KVO Moergestel op bezoek bij de Provincie Tweeling opent prachtige bloemenzaak Lezing Heemkundekring “De Kleine Meijerij” VestiA Bestuurswisselingen Stg. Bijzonder Onderwijs Oisterwijk Moergestel Jaarlijkse collecte voor Multiple Sclerose start 17 november Aankondiging Algemene Leden Vergadering PrO ’Crescendo’ feestte en huldigde Con Amore treedt weer op! f -ts Als het jaar naar z’n einde loopt, zo ergens in november, houdt de Gemengde Zang- Het bestuur van PrO Karin en Saskia Dusomos. Karin en Saskia Dusomos ’n drankje en ’n hapje. In de loop van de avond huldigt men (bijna jaarlijks) de trouwe leden. Zo was dit jaar de beurt aan Jan van de Loo. Hij is inmiddels 12,5 jaar lid en mocht uit han den van (nog even) voorzitter Chris Kaal de bij behorende speld ontvangen. Voor Annie van de Loo was er natuurlijk ’n mooi boeket bloemen. Vanaf 17 november zullen de vrij willigers van het MS Fonds regen en wind trotseren om met de col lectebus langs de deuren te gaan. Wilt u meer informatie? Kijk op www.msfonds.nl Op maandag 17 november 2008 zal Margot Verhuist uit Kaatsheuvel een lezing verzorgen met dia's met als titel: "Verhalende kruidenlegendes van Nationaal Park Loonse en Drunense Duinen". U kunt een aangename en leerzame avond verwachten, waarin Margot met passie en veel kennis zal spreken over het Nationaal Park. Na een vroegere periode van voorzitterschap bij het Katholiek Schoolbestuur van Oisterwijk-West is Bart Mutsaers in 2001 voorzitter geworden van de Stichting Boom. Na 7 jaren nam hij op 1 november 2008 afscheid van het bestuur van deze stichting. De lezing wordt gehouden in 'Den Bartel' in Haaren en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis, ook niet leden zijn van harte welkom. Guus Mulders, CDA-statenlid gaat ons met haar repertoire beslist verrassen. Wij hopen dat het weer ouderwets druk gaat worden, dus noteer deze datum alvast zodat wij u op 14 december om 14.00 kunnen begroeten. Kaarten zijn in voorverkoop verkrijgbaar bij Jan van Zon, tel. 513 1769 of op 14 december aan de zaal. Onder de naam ’Twinflowers’ hebben Karin en Saskia Dusomos op 18 oktober jl. een bloemenzaak geopend aan de Scheepersdijk in Oisterwijk. ’n Jaar lang zijn ze samen bezig geweest met de voorbereidingen voor ’n eigen winkel en de naam was eigenlijk al snel gekozen: ’Twinflowers’: ofwel: tweeling met bloemen. Als ondertitel krijgt de bloemenzaak mee: pracht der seizoenen. De tweelingzusjes laten zich namelijk graag inspireren door de seizoenen en gaan daar vervolgens creatief mee om. Mevr. Verhuist heeft een 3-jarige kruidencursus gevolgd. De kennis, die ze tijdens deze cursus opgedaan heeft, heeft ze o.a. omgezet in een kniidentuinaan huis'. Deze min is ook te bezich tigen aan de Hoge Zandschel 30 in Kaatsheuvel. “De vrijwilligers proberen bij zoveel mogelijk deuren aan te bellen, maar we kunnen helaas niet in alle straten collecteren. Met ruim 5.000 vrijwilligers in Nederland kunnen ook voordeuren niet bereikt worden”, zegt Pamela Zaat van het MS Fonds. Multiple Sclerose is een aandoening van het centrale zenuw stelsel en is dé meest invaliderende aan doening onder jonge mensen, zelfs kin deren, in Nederland. wijk daar de laatste tijd aan heeft gedaan, en welke plannen er nog liggen. De ALV vindt plaats in de Tiliander. Aanvang van de vergadering is om 20.30 uur, vanaf 20.15 staat er een kopje koffie of thee voor u klaar. Behalve de leden van PrO is iedereen die geïnteresseerd is in PrO van harte welkom op deze avond. vereniging ‘Crescendo’ haar jaarlijkse feestavondje in Partyboerderij ’t Draaiboompje. Voorafgaand zingt men in de middag gezellig in de aula van Stanislaus. De daar aanwezigen beleven zo ’n vermakelijk uurtje en worden aan het eind steevast verrast door ’n bonte mengeling van gewone Hollandse liedjes die men graag mee neuriet of meezingt, ’s Avonds komen leden met hun partners en de Vrienden van Crescendo dan bij elkaar voor ’n gezellig avondje, voorzien van koffie met gebak, De bloemenwinkel is opgezet in een kleurrijke landelijke sfeer voor de gewone mens. Kwaliteit en service staan daarbij voorop. Of zoals ze zelf zeggen: ‘Bij ons kan bijna alles. Stel uw vraag en wij zoeken een antwoord.’ Daarnaast gaan ze ook bruids-, rouw- en ge legenheidswerk aanbieden. Bezorgen kunnen ze in Oisterwijk, Haaren en Moergestel en via Fleurop (daar zijn ze immers bij aangesloten) in heel Nederland. De winkel is open op dins dag van 10-17.30; woensdag van 10-13; donder dag van 10-17.30; vrijdag van 10-17.30 en zater dag van 10-16 uur. Bezorgen doen ze van maan dag t/m zaterdag. De winkel is nu ’n paar weekjes open en de zusjes genieten enorm van het contact, het meedenken en het werken met de klanten. De reacties op de winkel zijn erg enthousiast en op de al gemaakte rouw- en bruidswerken wordt zeer positief gereageerd. bestuur. Wij willen deze drie bestuursleden, die steeds op een enthousiaste en betrokken manier en met veel kennis van zaken een belangrijke bijdrage hebben geleverd aan het bijzonder onderwijs, hartelijk danken. Als nieuwe voorzitter is per 1 november 2008 gekozen Gert-Jan Leenknegt. Hij is ruim een half jaar als bestuurslid binnen Stg. BOOM actief. In het dagelijks leven is hij werkzaam aan de juridische faculteit van de Universiteit van Tilburg. Het bestuur van Stg. BOOM bestaat nu uit een achttal personen die in de meeste gevallen ouders zijn van kinderen van één van de scholen binnen de stichting. Afgelopen vrijdag is de KVO Moergestel met 9 dames op bezoek geweest bij de provincie. Ze moesten al vroeg op pad. Om 8 uur verzamelen op het plein en daarna op weg naar Den Bosch. Ook Con Amore staat onder leiding van Wil van Leijsen met aan de piano J. Meijer. Als solist zal Theo van den Hoven zijn bekende muzikale bijdragen leveren. Het programma is zeer afwisselend en aangepast aan deze tijd van het jaar. Van operette muziek tot en met kerstliederen en ook Poco Crescendo MS is niet te genezen. Het MS Fonds helpt mensen die Multiple Sclerose hebben met voorlich ting, coaching en financiering van wetenschappelijk onderzoek. De col lecteweek wordt ondersteund met een radiocommercial. Hierin geeft Peter Jan Rens zijn visie op het MS Fonds. Is uw voordeur niet bereikt? Doneer op giro 5057 te Maassluis. op TV in de 2e kamer. Vele moties werden aan- gekondigd (40 totaal!), enkele weer ingetrok ken, nieuwe gemaakt etc. Daarna lunchpauze. Pas tegen 6 uur gingen de laatste 4 dames naar huis. De tribune was voort aardig leeg. Inmiddels kende de hele CDA-statenfractie de KVO-delegatie uit Moergestel. Maar ook met gedeputeerden en de griffie hebben ze gespro ken. Al met al een enerverende dag en voor her haling vatbaar. Nou dat komt dan goed uit, want op 20 maart gaan ze weer met ca. 10 per sonen (20 personen is namelijk teveel in 1 keer, vandaar). En wei op 14 december in Den Boogaard. De aanvang van het concert is 14.00 uur (tot 16.30 uur). Entree bedraagt 5.00 inclusief een koffiebon. Deelnemend koor en groep zijn Poco Crescendo uit Moergestel, onder leiding van Bart de Graaf en De Harmony Singers uit Tilburg onder leiding van Wil van Leijsen. Op dinsdag 18 november houdt PrO haar Algemene Leden Vergadering. Voor de pauze komt een aantal huishoudelijke punten aan de orde. Na de pauze staat een dis cussie rondom duurzaamheid op de agenda. Dit zal worden ingeleid door wethouder Joop van Hezik, die zal vertellen wat wordt verstaan onder duurzaamheid, wat de gemeente Oister- Daar aangekomen, stond de koffie klaar. Niet toevallig natuurlijk, liep ik ze daar tegen het lijf. Vergeten was ik (te druk met verbouwen), dat ik zelf ook een praatje moest houden voor totaal 30 personen, oa. uit Oss (‘maar geen SP-ers hoor’) en Eindhoven. Even improviseren, enke le vragen beantwoorden (‘hoeveel dagen kost dit per week’: ca 2, ‘waaruit bestaat de coalitie’: al 35 jaar uit CDA-WD-PvdA, ‘hoe lang was de langste vergadering’: anderhalve dag), en daarna een rondleiding. Werken van Karei Appel bewonderd, in de atoomkelder gekeken, en bovenin geweest. Om 11.00 koffie drinken met de statenleden op het statenveld. Daarna hebben ze begrotingsbehandeling bijgewoond. Levendig en chaotisch, net als je wel eens ziet Ga eens kijken bij Karin en Saskia Dusomos aan de Scheepersdijk 1 in Oisterwijk, tel. 521 0760 of kijk op www.twinflowers.nl Hij heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan de ontwikkeling van het bestuur. Onder zijn lei ding heeft het bestuur zich ontwikkeld tot een professionele organisatie, waarin het op hoofd lijnen bestuurt. Het management bestaat uit de Algemeen Directeur die, samen met de school directeuren, aanzetten geeft tot en nieuw beleid ontwikkelt, waarna de scholen zorgen voor uit voering. Het bestuur besluit hierover en toetst de gevolgen hiervan. Naast de voorzitter treden nog twee bestuurs leden af, Karen van Dooren en Ad van Gooi. Op hun verzoek zal in besloten kring afscheid genomen worden van deze pijlers binnen het Lr* PAGINA 4 SC HOUWEN HAARDEN KACHELS vuur... gepresenteerd in zijn mooiste vorm ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 12 NOVEMBER 2008 designhaarden sfeerhaarden hanghaarden houtkachels electrische haarden opengasvuren bio-ethanol accessoires Kapitein Nemostraat 113 Tilburg 013 - 5433965 info@vestiakachels.nl www.vestiakachels.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 4