Stanislaus KERST-TENNIS TOERNOOI Max van Kempen fietst in voetsporen Guus Moonen Parel voor Guus Moonen TENNISHAL STOKEIND MOERGESTEL Protestantse gemeente Oisterwijk MAANDAG 22 DECEMBER 2008 T/M ZONDAG 4 JANUARI 2009 KBO-Brabant Ti®a< Lezing en voorlezen in de bibliotheek I HERENDUBBEL - DAMESDUBBEL - GEMENGD DUBBEL r nBOOGAARD (^eze(lu.j dichtbij T nde De inschrijving sluit op 10 december 2008 om 24.00 uur. Vóór de eerste wedstrijd ontvangt u per e-mail of telefonisch bericht. Zondag 30 november, 10.15 uur. Voorganger: ds. W. van Egmond. 11.45 uur Kerk op Schoot. Deze morgen vieren we de eerste advent, het kerstfeest werpt zijn licht vooruit. Er is kindernevendienst en crèche ên jeugdkerk. Finalewedstrijden worden gespeeld op zaterdag 3 en zondag 4 januari 2009 Inschrijfformulieren verkrijgbaar in de tennishal of te downloaden via: www.tennissportcentrumstokeind.nl Inschrijven kan ook op www.toernooi.nl Elke le woensdag van de maand, zitten de voor lezers klaar met een prachtig verhaal of pren tenboek. Het voorlezen is van 14.30 uur tot 15.00 uur. Het eerstvolgende voorleeshalfuurtje is op woensdag 3 december. We lezen deze keer natuurlijk voor uit prenten boeken over Sinterklaas en zijn Pieten, o.a. het prentenboek “Zou de goede Sint wel komen?” van Nicolle van den Hurk. Let op: vrijdag 5 december is de bibliotheek om 5 uur gesloten! Stokeind 11, Moergestel, Tel. (013) 513 3451 Afdeling Moergestel Organiseert haar jaarlijkse Afnx bij de fiets van Guus... is vrijdagavond. Daarom is het des te opvallen der dat er toch behoorlijk wat kinderen zijn. Tijdens het fietsevenement in mei leek het wel alsof kinderen de grootste fans zijn van Guus moonen. De ‘Man van 10.000 kilometer’ haakt daar met plezier op in door waar mogelijk kin deren bij Moergestel Fietsdorp te betrekken. Hij ging op schoolbezoek en het programma van Moergestel Fietsdorp 2009 telt veel onderdelen voor kinderen, jeugd en jongeren. Dat van deze chemie wel degelijk iets blijft hangen, blijkt uit hoe het Max van Kempen is vergaan. Tijdens Moergestel Fietsdorp in mei begon hij ineens met zijn fïetske te racen. Het bleek geen bevlieging. Hij fietst nog steeds, bij voorkeur over het Rondje Guus. Onder begeleiding van zijn moeder trapt hij al wat halen kan met zijn kinderfietsje. Zijn grote droom is een racefiets, maar die zijn er pas voor kinderen vanaf 7 jaar. Guus Moonen bezorgde het jongetje fietskleding en een helm. En Max zelf vindt het allemaal ’leuk’. Vijfjarig jongetje aangestoken door heilig fietsvuur Het vijfjarige Moergestels jongetje Max van Kempen is in mei van dit jaar tijdens Moergestel Fietsdorp door Guus Moonen aangestoken door het heilig fietsvuur. ”Van tevoren fietste hij nooit en nu wil hij wielrenner worden”, zegt zijn moeder Anita in het bijzijn van een glunderende opa. Met een houding die bij deze leeftijd hoort en die het midden houdt tussen verlegenheid en een klein beetje bravoure, zit Max op het punt je van de knieën van zijn moeder tijdens de pre sentatie van Moergestel Fietsdorp. De grote zaal van den Boogaard wordt grotendeels bevolkt door volwassenen. Logisch, want het Moergestelaar Guus Moonen heeft vrijdagavond uit handen van burge meester Y. Kortmann de Oisterwijkse Parel gekregen. Guus Moonen kreeg dit gemeentelijk eerbetoon voor zijn fietsprestatie in mei van dit jaar en voor wat dat allemaal in Moergestel teweeg heeft gebracht. “Werkelijk onvoorstelbaar, heel Moergestel op zijn kop”, kwam Kortmann superlatie ven te kort om de prestatie van Guus Moonen te verwoorden. Met name het feit dat Moergestel Fietsdorp uitgroeide tot een ‘sociaal gebeuren voor oud en jong’ was volgens de burgemeester zeer bij zonder. ”Wij zijn trots op dit soort mensen”, aldus Kortmann toen hij Guus Moonen de Parel overhandigde. De burgemeester liet echt genote Anny Moonen delen in de gemeentelij ke complimenten door haar een mooie bos bloemen te geven. In zijn dankwoord droeg Guus Moonen de Parel op aan de ruim honderd vrijwilligers die in mei het Fietsdorp mogelijk hebben ge maakt. Voor een aantal vrijwilligers had Guus Moonen bloemen meegebracht. Maar hij besloot ze aan verzorgingshuis Stanislaus te schenken. ”Als blijk dat we de ouderen zeker niet vergeten”, verduidelijkte Guus Moonen deze geste. KERSTVIERING VOOR ALLE SENIOREN Op donderdag 18 december 2008 is de Kerst viering voor alle senioren (50+ ers) van Moer gestel in Den Boogaard. De toegangsprijs bedraagt 10,00. Hiervoor kunt U deelne men aan de koffietafel en de musical, tevens ontvangt U twee consumpties. Het programma van deze dag begint om 11.00 uur met een Kerstviering met Pastor Theo te Wierik en seniorenkoor Echo. Om 12.15 uur gevolgd door een koffietafel. Daarna vervol gen we de middag met Kerstcocktail, een musi cal in twee delen, door theater cascade. Het einde van deze middag is om plm. 16.00 uur. Toegangskaarten voor de kerstviering zijn ver krijgbaar bij de gastvrouwen en -heren in Den Boogaard (aan de bar). U kunt van maandag t/m vrijdag terecht van 9.00 tot 12.00 en van 13.00 tot 18.00 uur. Er worden maximaal 250 kaar ten verkocht tot uiterlijk vrijdag 12 december. Ook kan men kaarten kopen bij de recepties van de zorgcentra de Reuselhof of Stanislaus. De winnaar van de le prijs tijdens de 5de trekking, de familie Op ’t Hoog, Rootven 80 (midden) krijgt van Jacques van Velthoven (rechts) en namens de organisatie Eric Boogaers (links) de LCD-tv over- hntidtad STOTTEREN, WAT DOE JE ERMEE? Iedere keer dat een kind stottert, oefent hij/zij het stotteren. Het is een signaal dat het kind zich niet gelijkwaardig voelt. De Vredebergstichting presenteert in december de presentatie Stotteren wat do^ je ermee? in Bibliotheek Moergestel. De expositie biedt iedereen de gelegenheid zich te informeren over opwinding en stotteren, evaluatie van stottertherapie, kinderen en stot teren, gelijkwaardigheid in menselijke relaties, opvoeden en spreken, wat doet de Vredeberg stichting. In de klas... Iedere keer dat een kind stottert, oefent hij/zij het stotteren. Stotteren is een signaal dat het kind zich niet gelijkwaardig voelt. Het is bekend dat bij jonge kinderen stotteren direct ver dwijnt wanneer de leerkracht het kind in de klas juist begeleidt. De behoefte met stotteren of met ander gedrag aandacht te krijgen, wordt weg genomen. Het kind gaat bijdragen. De presentatie met literatuur over stotteren en communicatie is te zien tijdens openingstij den. Vrijdag 12 december van 19.30-21:30 uur is de lezing ’Kinderen en stotteren’ plaats in de bibli otheek. www.bibliotheekmb.nl VOORLEZEN In de wintermaanden wordt voorgelezen aan kinderen van 3 t/m 6 jaar. GEEF ELKAAR DE HAND! VERRASSINGSMIDDAG Net als voorgaande jaren hebben wij op don derdagmiddag 4 december a.s. een verrassings- middag in de Reuselhof. Wij gaan er iets leuks van maken en we beginnen om 14.00 uur met een kopje koffie of thee en natuurlijk wat lek kers erbij. Voelt u zich eenzaam of komt u wei nig buiten dan is dit iets voor u! Omdat er veel geregeld moet worden en wij het aantal gasten tijdig willen weten, vragen wij u om heel snel te reageren en u op te geven. Natuurlijk kunt u meteen doorgeven of u gehaald en weer teruggebracht wilt worden als dit nodig mocht zijn. De Zonnebloem staat daarvoor zo goed moge lijk als ze kunnen voor ons klaar. Graag een telefoontje naar Jacqueline, tel. 513 2523, Gina 513 2007 of Ricky 513 6086. Wij zien u graag op donderdag 4 december 14.00 uur in de Reuselhof. handigd. Donderdag 27 november a.s. (morgen) is het weer zover, een nieuwe trekking van de super- loterij van het SMC. De vaart in de trekkingen zit er nu echt volop in. Om de twee weken maakt u nu kans op de vele fantastische prij zen van deze superloterij. Vanaf 19.00 uur kunt u weer via Moergestel TV deze trekking live vol gen. Volgt u de uitzending niet live dan vindt u de uitslag in de volgende editie van Moergestel Nieuws. Bovendien is de uitslag op www.car- navalmoergestel.nl te vinden. Alle prijswin naars krijgen in ieder geval automatisch bericht. We wensen u veel succes bij de trekking. Houd verder zondag 21 december vrij in uw agenda. Op die datum vindt de superfinale plaats van onze superloterij. Tijdens het “winterplein” zijn er voor jong en oud, tussen 15.00 uur en 20.00 uur, vele activiteiten op ons St. Jansplein. Naast de 8e en laatste trekking, trekken wij dan ook de superhoofdprijs, de auto. Wij zul len u de komende weken nog uitgebreider infor meren, maar dit belooft over voorhand een prachtig festijn te worden voor de gehele bevol king van Moergestel. 11 c. bloemen voor in volle vaart verder r 1 Li PAGINA 3 B Stichting Sint Nicolaas Oisterwijk Toneel Zaterdag 29 zondag 30 november Aanvang: 10.00 uur 11.30 uur 13.00 uur 15.00 uur 16.30 uur Za extra voorstelling: 18.00 uur Locatie:Tiliander Gerard van Maasakkers Muziek Donderdag 4> december Aanvang: 14.30 uur Prijs: 12.50 (incl. consumptie) Locatie: Den Boogaard Mis met 4 heren Cabaret Woensdag 17 december Aanvang: 14.00 uur Prijs: 10.00 (incl. consumptie) Locatie: Tiliander Theaters Oisterwijk Moergestel T Tiliander B Den Boogaard Belangenorganisatie voor senioren Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling en in Tiliander open op vrijdagen van 18.00 tot 20.30 uur Nu reserveren: 013 - 521 7220 www.theatersoisterwijkmoergestel.com cultuurcentrunf^^^ppF De Prinsessenbruid Musical M Vrijdag 26 t/m zondag 28 december Aanvang: vr: 14.30 uur; za: 20.30 uur; zo: 14.30 uur 20.30 uur Prijs: 14.00 Locatie: Tiliander ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 26 NOVEMBER 2008 1^ I

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3