Charles Groenhuijsen te gast bij Rabobank Award voor Heleen Wind en Aimee Jansen Slagerij J. van Zon-Reijrink Weet u wat u moet doen bij Eerst Hulp Bij Ongelukken? Zaterdag 27 september laatste dag! Jan, Corrie en Richard van Zon De makelaar dicht bij huis! Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Fi RE/MAX Op vrijdag 12 september ontvingen 23 leerlingen van 2College Durendael in nBOOGAARD MP nde ROOTVEN 74 - MOERGESTEL - TEL. (013) 513 1769 Wij willen iedereen bedanken die er in al die voor jaren voor ons is geweest, zowel voor als achter de toonbank. Na bijna 30 jaar sluiten wij, met toch wel pijn in het hart, na zaterdag 27 september de deuren van onze slagerij. Hans Kuyper, De Bende van 4 Kat in 't bakkie de eisen die aan het behalen van de Award zijn gesteld. Moergestelnieuws feliciteert alle Awardwinnaars, maar vooral Heleen en Aimee. En voor de leerlingen die doorgaan voor zilver en goud: veel succes! Nee? Dan wordt u nu de kans geboden om in Moergestel een cursus E.H.B.O te gaan volgen. Deze cursus is inclusief Reanimatie. Ook een opleiding AED (automatische exter ne defibrillatorbedienen wordt gegeven. In het najaar wordt er door onze vereniging een nieuwe cursus gestart. Op donderdagavond van (20.00 tot 22.00 uur) in de aula (Kapel) van Bij de groep leerlingen die de Award kreeg uit gereikt, bevonden zich twee van onze dorps genoten: Heleen Wind, die brons haalde, en Aimee Jansen, die een zilveren medaille kreeg uitgereikt. De bijeenkomst vond plaats in Cultuurcentrum Den Boogaard in Moergestel. Algemeen directeur Jeroen van den Ingh licht toe waarom de bank dit soort bijeenkomsten organiseert: ”Als coöperatieve Rabobank doen we graag iets extra’s voor onze klanten. En niet alleen nu ten tijde van de Prinsjesdagactualiteit, maar op allerlei gebied. Zo vinden er binnen kort winteravondlezingen plaats en worden er in november speciale “WoonWens-bijeen- komsten” georganiseerd. Entree: 14,00 hofse wissewasjes, zou dit op een andere wijze moeten benaderen om te komen tot een duur zame samenleving”. Voormalig verslaggever en Amerika correspon dent Charles Groenhuijsen gaf naar aanleiding van de miljoenennota zijn visie op de rol van Nederland in een sterk veranderende wereld. Prinsjesdag en de Miljoenennota laten ons ieder jaar weer stilstaan bij de rol die ons land speelt op het wereldtoneel. “Nederland lijkt meer dan ooit naar binnen gekeerd, terwijl de wereld om ons heen door globalisering steeds groter wordt. Dat wringt. Leuk of niet maar onze economie is onderworpen aan de wetten van die vaak keiharde wereldeconomie”, aldus Groenhuijsen. “Nederland zou zich daar beter op voor moe ten bereiden: op het gebied van het onderwijs, de arbeidsmarkt én onze economische structuur. De politiek, dagelijks geplaagd door Binnen- Huize Nieuwenhof te Moergestel. Wilt u meer informatie of wilt u zich opgeven voor deze cursus, bel dan een van onderstaande personen: Jan Zoontjens 513 1447, Toon Fonken 513 3187, Jan Rijnen 513 2120, Angelique de Jong 513 1191, Jan van Loon 5133673 of kijk op www.ehbomoergestel.nl Den Boogaard een bronzen of zilveren Award in het kader van “The International Award for Young People”. Onder hen bevonden zich Heleen Wind (brons) en Aimee Jansen( zilver). “The International Award for Young People” is een uitdagend programma waarmee jongeren tussen de 14 en 25 jaar in de hele wereld het beste uit zichzelf halen. De opgedane kennis en vaardigheden maken dat hun zelfvertrouwen groeit. Bovendien zien jongeren hoe mooi het is om iets voor de gemeenschap te betekenen. Het Award-programma kent drie niveaus: brons, zilver en goud. Het bestaat uit 4 onder delen: maatschappelijke betrokkenheid, indi vidueel talent, sport en expeditie. Alle onder delen spreken andere eigenschappen aan. Voor elk onderdeel stelt de jongere zich een doel en vervolgens probeert hij/zij dat doel te bereiken in minimaal 1 uur per week per onderdeel. Voor brons gedurende 6 maanden, voor zilver gedurende 12 maanden en voor goud geduren de 18 maanden. Voor Heleen (een leerlinge uit vmbo 4) beteken de dit dat zij voor maatschappelijke betrok kenheid bij softbalvereniging ROEF achter de bar werkte. Voor het onderdeel sport koos Heleen ervoor om, na bijna 10 jaar dressuur te hebben gedaan bij paardrijden, nu het sprin gen onder de knie proberen te krijgen. Voor individueel talent kreeg zij een kookcursus op school, waarbij het slot betekende koken, serveren of gastvrouw spelen voor de ouders. Maar de expeditie was het leukst: in een groep je van 6 leerlingen ging Heleen 2 dagen wan delen met bepakking in de Chaamse bossen. Daarbij werd overnacht op een camping en moesten de leerlingen zelf voor het eten zorgen natuurlijk. Een extra zware tocht voor Heleen en consorten, omdat zij het dubbele aantal kilo meters liepen. Tja, kan gebeuren als je ver dwaalt... Aimee Jansen (vwo 5) volgde het zilveren Award-programma. Voor maatschappelijke betrokkenheid had zij voor de bronzen medaille meegeholpen bij Peuterspeelzaal Janneke in Moergestel. Voor de zilveren medaille is Aimee lid van de activiteiten commissie van Durendael, de BLACK. Deze commissie organiseert allerlei buiten schoolse activiteiten voor de leerlingen van Durendael, zoals de kerstactie, feesten en het Open Podium. Het onderdeel sport betekende voor Aimee dat zij zich toelegde op krachttraining in de sport school, voor brons had zij al conditietraining gedaan. Voor individueel talent bij brons volg de Aimee ook de al eerder genoemde kookcur sus. Voor zilver maakte zij samen met twee vriendinnen een animatiefilmpje “Smurfis- tische Spelen”. Waar de smurfjes gespaard bij Albert Heijn al niet goed voor zijn. En dan de expeditie. Ging Aimee voor brons nog 3 dagen wandelen met bepakking op de Veluwe, voor zilver werd het 3 dagen fietsen met bepakking door Brabant. Ook hier gold: overnachten op een camping en zelf voor je eten zorgen (en vaak ook het eten voor je begeleider). Op 12 september kregen Heleen en Aimee hun Awards feestelijk uitgereikt in Den Boogaard. Alle deelnemers vertelden daarbij iets over het programma dat zij gevolgd hadden of lieten er zelfs jets van zien. Speciaal voor de uitreiking kwam mevrouw H. May-Weggen, naar Moergestel. Ook Mark Huizinga (Olympisch kampioen judo en ambas sadeur voor de Nederlandse afdeling van The International Award for Young People), burgemeester drs. Y. Kortmann en de wethou der van onderwijs, J. van Hezik, hadden bij de uitreiking een belangrijke rol. Verder waren natuurlijk de ouders van beide dames aanwezig. 2College Durendael is er trots op dat opnieuw een flinke groep leerlingen heeft voldaan aan Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk staat traditiegetrouw ieder jaar stil bij Prinsjesdag en organiseerde daarom op donderdag 18 september een lezing voor klanten. De bank had dit jaar een bijzondere gastspreker in de persoon van Charles Groenhuijsen. De belangstelling was groot, meer dan 300 genodigden werden meegenomen in de actualiteiten van de politiek en de economie. B T T PAGINA 5 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2008 Theaters Oisterwijk Moergestel T Tiliander B - Den Boogaard Muziekvereniging Prinses Juliana Uitwisselingsconcert muziek Zondag 5 oktober Aanvang 13.00 uur. Entree: gratis Locatie: den Boogaard Comedy Explosion, De Stand-up Theatershow Cabaret Donderdag 9 oktober Aanvang: 20.30 uur Prijs 16,50 incl. consumptie Jeugdvoorstelling Woensdag 8 oktober Aanvang 14.30 uur Prijs: 10,00 Uit met je Bieb-pas: 8,00 Locatie: Tiliander Nu reserveren:, (013) 521 7220 www.tiliander.com www.denboogaard.com www.theaters- oisterwijkmoergestel.com makelaars o.g. Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 Kassa open vanaf 1 uur voor aanvang van de voorstelling En in Tiliander open op vrijdagen van 18.00 tot 20.30 uur Nu reserveren: 013-5217220 www.theatersoisterwijkmoergestel.com Stichting Musivo 2000, "Martha" T musical Donderdag 2 t/m zondag 5 oktober Aanvang: do t/m/ za 20.00 uur Zondag 14.30 uur Locatie: Tiliander cultuurcentrun^^^^m^F Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! 1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5