Okvo Winnaar Yellow Cab fiets 7 Feest van de Lange Nacht U wilt toch ook een kleurrijke optocht? I 11 KVO nieuws 1 Herdenking Oorlog en Bevrijding Vesti A De makelaar U kunt zich weer inschrijven voor Moergestel Kreatief V 1 RE/MAX dicht bij huis! ff r - -I tW C.V. De Rappe Tappers ft it 1 De prijswinnaars en Peter Ligtvoet pl O Zondag 26 oktober Bent u bezig met een creatieve uiting van kunst en wilt u dit eens aan anderen laten zien? Freek en Teun van Roosmalen uit Berkel- Enschot zijn de winnaar geworden van de Limited edition mountainbike van Yellow Cab. drinken in Den Boogaard. De werkgroep Oorlog en Bevrijding nodigt u van harte uit om naar de herdenking te komen; zowel in de kerk gis bij het monument. De herfstwandeling van 6 oktober, is vanwege omstandigheden niet doorge gaan maar gaat wel door op maandag 20 oktober om 9.00 uur bij Ties, Stokeind 15. Vertrek om 8.45 uur met de fiets vanaf St. Jansplein. U bent van harte uitgenodigd. Deze prijs hebben ze gewonnen door een paar Yellow Cab schoenen te kopen bij de House of Shoes winkel in Moergestel. Dinsdag 28 oktober is de avond over diabetes. Om 20.00 uur in De Druiventros te Berkel- Enschot. Deze avond krijg je een beter beeld wat diabetes inhoudt, een ervaringsconsulente van de D.V.N. te Tilburg zal erover vertellen. De cur sus karakters en temperamenten wordt van harte aanbevolen. Iedereen mag deelnemen, tenzij de opkomst zeer groot is kunnen niet leden een nader te bepalen datum deelnemen. Op de woensdagen 4,11,18 en 25 februari 2009. Meer inlichtingen bij het bestuur. Wel graag meteen opgeven, kan nog tot 15 oktober. Zaterdag 25 oktober Zondag 26 oktober wordt in Moergestel de jaarlijkse herdenking rond oorlog en Door het succes waren ze in 2008 ook weer van de partij, deze keer was de wagen gebaseerd op de tekenfilm "The Lion king". Op de wagen stond een grote giraffe en verschillende ande re dieren. De plannen voor de carnavalsop tocht van 2009 zijn al gemaakt en het belooft een schitterende wagen te worden die alle vori ge wagens overtreft, maar nu dreigen de plan nen toch in het water te vallen want er is nog geen bouwplek gevonden. Het zou natuurlijk eeuwig zonde zijn als de enthousiaste bouwers van c.v. de Rappe Tappers niet meer voor een nog kleurrijkere optocht in Vorige week hebben wij u al gemeld dat er diverse top artiesten naar de feesttent komen. Zo zullen dit jaar Jeroen van der Boom, René Schuurmans Helemaal Hollands en Magie Sound hun opwachting maken bij één van de bekendste tentfeesten in onze Brabantse regio. Met twee nummer 1 hits zorgt Jeroen van de Boom voor zijn grote doorbraak in Nederland. De singles ’Jij bent zo’ en ’Een wereld’ bezor gen Jeroen van de Boom in 2007 een ongeken de status in de nederlandse hitlijsten. ’Jij bent zo’ blijkt de langst genoteerde hit in de Top 40 van 2007. Ook zijn derde single ’Betekenis’ Op zaterdag 25 oktober a.s. wordt de klok weer een uur terug gezet. Dit vormt voor Carnavalsvereniging De Durdraaiers andermaal de aanleiding om ’t Feest van de Lange Nacht te vieren in een grote tent nabij partyboerderij ‘t Draaiboompje. Dit evenement, dat ook wel bekend staat als De Bierfeesten, zal ook dit jaar opnieuw garant staan voor ouderwetse gezelligheid. In 2004 maakte Moergestel kennis met een jongerengroep genaamd de Rappe Tappers. Zij deden voor het eerst mee aan de carnavalsoptocht van Moergetel. In 2007 waren ze weer te bewonderen in de optocht. Deze keer hadden ze een groot geel vliegtuig gebouwd, met deze wagen behaalden ze de 3e prijs. dit jaar voor groot en klein het grap pige toneelstuk ‘De koning lacht of een haar in de soep’. betekende een top 3 hit. Met 3 top 3 hits, een gouden single en een gouden album lijkt Jeroen van der Boom niet meer te stoppen. René Schuurmans is dé feestartiest van het moment. Met hits als ’Hela Ho’, ’Als ik haar zie’ en ’Laat de zon in je hart’ maakt hij van ieder optreden een waar spektakel. Het creëren van een eigen sound, zijn vriendelijke voor komen en zijn toegankelijkheid maken René Schuurmans uitermate geliefd bij het grote publiek en organisatoren van evenementen. Ook zal Helemaal Hollands dit jaar een spet terend optreden verzorgen. Elke show is weer een feest der herkenning voor wat betreft hun diverse feestliedjes. Bij het horen van o.a. ’De arme Muzikant’en ’Ik zag de lente in jouw ogen’ zal menig één spontaan gaan meezingen. Inmiddels zijn zij een veel geboekte act bij menig tentfeest en proberen met hun eigen sound heel Nederland te laten genieten van hun Helemaal Hollands Meezingfeest. Kortom: Dat wordt weer genieten tijdens het feest van de lange nacht.Ook dit jaar zijn de kaarten weer in de voorverkoop verkrijgbaar, maar alleen als je 16 jaar of ouder bent!(i.d. is verplicht!) Vanaf heden zijn de entreekaarten a €10,00,- te koop bij Partyboerderij ’t Draaiboompje Boerenbond Moergestel. Aan de Feesttent zijn de entreekaarten a 13,00 te koop. Dus wacht niet langer, haal alvast je kaarten en tot ziens op zaterdag 25 oktober a.s. bij ’t Feest van de Lange Nacht in de feesttent tegen over ’t Draaiboompje. Moergestel kunnen zorgen, omdat ze geen bouwplek kunnen vinden. Daarom vragen wij of u, of iemand die u kent, toevallig een lege schuur heeft waar wij een paar maanden gebruik van kunnen maken voor de bouw van een carnavalswagen. U wilt toch ook dat de optocht er dit jaar weer fantastisch uitziet? Dus als u of iemand die u kent thuis een lege schuur heeft, dan zouden wij het erg op prijs stellen als u belt naar 513 2620. Alvast bedankt. Koning Faldera, een altijd lachende, schate rende, giebelende, vrolijke koning heeft een probleem. Zomaar ineens kan hij niet meer lachen. Hoe kan dat nou? En belangrijker lukt het weer om hem aan het lachen te krijgen? Enwat doet die haar in zijn soep? Wil je weten hoe dit alles afloopt, kom dan gezellig naar ons kijken op vrijdag 31 oktober om 19.00 uur, en zondag 2 november om 15.00 uur in Den Boogaard. Omdat het vorig jaar zo druk was en we teleur stellingen willen voorkomen hebben we een voorverkoop van de kaartjes bij Novy van Wezel: Rootven 10 tijdens openingstijden en bij Mientje van den Boogaart, Vboskerbos 20 en Corrie Laurenssen, De Looyakker 37 op maandag tot vrijdag tussen 19 en 20 uur. Volwassenkaartjes 4 euro en kinderkaartjes (met traktatie) 3 euro. Evenals de afgelopen jaren stelt Galerie de Verdieping u in de gelegenheid om tijdens het altijd sfeervolle Moergestel- Kreatief uw werk te exposeren. Ook deze keer zal de Galerie vanaf tweede kerstdag tot en met 25 januari het tref punt zijn van Moergestelse kunstenaars en bezoekers uit eigen dorp en ver daar buiten. Om dit culturele en sfeervolle eindejaarsevenement te kunnen organi seren zijn wij op de eerste plaats afhan kelijk van uw deelname. De eigen bij drage in de kosten zijn voor dit jaar gesteld op 40 euro. In dit bedrag zitten alle kosten verwerkt van de huur, de uitnodigingen en de goed verzorgde opening. Wilt u uw bijdrage leveren aan deze unieke, maar vooral ook gezel lige, puur Moergestelse expositie, meld u dan aan bij de galerie info@galerie- deverdieping.nl of telefonisch bij Ed Hurkmans, tel. 513 1316 of Hans van Brunschot, tel. 513 1300. De inschrijf termijn sluit 15 november. Wilt u mee doen reageer dan snel, er kunnen maxi maal 20 exposanten meedoen. Graag tot ziens op de Industrieweg, Het team van Galerie de Verdieping. bevrijding gevierd. Dit jaar vindt de 64e gedenkdag plaats, ’n Moment dus om stil te staan bij de bevrijding van Moergestel in oktober 1944. Om 12.00 uur is de herdenking in onze paro chiekerk. Hier wordt gesproken door de voor zitter van de werkgroep die de viering elk jaar ter hand neemt, Noud Smits en pastor Theo Schepens. Daarnaast zijn er muzikale invullin gen van het opleidingsorkest van muziekver eniging Prinses Juliana en zangeres Marij Pijnenburg. Ook de Cla Lamont Pipe Band verleent haar medewerking. De adoptie van het monument van generaal Barber zal, onder leiding van Jan Geerts, door ’De Kurkskes’ worden overgedragen aan Scouting St. Jan. Na afloop van deze bijeenkomst, rond de klok van 12.30 uur, wordt onder begeleiding van de Clan Lamont Pipe Band vertrokken naar het monument van General Barber nabij de Reusel. Hier vindt het tweede gedeelte van de herdenking plaats en worden kransen gelegd. Na afloop van de plechtigheid aldaar is er d e mogelijkheid om ’n kopje koffie te gaan vil PAGINA 5 K w KACHELS HAARDEN SCHOUWEN vuur... gepresenteerd in zijn mooiste vorm designhaarden sfeerhaarden hanghaarden houtkachels electrische hoorden opengasvuren bio-ethanol accessoires w I K Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013).592 0080 Telefax (013)468 8259 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 15 OKTOBER 2008 makelaars o.q. Kijk voor ons actuele huizenaanbod Marcel Vromans op: www.remax.nl/vision Pieter Burgers e-mail: vision@remax.nl Toon Coppens Persoönlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop- en vérkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! V W □r.-sa Kapitein Nemostraat 113 Tilburg 013 - 5433965 info@vestiakachels.nl www.vestiakachels.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5