Wij komen er aan! Winkel in de Kerkstraat krijgt alle aandacht Expositie in De Verdieping Tentoonstelling Vogelvereniging Vriendenconcert Regionaal Seniorenorkest "De Meierij" OPEN DAG 5 NOVEMBER 2008 van 15.00-18.00 uur EUROPROF ”Vur Mekaar” in Den Boogaard Nieuw programma van Brabants Cabaret Ook zo toe aan een opwarmertje voor de winter? Europrof richt zich op vrouwelijke studenten vanaf 16 jaar ze/ze Zaterdag 1 november 10.00 - 20.00 uur Zondag 2 november 10.00 - 18.00 uur Waar: Broekzijde 12 - Moergestel Ga voor meer informatie naar www.deserene.nl De Serene Geschenken Poëzie, Piusstraat 48, Tilburg PVS Meubelen voor particulier en groothandel europrof@hetnet.nl www.europrof.nl Nieuwsgierig? Ga dan maar eens kijken naar de bouw. De jongeren hopen er in de zomer van 2009 in te kunnen trekken en ze hebben er zin in. Wij houden u natuurlijk op de hoogte via Moergestel Nieuws. Ook kunt u kijken op www.oliviermoergestel.nl Tilburgseweg 54 5066 BV Moergestel tel. (013) 513 2265 EUROPESE HORECA OPLEIDINGEN MBO Ja, Ja, de groep jongeren van Olivier komen er echt aan. Woonstichting Stromenland is hard aan het bouwen op de plek van het voormalige Antoniushuis aan de Raadhuisstraat. Daarin wordt een gezondheidscentrum ondergebracht met o.a. huisartsen, tandartsen, mondhygiëniste, fysiotherapeut en apotheek. Daarboven komen 10 appartementen voor senioren. In het achterste deel komen 12 appar tementen voor deze groep jonge mensen die allen een lichamelijke en/of licht ver standelijke beperking hebben. Olivier is een ouderinitiatiefen opgericht door ouders om voor hun kinderen die niet in staat zijn zelfstandig te wonen een goede toekomst te bieden. Olivier wil bereiken dat deze jonge mensen zo zelfstandig mogelijk kunnen wonen in een eigen huis, midden in de samenleving en met zorg op maat, Zo gewoon als mogelijk. De afgelopen maanden is er hard gewerkt om een nieuw programma op de planken te krij gen, maar na enkele try-outs en de eerste voor stellingen in Brabantse theaters zijn Jan en Erik nu terug op eigen bodem, een “thuiswed strijd” zogezegd. Ook het nieuwe programma “Vur Mekaar” is weer volgens hetzelfde recept bereid: stilstaan bij de dingen van alledag in ons m.m.v. zangeres Marleen Achten en het Huub de Lange Trio. Marleen Achten is geboren en getogen in Haaren. Studeerde aan het Rotterdams Conservatorium en nam deel aan diverse pro jecten als het operaspektakel “Nabucco” in Ahoy en speelde hoofdrollen in diverse musi cals. Zij trad samen op met de bariton Henk Poort en zingt in het vocale Jazz Trio Once. Het publiek kan deze middag genieten van deze zangeres met begeleiding van “De Meierij”. Daarnaast zal zij enkele nummers ten geho re brengen met het Huub de Lange Trio. Het concert begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. mooie Brabant, kijken hoe het vroeger was en nu is geworden. Die verhalen brengen Jan en Erik in een samenspel van conferences en luis terliedjes, en natuurlijk weer met enkele Brabantse types zoal een duivenmelker, twee sol daten en een vader die even stil blijft staan bij het huwelijk van zijn oudste dochter, en terug kijkt op zijn jonge jaren. Stilstaan bij de dingen van alledag wil niet zeg gen dat de zaken serieus worden aangepakt, want ze lopen door als het te moeilijk wordt. Problemen worden niet opgelost, hooguit gecreëerd! En verwacht zeker geen boodschap van die twee! Daar zijn de supermarkten voor. In hun dialogen komen vooral de generatiever- schillen bovendrijven en hilarisch wordt het als dat tot de nodige conflicten leidt. Heel her kenbaar allemaal, zodat we kunnen lachen om onszelf; dat is weer eens wat anders. Dus lek ker 2 uurtjes genieten en glimlachen, want het motto van deze voorstelling is: Zoo lang ge kunt laache, hoefde nie te janke! Kijk voor meer informatie en de speellijst op hun website: www.brabantscabaret.nl Het slim ingerichte busje van waaruit u aan huis de keuze kunt maken. Komend weekend en het daaropvolgende weekend houden PVS Meubelen en Metamar Design, beide gevestigd aan de Sonman, een grote publieke magazijn- uitverkoop. Alles wat er staat wordt verkocht met ’n gegarandeerde korting van 40%. PVS Meubelen gaat zich vanuit het pand aan de Kerkstraat nog meer richten op de particu lier. De groothandel en stoffeerderij blijven gevestigd aan de Sonman. In feite verandert er dus niets. Het is al langer bekend dat detailhandel (lees: meubelverkoop) voor de particulier op de Sonman uit den boze is. ’n Tijd geleden al was dat reden voor Peter van Spaendonck om de winkel aan de Kerkstraat weer nieuw leven in te blazen. Op dit moment krijgen de winkel en de stoffeerderij extra aandacht. Met de stof feerderij komt PVS zelfs naar de klant toe. Speciaal daarvoor is er een bus ingericht met alle mogelijke stalen tapijt, gordijnen, houten Dan is onze Kerstshow misschien iets voor u Wandel eens binnen in de sfeer van Kerst rond 1900 Fotogroep Feniks exposeert in Galerie de Verdieping op 1,2,8 en 9 november. Openingstijden: zaterdag van 13.00 tot 17.00 en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. De exposanten van Fotogroep Feniks zijn: Jan Buster, Lenny Vermeulen, Mariëtte Knaapen, Martin Prumpeler en Annemarie Rijsman. Tevens zijn er drie gastexposanten: Dia Beneker met keramisch werk, John Lommen met etsen en Piet Huijgens met HDAV presentaties. vloeren, vinyl, laminaat, enz. Na het maken van een telefonische afspraak komt de bus naar u toe en kunt u thuis ’n keuze maken uit het ruime aanbod Zetten we alles even op ’n rijtje dan ziet het er als volgt uit: ondernemersbedrijven en instel lingen kunnen voor alles op het gebied van woning- en projectinrichting terecht op de Sonmanparticulieren zijn van harte welkom op de Kerkstraat en kunnen vanaf nu ook de bus thuis laten komen. De publieke magazijn-verkoop vindt aanstaand en volgend weekend, vrijdag, zaterdag en zon dag, plaats op de Sonman. Zie de advertentie elders in deze krant. De vogelvereniging van Moergestel organiseert haar jaarlijkse onderlinge tentoonstelling. Deze wordt gehouden in café ’t Stokske aan de Zandstraat. Óp de tentoonstelling zijn kleur en postuurkanaries, zebravinken, kromsnavels, tropischevogels, wildzang en duiven te zien. De tentoonstelling is geopend op vrijdag 14 november van 20.00 tot 22.00 uur; zater dag 15 november van 10.00 tot 20.00 uur en op zondag 16 november van 10.00 tot 17.00 uur. Op zondag 2 november a.s.vindt het Vriendenconcert van regionaal seniorenor kest "De Meierij" plaats in Theater Tiliander in Oisterwijk. In dit orkest spelen senioren, dames en heren (gemiddelde leeftijd 65 jaar), afkomstig uit Den Bosch en Tilburg en uit bijna alle plaatsen daar tussen. Veelal muzikanten die gespeeld heb ben of dat nog doen in een van de vele fanfa res en harmonieën die Brabant rijk is. Maar ook mannen en vrouwen die pas op latere leeftijd plezier vonden in het bespelen van een instru ment. Begonnen bij de start met een twintig tal leden, telt het orkest momenteel zo'n 60 muzikanten en de groei zit er nog steeds in. Sinds 1 maart van dit jaar is de muzikale lei ding in handen van Jan Hermans. Met dit jaarlijks terugkerende concert presen teert het orkest zich in Tiliander aan de vele vrienden. Dit jaar in een speciaal programma Vorige week is het nieuwe programma “Vur Mekaar” van Brabants Cabaret in pre mière gegaan, het derde programma na Volk! en Balkenbrij. Jan van Rijthoven en Erik Potters zijn er trots op dat ze dit seizoen zijn geprogrammeerd in de Theaters Oisterwijk Moergestel en op donderdag 6 november spelen zij hun voorstelling in Den Boogaard, Moergestel. Het is een middagvoorstelling in het kader van de Seniorenprogrammering en de aanvang is 14.30 uur. PAGINA 7 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 29 OKTOBER 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7