Geslaagde Snertrit Prijswinnaars Vogel- tentoonstelling Moergestel Rondleiding Joodse Begraafplaats Oisterwijk ParelMoer Tonpraoters Gala Het wordt tijd dat de jeugd in Oisterwijk wordt gehoord! scholen Stg. Bijzonder Onderwijs Oisterwijk Moergestel Agenda Theaters Oisterwijk Moergestel Kwaliteitsonderzoek Slijterij ’In den Korenmaaier’ 10 Deelnemer St. Nicolaas-actie. een passend geschenk! Tiliander Oisterwijk Mis met 4 heren, Cabaret Woensdag 17 december 14.00 uur Prijs: 10 (incl. consumptie) Ecovata, Praiseavond Vrijdag 19 december 20.00 uur Prijs: gratis Zanggroep Polyfonie, Muziek Zondag 21 december 13.00 uur Prijs: gratis Den Boogaard, Moergestel Con Amore, Muziek Zondag 14 december 14.00 uur Entree: 5,00 www.theatersoisterwijkmoergestel.com Wederom is de snertrit verreden. Het aantal deelnemers was ondanks de teleur stellende weersvoorspellingen hoog. In totaal hebben zich 34 motorrijders aangemeld voor een bijzonder mooie toer. Hij was uitgezet in Brabant met als doel een foto zoek tocht. .A. Moorman. A. Moorman. Pieter en Joost hartstikke bedankt namens de vele motorrijders van Moergestel. .A. Moorman. H. Tekath. J. Rokven. J. Rokven. J. Rokven. J. Rokven. J. KLijsen. ,D. Moorman. J. KLijsen. ,D. Moorman. 12’6 gelieve u zich van te voren op te geven via telefoon 528 8352. Kosten 4,50 p.p. Goed schoeisel is aan te bevelen in verband met de bodemgesteldheid. Mannen dienen tijdens de rondleiding een hoofddeksel te dragen. Groepen kunnen het gehele jaar door op afspraak een rondleiding krijgen. De scholen beseffen dat ouders regelmatig ver zoeken krijgen om enquêtes in te vullen. Maar nu gaat het wel over het kostbaarste dat ouders bezittenen: uw mening telt! Op deze manier kan de school er (nog) beter van worden. “In onze gemeente worden belangrijke beslis singen genomen die grote gevolgen hebben voor ons, jongeren”, aldus Mark. “Maar hoe kunnen we ervoor zorgen dat onze mening ook daadwerkelijk wordt meegenomen?” Koen vult aan: “Veel jongeren mochten bij de laatste verkiezingen niet stemmen, dus zijn we gaan nadenken over hoe we de stem van de jongeren wel kunnen laten horen”. De jongeren vonden gehoor bij de WD, afde ling Oisterwijk. Ties de Kok: “We hebben het bestuur voorgesteld in te spelen op hoe onze generatie discussieert. Ze waren erg positief over ons voorstel voor een site en met onze eigen kennis van zaken en wat hulp van de Webmaster van de WD hebben we die snel kunnen ontwikkelen” Deze zal worden gehouden in de Residentie Café ’t Molentje, Kerkstraat 116, Oisterwijk. Op deze avond zullen 6 landelijk bekende tonpraters optreden, te weten Ivo van Rossum uit Gemert als Voetballer, Alex Wintermans uit Hank als Klompski van Tellingen (papara- zie), Ton Hendrickx uit Gilze als Gek Tontje, Cees Coolen uit Tilburg als Kiske d’n Droge, Arie Schoofs uit Reusel als Tjeu de Bouler en Michel Grijmans uit Weert als Mieske Hollyday. Aanvang avond: 19.45 uur Zaal geopend v.a. 19.15 uur. Kaarten in de voorverkoop zijn ver krijgbaar voor 7,50 bij Café ’t Molentje. Kaarten op de avond aan de zaal 9,- Presentatie van de avond zal zijn door Grootvorst Henk van De Zotte Mulders. was de snert perfect onder het genot van live muziek en een lekker glaasje bier. Uiteraard wer den eerst de motoren naar huis gebracht. Het was weer ouderwets gezellig en dit was zonder de zeer gewaardeerde inzet van Pieter van de Steen en Joost Vermeer een bijzonder leuke dag en voor iedereen een droge dag. De belangstelling voor een rondleiding op de Joodse begraafplaats is ook dit jaar weer zo groot dat er extra rondleidingen worden gegeven in het najaar. De laatste is op zondag 23 november 2008 om 14.00 uur onder leiding van de gids Kees Weimers van Heemkundekring de Kleine Meijerij. “Op de site worden jongeren uitgenodigd en in de gelegenheid gesteld hun mening over actu ele onderwerpen te geven en daarover met elkaar in discussie te gaan” legt Henk uit. “We hebben het bestuur van de WD gevraagd om Wanneer is een school een goede school? Als het kind daar lekker in zijn vel zit, voldoende uitgedaagd wordt, voldoende vriendjes heeft én dat de omgeving veilig is? Een goede school is een plaats waar uw kind zich thuis voelt en goede resultaten haalt? De onderwijsinspectie kijkt met u mee, maar richt zich vooral op wat een school presteert, b.v. heeft de school een mooie Cito-uitslag? De scholen van Stg. BOOM (b.s. den Akker, de Bunders, de Coppele, Graaf van Ursel, Hertog Jan, de Molenhoek, de Tovervogel en SBO Mozaik) willen graag weten, of de ouders de school van hun kind een goede school vinden. Wat vinden ouders b.v. van de manier van lesgeven, van wat de kinderen leren, hoe de school is ingericht, hoe de school wordt schoongehouden, hoe zij worden geïnformeerd over hun kind, enz. In het metaheerhuisje wordt uitleg gegeven over de joodse tradities bij het begraven. Aan de hand van vele graven wordt de geschie denis van de joodse gemeenschap in Oisterwijk geschetst. Rond 1730 vestigden zich de eerste joden in Oisterwijk en in 1811 werd een nieuwe synagoge gebouwd. Om aan deze rondleiding te kunnen deelnemen Carnavalsvereniging De Zotte Mulders organiseert zaterdag 22 november 2008 voor de 13e keer het ParelMoer Tonpraters Gala. Op vrijdag 21 november wordt een nieuwe internetsite gelanceerd: www.oister- wijksejeugd.nl. De site is een initiatief van vier Oisterwijkse jongeren, Koen van den Bersselaer, Ties de Kok, Mark van der Pijll en Henk Poirters. Is de school van onze kinderen een goede school? Doen ze op die school de goede dingen? En doen ze die goed? Ouders van schoolgaande kinderen merken het als een kind zich op school thuis voelt óf als een kind het er niet echt fijn vindt. Ouders vragen zich dan af waar dat aan kan liggen. Aan het kind zelP Aan de leerkracht? Aan de organisatie van de school? AanMeestal gaan ouders dan praten met de leerkracht. Dit levert in de meeste gevallen de nodige antwoorden op. Vaak blijkt een kind na enkele dagen weer fluitend naar school te gaan. Muzikale omlijsting Jantje Hob (Jan Habraken) uit Oisterwijk. Meer weten over deze of andere “Mulders- activiteiten” www.dezottemulders.nl of info@dezottemulders.nl Boomsma De foto’s die gezocht moesten worden waren verschillende kapelletjes langs de route. Het enige wat we moesten doen was ze herkennen en op de juiste volgorde zetten en de juiste benaming geven. Dit lijkt een eenvoudige opdracht maar was toch ontzettend moeilijk. Wat is het verschil tussen de ene en de andere Mariakapel. Toen iedereen terug was werd door de organisatie het een en ander met een mooie presentatie uit de doeken gedaan. Wederom Schoolstraat 18, 5066 EE Moergestel, Tel. (013) 513 1350 VERHUUR TAPINSTALLATIES Dinsdag gesloten - Vrijdag koopavond tot 20.00 uur de standpunten en meningen die daaruit voort komen in de commissie- en raadsvergaderin gen mee te nemen, zodat onze mening in de raadsbeslissingen meegenomen wordt!” Leo Wolfs, secretaris van het VVD-bestuur reageert enthousiast: “Dit zijn vier onderne mende jongeren die het op deze manier voor hun generatiegenoten opnemen, een fantas tisch initiatief waar we als bestuur alle moge lijk ondersteuning aan willen geven!” Albert van der Wijk, VVD- voorzitter, valt hem bij: “De jeugd heeft en is de toekomst: het wordt hoog nodig tijd dat er, los van politieke voor keur, met hen in plaats van over hen wordt gepraat.” 2e prijs Zebravinken 3e prijs Zebravinken Ie prijs wildzang +B K. 2e prijs wildzang 3e prijs wildzang Ie prijs stammen 2e prijs stammen Ie prijs ok 2e prijs ok 3e prijs ok Koen, Ties, Mark en Henk doen een oproep aan jongeren in en rond Oisterwijk om eens een kijkje te nemen op de site, zodra deze is gelan ceerd op vrijdag 21 november a.s. Je politieke voorkeur maakt niet uit - discussieer mee! Het wordt tijd dat de jeugd in Oisterwijk wordt gehoord! Daarom is er een lijst met vragen ontwikkeld vanuit kwaliteitszorg. Deze lijst is te vinden op internet. De ouders krijgen via hun school informatie over de toegang tot de vragenlijst met een eigen gebruikersnaam en wachtwoord. Elke school afzonderlijk, maar ook de scholen geza menlijk, bespreken de uitkomsten hiervan. De vragenlijsten kunnen in de maanden novem ber en december volledig anoniem worden ingevuld. In het voorjaar ontvangen de ouders schriftelijk en/of mondeling een toelichting op de resultaten. 22*V 1995J I GLEN Talloch Glen Talloch Kampioen Kanaries en V.K:A. Moorman Kampioen overige vogels en B.M:J. Rokven le prijs vetstof zonder roodJ. Reichwein. 2e prijs vetstof zonder roodJ. Klijsen. 3e prijs vetstof zonder rood +B mD. le prijs Glosters en cresten +VKA. 2e prijs Glosters en cresten +B m...K. Vugts. 3e prijs Glosters en cresten... le prijs Zebravinken B m HOPPE Liter Liter 1,5 Liter Esbjaerg Vodka, een hele liter voor een zachte prijs Bessenjenever en of Kersenbrandewijn Hoppe Vieux, Uitstekend om mee te mixen MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 19 NOVEMBER 2008 PAGINA 4 Boomsma doet het op zijn eigen wijze. Graanjenever Liter i ■k Hf' |j k-otch whjsr Van goede huize, een heerlijke goud eerlijke whisky Liter

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 4