Leeft! voor Omroep Brabant. Jan Smeets is theatermaker en schrij ver. Paul Spapens (Moergestel) is schrijver en gespecialiseerd in volksgeloof. Het is bijzonder dat mensen met deze achtergrond met een caba retachtig programma door Brabant en Limburg reizen. De ’3 Heren’ hebben hier veel succes mee. Een van de kenmerken van het Rijke Roomsche Leven was dat er zoveel voordracht- jes en liedjes in omloop waren. In sketches over bijvoorbeeld preken, het aartsparadijs, de pas toorsmeid en biechten werd het nogal strakke katholieke leven op een milde manier op de kor rel genomen. Voor mensen die die tijd nog bewust hebben meegemaakt zijn de sketches in de ’Mis met 3 Heren’ een feest der herkenning. Het programma van de ‘Mis met 3 Heren’ bestaat enerzijds uit deze voordrachtjes en liedjes, ander- Op vrijdag 12 december wordt in café de Brouwer in Moergestel de maandelijk se Bierproefavond gehouden. Op deze avond zal de prijswinnaar van de loterij, die gehouden is tijdens het Bockspringen van 2008, Peter Swinkels uit handen van Albert Schuurmans zijn gewicht in bockbier ontvangen!Vereniging bierproeven feliciteert Peter met deze mooie prijs en nodigt hem dan ook uit om samen met partner deel te nemen aan de proefavond. zijds uit serieuze en gedegen informatie over het Rijke Roomsche Leven. Voor de samenstel lers is het een poging deze tijd te duiden, maar dan duidelijk met een knipoog. Ze richten zich zeker niet alleen op ouderen, maar nadrukkelijk ook op jongeren. Bij de informatie-overdracht wordt gewerkt met powerpoint. Het totaal levert een bijzonder programma op. Er is een groeien de belangstelling voor de periode die bekend is geworden als het Rijke Roomsche Leven. De ‘Mis met 3 Heren’ haakt daar op een zeer bijzon dere manier op in. De samenstellers geven op een sympathieke manier enig inzicht te geven in de katholieke Brabant waaraan nog tal van Heilig Hartbeelden, kapelletjes en neo-gotische ker ken en kloosters herinneren. Na dit middag- vullend programma zal ook duidelijk zijn dat er tijdens het Rijke Roomsche Leven veel werd gelachen. Kaartjes kosten 8 euro. KBO-leden en houders van een passe partout krijgen korting. Reserveren via www.tiliander.com en 521 7220. 41 I s w Het gebeurt steeds meer: het aanleveren van digitale foto's. We zijn daar natuurlijk blij mee maar moeten de inzenders van de foto's wel even wijzen op het vol gende. We kunnen nl. foto's niet 'zomaar' gebruiken. U moet altijd van het volgende uit gaan: de krant wil graag de foto's net zo groot hebben als dat ze op de camera staan. Wanneer de foto nl. verkleind wordt gemaild, kunnen we die NIET gebruiken! Het 'waarom niet?' is 'n technisch verhaal maar het is niet anders. Verder mag u fo to's nooit in een tekst-document plaatsen. Kort samengevat: foto's op originele grootte en altijd als JPG (niet in een Word-document)! Tel. 013-513 1339 www.wketelaars.nl Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 10 DECEMBER 2008 makelaars o.g. Kijk voor ons actuele huizenaanbod Marcel Vromans op: www.remax.nl/vision Pieter Burgers e-mail: vision@remax.nl Toon Coppens PAGINA 5 Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5