'1D eetcafé terras Durendael verovert de Nieuwe Wereld WIJ ZIJN ER KLAAR VOOR... raaiboompje om u te ontvangen in ons nieuwe Kom kijken, proeven en u verbazen hoe verrassend ons eetcafé is Voor 'n heerlijke lunch of 'n diner (eenvoudig of uitgebreid) kunt u bij ons zowel bourgondisch als vegetarisch genieten. Vanaf zaterdag 8 november kunt u genieten van heerlijke streekgerechten van onze verrassende kaart. erij party Loerd SMC superloterij 30 oktober 2008 catering raam zalen Hild 1, 5066 CL Moergestel, Tel. (013) 513 1315. Maandag en woensdag gesloten. ■HHI Van 5 tot 16 oktober bracht een groep van 20 leerlingen en 3 docenten van 2College Durendael een bezoek aan Amerika voor een uitwisseling met een High School uit Winter Haven in Florida. Het werd een onvergetelijke ervaring voor alle deelnemers! Kijk voor meer informatie op www.carnaval- moergestel.nl. De organisatie neemt met alle prijswinnaars contact op. ■■■HHR Surfin' USA! Na een vermoeiende, maar voorspoedige reis werden we allerhartelijkst ontvangen door de directie van Winter Haven High School en onze host families. Deze families zetten hun huis en hart open voor ons allemaal en-wat volgde was een prachtige leerzame week waar in onze leerlingen het leventje leidden van hun Amerikaanse leeftijdgenoten en dus met hen naar school gingen om lessen te volgen en na school allerlei activiteiten ondernamen. Er is geen betere manier om iets over een ande re cultuur te leren en intensief met een ande re taal bezig te zijn dan er zelf onderdeel van te zijn en het was geweldig om te zien hoe in korte tijd hechte vriendschappen ontstonden. Onze leerlingen kregen op hun beurt de kans om tijdens de lessen veel te vertellen over hun eigen leven thuis en de Nederlandse cultuur. Natuurlijk was er ook een aantal gezamenlijke activiteiten, zoals een cook out en een bezoek aan het door een Nederlander gestichte natuur park Bok Towers Gardens. Maar een van de hoogtepunten was toch wel vrijdagavond. Toen woonden we namelijk een wedstrijd bij van het school football team, The Blue Devils, met in de rust een optreden van de Winter Haven High School band. En natuurlijk wonnen de Blue Devils... Het was niet gemakkelijk om na zo’n week van intensief contact hebben met onze nieu we vrienden afscheid van elkaar te nemen op zaterdagochtend. Maar er lag nog veel moois in het verschiet. De herfstvakantie was immers ook voor ons begonnen en als je toch in Amerika bent, dan moet je daar ook gebruik van maken! De tweede week begonnen we met een bezoek aan Myakka River State Park, een prachtig natuurreservaat waarbij we tijdens een boottocht echte alligators zagen. Ok bezochten we twee Uitslag 4e trekking 1. Icd-televisie JVC LT32A: rood-F-5 R. Klessens, Ruijmheuvel 7, Moergestel 2. fiets Sparta Marathon 3.0: groen-E-15 A. van der Werf, Kerckackerstraat 1, Moergestel 3.3-daags kuurarrangement Valkenburg: paars- J-6 J.. Ligtvoet, Past, vd Boogaardstraat 19, Moergestel 4. waardebon Jumbo t.w.v. 100: rood-I-9 L. Krijnen, Pater Helmerplein 8,5 Moergestel 5. dekbed en kussen t.w.v. 169: rood-G-3 J. Fiegel, Bachplein 80, Schiedam 6. Philips Senseo HD7830: paars-B-15 J. vd Wouw, Korenstraat 7, Moergestel 7. blad- blazer/-zuiger Viking VI-BE600: rood-F-15 A. van Roessel-vd Bijgaart, Servennenstraat 5, Moergestel 8. waardebon Van Velthoven t.w.v. 100: blauw-G-6 M. Salvetti, Academielaan 27, Tilburg 9. portable dvd-speler Salora DVP7005: groen-J-6 M. v Delft, Driehoeven 2, Haaren 10. digitale fotolijst Salora DPF9002: paars-C-2 H. Denissen, Lijsterbeslaan 53, Berkel-Enschot 11. Philips stofzuiger FC8611 geel-G-8 >E. Slenders,Tuinstraat 52, Udenhout 12. digitale fotocamera GEA735: blauw-B-16 M. Derksen, Krijtestraat 2, Moergestel 13. aire- co kachel: blauw-B-11 L. Appeldoorn, De Hoefkens 47, Moergestel 14. waardebon Konings Optiek t.w.v. 100: blauw-H-11 A. van lersel-Derksen, Kriekenakker 46, Moergestel 15. Philips friteuse HD6180: groen- A-8 L. Donkers, Hogenackerstraat 10, Moergestel 16. waardebon Novy Van Wezel t.w.v. 100: geel-B-12 M. Hessels, Krijtenbogtstraat 11, Moergestel 17. dinerbon De Schouw voor 4 personen: geel-H-1 P Stokkermans, Rosepdreef 18, Oisterwijk 18. Medicura verzorgingspakket: rood-B-8 G. Denissen, Servennenstraat 6, Moergestel 19. wake-up light: paars-I-8 L. Biesheuvel, De Looijakker 38, Moergestel 20. waardebon First Man t.w.v. 100: groen-D-1 P Schilders, De Stille Wille 95, Middelbeers. van de beroemde Disney-parken in Orlando, Universal Studios Park en Islands of Adventure. Onze laatste avond in Orlando stond in het teken van Halloween. In het Universal Studios Park werd een grote spooktocht gehouden met spookattracties en acteurs die je op de meest onverwachte momenten de stuipen op het lijf jaagden. De laatste drie dagen van onze reis brachten we door in The Big Apple: New York. Wat we daar allemaal niet gedaan en gezien hebben: natuurlijk een bezoek aan The Statue of Liberty en Ellis Island (waar vroeger de emi granten enige tijd doorbrachten alvorens zij het land in mochten). Verder stonden we met z’n allen bovenop het 86 verdiepingen hoge Empire State Building, zodat we de stad met haar miljoenen lichtjes ver uitgestrekt aan onze voeten zagen liggen. We maakten een wandeling over Brooklyn Bridge, Broadway, Times Square en natuurlijk Wall Street, bezochten China Town en dwaal den rond in het American Museum of National History. Maar het meeste indruk maakte toch wel het bezoek aan Ground Zero. Het terrein waar eens de beroemde Twin Towers stonden en waar op 9 september 2001 twee vliegtuigen de New Yorkse sky line voor altijd veranderden, is nu een bouwput met in de buurt een gedenk- wand waar nog altijd veel bloemen gelegd worden en duizenden namen van slachtoffers geschreven staan. Dan voel je je even heel klein, maar ook verbonden met alle mensen die deze ramp op welke manier dan ook hebben meege maakt. Moe, maar zeer voldaan, arriveerden we op de ochtend van 16 oktober weer in Amsterdam. Onze reis is fantastisch geweest en we heb ben veel geleerd. En het mooiste was nog wel dat we, ook toen we al lang weer ‘onder elkaar’ waren, bijna constant Engels met elkaar spraken. Wat is er nou mooier dan op deze manier (nog meer) Engels te leren, wat je geleerd hebt in praktijk te brengen, veel te leren over het volk en de cultuur van een ander land en ook nog vrienden voor het leven te maken?! Een ding is zeker: dit was een ervaring om nooit te vergeten en we kunnen bijna niet wachten tot maart 2009: dan komen onze vrienden uit Winter Haven ons bezoeken en is het onze beurt om hen de tijd van hun leven te bezorgen! PAGINA 9 perkend Op afspraak vanaf 20 pers. °P Yeze dagen Wel mogelijk TZZTkZZkZnis geopend van 11-00-21-00 uur. Reserveren is niet noodzakeh)k, maar als het kan... Eetcafé 't Draaiboompje ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 NOVEMBER 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 9