ff Band en orkest klaar voor Let it Beatle! Herdenking oorlog en bevrijding in kerk en bij monument Aphrodite VAN ALPHEN AUTOSCMADESJ Blaoskapellenfestival voor tweede keer op rij naar ’Smesh’ AUTOSCHADE? s. 1 k 1 WOENSDAG 22 OKTOBER 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1493 ’Smesh’ uit Lieshout: voor de tweede keer winnaar. van mu- vervolg zie pagina 3 OPEN DAG l" Zondag 26 oktober: Ook op initiatief van de werkgroep wordt het monument elk jaar geadopteerd door een groep jeugdigen, voorheen vaak basis- der een toespraak houdt en tot slot the Last Post en het Wilhelmus klinken. Zaterdag 25 oktober van 10.30 tot 17.00 uur Carla Jansen Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Komende zaterdag 25 oktober gaat het gebeuren! Het themaconcert, waarin de muziek van The Beatles centraal staat; een hele avond genieten van muziek uit de jaren ’60 en ’70 van dé popgroep van de vorige eeuw: de Engelse band The Beatles. De tot beste coverband uit geroepen Mal Evans Memorial Band en onze eigen harmonie van muziekvereniging Prinses Juliana zullen u deze avond laten genieten van een spetterende show in Den Boogaard. ’Que Mas’ uit Budel won de presentatieprijs. liteit’ twee hoogst geëindigden nog even in een finale moeten spelen om de uiteindelijke winnaar te kunnen kiezen. Die finale kwan er dit jaar helaas niet, want de als tweede geplaat ste band was al naar huis. Zij kregen ook de bij de tweede prijs horende envelop niet, want het reglement schrijft nou eenmaal de aanwezigheid voor de finale voor. Jammer dus. Het feest kreeg echter toch nog ’n happy end doordat de beide winnaars optraden in de zaal van ’Den Boogaard’. Bij presen tatie deed de winnaar dat met ‘n slagwer- kact die ‘s middags in hun programma zat. De ’pijp’ om op hun blaasinstrumenten te spelen was leeg... En dat getuigt weer van de inzet waarmee de meeste muzikanten deze dag naar Moergestel komen. Klasse! De uitslagen: Muzikaliteit: 1. Smesh Lies hout; 2. Play It Again Sam Eindhoven (prijs niet uitgereikt); 3. SHESudenhout. Presentatie: 1. Que Mas Budel; 2. SHES udenhout; 3. Zuutjes Aon Tilburg. er afgelopen Voor de tweede keer in successie is het de jeugd van ’Smesh’ uit het Brabantse Lieshout gelukt om de muzikaliteitsprijs van het Blaoskapellenfestival mee naar huis te nemen. Het was dringen aan de muzi kale top dit jaar, maar uiteindelijk trok ’Smesh’ wel verdiend aan het langste eind. De ’adoptie’ van het monument van generaal Barber wordt elk jaar overgedragen aan de jeugd. Afgelopen jaar waren dat’De Kurkskes’. Komend jaar wordt die taak overgenomen door Scouting. Liefst 36 kapellen maakten zondag in ons dorp een gezellige, feestelijke De jaarlijkse herdenking van de oorlog en de bevrijding in Moergestel b°eJ van- Het weer werkte mee, zodat ook wordt gehouden op zondag 26 oktober. Om 12.00 uur begint de herden kingsdienst in de parochiekerk St.-Jans Onthoofding. Aansluitend vindt de kranslegging plaats bij het monument van generaal Barber aan de Oirschotseweg. Een belangrijke rol is ook dit keer wegge legd voor de jeugd van Moergestel. De orga niserende werkgroep Herdenking Oorlog en Bevrijding zet zich van meet af aan sterk in voor het betrekken van de jeugd bij de herdenking. In dat verband wordt jaarlijks onder meer een lesbrief uitgebracht over een bepaald onderwerp. Dit jaar is dat 'kin deren van foute ouders'. KOM EENS KIJKEN! I de ’verplichte’ terraszitters (lees: ’rokers’) van de gezelligheid ’n graantje mee konden pikken. Diverse malen ontwaarden we orkesten die op straat stonden te spelen. Ook voor ’zomaar’ passanten werd het op die manier ’n gezellige middag. schoolleerlingen, maar dit jaar door de De kapellen die in competitie zaten, en Kurkskes. Dat is de jongerengroep van de dus om de prijzen streden, maakten het de parochie. De opdracht tot adoptie van het jury niet altijd even makkelijk. Dat klinkt monument is onderdeel van de viering in de als een vertrouwd gezegde, maar ga er kerk. Daaraan wordt onder meer meege- maar eens aan staan. De beoordeelde werkt door het opleidingsorkest van mu- orkesten zijn op de diverse lokaties steed ziekvereniging Prinses Juliana. weer verschillend te beluisteren, en het is Onder muzikale begeleiding van de Clan dan ook eerlijk zoals afgelopen zondag, Lamont Pipe Band trekken de deelne- dat, in tegenstelling tot andere jaren, de mers vanuit de kerk naar het monument, orkesten weer eens tweemaal werden waar kransen worden gelegd, de wethou- gejureerd. Er wordt elk jaar gestreden in twee catego rieën: muzikaliteit en presentatie. Uitein delijk, leveren de jury-uitslagen voor elke categorie drie prijwinnaars op. Waarbij op gemerkt dient te worden dat de bij ’muzika- GRATIS HAAL- EN BRENGSERVICE! www.vanalphenautoschades.nl Tel.nr. 013 - 542 1755 1 HF T Weekblad voor Moergestel eUMKIMUMIBEORJJ» BLOEMSIERKUNST Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 U kunt dan met eigen ogen zien wat er bij ons zoal besteld kan worden en u kunt zich ook in laten schrijven voor workshop(s). Er zijn allerlei voorbeelden wat u zoal kunt maken en... de koffie staat klaar! Van harte welkom dus! Industrieweg 21a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 16.00 uur. 41 RUIM 80 JAAR REISPLEZIER r In de nacht van zaterdag op zondag mag de klok weer 'n uurtje terug... - aa-m

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1