Bieden op record-racefiets van Guus Moonen •I I DANKBETUIGING HENDRIK VAN OORT Informatie over Heartsafe en Buurt aan Z Workshops Kiku Moergestel Zilveren priesterfeest Theo te Wierik |p Een dagje weg met de Zonnebloem in de bibliotheek meer ook non-stop dwars door de Verenigde M.O. Moergestel, september 2008 Opbrengst voor digitaal schoolbord Hertog Jan- 'fietsschool' de fietstraining van Guus Moonen aan om geld in te zamelen voor een elektronisch schoolbord. De kinderen van deze school rijden met de ’man van 10.000 kilometer’ een sponsortocht. Guus Moonen op zijn beurt stelt namens Moergestel Fietsdorp een van zijn racefietsen Langs deze weg willen wij iedereen onze grote dank betuigen voor de vele blijken van medeleven, bij het overlijden van 'n Speciaal woord van dank aan dokter Terwindt, dokter Blessing, Pastor van den Broek, Pastor Te Wierik en uitvaartverzorging Will Pellis. Annie van Oort-van den Meijdenberg Kinderen en kleinkinderen de maand "zitten de voorlezers klaar met een bestemd voor het elektronisch schoolbord van ’fietsschool’ Hertog Jan. uur in de Staten. De exclusieve carbonfiets van het merk Trek kost nieuw ruim 4.000 euro. avond 19.00 uur een bod uitbrengen. Om 20.00 uur wordt bekend gemaakt wie het hoogste bod heeft gedaan. De opbrengst is geld hebben ingezameld om gezamenlijk een eigen AED apparaat (toedienen van een Vervolg van voorpagina Protestantse gem. Oisterwijk Zondag 28 september, 10.15 Voorganger: ds. W. van Egmond 11.45 uur Kerk op Schoot De Schriftlezingen zijn Ezechiël 18: 1-4,25- 32 en Matteüs 21: 23-32. Er is jeugdkerk, kindernevendienst, crèche. enbundels. Hou je van een mooi verhaal of een grappig gedicht? Kom luisteren en meedoen. ONTMOETING IN DEN BOOGAARD’ Na de H. Mis van 11.00 uur is er tot plm. 15.00 uur de gelegenheid om Theo te ont- In het seizoen 2008-2009 zijn we er met een moeten ,n Den Boogaard n Ongedwon gen samenzijn waarbij iedereen welkom is. Pastor Theo te Wierik zet de deur im mers graag voor iedereen open... Van harte gefeliciteerd! TEVREDEN MENS Terugkijkend op 25 jaar priesterschap is voor Theo het opwekken van een ’tevreden gevoel’. Als pastor steeds op zoek naar uit dagingen, sociaal betrokken bij het doen en laten van de mensen. 'Jij mag op jóuw manier geloven, maar samen proberen we om goede Christenen te zijn’. Dat hij er druk mee is, beseft hij maar al te goed. Maar hij dóet het zo graag. Naast alle pastorale werkzaamheden heeft hij ook thuis nog het nodige te doen. De enkele uurtjes die er wekelijks overblijven zijn vaak voor de trouwe herdershond die hij heeft. Daarnaast is Theo gehecht aan zijn eigen familie; zijn broers en zussen. De familieband is héél sterk en ze zullen a.s. zondag allemaal van de partij zijn, j Aanwezig ook bij een van de hoogtepunten van de feestelijke dag: zijn voorgaan in de Eucharistieviering waarbij hij geassisteerd wordt door het pastorale team van de paro- chie. 'n Viering zoals Theo die zelf gewild heeft en waaraan hijzelf de invulling heeft gegeven. In De Uitstraling van een maand geleden heeft u kunnen lezen dat de bewoners rond om de Oisterwijkseweg (noordelijk deel) De RK Hertog Jan basisschool in Moergestel grijpt aanstaande vrijdag Neigen A^^ stroomstoot bij een hartstilstand) voor de buurt aan te schaffen en zelf de benodigde cursus reanimeren met een AED te gaan j volgen. Om hiervoor ook andere straten en buur- voor belangstellende buurten een informatieve bijeenkomst georganiseerd. Buurten die zich nog willen aanmelden voor deze bij eenkomst kunnen dat nog doen tot 1 okto ber. Tijdens deze bijeenkomst zullen vertegen- woordigers van de Stichting Oisterwijk Heartsafe en van het Project Buurt aan Z u antwoord geven op al uw vragen over het belang van reanimeren en van een AED, j over de mogelijkheid zelf een apparaat aan te schaffen, over de mogelijkheden cursus sen te volgen en over de mogelijkheid (eventueel jaarlijks) een bijdrage van 250,- te ontvangen uit het project Buurt aan Z. De info-avond zal in oktober 2008 wor den gehouden en is voor iedere buurt na aanmelding vrij toegankelijk. Dus aanmel den uiterlijk 1 oktober via telefoonnummer 513 1609. Namens het project Oisterwijkseweg- Noord: Piet Gelden beschikbaar voor dit goede doel. Tot en met zaterdagavond kan op deze ten enthousiast te maken wordt er kostbare fiets van carbon worden geboden. Aanstaande vrijdagavond om 19.00 uur start Guus Moonen een fietstraining. Jongeren kunnen vanaf die tijd één of een paar rondjes met hem meefietsen. Daarna begin het echte werk. Wie dat wil kan met hem 24 uur doorgaan. Voor zowel de kindertraining als de 24-uur- straining hebben zich al flink wat liefheb- j bers aangemeld. Dit belooft een kleine her- haling te worden van het spektakelstuk dat Guus Moonen in mei van dit jaar neerzette toen hij in heel Moergestel begeestering wekte. Guus Moonen plaatst zijn fietstrai ning en het beschikbaar stellen van een van de promotie Vind je het leuk om iets te maken en bezig te zijn met materialen, schrijf je dan in voor één van onze workshops. klei-/mozaïek-/popart-/soldeer-/glas in lood- /linoleum-Zwasco- en beelden workshop. Voor de allerjongsten hebben we een bord beschilderen en kaarsen versieren. Voor meer informatie kun je terecht op onze website www.kikumoergestel.nl of bel naar Peter Wolfs (513 3690), Mariëlle van de Wouw (513 2722) of Karin Verbakel (513 1321). Op zondag 7 september hebben 80 kinderen (door hun ogen bekeken) het Landjuweel op doek gezet. Een selectie hiervan is nog te bezichtigen in de bibliotheek van Moerges tel t/m 26 september. I De Zonnebloem afdeling Moergestel orga- j niseert op donderdag 23 oktober een dagje j uit naar de Mariahoeve in Leende. De Mariahoeve is een graanschuur die ver- j bouwd is tot een schitterend gastenverblijf. De Mariahoeve staat op een groot landgoed met bos, heide en vennen. Als het weer het toelaat kan er gewandeld worden. Er zijn voldoende rolstoelen en er is voldoende begeleiding. Mocht het slecht weer zijn dan organiseren we een binnenprogramma. In ieder geval zal er een muziekgroep voor u optreden, 's Middags bieden wij u een lunch aan. We vertrekken om 9.30 uur met de bus rich- ting Leende en zijn om ±16.30 uur weer in Moergestel. Uw bijdrage is 11,-- Behoort u tot onze doelgroep meldt u dan aan, u zult genieten. Vooral omdat het een heel rustig dagprogramma is. Aanmelden kan bij Lies de Laat: 513 32 51, Corrie van de Loo: 513 14 92 en Joke van Beers: 513 23 68. zijn fietsen in het kader van van Moergestel als Fietsdorp. Tijdens de unieke fietsprestatie in mei van dit jaar ontstond een innige band tus sen Guus Moonen en de 230 leerlingen van basisschool Hertog Jan. Toen de ouderraad van de school hoorde van de fietstraining, werd besloten er een spon sortocht van te maken. De school heeft al twee elektronische schoolborden. Nog vijf zijn er nodig. Die kosten de lieve duit van De fanatieke jeugd op 18 juni jl. 3.000 euro. Voor elk bord dat de ouderraad bij elkaar weet te sprokkelen, stelt de dat directie geld voor een tweede bord be schikbaar. Het sponsordoel is nu om geld voor 2,5 bord op te halen. Met dat doel doen zoveel mogelijk kinderen ze gesponsord worden als ze vrijdag avond samen met Guus Moonen het Rondje Guus fietsen. Er worden in ieder geval vele tientallen kinderen verwacht. Een van de j ouders fietst 24 uur met Guus. Hij wordt mee aan de sponsortocht. Zij zorgen ervoor Qp St Jansplein staat een stand van - waaruit de training wordt gecoördineerd. In deze stand hangt een van de twee fietsen Voorlezen waarop Guus Moonen zijn fietsprestaties i i i i heeft geleverd. Op deze fiets reed hij onder T I Staten. De exclusieve carbonfiets van het In de bibliotheek van Moergestel gaan we merk Trck kost nieuw ruim 4.000 euro, weer starten met voorlezen. In de winter- Geïnteresseerden kunnen tot zaterdag- maanden wordt er voorgelezen aan kinde- a ia oni„:.i ren van 3 t/m 6 jaar. Elke le woensdag van 1 - 1 1 1 I prachtig verhaal of prentenboek. Het voor lezen is van 14.30 uur tot 15.00 uur. Het eerste voorleeshalfuurtje van dit jaar is op woensdag 1 oktober 14.30 d- bibliotheek in Den Boogaard. Omdat het kinderboekenweek is, gaan we voorlezen uit bekroonde boeken en gedicht- ■.v?Kn en koud bufflSk. ’MOERGESTEL-NIEUWS’- WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2008 PAGINA 3 El Ook wij, het vaste personeel van Slagerij van Zon, zullen de gang naar Rootven 74 missen. Graag willen wij dan ook Jan, Corrie en Richard bedanken voor de prettige samenwerking in de afgelopen jaren. Wij kijken er met een goed gevoel op terug! Nicole, Marloes, Monique, Inge, Karian, Nelleke, Ad, Ans, Carla en Diny j. vrm Hiervoor ook aiiuere straten en i Slagerij v Zon en Zn. Specialist in: Barbecue Gourmet Hors d‘ oeuvre Mark, van barre gefeliciteerd met deze prijs!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3