OPRUIMING GUO-concertserie 2009/2010 090008844 “Benim Adim Einar Prijs voor documentaire Sfeervol Winterplein in Moergestel POIRTERS Thomas Cook is één van de grootse reisorganisaties van Nederland Aan leveren foto's voor Moergestel- Nieuws De makelaar R&/V1RK dicht bij huis! RE/MAX 1A J1T71r Zondag 21 december: Gemeente Oisterwijk subsidieert op dames-, heren en kinderkleding springkussen en voor de wat oudere jeugd is er een echte wc-pottenrace. Er kan door de vol wassenen ten behoeve van hun kinderen ook nog een gokje worden gewaagd. De Ford Ka is volgeladen met ballen. Diegene die met zijn opgave het dichtst het aantal ballen dat in de Ka zit, benadert, wint voor een dag bijv, bij een kinderfeest, het springkussen. MODEHUIS Raadhuisstraat 17 - Moergestel Telefoon 513 1287 Korting tot 50% Tot de organisatie behoren de touroperators Neckermann en Vrij Uit en het retailmerk Thomas Cook met 105 eigen travel shops en 45 franchise shops dit zijn zelfstandige onderne mers die gebruik maken van bepaalde dien sten van Thomas Cook. Thomas Cook Travel Shop Oisterwijk, behoort tot één van de 105 eigen travelshops. De vestigingsmanager, Inês Lapien, heeft samen met nog 7 dames een zeer ervaren team die u vakkundig kunnen helpen met het boeken van een voor u passende reis. Of het nu gaat om een fly-drive Afrika, een all-inclusive vakantie in Turkije, een camping in Frankrijk, een cruis- evakantie etc. etc. door de jarenlange ervaring heeft dit team samen bijna de hele wereld gezien en kunnen zij u uit eigen ervaring adviseren. Voor het team van Thomas Cook Travel Shop aan de Centrumpassage 11 in Oisterwijk staat persoonlijke service en kwaliteit hoog in het vaandel. Wij nodigen u graag uit voor een bezoek aan ons reisbureau, de koffie staat voor u altijd klaar. Tijdens het jaarlijkse congres van de European Association for Education of Adults (EAEA) heeft Noureddine Erradi namens ROC Tilburg in Dublin de Grundtvig Award 2008 in ontvangst genomen. De prijs werd 20 oktober jl. uitge reikt door de president van Ierland, mevrouw McAleese. MAAR ER IS MEER Een aantal detaillisten brengt in hun kramen hun waar aan de man voor het winkelende publiek. Voor diegenen die echt voor de gezel ligheid komen, is er glühwein, zijn er 10 ver schillende kerstbieren te proeven in de tent van de Vereniging Bierproeven, heeft Horeca Moergestel in hun biertent de verschillende drankjes voorradig, elders zijn er oliebollen, is er warme chocomel, zijn er broodjes worst etc. Ook aan de kinderen is gedacht. Ze kunnen pony rijden, er is een echte kabelbaan, er is straattheater, de Kerstman is er met zijn arrens lee voor een rondrit, de kleintjes kunnen op het VEILING Een ander belangrijk onderdeel wat we mis schien nog kennen van de oranjefeesten is het veilen van kunstwerken. Ook tijdens het Winterplein is er een kleine veiling met een aan tal zeer unieke werken die door bekende kun stenaars ter beschikking zijn gesteld aan de organisatie voor het goede doel. De opbrengst komt dus, net als de winst van de Superloterij, ten goede aan de carnavalsactiviteiten die voor kinderen en ouderen worden georganiseerd. Mocht u kunstminnend zijn, breng dan uw bankpasje mee of uw contanten en bied mee tij dens het veilen. Zondag 21 december wordt in Moergestel een bijzondere dag. Zorg dat u er bij bent en mocht u het vergeten, het vuurwerk om 20.00 zal u er alsnog aan herinneren. Voor de Grundtvig Award 2008 werden 143 projecten aangemeld bij de EAEA. Het project Professionals Experience Integration in Turkey (Newcomers in Turkey), naar een idee van Noureddine Erradi, kwam vervolgens samen met 28 projecten in je tweede ronde waarna de door HVBMediaproducties uit Moergestel geproduceerde documentaire tot winnaar werd verkozen. In de documentaire zien we 20 experts en beleidsmakers uit verschillende Europese lan den deelnemen aan een inburgeringscursus in Turkije. Ze kregen een intakegesprek in het Turks met behulp van een tolk, basislessen Turkse taal en sociale vaardigheden in het Turks. Ze liepen hierbij tegen dezelfde proble men aan als allochtonen die in een ander land arriveren waarvan ze de taal en de cultuur niet kennen. Hierdoor zijn ze beter in staat rekening te houden met interculturele verschillen. De film ’Benim Adim Einar’ (‘Mijn naam is Einar’) is bedoeld voor docenten om de echte belevingswereld van studenten met een ande re culturele achtergrond te kunnen begrijpen, maar ook voor ieder ander die in professione le zin bij integratie betrokken is. Zo is een ver toning in het Europese parlement vastgelegd en gebruiken enkele universiteiten in Amerika de film als lesmateriaal. De documentaire van Moergestelse bodem werd eerder vertoond op de IJslandse televisie en is intussen vertaald in het Engels, Spaans en Italiaans. De Ierse president reikte de prijs uit met de woorden, “you have done a marvellous job, please keep it this way”. Het mag duidelijk zijn dat HVBMedia producties (het productiebedrijf van Hans van Brunschot) best trots is op dit prachtige resul taat van zijn hand, al doet hij er zelf heel beschei den over. Van harte proficiat! SPONSORPOT Afgezien van de gemeentelijke subsidie was de GUO-concertserie al verzekerd van een drieja rige donatie uit een sponsorpot via Den Boogaard. Om haar begroting voor de GUO- concertserie volgend seizoen rond te krijgen, mist SPO nu nog 1500 euro. Creusen hoopt echter meer te realiseren dan een sluitende begroting. Hij organiseert al ruim dertig jaar pro deo concerten. “Ik werk fulltime in loondienst en heb een druk gezinsleven met vier kinderen. Voor de concertorganisatie betekent dat regel matig halve nachten en weekends doorstompen. Die combinatie is eigenlijk al jaren niet meer te harden. Al kon ik maar één dag in loon dienst per week compenseren met inkomsten uit de concertorganisatie. Dan kon ik al een stuk beter uit de voeten.” Met gemengde gevoelens verhuist SPO na dit seizoen haar GUO-concerten van ’t Boerderijtje naar Den Boogaard. Creusen roemt ’t Boerderijtje om haar sfeervolle, gemoedelijke entourage met een warm onthaal. “Maar afge- Gemeente Oisterwijk kent Stichting Podiumkunsten Oisterwijk (SPO) de maxi male subsidie van 2000 euro toe voor haar GUO-concertserie 2009/2010. Dat deelde cultuurambtenaar Richard van Zon op woensdag 19 november mee aan SPO-voorzitter Jos Creusen. SPO bestuurt de GUO-concerten die na dit seizoen verhuizen van partyhoeve ’t Boerderijtje in Haaren naar cultureel centrum Den Boogaard in Moergestel. In augustus sloten Groeten Uit Oisterwijk en Theaters Oisterwijk Moergestel hiertoe al een driejarig akkoord. Creusen is opgetogen over de gemeentelijke subsidietoekenning. “Voor een concertorgani satie is 2000 euro weliswaar peanuts. Maar het is het maximaal haalbare binnen de huidige lokale subsidieregeling. Ook voelt het als erken ning voor onze volharding in visie, kwaliteit en werk in de afgelopen tien jaar. Onder bezoekers en artiesten was er al waardering, nu dus ook vanuit de gemeente.” Nu de gemeente over de brug is gekomen, is SPO volgens Creusen ook kansrijker bij ande re subsidiënten. “Die willen bij subsidieverzoe ken weten in hoeverre de gemeente zelf bij draagt. Als dat niks is, vang je vooral bij pro vinciale en landelijke overheidsfondsen al gauw bot.” ZONDAG 21 DECEMBER De keuze van deze datum was al in juli bij de start van de Superloterij bekend. Iedereen die een lot heeft gekocht, weet dat op deze zondag de Ford Ka er uitgaat. De opening van het Winterplein is gepland om 15.00 uur. Tot 20.00 uur ’s avonds zijn er op het podium allerlei muzikale optredens en is er een DJ die samen voor de kerstsfeer garant zullen staan. Rond 17.15 uur vindt de eerste serie van de laatste trek king van de Superloterij plaats door de carna valsprinsen van Moergestel. Rond de klok van 18.00 uur begint de tweede serie. En om 19.30 uur gaan er de laatste prijzen uit met als klap op de vuurpijl de spiksplinternieuwe Ford Ka. Het Winterplein wordt om 20.00 uur afgeslo ten met een spetterend groots vuurwerk. PRIMEUR REUZENBIEREN Een zeer interessant onderdeel is de presenta tie van drie nieuwe speciaal bieren die op de markt gebracht worden door de Vereniging Pierewaaiers Reuzenbieren in samenwerking met het reuzengilde. We kenden in Moergestel al het Ermelindis bier. Dit bier is herontwik- keld en meteen aangevuld met twee andere speciaal bieren. Deze hebben eveneens de naam gekregen van de reuzen, te weten Heukelomse Mie, genoemd naar de reuzin van Heukelom en Peer Paorel, de reus van Oisterwijk. De bie ren zijn in België bij de "Proef”brouwerij gebrouwen en zien op zondag 21 december voor het eerst het licht en zijn dan ook voor het eerst te koop. Of het eenmalig is moeten we nog afwachten. Maar dit jaar kent Moergestel in ieder geval een nieuw evenement. Het kleine deel van het Sint Jansplein naast de kerk wordt omgetoverd tot een sfeervol Winterplein met kraampjes, tentjes, kerstbomen, een podium en allerlei aantrekkelijke activiteiten voor jong en oud. De meeste Moergestelnaren hebben wel eens een kerstmarkt bezocht. Daarmee is het Winterplein te vergelijken. Uiteraard is deze wel kleinschaliger dan de giga kerstmarkten in de Duitse steden. De organisatie, Samenwerkend Moergestels Carnaval, heeft voor de vorm van het Winter plein gekozen om daarmee de finale trekking van de Superloterij een superuitstraling te geven. Kijkend naar het programma en de vele* attracties is dat zeker gelukt. We zullen daar vol gende week in Moergestels Nieuws uitgebreid op ingaan. Er valt heel wat te zien, te beluiste ren, te doen, te drinken en te eten op het Winterplein. Het SMC heeft dan ook niets aan het toeval overgelaten. Het enige waar de orga nisatie en Horeca Moergestel op rekenen is droog winters weer en veel publiek. lopen zondag bij de Ierse singer-songwriter Andy Irvine bleek maar weer dat we deze loca tie met krap 120 stoelen zijn ontgroeid. We zaten hutje-mudje en moesten veel belangstel lenden teleurstellen. Ook zijn we er veroor deeld tot zondagavonden, stressvol ingeklemd tussen middagcafé en maandagochtend waar op het weer vroeg dag is. In Den Boogaard kunnen we naar de meer relaxte zaterdagavon den. De zolderzaal kent er evenzeer een intie me uitstraling waar artiesten en bezoekers op eikaars schoot kruipen. Bovendien kunnen we bij drukte uitwijken naar de grote zaal beneden. En dat alles is ook nog eens subsidiabel.” Volgend GUO-concert is op 21 december van de Arabicana-formatie NO blues. Meer info over GUO op www.do.nl/guo. Europees succes voor HVBMediaproducties PAGINA 5 Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpakl Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! makelaars o.g. Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens Het gebeurt steeds meer: het aanleveren van digitale foto's. We zijn daar natuurlijk blij mee maar moeten de inzenders van de foto's wel even wijzen op het vol gende. We kunnen nl. foto's niet 'zomaar' gebruiken. U moet altijd van het volgende uit gaan: de krant wil graag de foto's net zo groot hebben als dat ze op de camera staan. Wanneer de'foto nl. verkleind wordt gemaild, kunnen we die NIET gebruiken! Het 'waarom niet?' is 'n technisch verhaal maar het is niet anders. Verder mag u fo to's nooit in een tekst-document plaatsen. Kort samengevat: foto's op originele grootte en altijd als JPG (niet in een Word-document)! Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 GEEN SPOED, WEL POLITIE Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 3 DECEMBER 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5