FiètsNED: de mobiele fietsenmaker N SrieiSNEDm Een dagje weg met de Zonnebloem Wim en Mien Op ‘t Hoog-Wolfs Dré Michels Workshops Kiku Moergestel Wie van (onze leden) komt ons helpen? Actie! Dankbetuiging (vervolg van voorpagina) Het Team van FietsNED Schepens Tweewielers voor de FietsNed Bus. V.l.n.r: Pieter, Patrick, Annita en Dion M.O. Wij verwelkomen u graag op deze bijzondere dag. Broers en zussen Michels Moergestel, september 2008 Op zondag 28 september 2008 viert pastor Theo te Wierik, msc, zijn 25-jarig priesterjubileum. Protestantse gemeente Oisterwijk Het parochiebestuur en de pastoraatsgroep Parochie St. Jans Onthoofding Langs deze weg willen wij onze dank betuigen voor de vele blijken van medeleven, in welke vorm dan ook, bij het overlijden van Speciaal bedanken wij dokter Terwindt, pastor Te Wierik en uitvaartverzorging Will Pellis. Vanaf zijn jonge jaren is Theo broeder bij de missionarissen van het Heilig Hart, msc. Hij is in 1983 priester gewijd en daarna werkzaam geweest in de parochies 't Zand en De Vlaspit in Tilburg. Sinds vier jaar werkt Theo in de parochie St. Jans Onthoofding te Moergestel. Uit dankbaarheid is er om 11.00 uur een feestelijke Eucharistieviering in de parochiekerk van Moergestel. Aansluitend is er tot 15.00 uur gelegenheid elkaar te ontmoeten in "Den Boogaard"te Moergestel. De Zonnebloem afdeling Moergestel organiseert op donderdag 23 oktober een dagje uit naar de Mariaboeve in Leende. Sinds kort beschikt Schepens Tweewielers over een prachtige nieuwe bus. De reden is gelegen in het feit dat Schepens zgn. ’uitrijpunt’ is geworden van FietsNED in de regio Vught-Tilburg. Je kunt FietsNED vergelijken met de Wegenwacht van de ANWB, maar dan voor fietsers. De hulp geldt ook voor de electrische fiets, de rolstoel of de rollator! Vind je het leuk om iets te maken en bezig te zijn met materialen, schrijf je dan in voor één van onze workshops. Dus: fiets kapot? Bel gewoon FietsNED! de mobiele fietsenmaker van FietsNED komt naar jou toe! Iedere 5e aanmelder (met dit artikel bij zich) krijgt de Pechpas 'n jaar lang gratis!en is dus 'n jaar lang gratis verzekerd van pech met de fiets onderweg! Je hoeft voor deze actie geen klant van Schepens Tweewielers te zijn, iedereen kan en mag gebruik maken van deze service. Meer weten over FietsNED? Neem contact op met Schepens Tweewielers, Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 of 06 - 13 18 08 13. Kijk voor meer informatie op www.fietsned.nl. Het landelijke nummer is 088 - 112 112 3, maar rechtstreeks contact opnemen met een ondernemer in de buurt kan ook. Alle deelnemers staan op de website. Zaterdag 20 september: 19.00, oecumenische Vredesviering in Udenhout (zie elders in dit blad)! Zondag 21 september, 10.15 uur, Kerkstraat Voorganger: ds. M. Koster uit Breda De Schriftlezingen zijn Jona 3: 10-4:11 en Matteüs 20:1-16. Er is jeugdkerk, kinderneven- dienst en crèche. De Mariahoeve is een graanschuur die verbouwd is tot een schitterend gastenverblijf. De Maria hoeve staat op een groot landgoed met bos, heide en vennen. Als het weer het toelaat kan er gewandeld worden. Er zijn voldoende rolstoe len en er is voldoende begeleiding. Mocht het slecht weer zijn dan organiseren we een binnen- programma. In ieder geval zal er een muziekgroep voor u optreden, ’s Middags bieden wij u een lunch aan. We vertrekken om 9.30 uur met de bus richting Leende en zijn om ±16.30 uur weer in Moergestel. Uw bijdrage is 11,-. Behoort u tot onze doelgroep meldt u dan aan, u zult genie ten. Vooral omdat het een heel rustig dagpro gramma is. Aanmelden kan bij Lies de Laat: 513 32 51, Corrie van de Loo: 513 14 92 en Joke van Beers: 513 23 68. Het gemeentebestuur van Oisterwijk, in casu het College van Burgemeester en Wethouders en de leden van de Gemeenteraad, heeft zich gebogen over de uit gangspunten met betrekking tot het vast te stellen Plan Buitengebied. De gemeen teraad heeft de opdracht mee gegeven om in de aanloop naar het voorontwerp Bestemmingsplan Buitengebied alle cultuurhistorisch waardevolle panden op de plankaart aan te geven. Als dat gebeurd is, dan zal er een regeling opgenomen wor den, die erin voorziet dat er meerdere functies zijn toegestaan in deze gebouwen, zoals een kleine winkel, een atelier of een woning. Deze nieuwe economische dragers moeten ervoor zorgen, dat het pand behouden kan blijven. Speciaal voor lezers van 'Moergestel- Nieuws': Met dit artikel kunt u zich aan melden als deelnemer aan FietsNED. Ga met dit artikel naar Schepens Twee wielers, Kerkstraat 21 in Oisterwijk en vraag de Pechpas aan voor slechts 25,- euro per jaar. FEEST Samen met kinderen, kleinkinderen, familie, vrienden en buren gaan ze volgende week dins dag feestvieren. Ze beginnen de feestelijke dag met een H. Mis om 11.00 uur in de parochie kerk. 's Avonds is er van 18.30 tot 20.00 uur een receptie in Partyboerderij 't Draaiboompje. Het zal ongetwijfeld een prachtige dag worden waar in de kinderen ongetwijfeld 'n groot aandeel hebben ('We hebben gin enkele foto mir in huis'...), klinkt het dan welbekend. We willen graag als een van de eerste Wim en Mien van harte feliciteren met deze bijzonde re mijlpaal en ze van harte een fijne dag en nog vele jaren in goede gezondheid toewensen. Proficiat! In het seizoen 2008-2009 zijn we er met een klei-/mozaïek-/popart-/soldeer-/glas in lood- /linoleum-/wasco- en beelden workshop. Voor de aller jongste hebben we een bord beschilde ren en kaarsen versieren. Voor meer informa tie kun je terecht op onze website www.kiku- moergestel.nl of bel naar Peter Wolfs (513 3690), Mariëlle van de Wouw (513 2722) of Karin Verbakel (513 1321). Op zondag 7 september hebben 80 kinderen (door hun ogen bekeken) het landjuweel op doek gezet. Een selectie hier van is nog te bezichtigen in de bibliotheek van Moergestel t/m 26 september. De cruciale vraag in dit kader is wanneer een pand aangemerkt kan en mag worden als cul tuurhistorisch waardevol. Daarvoor zijn crite ria opgesteld en aan de hand van die criteria zou aangegeven kunnen worden welke panden een zodanig cultuurhistorische waarde vertegen woordigen, dat zij voor die uitgebreidere sta tus in aanmerking komen. Het gaat daarbij onder meer om monumenten, panden, die opge nomen zijn in de MIP-rapportage, boerderijen, schuren en bakhuisjes. Graag willen wij als bestuur van heemkunde kring “De Kleine Meijerij” weten of er geïnte resseerde leden of andere betrokken personen zijn, die ons helpen bij de inventarisatie, het zogeheten “veldwerk”. Een belangrijke, maar tevens interessante “ontdekkingstocht”. Als U zich aangesproken voelt, wilt U dan contact opnemen met: Wim de Bakker, Scheepersdijk 15, Oisterwijk, tel. 528 34 57 TROUWDATUM Door 'n goede kennis van Wim op de Boeren bond (iemand die trouw bij hem kwam elke week) kon Wim beschikken over woonruimte. Aan de hand daarvan werd de trouwdatum bepaald: dinsdag 23 september 1958 zouden ze elkaar op het gemeentehuis het ja-woord geven ten overstaan van Huub van Erve. Om 10.00 uur deden ze dat in de kerk waar ze door Pastoor van den Boo-gaard werden getrouwd. Om 13.00 uur begon de receptie al in het ouderlijke huis van de bruid aan de Heuvelstraat. Dat ging door tot in de late uurtjes en ook de dag erna werd nog, volgens goed gebruik, 'n hele avond gefeest met familie en buren. Het jonge paar nam z’n in trek in een boerderij aan de Krijtestraat (nu heet het daar Heuvel dwarsstraat): In 1965 verhuist het jonge gezin naar hun huidige woonadres Heuvelstraat 12A. Daar wordt het jongste kind geboren, de vierde in de rij3 jongens en 1 meis je. Inmiddels zijn er 11 kleinkinderen waar ze helemaal gek van zijn. Prachtig vinden ze het allebei! Samen hebben ze de handjes vol aan huis en tuin. De tuin en de kleine boomkweke rij liggen er prachtig bij. Nog 'n enkel deurtje moet Wim schilderen en dan heeft hij 'de ronde' weer gedaan. contact met je opneemt. Op ‘dit moment zijn er vijfentwintig punten, verdeeld over heel Nederland. Voor het eind van het jaar wordt dit aantal op veertig geschat. ’FiètsNED is succesvol omdat het een gat in de branche vult’, legt Dion Schepens uit. ’De grote of nieuwe fietsleveranciers, zoals internet- en grootwinkelbedrijven, verzorgen geen repara ties of controles. Hier springen de deelnemers aan FietsNED op in. Het aantal fietsenmakers neemt al jaren af en de verwachting is dat dit doorzet. De wachttijden lopen op, fietsen wor den steeds complexer, mensen zijn steeds druk ker, we worden ouder. Tel je dit alles op dan ligt het voor de hand dat FietsNED succes heeft’. Schepens ziet het dan ook als aanvulling op zijn servicepakket; zeker niet als bedreiging. De primaire bezigheid van een fietsenhande laar is de verkoop, reparatie is van oudsher een verplichte bijkomstigheid. FietsNED doet het precies andersom. Dat levert de reparaties, de De werking van FiètsNED is simpel. Een kapot te fiets wordt op afspraak aan huis of op het werk gerepareerd. Daarnaast is er de zgn. ’pechpas’. Voor vijfentwintig euro per jaar ben je verze kerd van hulp bij pech onderweg. De pechpas is zeer geschikt voor de schoolgaande jeugd, voor mensen die met de fiets naar het werk gaan of als je regelmatig een fietstocht maakt. De pechpas kent vele voordelen als je lid bent. Zo betaal je bij pech onderweg geen voorrijkos- ten en arbeidsloon, je betaalt alleen de gebruik te onderdelen en ze zijn er binnen een half uur, of het nou zondag is of niet. Zonder pechpas kan dit ook, maar dan heb je niet dezelfde ser vice. Schepens Tweewielers uitrijpunt voor regio service, maar verkoopt geen fietsen. Geen zorgen meer om pech onderweg! De Pechpas van FiètsNED voor fiets of elec trische fiets geeft recht op ’n jaar lang kosten- loze reparatie bij pech onderweg (exclusief onderdelen) of gratis vervoer van jezelf en je fiets, als reparatie onderweg niet kan. De service is natuurlijk ook ideaal voor bij voorbeeld schoolgaande kinderen. Ook zij kunnen bij pech onderweg geholpen worden. Dit is natuurlijk ideaal voor ouders die niet in de gelegenheid zijn hun kind a la minute op te halen. FiètsNED haalt kind plus pechfiets op en brengt ze door. Zo komt je kind niet of nauwelijks te laat aan op school. Daar ter plaat se wordt ook de fiets hersteld zodat aan het eind van de schooldag je kind weer gewoon met de eigen fiets naar huis kan. De FiètsNED Pechpas is geldig: op werkda gen van 8.00 tot 21.00 uur (in het weekend vanaf 9.00 uur). Het voordeel van FiètsNED zit ’m onder ande re in het centrale alarmnummer. Via dit num mer geef je de pechlocatie door en het ontsta ne probleem. Op uw postcode wordt het dichtst bijzijnde uitrijpunt ingelicht die vervolgens (e-mail: w.de.bakkerl@home.nl) of met Noud Smits, De Hoefkens 21, 5066BX Moergestel, tel. 513 1694 (e-mail: noud.smits@home.nl). U hoeft niet noodzakelijk inwoner te zijn van de gemeente Oisterwijk om Uw diensten aan te bieden. Wij hopen op Uw medewerking. Heemkundekring “De Kleine Meijerij” PAGINA 3 I Als u komt is dat voor hem al 'n geschenk, maar mocht u 'het' nodig vinden, dan verblijdt u de jubilaris met een gift voor aankoop van grond in Merauke (Papua) voor de bouw van een weeshuis. Het project is opgezet door Kees de Rooy, medebroeder msc. Dit project behartigt HIV en weeskinderen. ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2008 20-1

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3