Zilver bij ’Cantate Domino Fietsdorp 2009 rekent op 60.000 bezoekers SCHEPEN$T< 7WEEWELERS a Aphrodite Politie benadert ondernemers in Moergestel Expositie A.M.C. Toenemend aantal overvallen Schoolstraat 5 MOERGESTEL Rijmpiet bij MTV-radio Guus Moonen presenteert programma van groot fietsevenement RONDJE ARDENNEN EN TOUR DE FRANCE Huidverzorgingsinstituut q di rm i iviutnucoi cl jMyvyi h ff J Tel. 013-513 1474 ff g j! s Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 26 NOVEMBER 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1498 Afgelopen zaterdag 22 november heeft kerkkoor ’’Cantate Domino” haar jaarlijkse Ceciliafeest WfV Kinderen werden uitgenodigd voedingsmiddelen die door Guus Moonen op één dag werden verorberd tijdens zijn fietsprestatie, op een tafel te plaatsen. Zo werden kinderen op een leuke manier bij de presen tatie betrokken en kreeg het publiek een idee van wat een sportman als Guus Moonen zoal naar binnen werkt. Moergestel Fietsdorp 2009 wordt gehouden van zaterdag 6 juni tot en met zon dag 29 juni. Er wordt gerekend op 60.000 bezoekers. Het programma zoals dat afgelopen vrijdagavond in Den Boogaard bekend is gemaakt door Guus Moonen en voorzitter Jan Vriens van de werkgroep heeft alles in zich om inderdaad veel belangstelling te kunnen trekken. Het nieuwe evenement richt zich in het bij zonder op Moergestel, Oisterwijk, Heukelom en Haghorst en op Brabant en het Vlaams grensgebied in zijn algemeenheid. ”We gaan iets doen waar heel de re gio trots op kan zijn”, beloofde Guus Muonen aan de ruim honderd aanwezigen. Dat wordt overigens definitief een toeristi sche attractie, aldus Guus Moonen en Jan Vriens tijdens de presentatie. Langs de route komt een speciale bewegwijzering. De eer ste tien teams rijden de eerste week, de twee de tien teams de tweede week en in de derde week kampen ze tegen elkaar. Hiermee wordt ondermeer bereikt, verduidelijkte Guus Moonen, dat al die weken elke dag van 09.00 uur ’s morgens tot 23.00 uur ’s avonds elke paar minuten een renner door het dorp den dert. Dat geeft voortdurend leven in de brou werij. AL RUIM 80 JAAR FIETSPLEZ1EH Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Het veelomvattend programma was nog niet compleet. De organisatie komt de komende maanden nog met een aantal bijzondere eve nementen. Zo zal pas tegen de start bekend worden gemaakt wat voor fietsprestatie Guus Moonen zal gaan leveren. De prestatie die de ‘Man van 10.000 kilometer’ in mei van dit jaar neerzette, was in feite de directe aanlei ding tot een nieuw fietsspektakel in juni vol gend jaar. Het programma bevat een aantal onderde len uit de eerste Moergestel Fietsdorp én opvallende nieuwigheden. Zo gaan twintig teams van ieders zes wielrenners een esta- fettewedstrijd rijden over het ‘Ronde Guus’. Bezoekers van het activiteitencentrum (AC) Moergestel exposeren op 29 en 30 november hun werk in Galerie de Verdieping aan de Industrieweg 16. De expositie wordt georganiseerd vanwege het 5-jarig jubileum van AC Moergestel. Het AC is onderdeel van de RIBW Midden-Brabant en begeleidt en ondersteunt mensen met een psy chiatrische achtergrond. Alle kunstwerken zijn te koop. De opbrengst gaat naar de Cliniclowns. Tijdens de receptie op 30 november, van 13.00-15.00 uur, zal een cheque met de opbrengst van de verkoop over handigd worden aan de stichting Cliniclowns. U bent van harte welkom tijdens de exposi tie op zaterdag 29 november van 13.00-17.00 en zondag 30 november van 11.00-17.00 uur Veel mensen maken met Sinterklaas sur prises voor elkaar. De gewoonte is dan om het presentje te voorzien van een passende rijm en dat is nu voor veel mensen een probleem. Hoe maak ik een leuke rijm? Na het interview met sinterklaas in de uit zending van 16 november kwam dit nog even ter sprake. Sinterklaas heeft toen be loofd zijn uiterste best te doen om inwo ners van Moergestel, Oisterwijk en Heuke lom te laten helpen door een van zijn Rijm-pieten. Deze week kwam het ver lossende bericht. Tijdens de uitzending is er van 10.00-12.00 uur een rijmpiet in de studio aanwezig. Heeft u moeite met het maken van een rijm, of kunt u nooit op het juiste woord komen? Weet u niet hoe te beginnen en blijft de inspiratie weg? Stuur uw verzoek naar info@moergesteltv.nl en in de uitzen ding van 30 november krijgt u een passende rijm aangereikt. Na de uitzen ding zullen de gedichten op de web-site van MTV (www.moergesteltv.nl) worden geplaatst zodat u ze nog eens rustig na kunt lezen. Op deze manier kan UW ge dicht niet meer stuk Een ander nieuw fietsevenement is een ‘Rondje Ardennen’. Vertrek en finish van deze 500 kilo meter lange koers is het St. Jansplein, dat voor een groot gedeelte vol wordt gebouwd met ten ten, horecafaciliteiten en een groot podium dat de hele tijd blijft staan. Vanaf dit podium wordt voor de tweede keer Moergestel Zingt gepresenteerd. De organiserende Stichting WieKentKunst kreeg met dit nieuwe evene ment in mei de handen op elkaar. Het St. Jansplein is tevens start- en finishplaats van Le Tour Ultime. Ultracyclisten rijden non-stop de 4200 kilometer van de Tour de France. Guus Moonen, die deze monsterrace zelf verschillen de keren reed, vertelde dat hiervoor al belang stelling is getoond vanuit de Verenigde Staten en Duitsland. Via de website van de organisatie komen volgens Guus Moonen nog dagelijks mailtjes binnen van mensen die meer willen weten over Moergestel Fietsdoip. Hieruit blijkt dat Moergestel in de opzet lijkt te slagen om als Fietsdorp op de kaart te komen. Met dat doel werd zes jaar geleden de Stichting Moergestel Fietsdorp opgedicht. Niels van de Ven is p i iuivi vei lui y ii lyou ion u Het aantal overvallen op ondernemers in het klein- en middenbedrijf is de afgelopen tijd fors toegenomen. Vooral ondernemers zoals snackbars, tanksta tions en supermarkten zijn de afgelo pen periode het slachtoffer geworden. De afgelopen week is door wijkagent Ron Oos- terwijk ’n groot aantal Moergestelse onderne mers benaderd en aan hen is ’n pakketje pre- ventie-maatregelen overhandigd. De politie vraagt u dan ook om actief mee te participeren om deze ernstige vorm van crimi naliteit terug te dringen. Een van de aandachts punten die besproken worden is bijvoorbeeld te letten op personen die in de buurt van de onderneming rondhangen. Dit in verband met voorbereidingen van een eventuele overval. Bel bij een verdachte situatie altijd de politie (0900-8844) en probeer de verdachte persoon zo gedetailleerd mogelijk te onthouden, bijvoor beeld door een logo op de jas of een tekst op een pet. Deze en andere tips (waar u het best ’n came ra kunt plaatsen en gedragsregels tijdens en na een overval) kunt u opvragen bij de wijk agent voor Moergestel: Ron Oosterwijk. Dat kan telefonisch (0900-8844) of via de mail: Ron.oosterwijk@mw-brabant.politie.nl Uw wijkagent zal u, indien gewenst, met raad en daad bijstaan bij eventuele vragen, opmer kingen of andere zaken. Schroom dus niet om contact met hem op te nemen. gevierd. Tijdens dit feest werd Frans Poppelaars gehuldigd bij gelegenheid van zijn 25-jarig lidmaatschap. Frans is een heel trouw lid van het koor. Naast het koor is hij in de parochie ook betrokken bij de Avondwakegroep en is hij de beheerder van de Liturgieboekjes. Het koor en de parochie hoopt nog lang van Frans z’n bijdrage gebruikt te kunnen maken. daarvan de voorzitter. De werkgroep en de stichting werken nauw samen. De jaarlijk se activiteit van de stichting - een bijzonde re fietstocht - is ook in juni volgend jaar weer een onderdeel van het totaalprogram ma. “Het is een van de hoogtepunten van het programma”, stak Jan Vriens de loftrompet. HÉÉL VÉÉL FIETSEN Een van de eerste programmaonderdelen is de jaarlijkse Rabo Fietstocht met in de regel 1500 deelnemers. Net als in mei wordt Gazelle weer een belangrijke sponsor. Meerdere fiets- evenementen richten zich op de vrijetijdsfiet- sers, zoals een fietstocht voor elektrische fiet sen, stepraces voor kinderen en voor volwas senen en wegens groot succes komt er weer een fietsenzegening in samenwerking met de paro chie. Samenwerking wordt door de organisa tie zoveel mogelijk nagestreefd. Dit blijkt onder meer uit het inpassen van de jaarlijkse jeugd- ronde van Moergestel. Net als vorig jaar zal er zeer nadrukkelijk aandacht worden besteed aan ouderen, kin deren en mindervaliden. Voor ouderen en mindervaliden komt er bijvoorbeeld een spe ciaal terras dat zonder belemmeringen uit zicht biedt op de finish. “Ze zitten op de eer ste rij”, verduidelijkte werkgroepvoorzitter Jan Vriens. In Den Bogaard komt een spe ciaal kinderprogramma. “Ouders kunnen hun kroost onder goede zorgen achterlaten en op het plein gaan kijken”, aldus Jan Vriens. Er komt een jeugddag, een fietsvierdaagse, een modeshow van fietskleding, een kinder wagenrace, de verkiezing van een Moergestel Fietsdorp-Éed, een lichtjestocht, er zijn optre dens van straatorkesten en van harmonie Prinses Juliana. De plaatselijke onderne mers worden nadrukkelijk bij het evenement betrokken. GOED DOEL En er komt weer een goed doel. Wat dat dit keer is, wordt nog bekend gemaakt door de organi satie. Jan Vriens onthulde dat het goede doel iets voor heel de Moergestelse gemeenschap moet worden. Tijdens de presentatie werd een cheque van 25.500 euro overhandigd aan Hans van den Oever, voorzitter van het plaatselijk Rode Kruis. Dit bedrag was bijeengebracht door vrijwilligers van Moergestel Fietsdorp. Zowel Guus Moonen als Jan Vriens riepen vrijwilligers op zich te melden via info@moer- gestelfietsdorp.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, E-mail buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 14.00 uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1