AUTOSCHADE? PB VAN ALPHEN I I I Lik op stukbeleid voor vernielende jeugd Moergestelse Papenrakkers beste buurt aan Z! Theo Schepens nam afscheid... Aphrodite ’Moergestel- Nieuws’ rond Kerst SCHEPENS WOENSDAG 3 DECEMBER 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1499 De Papenrakkers hadden hun tennismarathon vervolg zie pagina 3 Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 i nfo schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl terug, jaren waarin hij met grote voldoe- In verband met de komende feestdagen verschijnt ’Moergestel-Nieuws’ de komende periode als volgt: De laatste krant van 2008 verschijnt op woensdag 17 december. De woensdagen 24 en 31 december ver schijnt ’Moergestel-Nieuws’ dus niet! De eerste krant van 2009 mag u weer verwachten op woensdag 7 januari. GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 AUTOSCHADES thon te sponsoren. Op 25 november was de verkiezing van de beste buurt aan Zl. Een jury had de volgen de 5 straten genomineerd voor deze titel: Molenacker, Beatrixstraat, Hoogstraat, P. Breughelstraat en de Papenrakkers. In een pakkende act moesten ze het publiek dui delijk maken dat zij de titel verdienden. De Papenrakkers stonden in vol (tennis)tenue Woensdagavond 26 november jl. werd in het Oude Raadhuis in Oisterwijk een speciale zit ting van de Officier van Justitie mr. N. Hermes gehouden. Hierbij kregen de verdachten een leer- en een werkstraf opgelegd. Ook moeten zij een schadevergoeding betalen. Bij deze bij eenkomst, waren naast de ouders ook wethou der van Hezik van Oisterwijk, politieteamchef Herbert van der Sanden, wijkagent Ron Oosterwijk en vertegenwoordigers van de Raad voor de Kinderbescherming en Novadic Ken- tron aanwezig. Huidverzorgingsinstituut R 7R Schoolstraat 5 M MOERGESTEL B Tel. 013-513 1474 B 7 Jg VANDALISME IN MOERGESTEL Met grote regelmaat werden in het najaar van 2007 en in het voorjaar van 2008 vernielingen gepleegd in met name Moergestel. Het ging om onder meer het vernielen van lichtmasten, ver keersborden en bushokjes. Zo werd in de nacht van 31 december 2007 op 1 januari 2008 het bushokje aan de Raadhuis straat totaal vernield. Dezelfde halte werd in de nacht van 25 op 26 januari 2008 nog eens vernield. Verder werden op de route van Moergestel naar Oirschot/Spoordonk verkeersborden weg gehaald bij wegversmallingen en diverse licht masten vernield door deze met een sleutel te openen en de bedrading kapot te maken. Ook werden afvalbakken uit de grond getrokken en kapot gemaakt en werden brievenbussen soms met vuurwerk vernield. Naar schatting bedraagt de schade 14.000 euro. Politie lost groot aantal vernielingen op De politie heeft met de arrestatie van 11 jongens, in de leeftijd van 15 tot en met 17 jaar, een reeks van vernielingen in en nabij Moergestel opge lost. Het gaat om puur vandalisme, waarbij vooral verkeersborden, brie venbussen, lichtmasten en bushokjes het moesten ontgelden. De schade wordt geschat op circa 14.000 euro. Uit de verhoren van de minderjarigen bleek dat alcohol en stoer groepsgedrag een grote rol bij de vernielingen hebben gespeeld. Het winnende team van de Papenrakkers met de dik verdiende cheque.. De Papenrakkers uit Moergestel zijn vorige week dinsdag, 25 november, verkozen tot de beste buurt aan Z! van de gemeente Oisterwijk. In het kader van buurt aan Z! hadden de Papenrakkers een tennismarathon georganiseerd. Vierentwintig uur lang tennissen leverde hen een Gèssels record op, bezorgde hen 3.600,- euro opbrengst (o.a. sponsoring) en nu ook nog de 1.000,- euro en de titel beste buurt aan Z! Dit jaar hadden 55 straten meegedaan aan buurt aan Z!. Buurt aan Z! is een project van de gemeente en woonstichting Stromenland. Doel is mensen stimuleren om activiteiten te organiseren die de contacten en de leefbaar heid in de straat verbeteren. Als ze dat doen kunnen ze hiervoor een subsidie van 250,- euro krijgen. De 55 straten die mee deden hadden een heel gevarieerd pakket aan activiteiten. Om maar wat te noemen; twee straten organiseerden cursussen in het omgaan met de AED, een straat gebruikte de 250,- euro om gereed schap te kopen om samen hun plein bij te houden, er waren verschillende viswedstrij den, de nieuwe speeltuin in de Hoogstraat werd feestelijk geopend, in ‘t Burghtweike was de paashaas langs geweest, er waren thema feesten in de Western of Franse sfeer. op het podium. Heel beeldend vertelden ze het publiek hoe de tennismarathon tot stand was gekomen. Het geheel werd afgesloten met een aangepaste versie van het lied “busje komt zo”. Dit maakte de indruk die de rakkers bedoelden. Met vlag en wimpel werden ze door de 190 bezoekers gekozen tot de béste buurt. Om het feest compleet te maken zegden ge meente en Stromenland toe om het succesvol le project door te zetten in 2009. Elke straat die mee wil doen kan ‘n inschrijfformulier aanvra gen bij de Twern: keesrobben@regio.twern.nl Theo steekt de kaars aan bij het beeld van de H. Ermelindis. Hiervan wilde hij deel uitmaken, samen met de Moergestelse parochie. De pastorale lijn in Moergestel was daar de laat ste jaren toch niet zo op gericht geweest en dat was een van de redenen waarom hij zich gelei delijk aan toch wat minder thuis ging voelen hier. Uiteindelijk vond hij toch dat hij moest vertrekken; in Kaatsheuvel hoopte hij een functie te aanvaarden waarin hij zijn visie op kerk en samenleving beter zou kunnen bele ven. Natuurlijk waren er in en na de viering woor den van begrip, van dank en van spijt over het heengaan van Theo, uitgesproken door pastoor Theo te Wierik en door de vice-voor- zitter van het parochiebestuur Will Pellis. Ontroerend was Theo Schepens’ geste om een kaars op te steken bij het beeld van de H. Er melindis, de kluizenares die alleen in het Belgische Meldert én in Moergestel wordt ver eerd. Hij had voor haar een speciale verering, omdat hij vond dat Ermelindis een inspiratie voor hem vormde bij de drie waarden die hij zojuist had genoemd. Niet voor niets had hij in deze acht jaren persoonlijke brieven aan Ermelindis gepu bliceerd in Moergestel Nieuws. In ’n vol gende uitgave zult u zijn laatste brief aan Ermelindis kunnen lezen ten afscheid. Na afloop was het zeer druk in het parochie centrum van mensen die Theo en zijn vrouw Irene de hand ten afscheid kwamen drukken. Ook hier werden veel warme woorden van dankbaarheid gesproken en beiden werden natuurlijk ook mooi in de bloemetjes gezet. TvE Onder grote belang stelling nam afgelo pen zondag Theo Schepens afscheid van Moergestel en de Moergestelse parochiegemeen schap. Ruim 8 Yi jaar was hij hier werkzaam geweest als pastoraal werker. In een preek, wat gemeenschap had gewerkt, vanuit drie Om geld bij elkaar te brengen hadden ze een waarden die hij als aantal bedrijven bereid gevonden om de Mara- basis had gevoeld. Een van die waarden was een historische waar de. Hij stond stil bij het feit dat de Moergestelse parochie reeds 800 jaren bestond. Wanneer hij daaraan dacht voelde hij bewondering voor de levenskracht van de parochie, waaraan hijzelf slechts 8 jaar had bijgedragen. Een tweede waarde was een sociale. Als so cioloog die in het pastoraat was gaan werken had hij zich heel snel thuis gevoeld in de ontmoeting met mensen en het werken in een gemeenschap. Heel nuttig vond hij het bren gen van de communie bij zieke en bedlege rige mensen en de pastorale gesprekken die hij hierbij had gevoerd, evenals de gesprek- ken bij stervensbegeleiding. Ook zijn pastorale contacten met groepen als j de Vormselgroep en de groep ter voorberei- ding op de Eerste Heilige Communie had hij als heel zinnig ervaren. De speciale band met Maria die hij voelde had hem ertoe gebracht in mei en oktober speciale Mariavieringen te gaan houden. Als derde waarde voelde hij een diepgewor telde verbinding met de wereldkerk in zijn geheel. ongebruikelijk, na de viering, blikte hij op die 8 VS jaren met naast het verbeteren van de contacten in destraatookeenmaatschappelijkdoel.In.de Beukendreef in Oisterwijk staat een huis waar ning in de mensen met een verstandelijke beperking Moergestelse wonen. Als die ergens naar toe moeten zijn er vaak problemen met het vervoer. Een eigen busje zou uitkomst bieden. i Weekblad voor Moergestel 0 FUmGMANTBCMU De redactie 1111 IX.S’P Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax [013)5132871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 14.00 uur. De beste Buurt aan AL RUIM 80 JA AA FIETSPLEZM Jj’

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1