AUTOSCHADE? VAN ALPHEN I Stadsprins Mark d’n Urste Stanislaus blijft Stanislaus! Sint arriveert met boot en gaat verder per cabrio! 5 SCHBW TWEEW Aphrodite ’Moergestel- Nieuws’ rond Kerst De Sint bij Mark van Daelen: Stadsprins Mark d’n Urste stellingen zijn te vinden op www.sinterklaas- -r *3 GRATIS HAAL- EN BRENGSÊRVICE» www .vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 met zijn Pieten per boot via de Reusel naar Moergestel. Het gezelschap van zo’n 25 pieten en de Sint arriveerden met maar liefst 3 boten bij de aanlegsteiger. a.s. Donderdag 20 november is er om 19.00 uur een speciale Sinterklaas-uitzending voor onze jongste kijkers (en natuurlijk hun ouders). dorp Moergestel verbonden is en dat het jammer zou zijn deze betekenisvolle naam te laten verdwijnen. De commissie heeft daarom geadviseerd de naam Stanislaus te handhaven. Leyakkers en Thebe vinden het belangrijk te luisteren naar deze oproep en hebben daarom besloten dat het vernieuwde woonzorgcen trum Stanislaus blijft heten. Van diverse kanten bereiken ons vragen over de verschijningsdata van ‘Moergestel-Nieuws’ rond Kerst en oud en nieuw. Daarover het volgende: De laatste krant van 2008 verschijnt op woensdag 17 december. De woensdagen 24 en 31 december ver schijnt ‘Moergestel-Nieuws’ dus niet! De eerste krant van 2009 mag u weer verwachten op woensdag 7 januari. De redactie Carla Jansen Het mooie van een avond als het Prinsenbal, is dat er vele verschillende namen over de tong gaan en dat was ook dit jaar niet anders. Het is verbijsterend te horen hoe creatief het publiek is in het naar voren brengen van mogelijke kandidaten om Stadsprins van Moergestel te worden. Meteen na het optreden van Arjan Janissen (je hoeft, zo lijkt het, slechts een knopje om te zet ten en je hoort Marco Borsato of Paul de Leeuw) werd de zaal plotsklaps veranderd in een don ker, muissstil hol, slechts opgefleurd door enke le charmante cheerleaders. Onder de bombastische muziek van O Fortuna uit de opera Carmina Burana werd het silhouet van de nieuwe Stadsprins van Moergestel lang zaam omhoog gelift. Slechts een dun doek scheidde de nieuwe Stadsprins van het publiek. Toen de muziek stopte kwam de Stadsprins van Moergestel voor Carnaval 2009 door het doek gestapt en werd eindelijk duidelijk wie de scepter in 2009 over 't Pierewaaiersrijk zal gaan zwaaien: Mark van Daelen alias Prins Mark d’n Urste!!! Prins Mark d’n Urste werd allereerst geïnstal leerd en zeer enthousiast ontvangen, zeker door zijn hoogst eigen hofhouding. Daarna mocht Prins Mark d’n Urste zijn adju dant en steun en toeverlaat tijdens de carna valsdagen bekend maken. En ook dit was een grote verrassing voor het publiek, want hij heeft als rechterhand een zeer ervaren carna valsvierder gekozen in de persoon van Mark Janssen. De reden waarom Mark zich onlangs weer bij de hofhouding van de Pierewaaiers meldde werd dan ook voor velen meteen dui delijk. Namens C.V. De Pierewaaiers wensen wij Mark en Mark heel veel succes en plezier toe tijdens het komende carnavalsseizoen! In een overvolle, roodgekleurde zaal van Café De Brouwer heeft C.V. De Pierewaaiers afgelopen zaterdag haar Stadsprins voor carnaval 2009 gepresenteerd. Pierewaaiers, Dors(t)vlegels, Durdraaiers, de Eregarde en natuurlijk vele andere Moergestelnaren waren bijeen gekomen om in een geweldig omgebouwde zaal en in een typische ’In Rosso’-sfeer toe te leven naar ”elf over elf”. Want dat is bij C.V. De Pierewaaiers traditioneel het moment dat de nieuwe Stadsprins te voorschijn wordt getoverd. Naam blijft gehandhaafd: Omdat zorgcentrum Stanislaus een nieuwe woonzorgvoorziening wordt, waar voor een deel ook anderssoortige zorg geboden gaat worden, bestond het plan om de naam te wijzigen. Daarmee zou kunnen worden bena drukt, dat nieuwbouw bij het bestaande gebouw niet simpelweg uitbrei ding van het huidige verzorgingshuis betekent. Enkele weken geleden hebben we onder meer in de plaatselijke pers gevraagd om inzending van ideeën voor een nieuwe passende naam. We ontvingen daarop behoorlijk wat reacties. Een commissie, bestaande uit afgevaardigden uit de cliëntenraad, het dorp en van medewer kers van Leyakkers en van Thebe zou zich bui gen over de ingezonden naam en aan Thebe en Leyakkers een voorstel doen. De publicatie van de oproep voor ideeën voor een nieuwe naam leverde nogal wat reacties op van inwoners van Moergestel die aangaven te hechten aan de huidige naam Stanislaus. Men gaf aan, dat de naam Stanislaus voor hen onlosmakelijk met het V Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Onrustige paarden oorzaak noodgreep. Huidverzorgingsinstituut Het weer zat mee, want ondanks donkere wol ken bleef het gelukkig droog. Honderden kin deren en hun ouders verwelkomden de Sint bij de brug over de Reusel. Veel gesminkte kinde ren hadden tekeningen of zelfs spandoeken voor de Sint meegenomen. Sint Nicolaas nam dan ook ruim de tijd zoveel mogelijk kinderen persoonlijk toe te spreken en te bedanken voor hun kleine kunstwerken. De intocht verliep echter niet zonder enige i tegenslag. Net voor het vertrek per koets, werd het paardenstel van Sint Nicolaas erg onrustig waardoor Sinterklaas genoodzaakt was niet met koets, maar per cabrio door Moergestel te trekken. Een verrassing voor velen, zo ook voor de Sint, die zich echter snel wist aan te passen aan dit nieuwe “rijtuig”. Enthousiast zwaaiend maak te de Goedheiligman zijn tocht door Moergestel richting het voormalig gemeentehuis, alwaar de burgemeester en wethouders hem opwacht ten. Speciale dank aan Trapedoelie voor het vak- i kundige stuntwerk in deze gelegenheidsca- brio. Nadat onder muzikale leiding van Piet Tonio vanaf het balkon enkele Sint Nicolaas-liede- ren door Harmonie Prinses Juliana ten geho re gebracht waren, trok de Sint met zijn gezelschap richting ’t Draaiboompje voor de kindervoorstellingen. In totaal bezochten ruim 600 kinderen aangevuld met ouders en grootouders deze voorstellingen. .We wensen Sint Nicolaas een prettig verblijf Afgelopen zaterdag maakte Sint Nicolaas met zijn kleurrijke gezelschap - we wensen mh ivicoiaas een premg vcrunp de intocht door het dorp. Direct na zijn komst in Nederland kwam de Sint in Nederland. Foto’s van de intocht en de voor- moergestel.nl K,' Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 19 NOVEMBER 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1497 ■MD ■4 et VtXiAHAM fitJB.12* 1 Laat u verrassen wat de mogelijk heden zijn bij Florus! Geen vaste openingstijden, vandaar graag vooraf 'n telefoontje. BLOEMSIERKUNST slfifo/ius bruidswerk, corsages, boeketten grafwerk, bloemstukjes, balie- versieringen, bloem-abonnement cursussen, kinderfeestjes Industrieweg 21a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl AUTOSCHADES MTV Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planef.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 16.00 uur. 3 712 Schoolstraat 5 HX MOERGESTEL 4 Tel. 013-513 1474 -- - ctol I ir»<T£»r» tp» ttinrlpn rvrr ttnmir cin tprUouc.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1