Fijne feestdagen! TEAMLEIDER www.asvz.nl y RONDOM DE KERK Expositie KiKu Moergestel IML mooH ^•ontour Honderden mensen zoeken iemand die af en toe wat tijd voor hen vrijmaakt. |L. Bi Zorg- en dienstverlening van A tot Z Stichting Olivier Moergestel Wooninitiatief Olivier in Moergestel realiseert in de zomer 2009 met ASVZ een woonvorm voor 12 jongeren met een lichamelijke en/of (licht) verstandelijke beperking die 24 uur per dag begeleiding nodig hebben. ASVZ zoekt vanaf eind 2003 een enthousiaste en ondernemende Ook bij in de buurt zijn er mensen die uw hulp goed kunnen gebruiken! Wilt u écht iets voor een ander betekenen? Iets doen voor uw medemens geeft u ook veel vol doening. Postbus 121 3360 AC Sliedrecht t 0184 491200 www.asvz.nl HET INTENTIEBOEK UIT DE DAGKAPEL VAN MOERGESTEL Zaterdag 31 januari Moergestel gaat weer sauwelen! Op zaterdag 31 januari wordt er weer gesau- weld in Den Boogaard. Na het succes van de sauwelacademie had den zich vorig jaar drie nieuwe personen aan gemeld. Het voltallige gezelschap van 7 perso nen heeft zich ook nu weer spontaan aange meld om in de ton te willen plaatsnemen, ’n Unicum! Er is echter nog ’n plaats je vrij voor nieuw talent, dat we bij deze graag de kans willen geven op het podium van Den Boo gaard op 31 januari. Voelt u zich geroepen om uw kans eens waar te nemen in de plaatselijke ton, dan mag u zich daarvoor aanmelden of informa tie inwinnen. Dat kan bij Martin Laurenssen, tel. 513 3253 of Ruud van de Ven, tel. 513 1938. Martin en Ruud kunnen u alles vertellen over de komende Sauwelavond pp zaterdag 31 januari a.s. in Den Boogaard. Contour - St. Annaplein 21 - 5038 TV Tilburg-T. 013-543 45 72 www.contourtilburg.nl 'PftR0CM£ Bel voor meer infor matie naar Contour en vraag'naar José Couwenberg, tele foon 013—543 45 72. U kunt ook alvast een kijkje nemen op onze website. Ook in 2009 willen we weer een expositie houden van de kunstwerken die door jongeren gemaakt zijn. Hierbij heb ben we natuurlijk jullie hulp nodig. Ook al ben je maar een beetje creatief en tussen 3 en 16 jaar geef je dan op om mee te doen. De expositie zal gehouden worden van 6 t/m/15 maart 2009 in galerie ”De Verdieping”. Voor aanmelden of vragen bel Mariëlle van de Wouw (513 2722) of Karin Verbakel (513 1321). Je kunt ook kij ken op onze site www.kikumoergestel.nl Kijk voor meer informatie over deze en/of andere vacatures op Orante Vrijwilligers (-werk): Wilt u aan de slag als hart nodig! vrijwilliger? Of heeft u zelf een steuntje in In Moergestel biedt de ru9 nodig? Contour, door de inzet van deskundi ge en geschoolde vrijwilligers, aan en een ziekte, en aan mantelzorgers. hulp volwassenen kinderen met beperking of hun Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk wenst u fijne feestdagen. PAGINA 5 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 NOVEMBER 2008 www.rabobank.nl/hilvarenbeek-oisterwijk Rabobank Theo Schepens, pastoraal werker Het is tijd voor de Rabobank. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. De laatste maand van het jaar staat weer voor de deur. De maand van Sinterklaas, Kerstmis en Oud Nieuw. Cadeautjes voor de schoorsteen of onder de kerstboom, kaarsjes aan en familie en vrienden dichtbij. De kantoren zijn op 5 december vanaf 16.00 uur gesloten maar ook met de feestdagen regelt u uw bankzaken 24 uur per dag via internet en telefoon. A HZ graag had willen zien of graag in de kerk had gebeden. En een enkele keer is er kritiek: "Kapel mag wel een beetje fleuriger!" Toen ik ruim acht jaar geleden in Moer gestel kwam, lag er in de dagkapel een dik en mooi intentieboek. Helaas moest en vernielingen naderhand vervangen worden door eenvoudige schriftjes. Maar wat alle jaren door hetzelfde bleef, was dat mensen er hun intenties in opschreven. En in de voorbede tijdens de weekendvieringen werd regelmatig voor deze intenties gebeden. Wat ver trouwen mensen zoal aan het intentie boek toe? BIJZONDERE INTENTIES Sommige intenties zijn heel specifiek. Ik noem er een paar die mij opvielen: - Laat de zon a.u.b. komen; - laat ons merken dat U er bent; - dat onze kleinkinderen toch gedoopt mogen worden; - (aan het begin van 2003:) dat de paus dit jaar naar Nederland mag komen; - voor de bekering van mijn broers en zussen; - help mij mijn sleutels te vinden; - om zegen over een bepaald lotnum mer; - voor Guus Moonen, dat hij die 10.000 km mag halen; - om hulp bij de verkoop van een woning. Iemand vraagt "veel vut om ver der te gaan." En een protestant doet een oproep tot geloof in de Heere Jezus Christus en verbaast zich over zoveel vertrouwen in een mens (waarmee hij of zij, denk ik, het typisch katholieke vertrouwen in Maria zal bedoelen). Redactie: Ton van Elsdingen Hans Festen Jo van Os keen Stieger Ad Wolfs H Paul Dijckmans In de beginfase voor enkele uren per week (eventueel te combineren met de huidige functie) de functie zal naar gelang de vorderingen van de bouw uitgroeien naar 32 tot 36 uur per week. was uitgenodigd. En er is dankbaarheid om de stilte en rust van het kapelletje. Regelmatig staan er lovende opmerkingen over de dagkapel zelf of de kerk in het inten tieboek. Iemand schreef: "Een mooie kerk, waar men rust kan vinden in dit leuke stad je. Veel geluk en voorspoed voor al de inwo ners." En een ander: "We waren hier op de fiets. Toen zagen we deze mooie kapel. Wij hopen dat hij er nog lang blijft." Weer iemand anders: "Dit is een mooi kapelletje, zeg!!!" En - blijkbaar na de schoonmaak - schreef iemand: "De kerk is prachtig. Hij blinkt." Soms is ook te lezen, dat mensen het jam- DE DAGELIJKSE NOOD Je komt er de dagelijkse nood tegen in gebe den om genezing, om het welslagen van een operatie, om kracht bij een ziekte, in gebeden voor overledenen, voor mensen die alleen achterblijven, voor ouders en grootouders, voor kinderen en kleinkinderen, voor de jongeren (van Moergestel), om een voorspoedige zwangerschap en een goede mer vinden dat de kerk dicht is, dat men hem bevalling, om een gezond kleinkind, om een woning, een baan, om een goede beslissing, om behoud van een relatie, om roepingen en voor de paus. Sommige intenties zijn sei zoengebonden: in de zomer wordt er altijd gebeden om een goede vakantie en een behouden thuiskomst; in de weken daarvóór staan er intenties voor het slagen voor een examen en voor een goede schoolkeuze; en rond de jaarwisseling wordt er gebeden om een goed en gezond nieuw jaar. DE NODEN VAN DE WERELD In het intentieboek kom je ook de grote en soms schokkende gebeurtenissen in land en wereld tegen: de Wereldjongerendagen in 2000 in Rome, de ramp met de Russische ohderzeeër de Koersk (waarbij alle beman ningsleden zijn omgékomen), de ramp in Volendam (2001), de (angst voor) mond en klauwzeer, de septemberaanslagen in Amerika, de moord op Pim Fortuyn (2002), de heiligverklaring van de stichter van Opus Dei, de oorlog in Irak (2003), de ontvoering van dat meisje in het Friese Oldeberkoop, dat de natuur niet verwoest zal worden. DANKBAAR Het komt ook regelmatig voor dat mensen hun dank uiten: vanwege genezing, omdat ze geslaagd zijn, vanwege een geboorte, om dat intentieboek vanwege geklieder de kracht en de steun die men heeft onder vonden, om de ommekeer of wending ten goede. Er is blijdschap bij een Eerste Communie ("het was een leuke communiem- is”), er is verdriet omdat men daarvoor niet ASVZ is een organisatie voor zorg- en dienstverlening aan mensen met een beperking. Ruim 4.000 medewerkers en 900 vrijwilligers zetten zich in voor zo'n 4.000 cliënten. De zorg, begeleiding en ondersteuning is veelzijdig en persoonlijk, afgestemd op de behoefte van de cliënt Op uiteenlopende manieren wordt antwoord gegeven op de afzonderlijke hulpvragen. ASVZ beschikt op tientallen locaties over een diversiteit aan woon- en werkvormen. www.parochiemoergestel.nl www.kerk-in-oisterwijk.nl VANUIT DE HELE WERELD AANGEDRAGEN Waar komen de mensen vandaan die in het intentieboek schrijven? De meesten natuur lijk uit Moergestel of omgeving. Maar ze komen verder uit alle streken van het land: Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Eindhoven, Groningen, Haarlem, Enschede, Hilversum, Gouda, Arnhem, Waalwijk, Bavel, Roosendaal, Zundert, Honselersdijk, Westdorpe, Terhole, Zoetermeer, Mijdrecht, Weesp, Soest, Zeist, Almelo, Hoogeveen, Bedum ep Berlicum. Maar ook uit België (Eeklo, Halle, Kalmthout, Veurne), Frankrijk (departement 91), Duitsland (Keulen), Engeland (o.a. Manchester), Griekenland, Canada, Australië (o.a. Sydney), Polen en Amerika (Massachusetts). Iemand onderte kent met "oud-bewoner Moergestel 1924- 1941". En er staan regelmatig intenties in die in het Spaans en een Slavische taal (Pools?) geschreven staan; een enkele keer zelfs in het Chinees of Japans. Deze intenties zijn voor mij onleesbaar. Moeder Maria zal er ongetwij feld wel raad mee weten. ASVZ is aangesloten bij Groep een landelijk samenwerkingsverband van zelfstandige regionaal werkende organisaties in de zorgsector.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5