Fijne feestdagen! Nieuws van de Bibliotheek Winteravondlezingen Rabobank goed bezocht Start ondersteunings groep ’Verlies en dan verder’ voor senioren Bel Jos van Dijk Expositie ’’Groep Arendonk 2008” Is uw riolering verstopt? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... BOEKENVERKOOP INFORMATIE... HEEL VEEL INFORMATIE KNUTSELIDEEËN VAN DINY MERTENS... Tijdens de donkere wintermaan den organiseerde Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk voor hun leden drie boeiende en inspireren de winteravondlezingen. De lezin gen van Chris Zegers, Maarten van Rossem en Marc Lammers zijn goed bezocht. Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk wenst u fijne feestdagen. r PAGINA 7 www.rabobank.nl/hilvarenbeek-oisterwijk Raöobar* aldus Van der Poel. Het is tijd voor de Rabobank. De laatste maand van het jaar staat weer voor de deur. De maand van Sinterklaas, Kerstmis en Oud Nieuw. Cadeautjes voor de schoorsteen of onder de kerstboom, kaarsjes aan en familie en vrienden dichtbij. De kantoren zijn op 5 december vanaf 16.00 uur gesloten maar ook met de feestdagen regelt u uw bankzaken 24 uur per dag via internet en telefoon. Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 3 DECEMBER 2008 In de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel start op maandag 15 december een najaars boek verkoop! Een uitgelezen kans dus voor bezoekers die kunnen snuffelen naar boeken voor een klein prijsje. Prijzen voor de boeken variëren van 0.70 tot 1.20, DVD’s 2.00. Sla uw slag, er is is vast iets van uw gading bij. De verkoop duurt tot en met zaterdag 20 decem ber! In de gemeente Oisterwijk wordt de onder steuningsgroep ‘Verlies en dan verder’ voor senioren aangeboden. De groep wordt bege leid door medewerkers van Juvans en GGZ Midden-Brabant en start in januari 2009 op de woensdagmiddag. BALANS De balans opmaken van het verleden en de toe komst positief en met zelfvertrouwen tegemoet zien. Soms valt dat niet mee, zeker niet als men onlangs een dierbare heeft verloren. Met tegen slagen hebben we allemaal te maken. Maar hoe iemand ermee om gaat is per persoon verschil lend. Een steuntje in de rug is soms welkom. ONDERSTEUNINGSGROEP De ondersteuningsgroep is bedoeld voor seni oren die het zwaar valt om alleen verder te gaan na de dood van een dierbare. In de groepsbij eenkomsten wordt stilgestaan bij het leven van en met de dierbare, het afscheid, de moeilijke en mooie momenten en de gevoelens van de deelnemers. Ook wordt naar de toekomst gekeken. Welke plek krijgt de dierbare en hoe wordt vorm gege ven aan het leven zonder de dierbare? AANMELDEN Geïnteresseerden kunnen zich aanmelden bij het secretariaat van de afdeling preventie van de GGZ Midden-Brabant, telefoon (013) 580 84 80. De aanmelder krijgt dan een uitnodiging voor een kennismakingsgesprek. In de weekends van 6 en 7 december en 13 en 14 december 2008 zal in Galerie De Verdieping in Moergestel geëxposeerd wor den door 10 kunstenaars, opgeleid en onlangs afgestudeerd op de Kunstacademie in Arendonk (Belgie). Openingstijden zaterdag van 13.00 tot 17.00 en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De exposanten zijn: Trix Bekker (Duizel) werk: abstract, olieverf op doek. “Ik zoek d.m.v. vorm en kleur naar ‘ver stilling’ Cathy Broers (Berkel-Enschot) werk: abstract, olieverf en gemengde techn. op doek. Cathy wordt geïnspireerd door de vormen van plooi en (stoffen) als basis voor haar schilderijen. Marieke Cools (Goirle) werk: lyrisch abstract, acryl op doek met als inspiratiebronnen: luch ten en landschappen. Nelly Van Gorp (Reusel) werk: mix van abs tract en fig., olieverf op doek, met als thema ‘Land-schappen’. Titia Klijzing (Eindhoven) werk: lyrisch abs tract, olieverf en gemengde techn. op doek. “Ik wil met mijn schilderijen schoonheid weerge ven. Schoonheid, die gevoelens van vreugde en geluk teweeg brengt bij degene die naar mijn schilderijen kijkt”. Josee Van Laerhoven (Oisterwijk) werk: mix van abstract en fig., acryl op doek. “Ik ben ge fascineerd door ver-gezichten, kleuren en licht. Ik schilder (meestal) landschappen”. Ineke Ros ’s Gravenmoer) werk: abstract/fig., acryl of olie op doek. “Ik word geboeid door het fenomeen weerspiegeling. Op mijn schilderij- we weer een gevarieerd programma bieden”, en geef ik daar vorm aan op een abstracte en/of figuratieve wijze. Kees Rijnbout (Goirle) werk: abstract, acryl op doek. “Schilderen is voor mij uitdrukking geven aan datgene wat ik zie (waarneem), vermengd tpet innerlijke beelden. Elly Soetens (Heeze) werk: figuratief, olieverf op doek. Elly schildert portretten en modellen. Mariet Somers (Eindhoven) :”Mijn werk is abstract. Ik onderzoek lijn, vlak, kleur en vorm en wat dit in onderlinge samenhang doet, het is een proces dat me steeds weer op nieuwe composities brengt. Ik werk met acrylverf en voeg daar vaak materie aan toe. Daardoor ont staat een boeiende, gelaagde verfhuid. Ontdek de Online Diensten van de bibliotheek Vanaf 1 december zijn er in de bibliotheken van Oisterwijk en Moergestel ambassadeurs aanwe zig die de bezoekers alles kunnen vertellen over de online diensten van de bibliotheek. Met de online diensten is het mogelijk om veel infor matie vinden, maar niet iedereen is daar al van op de hoogte. De ambassadeurs zijn speciaal opgeleid om hun klanten te informeren over Al@din, Zoek&Boek en de Zoekmachine. Zij zijn enthousiast over de mogelijkheden en wil len graag meer vertellen over deze programma’s. De digitale diensten zijn onderdeel van het gewone aanbod van de bibliotheken. Achter de vraagbaak Al@din zit een netwerk van bibli othecarissen. Zij kunnen vrijwel iedere vraag beantwoorden en geven vaak al de volgende dag per e-mail antwoord. Via Zoek&Boek is het mogelijk om vanuit huis materialen aan te vra gen: het boek of de muziek-cd wordt voor je gereserveerd en als het niet in de bibliotheek beschikbaar is, kan het tegen een vergoeding van 2,50 uit een andere vestiging gehaald wor den. Zo heb je het binnen een week altijd in han den. En met de Catalogus -I- kun je over elk onderwerp informatie zoeken, maar je kunt ook zien wanneer een uitgeleend boek weer terug is in de bibliotheek, of welke boeken jouw favoriete schrijver nog meer op zijn naam heeft staan. Bovendien heeft Bibliotheek Midden-Brabant nog een aantal handige sites geclusterd per thema. Hierbij zitten een aantal sites die u alleen maar in de bibliotheek kunt raadplegen omdat wij hierop een abonnement hebben. In de bibliotheek blijkt dat bezoekers enthou siast zijn over de mogelijkheden van de digi tale omgeving. Zij ontdekken dat het handig is om vanuit hun luie stoel boeken aan te vragen, te verlengen, of alvast op te zoeken wat ze wil len lenen. De campagne loopt tot en met febru ari. Meer weten? Kijk op: www.bibliotheekmb.nl In deze presentatie van Diny Mertens staan cadeau’s en cadeauverpakkingen centraal. Uit gangspunten bij haar ideeën zijn zo goedkoop mogelijk werken, zoveel mogelijk gevoel er in leggen, foefjes en handigheidjes willen vrijge ven en... ze komen nooit uit een boekje!Een veelheid aan inspiratie voor de decembermaand! De presentatie is de hele maand december te bezoeken tijdens de openingsuren van de bibli otheek. “Met deze drie winteravondlezingen sluiten wij ons ledenprogramma voor 2008 af”, zegt Frans van der Poel van de bank. “We zijn alweer druk bezig met onze activiteiten voor volgend jaar. Als coöperatieve bank doen we graag iets extra’s voor onze leden en ook in 2009 willen “Met deze winteravondlezingen geven we meer inhoud aan het lidmaatschap. En onze leden kunnen eens naar iets anders luisteren dan naar een financieel praatje”, zegt Frans van der Poel, manager Coöperatiezaken van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk. Op 20 november was Chris Zegers aanwezig in de Tiliander in-Oisterwijk waar hij sprak over zijn motto: wat je kunt dromen, kun je ook realiseren. Gepassioneerd vertelde hij over zijn avonturen op reis. “Je kunt op elk moment van je leven van koers veranderen. Je moet openstaan voor geluk en de kansen pakken die zich voordoen”, sprak Chris Zegers de ruim 200 aanwezigen toe. Zo’n 250 leden luisterden op 25 november in de Hilvaria Studio’s in Hilvarenbeek naar his toricus Maarten van Rossem. Hij speculeerde aan de hand van het verleden over de mogelij ke ontwikkelingen in de nieuwe eeuw. Daarbij kwamen ook uitvoerig de Amerikaanse verkie zingen aan bod. Hockeycoach Marc Lammers sloot de rij op 2 december in Den Boogaard in Moergestel. Hij vertelde vol passie over zijn eigen visie op coaching en leiderschap.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7