r St. Nicolaascomité Moergestel Aan alle inwoners van Moergestel... i nj I J Anneke van den Meijdenberg-Burgers 100 jaar 20 OKTOBER TOT 24 OKTOBER A.S. d I WOENSDAG 8 OKTOBER 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1491 B ■vervolg zie pagina 3 Stichting St. Nicolaascomité Moergestel Op woensdag 15 oktober hoopt Anneke van den Meijdenberg-Burgers de prachtige leeftijd van 100 jaar te bereiken. De kinderen uit Moergestel van 2 t/m 8 jaar krijgen de gelegenheid om de Sint persoonlijk te begroeten in ’t Draaiboompje' en hier krijgen ze 'n tractatie en leuke verrassing. Het Jaarlijkse tweedaagse bezoek van St. Nicolaas en zijn Pieten staat weer voor de deur. Dit jaar vindt de intocht plaats vanaf De Reusel. Als de collectant u niet thuis treft of u wilt het St. Nicolaascomité Moergestel een bijdrage geven als extra steun, dan kunt u dit doen op bankrekening 13.45.05.905, t.n.v. het St. Nicolaascomité Moergestel. Wij hopen dat we weer op uw spontane medewerking mogen rekenen, want alleen met üw hulp kunnen wij dit prachtige feest voor de kinderen van Moergestel leuk, fijn en gezellig laten verlopen. Mocht u nog vragen hebben dan kunt u terecht bij een van de leden van het St. Nicolaascomité. boerderij, vond Anneke, indien nodig, toch altijd tijd om klaar te staan voor een ander. Verder is ze een aantal jaren bestuurslid geweest van de Boerinnenbond (nu is dat KVO). Zij was een van de mede-opricht- sters van deze vereniging en in 2004 bij het 75-jarig bestaan werd ze door burge meester Kortmann in het zonnetje gezet.. In 1970 werd gestopt met het boerenbedrijf en verhuisde het gezin naar Schoolstraat 22. Het huis waar haar zoon Ad nu woont met zijn gezin. Haar dochters Berthy en Lies wonen respectievelijk in Amsterdam en Til burg. Samen met Nelis kreeg ze vanaf die tijd steeds meer tijd voor kaarten en fietsen. De data zijn vastgesteld op: ZATERDAG 15 EN ZONDAG 16 NOVEMBER A.S. De intocht wordt gehouden op ZATERDAG 15 NOVEMBER om 13.00 uur. Rabobank Veel tijd heeft ze in haar jonge jaren door gebracht achter in de ’Heuvel’, waar ze vanaf haar 17 jarige leeftijd diende bij een oom en tante. Van leren was toen geen sprake. Eén cursus heeft ze met succes afgerond: ’de melkcursus’. Als boerin moest je immers de koeien mee helpen melken. Met de hand, want van melkma chines was nog geen sprake. Op 29-jarige leeftijd trouwde ze met Nelis van den Meijdenberg en verhuisde ze naar Broekzijde 4. Veel lief en leed hebben ze hier gedeeld. Het was een periode van hard werken. Ondanks de zorg voor gezin en Om de intocht en het 5 decemberfeest in Moergestel dit jaar succesvol te maken hebben we uw financiële steun nodig. Daarom houden we onze traditionele ’ENVELOPPEN-ACTIE’, welke plaatsvindt in de week van In deze Moergestel Nieuws treft u een envelop aan, waarin u een vrijwillige bijdrage kunt doen. Deze wordt door collectanten bij u opgehaald. Leg de envelop daarom alvast klaar. De collectanten zijn door ons voorzien van een legitimatiebewijs, dus u mag ernaar vragen. Zij vragen tevens of en hoeveel kinderen u in de leeftijd van 2 t/m 8 jaar in het gezin heeft. Die krijgen namelijk bij de intocht een tractatie en verrassing. U krijgt per kind 1 kaartje met daarop de dag en tijdstip van hun bezoek aan de Sint. Dit kaartje moet meegebracht worden naar ,’t Draaiboompje’, bewaar het daarom goed! Kaartjes kunt u onderling ruilen. Dat kan ook via de site: www.sinterklaas-moergestel.nl Aanvullende gegevens over de intocht van Sint Nicolaas vindt u de komende weken in Moergestel Nieuws, op MTV en op www.sinterklaas-moergestel.nl Huidverzorgingsinstituut Schoolstraat 5 Tel. 013-513 1474 i IR Anneke - bij de oudere en echte Gèsselse mensen beter als Anneke Burgers - is gebo ren en getogen in Moergestel. Zij zag het levenslicht op 15 oktober 1908 achter op de Broekzijde. In 1911 verhuisde de familie Burgers naar Heuvelstraat 10. Daar groeide zij op als 2e oudste van een gezin van 9 kin deren. Eerste eeuweling in zorgcentrum Stanislaus me Weekblad voor Moergestel Gesponsord door Wilco Heessels, Korenschuur 21, tel. 513 2643 (voorzitter); Janneke van der Schoot, Burg, ter Veerstraat 19, tel. 513 2609 (secretariaat); Els van de Loo-Scheij, Postelstraat 19B, tel. 850 8236 (penningmeester); Peter Jans, Burg. Bardoelstraat 17, tel. 513 2706. Hilvarenbeek-Oisterwijk oeraesfë MOERGESTEL M Uitgave en redactie: Burn '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 16.00 uur. 1 jï I iuiu vli tui yii lyoii uuu r*

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1