I ITS-symbool voor Den Boogaard Aphrodite ^SCHEPENg^ O'TWKMKW Kees van de Loo mprl BRILLEN LENZEN In Memoriam E Ie Met de Zonnebloem naar het theater WOENSDAG 15 OKTOBER 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1492 g 013 - 513 3934 FAX NR. Zie ook onze website: www.terwindtblessinq.nl isasas Voor onze vaste cliënten, die jaarlijks in aanmerking komen voor een griepvaccinatie, maar onverhoopt geen uitnodiging hebben ontvangen: op 23 oktober tussen 15.00 en 19.00 uur kunt u zonder afspraak binnenlopen. Voor een goede bereikbaarheid nogmaals de belangrijkste telefoonnummers: Nieuws en advertenties: buro76@planet.nl De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen ALGEMEEN NR. 013 - 513 1204 voor het maken van afspraken en het aanvragen van een visite bij voorkeur voor 10.00 uur 's morgens. Huisartsen P.N.L.H. Terwindt en P.R. Blessing-van Luijt Oirschotseweg 2 5066 CJ Moergestel RECEPTENLIJN 013 - 513 0604 voor het aanvragen van herhaal recepten 24 uur per dag. HUISARTSENPOST 0900 - 33 22 222 na 17.00 uur en in het weekend. SPOEDNR. 06 - 22 84 86 62 alleen bij echte spoed! Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 p Huidverzorgingsinstitu d Weekblod voor Moergestel 1 RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterljjk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tof maandag 16.00 p i iuiu vui lui yn igon loiiii AL RUIN 80 JAAR FIETSPLEZIER Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl iedere week met plezier naar toe gaan. En voor ple zier heeft Kees gezorgd. Een brug bouwen over de Reusel, uiteraard van hou ten palen en vastgeknoopt met uitsluitend touw. Kinderen hebben door hem kennis gemaakt met speleologie, volledig uitge dost, grotten verkennen. Soms lopend, vaak krui- 1 door de klei. Geza menlijk met de hele club op kamp. Jubilea vieren, en niet alleen binnenshuis, iedereen mag weten hoelang je club al weer bezig is, of hoelang iemand zich al als vrijwilliger inzet. Jeugdvakantieweek heeft zo ook met Kees kennis gemaakt. Dit is ontstaan door het verzorgen van overnachtingen voor de groepen acht van de basisscholen door de scouting. Naderhand heeft hij daar nog jaren mede aan het roer gestaan. Kees was ook wel iemand die cursussen voor de lei ding een vereiste vond. Weliswaar stonden sommigen wat scep tisch tegenover die weekendjes ’waar je toch alleen maar leerde vingerverven’, maar het kwam de kwaliteit van de leiding wel ten goede. Kees fungeerde zo nogal eens als ons geweten. Al die jaren heeft zijn oudere zus Ricky, die Kees, als kleine dreumes, mee naar de scouting nam, mee aan het roer gestaan. Als een goed span, maar altijd voor de scouting. Ricky heeft eerder dit jaar afscheid geno men als bestuurslid, jaren gaan tellen, maar nu heeft de scouting in Moergestel afscheid moeten nemen van een gedreven scoutingman pur sang. Kees zal geen leiding meer geven, zal niet meer bij vergaderingen zijn, zal ons niet meer met raad en daad bijstaan. Als club gaan we door; door in de geest van Kees. Vaak zullen wij ons nog afvragen: "hoe zou Kees dit doen”... Scouting Moergestel Bevers: Petra, Sandra, Koen, Nancy, Lian Esta’s: Moniek, IPesley, Jasper, Inge, Kristy Scouts: Cliff, Caroline, Roel, Perry, Martijn, Leonie, Marloes Explorers: Kris, Bart, Maickel Groepsbegeleiding: Ron, Yvonne Bestuur: Guus, Jan, Peter, Elly, Lian, Anita, Robbert, Jürgen Wie aan Kees van de Loo denkt, denkt aan scou ting. Afgelopen vrijdag, 10 oktober, is hij na een ongelijke strijd die niet te winnen was, helaas over leden. Meer nog dan scouting kan men bij Kees aan een vrijwilliger denken. Een vrijwilliger in hart en nie ren, en daarvoor werd hij op allerlei manieren on derscheiden: door scou ting, door WieKentKunst en hij kreeg zelfs een Koninklijke Onder scheiding voor zijn inzet voor diverse ver enigingen in het algemeen en scouting in het bijzonder. Altijd met hart voor de jeugd, want de jeugd daar deed Kees het allemaal voor. Voor de scouting was Kees altijd aanwezig en hij voelde zich zeer betrokken bij lei ding en groep. Begonnen als jeugdlid en later als leiding van diverse leeftijdsgroe pen was Kees de laatste jaren bij scouting voornamelijk in een bestuurlijke functie te vinden. Als voorzitter werd er zo door Kees nogal eens op het belang voor scou ting gewezen tijdens soms pittige vergade ringen. Wat dat betreft was Kees diploma tiek genoeg om alle partijen dezelfde kant op te laten kijken en deze kwaliteit is al vroeg boven komen drijven. Als leiding van de ’welpen’ eind jaren zeventig van de vorige eeuw betreurde Kees het dat er voor jongens vanaf 10 jaar geen spelaanbod van de scouting was in Moergestel. Hij heeft zich ingespannen om hiervoor nieuwe enthousiaste mensen te vinden en dit zelf verder op te bouwen. Later is hij mede de inspirator geweest om een bestuurs- en leidingraad bij de scouting in Moergestel te introduceren en dit is naar een landelijk model gestuurd vanuit scouting Neder land. Weer later, in 1986 om precies te zijn, werd de scouting in Moergestel compleet gemaakt met de uitbreiding van een Bevergroep (5 tot 7 jaar) en de Explorers (14 tot 18 jaar). 'Bewust of onbewust’; Kees heeft door zijn enthousiasme, inzicht, het belangrijk vinden dat jeugd een zinnige tijdsbesteding hebben, duidelijkheid bin nen de club van leiding naar bestuur en andersom, de scouting in Moergestel gemaakt tot wat het nu is. Een club waar we trots op zijn en waar leden en leiding Vorige week maandag vond bij Den Boogaard de onthulling plaats van het ITS-symbool door wethouder Lambert van den Bosch. Daarbij aanwezig waren o.a. de heer en mevrouw Raaijmakers uit Moergestel, mevr. C. de Laat namens de gehandicaptenvere niging St. Liduina, directeur van Den Boogaard Frans de Bruijn en vertegenwoordigers van KBO Moergestel en gemeente. Het ITS-symbool is een Internationaal Toegankelijksheids Symbool, waarmee duide lijk gemaakt wordt dat een gebouw of een voorziening toegankelijk is voor mensen met een functiebeperking. Het uitgangspunt hierbij is dat iemand zelfstandig - dus zonder hulp - een gebouw of voorziening kan bereiken, betreden en gebruiken. Het ITS-sym- bool wordt afgegeven door de Chronisch Zieken- en Gehandicapten Raad Nederland. Op dinsdag 18 november organiseert de Zonnebloem een theatervoorstelling in Den Herd in Bladel. De voorstelling heet "De Huurder Het is een thrillermusical. De musical wordt opgevoerd door Joke de Kruijf, Marnix Kappers, Tony Neef en Marika Lansen. Het verhaal speelt zich af in Londen, tegen het eind van de 19e eeuw. Men is daar in de ban van een moordenaar die zichzelf ’de Wreker’ noemt. In de musicalbewerking van dit spannende verhaal komen een reeks van bekende en minder bekende liedjes voorbij, die zoals altijd, exact zijn toegesne den op de lijn van het verhaal. Voor 10,50 hebt u een hele gezellige mid dag. De Zonnebloem zorgt voor het vervoer. We vertrekken om 12.30 uur vanaf de Reuselhof. Om 17.30 bent u weer thuis. U kunt zich t/m 31 oktober aanmelden bij: Miny Selten, tel: 513 00 53 en Det Boo- gaers, tel: 513 17 75. .Als u 18.00 uur belt hebt u de meeste i kans dat u iemand thuis treft. uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1