7ÏT3.T1 Alphahelpende (vanaf 20 jaar) Thuishulp (vanaf 18 jaar) Twee vrouwen centraal ’Adje’ in Den Boogaard! Ontmoetingsweek voor senioren Brief veen Theo JLOMfVrCL www.thebe.nl 0900-8122 (€o,ioP/m) We zoeken nieuwe medewerkers voor Moergestel. Dus je kunt vrijwel altijd aan de slag bij jou om de hoek! Handig als je nog studeert of kinderen hebt! Nederland Leest van start: Meer informatie of solliciteren? Bel 0900-8122 of kijk op www.thebe.nl. Mailen naar perspectief@thebe.nl kan ook of stuur een brief per post aan Thebe Perspectief, Postbus 1035, 5004 BA Tilburg. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 8 OKTOBER 2008 PAGINA 7 Thebe biedt van oudsher goede, verantwoorde zorg aan huis en in zorgcentra in West en Midden-Brabant. Met persoonlijke aandacht voor onze klanten bieden we onder andere thuiszorg, verpleging verzorging, hulp bij het huishouden, dagverzorging, kraamzorg, jeugdgezondheidszorg en voeding- en dieetadvisering. Op zoek naar een leuke baan in de zorg, bij jou om de hoek? Die lekker verdient en waar je een goed gevoel aan over houdt? Waarbij je andere mensen thuis helpt bij huishoudelijke werkzaamheden? En bovendien veel vrijheid en eigen verantwoordelijkheid hebt? Onze cliënten kunnen jouw helpende handen gebruiken! Je kunt aan de slag als: Cochabamba, 02.10.2008 er dit jaar niet alleen vanuit Moergestel vertrokken werd. Het is wederom een groots succes geworden en ik wil daarom bij deze iedereen heel erg van harte bedanken! Dit wilt u natuurlijk niet missen! Reserveer daarom snel via www.theatersoisterwijkmoer- gestel.com o.a. de acteurs Bibi Andersson, Kitty Courbois en Anthony Perkins. Een ’’vlot” programma, waarin gekke sketches en mooie (gevoelige) liedjes elkaar in hoog tempo opvolgen. Met zijn eerste theatershow, Adje’s Revue van Nu, heeft Adje reeds bewe zen dat het Nederlands theaterpubliek gek op hem is. In Adje’s Losse Vlodders heeft Adje de droom om samen met zijn kompaan Theo een succesvol amusementsduo te worden op Theo Raaijmakers Casilla 2431, Cochabamba, Bolivia theojgmr@gmail.com Wie kan er aan deelnemen De ouderenwerker van de gemeente Oisterwijk, Liesbeth Lautenschutz, selecteert samen met andere organisaties zoals de Zonnebloem, het Rode Kruis, de KBO’s, het Zorgloket en de seniorenvoorlichters van het project Preventief Huisbezoek - 75 jarigen, een twintigtal perso nen die in aanmerking komen voor deze week. We focussen hierbij op senioren die zelfstandig wonen en behoefte hebben aan (nieuwe) con tacten en/of activiteiten. De deelnemers die nen eventueel met behulp van rollator en/of scootmobiel mobiel te zijn. Aan hen die afhan- Beste mensen van Moergestel en omstreken, veel dank! De Toermee van dit jaar is alweer een maand achter de rug. Mijn excuses voor het late schrijven. Het geven van informatie is gericht op senio ren, waarbij het sociale en culturele leven in de gemeente aan bod komt alsmede de hulp en dienstverlening. Hierbij wordt een toe lichting gegeven door een Oisterwijkse organi satie. Themagesprekken kunnen betrekking hebben op de ervaringen en behoefte van de deelne mers, zoals bijvoorbeeld het thema: het vin den en onderhouden van contacten en/ of nieuwe bronnen van inspiratie. Ontspanning naast de gesprekken is er ruim te voor een wandeling, excursies en een creatie ve avond. Twee vrouwen De roman Twee vrouwen (Uitgeverij De Bezige Bij, 1975) draait om twee vrouwelijke hoofd personen, de oudere Laura en de jonge Sylvia. Op meeslepende wijze verhaalt Mulisch over hun maatschappelijk niet-geaccepteerde liefde. De roman legt verbanden met ouder/kindrela- ties en man/vrouwverhoudingen. En de klas sieke noodlotsdrama’s van Orpheus en Oidipoes zijn in het verhaal verweven. Het in het Amsterdam van de jaren zeventig gesitueerde verhaal werd sinds 1975 in 10 talen uitgebracht. In 1979 verfilmde George Sluizer het boek met Op 17 oktober valt het startschot voor alweer de derde editie van Nederland Leest, de nationale leesbevorderingscampagne. Op deze vrijdag start in alle vestigingen van Bibliotheek Midden-Brabant de distributie van de speciale uitgave van Twee Vrouwen van Harry Mulisch die de bibliotheek cadeau doet aan haar volwassen leden. Op veel locaties wordt het eerste exemplaar die dag feestelijk aangeboden. De bedoeling is om zoveel mogelijk Nederlanders op de been te krijgen om naar de bibliotheek te gaan, het boek af te halen en dit in de campagneperiode te gaan lezen. Om er vervolgens met elkaar over te praten. Op die manier zijn straks hon derdduizenden Nederlanders gelijktijdig in de ban van het boek. Tijdens de eerste twee edi ties gingen 12.000 boeken bij Bibliotheek Midden-Brabant over de toonbank. Dit jaar staat hetzelfde aantal boeken ter beschikking en ook nu geldt weer: zolang de voorraad strekt. Nederland leest De jaarlijkse campagne Nederland Leest is een initiatief van de Stichting CPNB in nauwe samenwerking met de Vereniging van Openbare Bibliotheken. In 2006 stond Dubbelspel van Frank Martinus Arion centraal, met een oplage van 725.000 exemplaren. In 2007 was dat De gelukkige klas van Theo Thijssen met bijna een miljoen stuks. Nederland Leest is geïnspi reerd op de Amerikaanse campagne One Book, One City. De aldaar door de bibliotheken gesti muleerde discussies over telkens één maat schappelijk relevant boek blijken zowel het lezen als de gemeenschapszin te bevorderen. Stichting METUSA (met u samen) en de Twem, nodigen u uit voor een ‘ontmoe tingsweek voor senioren’ waarin contact en het opdoen van inspiratie centraal staan. In conferentieoord de Spreeuwel te Westelbeers wordt een programma aangebo den speciaal voor senioren. Het aangeboden programma wordt begeleidt door de heer Ron van der Ven van Stavoor. Het is een programma van 5 dagen. kelijk zijn van hulp bij de persoonlijke verzor ging kan een ‘lichte’ vorm van verzorging wor den geboden. Ervaringen deelnemers In het najaar van 2007 heeft een groep van 20 personen deelgenomen aan de Metusaweek. In de nabespreking van de week gaven deelne mers de volgende reacties: - Het elkaar helpen en klaar staan voor elkaar voelde goed, ik voelde me weer nuttig en een deelnemer aan de maatschappij - Ik zal mijn afwachtende houding veranderen en er nu opuit gaan - Ik kwam moe maar zeer tevreden terug - Ik heb genoten van de excursies, het bezoek aan de kaasboerderij en de Jacobshoeve in Vessem - Het was fijn om een paar dagen in een groep te zijn. - Ik zou morgen zo weer meegaan voor een week. Wat is het doel? Het doel van de Stichting Metusa is: Informatie en ontmoeting Themagesprekken Ontspanning Activiteiten in bibliotheek Oisterwijk Op vrijdag 17 oktober om 16.00 uur worden de eerste exemplaren van “Twee Vrouwen” feestelijk aangeboden aan deelnemers van de leesclubs en leeskringen die in Oisterwijk en Moergestel georganiseerd worden. Een overzicht van alle activiteiten en tijden op andere locaties van BMB is te vinden op www.bibliotheekmb.nl. Aanmelden Spreekt het programma u aan? Dan bent u mogelijk een kandidaat voor de week die geor ganiseerd gaat worden van maandag 24 novem ber t /m vrijdag 28 november a.s.De kosten zijn 75,00 excl. reiskosten. Heeft u interes se neem dan op korte termijn contact op met Liesbeth Lautenschutz ouderenwerker, regio- team van de Twern, telefoon 528 40 80. Op maandag t/m woensdag ben ik bereikbaar van 8.30 tot 16.30 uur. Aan de deelname gaat een intakegesprek vooraf. Adje, bekend van zijn wekelijkse en spraakmakende verschijningen in het Nederlandse tv-programma van Paul de Leeuw, Mooi! Weer de Leeuw, komt op 18 oktober 2008 naar Den Boogaard met zijn nieuwe theatershow: Adje’s Losse Vlodders. Dit gehele theaterseizoen zal deze voorstelling als werkvoorstelling te zien zijn in de theaters. bruiloften, jubilea en verjaardagsfeestjes. In de oude kist op de zolder van zijn ouderlijk huis vindt hij de nodige inspiratie. In deze kist zit de ’’rode draad” uit Adje’s leven. Hij laat het publiek letterlijk en figuurlijk kennis maken met deze, niet altijd even strakke, rode draad en spreidt zijn warme, wollige deken uit over het publiek.. Adje vertelt over zijn vakantie- baantjes als misdienaartje en chef emballage in de plaatselijke supermarkt. Adje’s kenau oma met haar wekelijkse theekransjes, zijn altijd afwezige vader, zijn ruziënde zussen en zijn zorgzame moeder... Stuk voor stuk types gegre pen uit het leven van Adje, die uit de oude kist tevoorschijn komen en allemaal net zo eigen aardig zijn als Adje zelf! Natuurlijk moet ik allereerste de mensen van de M.O.V.-groep noemen, want die verzetten elke keer weer een enorme berg werk, zowel vóór als tijdens en ook na de Toermee! Het is een hele organisatie en ik ben hen allemaal erg dankbaar voor het werk dat ze doen voor onze kinderen en jeugd hier en ook voor al hun andere activiteiten!Uiteraard ben ik ook blij met hun inzet voor andere doelen en ik hoop dat ze nog vele jaren hun goede werk zullen voortzetten en dat er ook steeds meer mensen bij betrokken zullen raken! Dank aan hen en ook aan alle vrijwilligers van de dag van de Toermee, aan de sponsors, aan de bedrijven en winkels die hebben meegewerkt, families die een post hebben gehad bij hun huis, alle mensen die hebben gefietst die dag, de mensen die geld hebben bijgedragen, in het kort ieder een die op de een of andere manier heeft bijgedragen aan het welslagen van dit jaarlijkse evene ment! Veel dank iedereen! Ik ben erg blij met jullie enthousiasme en jullie hulp, want die hebben we echt hard nodig; het lijkt wel of er elke dag meer dingen te doen zijn en meer mensen hulp nodig hebben; het is ook hier echt zó dat een klein aantal mensen rijker wordt en dat veel mensen gewoon arm blijven en niks merken van de vooruitgang van het land; Bolivia heeft nu vanwege het gas en de olie meer inkomsten, maar het zal nog wel even duren voordat dat ook bij de arme mensen terecht komt; er zijn wel klei ne dingen veranderd onder deze nieuwe regering en we zullen maar blijven hopen dat ze werken voor de mensen die het echt het hardst nodig hebben. Maar voorlo pig zullen wij nog wel voldoende werk hebben denk ik zo; één van de problemen die er steeds meer bij begint te komen is aids; ik heb in de afgelopen anderhalve maand twee jonge mensen moeten begraven die aan die ziekte waren overleden: een jongen van 24 die vroeger bij ons was, en een meisje van 21 die de vriendin was van een jongen die bij ons is geweest; die jongen (ook besmet) is nu bij ons in huis en hun baby van een paar maanden hebben we in een ander huis van ons opgeno men; het was te verwachten dat er op een gegeven moment een explosie zou komen van mensen met aids en ik denk dat dat nu begint te komen... Ook op dat terrein hebben we dus veel werk o.a. wat betreft preventie en voorlichting. We zijn nu ook sinds een tijdje bezig met een nachtopvang voor een kleine groep kinderen en jongeren die nog niet te veel tijd hebben doorgebracht op straat en die ook niet al te veel ervaring hebben met drugs en/of lijm snuiven; het is iets nieuws, buiten mijn alledaagse werk om, en het draait echt leuk; een mooi huis maar met veel goede en positieve resultaten. We blijven onszelf meer werk geven, want we denken nu ook een opleiding te beginnen voor straathoekwerkers, mensen die in preventie werken en mensen die in allerlei tehuizen werken. We hopen het hele plan vóór het eind van het jaar klaar te hebben, en dan misschien in februari al te beginnen. Het is een opleiding die hier niet echt bestaat en waar dus een grote nood bestaat; er zijn vooral vier men sen - Violeta, Alberto, Griselda en Fabricio - die heel veel ideeën hebben, en ook Sandra, Mirjam en Heidy dragen veel bij; het zijn allemaal mensen die heel creatief zijn en samen met hen kunnen we veel plannen maken en uitvoeren; we hebben nog zóveel wat we zouden willen doenWe doen wel vaak dingen op een andere alternatieve manier, en dat valt heel goed bij veel mensen. Aan ideeën en creativiteit geen gebrek, aan tijd soms wel.... Het is fijn te weten dat er zoveel mensen zijn die ons steunen op de een of ande re manier, o.a. ook veel mensen in en rond Moergestel die achter ons staan, ons thuisfront, mensen die er ook voor zorgen dat er geld binnen blijft komen, want zonder komen we niet heel ver!!! Daarom beste mensen, voor dit alles veel dank nogmaals: voor jullie interesse en inzet, voor alle acties die jullie voeren, voor de Toermee natuurlijk, voor het feit dat wij weten dat we niet alleen staan! Dat is een gewel dige steun in de rug voor ons. M.O.V.-mensen en iedereen bedankt! Veel groeten en de allerbeste wensen en graag tot een volgende keer!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 7