Vlassak& Van lersel D Lik op stukbeleid voor vernielende jeugd Gas, water, sanitair en tegelwerk Zink, dak en cv werkzaamheden KBO-Brabant (^/ezelluj clïclitlnj Actiegroep Akkerweg op pad Protestantse gemeente Oisterwijk Viering in Levenskerk Jubileumconcert in Zonnewende r T nde] INSTALLATIEBEDRIJF Zondag 30 november jl. nam een markant man afscheid van Moergestel en de Moergestelse parochiegemeenschap. Toen tien jaar geleden pas toor Herman van den Broek met emeritaat ging, kwam pastoraal werker Theo Schepens in een gespreid bedje. Toch was het voor Theo Schepens niet gemakkelijk om, samen met pastoor Harry van den Tillaart, de taken van de vorige pastoor over te nemen. Tel. 013-513 28 33 Fax 013-513 01 58 Afdeling Moergestel Ti®ai KERSTVIERING VOOR ALLE SENIOREN PAGINA 3 Ton van Elsdingen nBOOGAARD Tilburgseweg 3 5066 BT Moergestel Jaarlijkse foto-expositie Fotogroep FoMo Expo Vrijdag 9 t/m zondag 11 januari Aanvang: vr: 20.00-22.00 uur (opening) za: 12.00-17.00 uur zo: 11.00-17.00 uur Prijs: gratis Locatie: Tiliander Isa Hoes Toneel Vrijdag 16 januari Aanvang: 20:30 uur Entree: 17.50 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Alex Klaasen Cabaret Donderdag 29 januari Aanvang: 20:30 uur Entree: 17.00 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Sanseverias Muziek Zaterdag 31 januari Aanvang: 20:30 uur Entree: 16.00 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Theaters Oisterwijk Moergestel T Tiliander B Den Boogaard DIAMANTJES De voorzitter van het parochiebestuur ken- Belangenorganisatie voor senioren MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 3 DECEMBER 2008 Vervolg van voorpagina Op maandag 8 december om 16.00 uur gaat de Actiegroep Akkerweg door middel van een brief om een reactie vragen aan Burgemeester Wethouders van Oisterwijk met betrekking tot binnengekomen reacties en klachten. Ook zal dan de handtekeningenlijst met een kleine 100 handtekeningen overhandigd worden aan wethouder Joost Wagenmakers. Belangstellenden die hierbij aanwezig willen zijn worden hartelijk uitgenodigd. OVERIGE OPGELOSTE ZAKEN Tijdens het onderzoek werden ook 3 meisjes in de leeftijd van 15 tot en met 17 jaar uit Biest Houtakker (2) en Moergestel (1) aangehouden. Zij hadden met stenen een bushokje vernield in Moergestel. Deze daders zijn inmiddels al aangebracht bij Bureau Halt. Ook werd nog een 16-jarige jongen uit Diessen aangehouden. Hij zou op 15 maart 2008 een trampoline bij een woning aan de Broekzijde in Moergestel ver nield hebben. Deze zaak wordt afzonderlijk verwerkt. Bij ’n afscheid horen bloemen als dank... Theo krijgt ze overhandigd door de vice-voorzitter van het parochiebestuur, Will Pellis. Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling en in Tiliander open op vrijdagen van 18.00 tot 20.30 uur Nu reserveren: 013 - 521 7220 www.theatersoisterwijkmoergestel.com ONDERZOEK De politie van het team Tilburg-Oisterwijk, startte onder leiding van wijkagent Ron Oosterwijk in het voorjaar een onderzoek. Via een tip uit de lokale gemeenschap van Moergestel kwam de wijkagent op het spoor van de daders. Zij werden in de afgelopen maanden aangehouden en verhoord. Uit de verklaringen bleek dat een groep van 11 jongens en 2 meis jes, in de leeftijd van 15 tot en met 17 jaar uit Moergestel (10), Oirschot (1) en Spoordonk (2) Zondag 7 december, Kerkstraat 64 In deze kerk ’s morgens geen dienst. Oecumenische viering in de Levenskerk 19.00 uur Taizé-vesper Er is kindemevendienst en crèche en jeugdkerk in de Levenskerk TOM ZITTING IN OISTERWIJK De 11 jongens moesten zich voor hun daden ver antwoorden bij de Officier van Justitie. De zaak tegen de 2 meisjes werd vanwege hun geringe aandeel geseponeerd. Wel werden zij als 'meel opers' ook opgeroepen om de speciale zitting bij te wonen. De elf jongens kregen een gecombineerde leer- en werkstraf opgelegd. Acht van hen moeten daarnaast nog een schadevergoeding van 1682 euro per persoon betalen. Voor één jongen is de schadevergoeding bepaald op 500 euro. De ouders worden gevraagd om op vrijwillige basis deel te nemen aan een speciale preventie- avond op 10 december a.s. waarin gesproken wordt over het omgaan met jongeren die (veel) alcohol gebruiken. schetste de situatie door te zeggen dat de pa rochie twee diamantjes had; ze pasten echter niet in één ring. De visies van Theo te Wierik en Theo Schepens waren te onoverbrugbaar om te komen tot een vruchtbare samenwer king tussen de beide Theo’s en de pastoraats- groep. Vanuit zijn geweten en vanuit zijn gevoel van kerkbeleving kon Theo Schepens zich niet meer verenigen met het beleid, reden waar om hij het bisdom berichtte dat hij “beschik baar” was. Dat resulteerde na enige tijd in de benoeming in Kaatsheuvel en dus zijn ver trek uit Moergestel. cultuurcentrun^z Op donderdag 18 december 2008 is de Kerst viering voor alle senioren (50 ers) van Moer gestel in Den Boogaard. De toegangsprijs bedraagt 10,00. Hiervoor kunt U deelne men aan de koffietafel en de musical, tevens ontvangt U twee consumpties. Het programma van deze dag begint om 11.00 uur met een Kerstviering met Pastor Theo te Wierik en seniorenkoor Echo. Om 12.15 uur gevolgd door een koffietafel. Daarna vervol gen we de middag met Kerstcocktail, een musi cal in twee delen, door theater cascade. Het einde van deze middag is om plm. 16.00 uur. Toegangskaarten voor de kerstviering zijn ver krijgbaar bij de gastvrouwen en -heren in Den Boogaard (aan de bar). U kunt van maandag t/m vrijdag terecht van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 18.00 uur. Er worden maximaal 250 kaar ten verkocht tot uiterlijk vrijdag 12 december. Ook kan men kaarten kopen bij de recepties van de zorgcentra de Reuselhof of Stanislaus. Teveel werd door vrijwilligers en parochianen teruggekeken en terugverlangd naar de tijd dat een fiill-time-pastoor alles wist, alles in de hand had en alles voor elkaar kon krijgen. Een terugval in kerkbezoek en kerkbeleving was een te verwachten gevolg. Maar dat had ook andere oorzaken. Maar de komst van pastoor Theo te Wierik bracht nieuw elan. Met zijn inspirerende per- soon-lijkheid klom de parochie weer uit het dal. Het kerkbezoek nam weer toe en het jeugdwerk werd opnieuw en succesvol opgestart. Theo Schepens was daarbij meer dan de motor die alles draaiende hield. Velen in de parochie her inneren zich zijn beschouwende en inspire rende preken, zijn ijver voor een juiste geloofs verkondiging en zijn enorme inzet om nieuws uit de parochie, uit het bisdom en uit de gehe le wereldkerk bekend te maken in Moergestel Nieuws. Een publiek geheim is dat hij vaak tot laat in de avond in het parochiecentrum bezig was met informatiebestudering en informatiever schaffing. Bekend ook waren zijn “brieven aan Ermelindis”. Bij veel wat in de parochie ge-beurde of moest gebeuren regelde hij de details; hij dacht overal aan en seinde men sen als vrijwilligers in. Maar terwijl pastoor Theo te Wierik een veel vrijblijvender en vrijzinniger positie innam t.a.v. de geloofsverkondiging en de vieringen van de liturgie, was Theo Schepens traditioneler van aard. De lijn met de bisschoppen en met de wereldkerk wilde Theo Schepens, zonder reac tionair te zijn, toch vasthouden. En dat was de bodem van de verwijdering tussen pastoor Theo te Wierik, die zich door de voltallige pasto- raatsgroep gesteund wist, enerzijds en Theo Schepens anderzijds. Het bleek op de lange duur een niet te overbruggen verschil in visie. Zelfs intermedia van buiten bleken daarin niet te helpen. Er moet echter worden benadrukt dat dit alles niet speelde op het persoonlijke vlak: de beide pastores konden persoonlijk goed met elkaar opschieten. Zondag 7 december 10.00 uur Oecumenische De viering is voorbereid met leden van de ZWO en MOV, groepen die zich inzetten voor zen ding en missie. Het thema van de viering is “Vertellen”, het verhaal van Benita zal worden verteld. Benita heeft een betere toekomst gekre gen door dat zij en haar familie betrokken wer den bij Fair Trade. We hopen dat ook mensen uit Congo geholpen kunnen worden een beter bestaan op te bouwen en willen daarbij onze steun geven. We lezen uit de profeet Jesaja en het evangelie naar Johannes. Schriftlezingen die ons bepalen bij het feit dat mensen die naam loos zijn en kwetsbaar een naam kunnen krij gen in het licht van het evangelie. Wij worden uitgenodigd daaraan mee te werken, in de lijn van het evangelie. We oefenen ons in het lief devolle gebaar van breken en delen door de Liefdemaaltijd te vieren. En we luisteren naar de manier waarop mensen in Argentinië en de Congo hun geloof beleven. Voorgangers zijn Pastor M. Rijkhoff en onder getekende, maar ook degenen die mee hebben voorbereid zullen hun bijdragen aan de dienst leveren. De samenzang zal worden begeleid door Kees Weimers. Het is een goede traditie geworden deze viering in de tijd van Advent rond Solidaridad samen te vieren. Ook de wereldwinkel zal weer aanwezig zijn. Het belooft een mooie viering te worden. Iedereen is van harte uitgenodigd. PUBLICITEIT Voor Moergestel is dat erg jammer. Met zijn opstelling hield Theo Schepens toch de parochie enigszins in balans. Bovendien zal Moergestel een gemis gaan ondervinden op publicitair gebied, de geloofsverkondiging door het geschreven woord. Bekend waren zijn “kerk- berichten”, trouw altijd op de tweede bladzij de van Moergestel Nieuws, waarin hij niet alleen parochiële berichten plaatste, maar ook berichten vanuit bisdom en wereldkerk. Bekend ook was zijn innige samenwerking met de parochiële werkgroep Publiciteit, die regelma tig publiceert in Moergestel Nieuws onder kop “Rondom de kerk”. Gemist zal ook worden het feit dat Theo Schepens “overal aan dacht” en vrijwilligers inseinde om bepaalde taken uit te voeren. Het zal voor de Moergestelse parochie moei lijk worden om de kwaliteiten die Theo Schepens had opnieuw in te vullen. Theo Schepens was eigenlijk liever in Moer gestel gebleven; nog drie jaar tot zijn pensioen en dan nog verder als vrijwilliger. Het mocht niet zo zijn. Wij wensen Theo Schepens echter in Kaats heuvel een inspirerende werkkring toe, waar hij zich beter op zijn plaats zal voelen en waar hij zijn kwaliteiten kan inzetten op een voor hem bevredigender wijze. Theo, het ga je goed. in wisselende samenstelling verantwoordelijk waren voor het vandalisme. Vaak werden de ver nielingen gepleegd nadat bij jongeren thuis was ingedronken of een feestje gevierd was. Op zondagmiddag 14 december a.s. om 14.15 uur zal er het jubileumconcert worden gegeven ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van Stichting SOKA, uit te voeren door het Trio Burlesco, in conferentieoord Zonnewende aan de Tilburgseweg. Het Trio Burlesco wordt gevormd door de cel liste Sakia Plagge, de klarinetist Arno Stoffelsma en de pianiste Cathelijne Noorland. Ze zullen werken ten gehore brengen van L.van Beetho ven, J.S.Bach en M.Bruch. Met de Zonnewende concerten wil de stichting SOKA een podium bieden aan jonge getalen teerde musici uit binnen- en buitenland, die hun sporen reeds hebben verdiend bij (internatio nale muziekconcoursen. j De in authentieke stijl ingerichte muziekzaal van het fraai gelegen landhuis is bij uitstek geschikt voor uitvoeringen van kamermuziek. Kaarten 10,- p.p; kinderen t/m 16 jaar gra tis) zijn telefonisch te bestellen bij het Secre tariaat van Stichting SOKA te Amsterdam020 - 679 36 50 of per e-mail: secretariaat@soka.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3