Inspraak centrumvisie Moergestel Oisterwijk Ine van Son exposeert KOM g KIJK* PrO-wandeling op 28 september ZATERDAG 20 SEPTEMBER VAN 11.00 TOT 14.00 UUR Peuterspeelzaal Janneke 35 jaar!!! Open Monumentendag kerk zeer geslaagd Literair Matinee met Annejet van der Zijl 3 •c PrO hoopt op een grote opkomst! Team Janneke Jan Vriens, voorzitter. Remax Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 te (5037 KV) Tilburg, Telefoon (013) 59 20 080 Oirschotsebaan 36, Oisterwijk Burg, ter Veerstraat 21, Moergestel Griete Veldeke 3, Moergestel Vooskerbos 4, Moergestel Krijtestraat 45, Moergestel www.remax.nl/vision gemeente Ter inzage legging De visie is vanaf donderdag 18 september gedurende drie weken in te zien in de bibliotheek van Moergestel aan de St. Jansplein. Daarnaast ligt de visie bij de centrale publieksbalie van het gemeentekantoor, De Lind 44 in Oisterwijk. Het plan kan op het gemeentekantoor elke werkdag worden ingezien van 08.30 tot 13.00 uur, op woensdag en donderdag tot 17.00 uur. Gedurende de termijn van drie weken kunt u een schriftelijke reactie indienen bij het College van Oister wijk, Postbus 10101, 5060 GA Oisterwijk. Visie In de visie is eerst de structuur van de gehele kern bekeken, daarna is inge zoomd op het gebied dat de komende tijd herontwikkeld kan worden. Dit is glo baal het gebied dat ligt tussen het Rootven, Kerstraat en Schoolstraat. In de visie is veel aandacht besteed aan de gewenste ruimtelijke kwaliteit, de ver- keersstructuur en de openbare ruimte. Hoe verder? Nadat de inspraaktermijn is afgelopen beantwoorden wij de binnengekomen reacties. Als dat nodig is wordt de visie daarna aangepast. Daarna wordt de visie aan de raad voorgelegd. Na vaststelling kunnen de plannen verder worden uit gewerkt. Het laatste anderhalf jaar is er hard gewerkt aan een visie voor het dorpshart van Moergestel. In deze visie wordt de ruimtelijke koers voor het centrumgebied voor de lange termijn aangegeven. Het ontwerp van de visie is nu klaar. Graag nodigen wij u uit om te reageren. Inspraakavond Op woensdag 24 september vindt er vanaf 19.30 uur in Den Boogaard aan het St. Jansplein een inspraakavond plaats. Tijdens deze avond wordt de visie toe gelicht. Ook kunt u dan vragen stellen. Wij nodigen u van harte uit om aanwe zig te zijn tijdens deze avond. sering van een umenwand. Het is de bedoeling deze uiterlijk in het komende voorjaar te verwezenlijken. De wandeling start om 10.30 uur op de hoek van de Posthoornseweg/Burgemeester van de De kunstenaar Ine van Son uit Moergestel toont deze maanden haar werk op vier verschillende plaatsen in Nederland. Op het LandArt Diessen in het Reuseldal zal van 14 t/m 28 september een kunstroute zijn, met als verbindend thema 'water en binding'. Ine van Son uit Moergestel is één van de deelnemende kunstenaars. Zij werkt de laatste jaren steeds vaker in de openlucht. Behalve op deze kunstroutes is er ook een expo sitie van Ine te zien in het Natuurhistorisch Museum in Rotterdam. Tot en met 2 novem ber staat daar de installatie 'Gekooide Botten'. Meer informatie over de exposities: Ine van Son, tel. 543.73.80. Datum: zondag 28 september 2008. Tijd: 15.00 uur. Plaats: Cultuurcentrum Tiliander. Toegang: 6,00 uur bibliotheekleden, 7,00 niet-leden. Het Literair Matinee is een geza menlijke activiteit van Bibliotheek (Midden- Brabant) Oisterwijk, Boekhandel Oisterwijk en Cultuurcentrum Tiliander www.bibliotheekmb.nl. Bibliotheek Oisterwijk nodigt lezers uit om deel te nemen aan het literair matinee op zondag 28 september. Speciale gast: Annejet van der Zijl, schrijfster van de lofrede op het centra le boek ‘Twee Vrouwen’ van Harry Mulisch van Nederland Leest 2008. HET KERKHOF Veel belangstelling was er ook voor de ambiti euze plannen van de stichting en het kerk bestuur voor de overkapping die door architect Mark Stalpers gratis is ontworpen en de reali- ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2008 Op 11 september was het 35 jaar geleden dat peuterspeelzaal Janneke het levens licht zag. Een aantal mensen nam het initiatief om te komen tot een speelgele- genheid voor de kleinste kinderen, zodat de ouders, toen nog meestal moeders even de handen vrij hadden. De stichting Vrienden van St. Jan kijkt tevreden terug naar de twee open dagen van onze kerk. Bijzonder in de smaak vielen de rondleiding en excursies onder leiding van Paul Spapens. Deze kenner van de volkskunst, altijd betrokken bij het Gèssels gebeuren, wist op een inspirerende wijze de toehoorders te boeien. Het feit dat zij voornamelijk met textiel werkt maakt het extra spannend. Textiel is voor de meeste mensen een zeer alledaags materiaal voor gebruiksartikelen; kleding, gordijnen, beddengoed, theedoeken. Maar het is ook kwets baar; als het lang buiten ligt in weer en wind zal het vergaan. Oeverweg, nabij het Noorse huis. Rond 13.00 uur worden de wandelaars daar weer terug ver wacht. Onderweg wordt gepauzeerd voor een Brabantse picknick. Deelname is geheel gratis, ie mee wil wandelen is van harte welkom op deze hopelijk zonnige dag. Ook honden mogen mee, maar alleen aangelijnd. In verband met de gratis lunch dienen deel nemers zich voor 25 september aan te melden via e-mail adres wandeldag@pro-oisterwijk.nl. Na afloop van de wandeling kunnen deelnemers nog napraten in “De Hermitage”, (op eigen rekening). de regering de laatste jaren werk van maakt: vroeg- en voorschoolse educatie. Het belangrijkste blijft natuurlijk dat de peu ters samen met leeftijdgenootjes heerlijk kun nen spelen en zich ontwikkelen onder deskun dige leiding. We hebben deze verjaardag bescheiden gevierd met voor de peuters iets lekkers en een ballon. PAGINA 9 Op zondag 28 september organiseert PrO voor de 2e maal een wandeling in het prachtige natuurgebied De Kampina. Boswachter Frans Kapteijns van Natuur monumenten zal de wandeling leiden en op zijn bekende enthousiaste manier uitleg geven over wat er te zien is. Daarnaast zal ook Eric Stols de wandeling begeleiden. Tijdens deze wandeling zal speciale aandacht worden besteed aan de Natte Natuurparel Kampina en Natura 2000. Natte Natuurparels zijn belangrijke natuurgebieden die afhanke lijk zijn van water. De Brabantse waterschap pen werken onder die noemer samen aan het herstel ervan, door verbetering van de water kwaliteit en verdroging tegen te gaan. Natura 2000 is een Europees netwerk van bescherm de natuurgebieden met als doel behoud en her stel van biodiversiteit. Ook De Kampina maakt deel uit van dit netwerk. Tot eind oktober is er vervolgens werk van Ine te zien in Natuurpark Lelystad. En vanaf 20 september aanstaande is ook haar bijdrage aan de kunstroute 'Kunst zoekt Boer' in Diepenheim te zien. Sinds die tijd is er veel veranderd binnen het peuterspeelzaalwerk. De leidsters zijn profes sionele krachten geworden. Er wordt goed geke ken naar de ontwikkeling van de individuele peuters en daarover wordt ook met de ouders gesproken. Er is extra ondersteuning bij de taalontwikkeling in de vorm van een taalgroep. Er is overleg met Thebe en ook met de basis school. Zo ontstaat er een doorgaande lijn en biedt de peuterspeelzaal precies datgene waar De zeer gewaardeerde bespeling van het orgel door Hans Festen, Ton Akkermans luidt een nieuw tijdperk in van mogelijke concerten in onze kerk. Een bijzondere toegift op het orgel werd verzorgd door de heer Dick Ooijman uit Deventer die speciaal naar Moergestel was gekomen. De tentoonstelling voor allerlei kerkelijke attributen van Toos Kastelijn was zeer in trek en vraagt om herhaling. Jaap Drubbel zorgde als schatbewaarder weer voor een uitstekende presentatie van de kunstschatten en attributen die worden gebruikt bij begrafenisplechtigheden. Dank aan alle vrijwilligers die zorgden voor een geslaagde openstelling van de kerk. a RF/V1KK

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 9