weekblad van eigen bodem brengt het nieuws en uw reclameboodschap bij de mensen thuis... Probeer het eens en vraag naar onze tarieven! Eén muisklik is voldoende: buro76@planet.nl Neeltje Rijnen op bezoek bij Theo Raaijmakers L - Twee maandjes geleden was Neeltje Rijnen samen met haar vriend Gijs op vakantie in Bolivia. Zij maakte van de gelegenheid gebruik ’n bezoek te brengen aan Theo Raaijmakers in Cochabamba, ’n Bijzonder bezoek met een bijzondere herinnering. De lezers van Moergestel-Nieuws maakt ze graag deelgenoot van haar ervaring... Op bezoek bij "Padre" Theo PAGINA 9 Ló Weekblad voor Moergestel A Toen ik pater Raaijmakers belde om af te spreken zei hij meteen: “Zeg maar Theo (Padre Theo voor de kinderen in Cocha bamba) en geen u, gewoon jij”. Een dag later zaten we ’s ochtends vroeg in de werkkamer van Theo koffie te drinken. Hier vernamen we dat Theo met zijn stichting zorgt voor meer dan 650 kinderen in negen verschillen de huizen. In de twee daaropvolgende dagen heeft Theo ons een indrukwekkend beeld gegeven van zijn leven en de activiteiten van de stichting. Het bezoek aan ’’Padre Theo” zullen we niet snel vergeten. We hebben ontzettend geno ten van de gezelligheid met Theo en we heb ben gezien op wat voor krachtige wijze Theo met de kinderen omgaat. Maar vooral heb ben we gezien op wat voor fantastische manier het geld wordt besteed dat o.a. in Moergestel (en omstreken) wordt ingezameld voor de straatkinderen in Cochabamba! Sinds ik me kan herinneren, fietste ik samen met mijn familie jaarlijks de Toermee. Zo klein als ik was, wist ik dat de opbrengst hiervan naar pater Raaijmakers ging en dat hij het gebruikt om Boliviaanse straatkinderen een beter leven te geven. Afgelopen september ben ik tijdens onze vakan tie in Bolivia en Peru, samen met mijn vriend Gijs, op bezoek geweest bij pater Raaijmakers in Cochabamba. We hebben twee indrukwek kende, maar vooral ook hele gezellige dagen beleefd! Nadat Theo wist van welke Rijnen-van Dijk ik er eentje was, bezochten we die ochtend de mannengevangenis van Cochabamba, iets wat ons nog lang zal bijblijven. Bewakers komen er niet binnen, gevangenen zijn namelijk de baas binnen de muren. Er zijn winkeltjes op de bin nenplaats en gevangenen mogen bijvoorbeeld hun hele familie bij hen laten wonen. Wij bezochten Augusto, een vriendelijke jongen die tijdens zijn jeugd bij Theo had gewoond en nu een lange gevangenisstraf uitzat voor moord. Uiteraard viel dit niet goed te praten, maar Theo legde ons uit dat veel mensen vaak zo arm zijn, dat ze met wat geld of bijvoorbeeld drugs in het vooruitzicht, makkelijk te verleiden zijn tot allerhande strafbare feiten. Wij vonden het mooi om te zien dat Theo deze mensen niet ver oordeelt maar juist steunt omdat ze dit vaak zo hard nodig hebben. Wat we ook niet snel zullen vergeten, was ons bezoek aan het meisjeshuis “Madre de Dios”, waar ongeveer 75 meisjes, vooral jonge moeders van 12-15 jaar, en met name ook veel baby’s en peuters verblijven. Op dat moment was er politieke onrust in Bolivia en werd achter het huis gedemonstreerd door ongeveer 5.000 mijnwerkers, wat gepaard ging met vooral veel dynamiet, iets dat be hoorlijk knalt! Op de tweede dag liet Theo ons onder andere het babytehuis zien, waar meer dan 150 baby’s, vooral weeskindertjes of kinderen die te von deling waren gelegd, woonden. Erg triest was het gezicht van een apart gelegd kindje van wie de moeder was gestorven aan aids en van wie de vader ook besmet bleek te zijn. In Bolivia rust er een behoorlijk taboe op deze ziekte. Dat merkten we aan de dames die voor het baby’t- je zorgden. We zagen duidelijk dat Theo het hier erg moeilijk mee had en dat hij zeer zijn best deed om het personeel uit te leggen dat ze nor maal met het kindje om konden gaan. Ondertussen waren buiten kinderen op muziek aan het dansen. Ze hadden zich mooi verkleed omdat het een dag later een feestdag was in Bolivia. De kinderen vonden het erg leuk dat wij met hen mee dansten, zodat ze extra aan dacht kregen. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 NOVEMBER 2008 L V

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 9