Moergestel kalender komt er weer aan! Vermeer Installatie Allerzielen - wijding van het kindermonumentje (S)taporkest d’Ambiejans 22 jaar feest! Prinsenbal Pierewaaiers In Rosso x>****v De makelaar (tf/rVW dicht bij huis! RE/MAX Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl Voor alle drukwerk: van geboortekaartje tot boek... Het was op het kerkhof drukker dan ooit! Meer dan 400 mensen, die gro tendeels in processie uit de kerkdienst waren gekomen, stonden in een wijde boog rond het monument geschaard. Dit monument gedenkt niet alleen de kinderen die in ongewijde aarde zijn begraven benadrukte pas toor Theo te Wierik. Het is bedoeld ter gedachtenis van iedereen die een zaam, alleen en vergeten moest sterven. In de week vanaf maandag 10 november zullen de leden van muziekvereniging Prinses Juliana weer langs de deuren gaan voor de verkoop van de 33e Moergestel kalender. Natuurlijk zijn in deze editie weer diverse mooie foto’s te zien uit het Moergestel van nu en toen. De kalender is wederom door Buro ’76 ont worpen en samengesteld met foto’s afkom stig uit het archief van Ad Wolfs Adr.zn en Louis van den Meijdenberg. De foto’s geven een goed beeld van uit het Moergestel van toen en nu. Met name is dit jaar meegeno- LOODGIETER- EN VERWARMINGS- WERKZAAMHEDEN - Riool - Water - Gas - Sanitair - C.V. - Zink ten onze gemeentegrenzen. Zelfs in de Belgi sche Ardennen zijn we graag geziene muzikan ten. De befaamde ‘inblaosavond’ op vrijdag avond voor carnaval wordt ook al jaren door d’Ambiejans georganiseerd en zo zijn er in de loop der jaren vele orkesten geweest waar een speciale band mee opgebouwd is. Natuurlijk de Moergestelse bands ‘Clappop’ en Julia en voorheen Swingorkest ‘Dinges’, maar ook onze vrienden uit Bussem, ‘De Fluutjes’. Zij zullen zeker aanwezig zijn op ons feestje. Feesten kunnen we zeer zeker, en doen we dan ook het gehele jaar door, maar zaterdag avond 8 november om 20.30 uur willen we dit samen met jullie doen! Een gezellige feest avond met optredens van ‘Clappop’, De Fluutjes en natuurlijk (S)taporkest d’Ambie jans. Ook is er een heuse artiest uitgenodigd die drie kwartier lang de zaal bij de Brouwer op z’n kop zal zetten. Natuurlijk is er ook volop kans om ‘oude koei en’ uit de sloot te halen en de diverse aange dikte anekdotes nog eens te vertellen of aan te horen. Dus graag tot ziens bij 22 jaar feest met (S) taporkest d’Ambiejans in de grote zaal van café de Brouwer. men ’n aantal school-Zklassefoto’s. Uiteraard komen wij graag bij u langs zodat u de 33e uitgave van deze kalender aan uw ver zameling toe kan voegen. Mocht u door omstandigheden een jaargang missen in uw col lectie kunt u deze bij Rien van de Wouw, Raamackerstraat 1 completeren. De opbrengst komt ten goede aan Muziek-ver- eniging Prinses Juliana. De vastgestelde verkoopprijs bedraagt 5,=. Hebt u onverhoopt toch geen van onze kalen- derverkopers aan uw deur gezien, kunt u vanaf 18 november op onderstaande adres sen de kalender toch in u bezit krijgen. Slijterij In den Koremaaier, Drogisterij Kemps, Jumbo supermarkt, Novy van Wezel en Nico Smits Kruijsackerstraat 20. Namens Muziekvereniging Prinses Juliana alvast bedankt voor uw steun. Zaterdagavond 8 november viert het Moergestelse (S)taporkest d’Ambiejans haar verjaarsfeest. Iedereen is uitgenodigd om het 22 jarige lustrum samen met ons te vieren. Vanaf 20.30 uur zullen we met diverse optredens de ambiance bij café De Brouwer hoogtij laten vieren. Alweer 22 jaar terug ontstond vanuit enkele fanatieke Pierewaaiers het idee om een blaas kapel op te starten om tijdens het carnaval nog meer sfeer en ‘ambiejans’ in Moergestel te brengen. Het staporkest was geboren. Vele repetities gingen vooraf aan het eerste optre den dat met wisselende gevoelens uitgevoerd werd! Het staporkest was verrukt met hun vuurdoop, het publiek had nog wel enige tijd nodig om de muziek te herkennen. In 22 jaar is (S)taporkest d’Ambiejans echter uitgegroeid naar een volwassen en volwaardi ge blaaskapel. Vele muzikanten hebben in de voorbije jaren meegespeeld met ‘ons’, en we hopen vele van deze oudgediende tijdens onze feestavond te mogen begroeten. Ook hebben we vele malen opgetreden, zowel binnen als bui- Daan van Ee memoreerde namens het parochiebestuur de ontstaansgeschiedenis en Kees Ketelaars, die terecht trots is op zijn kunstwerk, legde de symboliek uit die hij in zijn werk heeft gelegd. Nadat Pastoor Te Wierik het monument gewijd had kwamen de mensen het bewonderen en was het snel in bloemen gehuld. Het droeg duidelijk ieders goedkeuring en bewondering weg. Voor velen een rustplek voor het verwerken van misschien lang bestaand en onverwerkt ver driet; voor Moergestel een prachtige aanwinst. AW Terwijl heel de wereld zich de laatste weken druk J maakt om wie de nieuwe president van de Verenigde I Staten van Amerika wordt en of er een einde in zicht is F voor de financiële crisis, stijgt de spanning in Moer- k gestel om geheel andere redenen. Want wie maakt zich F in Moergestel nou druk om McCain of Obama, of om IJslandse banken of dalende huizenprijzen? Nee, de belangrijkste kwestie die de komende weken door vele Moergestelse hoofden speelt, is wie de nieuwe Stadsprins van Moergestel wordt! Obama? Who cares! Komt Prins Bas d’n Urste voor een derde ambtstermijn terug? Of komt de Prinsencommissie van CV De Pierewaaiers met een geheel nieuwe Stadsprins op de proppen? Dat zijn vragen van wezenlijk belang in het dagelijks leven van de gemiddel de Moergestelnaar! Op zaterdag 15 november zal alles duidelijk worden! Want dan zal CV De Pierewaaiers haar Stadsprins voor carnaval 2009 eindelijk presenteren. Vanaf het moment dat de rechten op het fenomeen Symphonica In Rosso bij De Pierewaaiers kwamen te liggen, is de Prinsen commissie de voorbereidingen gestart om er een geweldige avond van te maken. En zoals het er nu - zo’n anderhalve week voor het Prinsenbal - naar uitziet, wordt het een zeer spectaculaire avond. Een avond, die zich in een door rode gloed bedwelmende zaal van café De Brouwer zal afspelen, alwaar naar de ultieme climax toe gewerkt zal worden om uit eindelijk om “elf over elf” de Moergestelse Stadsprins van carnaval 2009 aan het volk te tonen! Komt er een geheel nieuwe Stadsprins of komt Prins Bas d’n Urste toch nog een keer terug, want: zoo zót ók kunnen! Komt dus allen, het liefst in het rood gekleed, op zaterdag 15 november aanstaande naar café De Brouwer en beleef een heerlijk, gezel lig en spannend avondje Pierewaaiers In Rosso! r te -••• e-mail: gerrit-jan.vermeer@hetnet.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! Pr. Beatrixstraat 24 5066 BC Moergestel Tel. (013) 513 2006 Mobiel: 06 53 67 51 67 Oisterwijkseweg 43 Tel. (013) 513 2268 Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 PAGINA 5 makelaars o.g Kijk voor ons actuele huizenaanbod Marce| Vromans op: www.remax.nl/vision Pieter Burgers e-mail: vision@remax.nl Toon Coppens ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 5 NOVEMBER 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5