We gaan weer Bockspringen! TTJ.TJ Mike haalt brons in Beijing Familie Graafmans exposeert in De Verdieping Het centrum van Moergestel wordt vernieuwd en het St.-Jansplein komt er weer niet aan te pas De makelaar RE/MAX Alphahelpende (vanaf 20 jaar) Thuishulp (vanaf 18 jaar^^M^ dicht bij huis! w T Kijk op www.thebe.nl of bel 0900-8122 Vision Makelaardij WieKentKunst roept gemeente op naar inwoners te luisteren Therapie wordt topsport PAGINA 5 AvdW Dan kun je aan de slag als: Je werkt bij de cliënten thuis en helpt hen bij huishoudelijke werkzaamheden. Zoek jij een baan in Moergestel? Die lekker verdient met veel vrijheid en eigen verantwoordelijkheid? Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! op het St.-Jansplein ingepast. Het ene kon wel, het andere niet. In goed onderling over leg rolde er uiteindelijk een plan uit voor hoe het St.-Jansplein er volgens de inwoners uit zou moeten zien. Volgens mij komt het zeer zelden voor dat van onderop uit de samenle ving iets dergelijks tot stand komt. Dat dit in Moergestel kon gebeuren, is tekenend voor deze gemeenschap en maakt tevens zonne klaar hoe sterk de wens leeft om tot een nieuw st.-Jansplein te komen. Hennie van Schooten, voorzitter Stichting WieKentKunst makelaars o.g. Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens Op 4, 5, 11 en 12 oktober exposeert het Trio Graafmans (vader, moeder en dochter) ’n gedeelte van hun werk in Galerie De Verdieping ana de Industrieweg. Te zien zijn o.a. foto’s, kunstwerken en sieraden. De Verdieping is geopend op zaterdag van 13.00 tot 17.00 en zondag van 11.00 tot 17.00 uur. 0,10 p/m) Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 Er is geen enkel zicht op wanneer het St.- Jansplein dan wel die vernieuwing onder gaat waar de Moergestelnaren al zo lang om vragen. En - erger nog -, nu een centrum- visie zonder het St.-Jansplein wordt uit gewerkt, is dit opnieuw een voorbeeld van een versnipperd beleid. Zo gaat het maar door: dan weer dit, dan weer dat. Er is geen samen hang met als gevolg dat nooit iemand echt tevreden is. Hoe kan een centrum worden vernieuwd als het hart van dat centrum niet meedoet? Waarom is er deze visie niet bij de gemeente? Als dat nu eens duidelijk werd! Afgelopen week was ik een van de belangstel lende Moergestelnaren die de presentatie van de centrumvisie bijwoonde. Een schok ging door me heen. Al dit werk, al deze betrok kenheid, al die vrije uren van al die mensen, lijken voor niets te zijn geweest. En net zo erg: de publieke woorden van wethouder Van den Bosch zijn loos gebleken. Ik roep de gemeen teraad op om op te komen voor de stem van de Moergestelnaren. Die klonk luid en dui delijk voor een nieuw St.-Jansplein. Dat heb ben ze zelf gezegd, in een mooi plan dat van onderaf tot stand is gekomen. ENORME BELEVENIS De bronzen plak is de tastbare herinnering en wekt meteen het beeld op van een echt indruk wekkende belevenis, zoals daar zijn: een bom vol stadion (20.000 toeschouwers) dat net zo meeleeft als bij de valide sporters; erg vriende lijke Chinezen die tot in de perfectie alles voor je regelen (vervoer, huisvesting) en een sterk saamhorig team sporters die elkaar ondersteu nen (ondanks dat er rekening wordt gehouden met ieders individueel programma), enthousias te begeleiders en dan de ontvangst bij de konin gin. Hij ziet eruit als een gewone gezonde Hollandse jongen van 21 jaar: Mike van der Zanden, Kriekenakker 44 te Moergestel, maar zo kwam hij niet ter wereld. In zijn geval resulteerde dat in een onderontwikkeld rechterbeen, een klompvoet en zijn rug is kwetsbaar. Op jonge leeftijd werd geadviseerd aan sport te doen en zwemmen was de meest voor de hand liggende optie. Mike kwam terecht bij OZC in Oisterwijk, wel aardig, maar ook andere sporten werden door hem niet uit het oog verloren. Totdat er in hem talent werd ontdekt en voorgedragen voor trainingen in Eindhoven, waar de Nederlandse zwemtop zich grotendeels heeft geconcentreerd. Daar ontdekte hij dat de gehandicaptensport net zo serieus wordt benaderd als de valide. “Wat is er aan de hand met Pieter van den Hoogenband, Marleen Velthuis en Mike van der Zanden”, bij wijze van spreken. Bij de huldi ging afgelopen zaterdag in Eindhoven is hij net zo belangrijk als zij. Mike werd “fanatiek” en wilde met volle overtuiging de Olympische Spelen halen. TOEKOMST In tegenstelling tot de valide sporters kunnen de gehandicapten geen professionele inkomsten gaan genereren. Zeker niet in de lichtere cate gorieën die in staat worden geacht gewoon met BRONZEN MEDAILLE Uiteindelijk viel de keuze op de 100 meter vlin derslag. Voor wat het waard is (omstandighe den, tegenstanders) is er ook in de gehandicap tensport een wereldranglijst en daarop prijkte hij met een vierde plaats. De keuze pakte goed uit. In drie series van acht (24 deelnemers dus) gingen de acht tijdsbesten naar de finale en daarin werd Mike derde: bronzen plak en een geweldige opsteker na alle ellende van de voor afgaande maanden. HET ZAL STIL ZIJN... Resultaten volgen van deze talentvolle en dóór zettende Moergestelnaar zal voorlopig niet aan de orde zijn. Nationale titels hebben beperkte betekenis en wegen niet op tegen aflatende aan dacht voor studie. Maar.als het kriebelt voor Londen is in onze sport twee jaar van te voren tijd genoeg om de draad weer op te pakken. Laten we het hopen en nog eens genieten van deze sympathieke Moergestelnaar, die ons dorp toch maar weer mooi op de kaart heeft gezet. Leuk jongen DE WEG ERNAAR TOE Nederlandse titels en ereprijzen in de verschil lende jeugdklassen vinden hun publiciteit in de pers, waaronder deze krant. Óp grond van zijn prestaties mag hij al op vijftienjarige leef tijd naar het WK in Argentinië. Daar presteert hij redelijk, geen eremetaal, maar ruimschoots voldoende om met volle overtuiging de weg op te gaan naar Athene. Daar maakte hij een blunder op de vlinderslag, maar nam revanche op de 100 meter vrije slag waar hij toen brons pakte. Hij lag volledig op koers voor Beijing, echter afgelopen mei ging het mis: schouder- klachten staken de kop op en dezelfde arts en de fysiotherapeut van Pieter van den Hoogen band buigen zich over de problemen en zetten alles op alles om nog te halen wat te halen valt. Er is progressie maar er moet worden afgezien van een ambitieus programma om op meerde re onderdelen te starten. Ook aan de mensen die niet van bock bier houden is natuurlijk gedacht. Wie geen bockbier wil, kan met de strip penkaart ook een proefglaasje pils of fris bestellen. Voor iedereen die een strippenkaart aan schaft, is er weer een loterij. Uw volle dig afgestempelde strippenkaart kunt u bij elk van de deelnemende cafés inleveren, waardoor u gratis meedingt in een loterij waarbij u uw eigen lichaamsgewicht in bockbier (uiteraard wel inclusief de flesjes) kunt winnen! Vanaf 14.30 uur kunt u in de deelnemen de cafés terecht voor een overheerlijk bockbiertje. De deelnemende cafés zijn: Epi, De Schouw, De Brouwer, De Kloare, Centrum, Den Boogaard, De Tijm’s, De Veerkes, ’t Draaiboompje en ’t Stokske. Op deze adressen kunt u vanaf heden uw strippenkaart in de voorverkoop aanschaffen. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de Vereniging Bier- proeven via onze website: www.verenigingbierproeven.nl Wij verwelkomen u graag in Moergestel op zondag 12 oktober! Dit voorbeeld van democratie van onderop - dus democratie in de ware zijn des woords - kreeg een stevig vervolg. Drie Moergestelse architecten organiseerden verschillende workshops waarbij de ingediende ideeën wer den besproken. De plannen van jong en oud werden letterlijk in onderlinge samenspraak In plaats daarvan krijgt Moergestel nu te horen dat het St.-Jansplein in de vernieuwing van het centrum niet meedoet omdat mogelijk het plaveisel beschadigd raakt doordat er tijdelij ke winkels moeten worden geplaatst. Hoe anders klonk het geluid van de gemeente toen dit zeer concrete plan bij het begin van het architectuur-wiekent aan wethouder Van den Bosch in galerie De Verdieping werd gepre senteerd. Deze wethouder was laaiend enthou siast over wat in Moergestel weer mogelijk was gebleken. Hij zegde publiekelijk toe - dus niet in een vergaderkamertje - dat de vernieu wing van het St.-Jansplein niet op zich zou laten wachten. Dat deze in Moergestel breed gedragen wens meegenomen zou worden bij deontwikkeling van een nieuw centrum. Vol goede moed functioneerde daarna nog een tijdje een klankbordgroep. Deze was samen gesteld uit mensen die de herinrichting van het St.-Jansplein mee hadden bedacht. Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 1 OKTOBER 2008 In den Bogaard is vorige week door de gemeente de centrumvisie voor Moergestel gepresenteerd. Dat gebeurde onder grote publieke belangstelling. Opnieuw gaven de inwoners van Moergestel blijk van hun grote betrokkenheid bij het reilen en zeilen van de prachtige gemeenschap die Moergestel vormt. Die gemeenschap geeft al jaren te kennen aan een nieuw hart toe te zijn. Echter, een vernieuwd St.-Jansplein doet niet mee in de centrumvisie. Het enige wat er over werd gezegd, was dat het St.-Jansplein nu buiten beschouwing blijft omdat er mogelijk nood- winkels op moeten worden geplaatst als het centrum op de schop gaat. Dat lijkt mij een zeer dun excuus om het St.-Jansplein niet mee te laten doen. Zelfs als dat excuus verdedigd zou kunnen worden, dan wil dat nog niet zeggen dat het St.-Jansplein nu niet meteen al mee genomen kan worden in de vernieuwing van het centrum. Het heeft er alle schijn van dat de gemeente er gewoon niet aanwil. Waarom niet? Als dat nu eens duidelijk werd! In 2004 organiseerde de Stichting WieKent Kunst in het kader van de architectuur-mani- festatie ‘WieKent Gèèsels Goed’ een openbare discussie over de herinrichting van het St.- Jansplein. WieKentKunst gaf daarmee een stem aan de Moergestelnaren die al lang aan drongen op een vernieuwd hart van hun dorp. De oproep tot deelname was niet aan dovemansoren gericht. Liefst een kleine honderd ideeën over de herinrichting werden ingediend, door klein en groot. Over betrokkenheid gesproken. werken aan de kost te kunnen komen. De sport kent een schaal van SI t/m S10 (van zwaar tot licht) en Mike behoort tot de lichtste catego rie S10. Naast de inspanningen voor de sport moet dus ook net zoveel aandacht worden besteed aan de latere maatschappelijke loop- baan. Na de lagere school in Moergestel volg de hij het VMBO bij Durendael in Oisterwijk en na de overschakeling naar Eindhoven haal de hij op een middelbare school aldaar het HAVO-diploma. Er moest naast de studie nog 20 uren trainingsarbeid worden verricht!!!. Na een jaartje kunstacademie en een volkomen misgetaste economiestudie denkt hij nu (pas gestart) zijn draai te hebben gevonden op de mode-academie in Amsterdam. Hij woont samen met zijn vriendin (“mijn steun en toeverlaat”) in Bodegraven, waar vanuit Amsterdam goed te bereiken is. De echte liefhebbers weten het natuurlijk al: Bockspringen betekent een gezel lig rondje langs de Moergestelse kroegen. Ook dit jaar organiseert de Vereniging Bierproeven weer samen met de plaatselijke horeca-ondernemers een heerlijke proeverij van 10 verschillende bokbieren op 10 verschillende locaties. Op zondag 12 oktober rijden net als vorig jaar weer twee huifkarren door Moergestel om u naar de deelnemende cafés te vervoeren. Dit ver voer is natuurlijk weer geheel gratis. De ene huifkar pendelt op en neer tussen café cafeta ria Epi en het St. Jansplein. De andere rijdt vanaf het plein naar ’t Stokske en terug. Net als vorig jaar kunt u ook dit jaar in de betreffende cafés weer een strippenkaart aan schaffen. Deze strippenkaart geeft u in elk café weer recht op een proefglaasje (inhoud 15 cl.) bockbier van de tap. Uiteraard is dit in elk café weer een ander bockbier. Daarnaast krijgt u bij uw bockbiertje in ieder café een lekker hapje geserveerd.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5