Wim en Mien Op ’t Hoog-Wolfs kijken uit naar gouden feest Na 30 jaar afscheid van Slagerij Van Zon SM J BRILLEN LENZEN P WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1488 Goud, in de Heuvelstraat vervolg zie pagina 3 Mag het iets meer zijn...? Hij maakte de school echter niet helemaal De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Dinsdag 23 september vieren Wim en Mien Op ’t Hoog hun gouden huwelijksfeest. Al ruim 40 jaar wonen ze op hun huidige stek aan de Heuvelstraat 12A. In 1965 zelf laten bouwen nadat ze eerst enkele jaren hadden doorgebracht aan de Krijtestraat (nu Heuveldwarsstraat). Samen met hen, beide nog goed gezond, kijken we terug op de achter liggende jaren. Gezellig aan de koffie en Wim lekker genietend van z'n sigaretje... doorgebracht te hebben had Wim de euvele moed om aan Mien te vragen: ’Hoe gaode gij naor huis?...’. Zo zijn ze met elkaar naar huis gefietst en hebben ze elkaar niet meer uit het oog verloren. De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 MIEN WOLFS Mien werd geboren op 31 januari 1935 op het adres Heuvelstraat 16 (waar nu haar broer Harrie woont). Het gezin telde 9 kin deren: 6 meisjes en 3 jongens. Mien was de Carla Jansen WIM OP T HOOG Wim zag het levenslicht op 3 februari 1931 aan de Vinkenberg nr. 6. Het gezin Op 't Hoog (vader Sjef was boer van beroep) telde 13 kinderen: 8 jongens en 5 meisjes. Wim was de 4e in de rij. Hij ging zoals alle kin deren destijds naar de bewaarschool bij de nonnen aan de Dreef. ’Voor het eerst op de foto, netjes gezeten tussen twee brandende kaarsjes en de handjes keurig gevouwen’... De lagere school bezocht Wim aan de Bosstraat bij de broeders. De achtste klas zelfs in de oude pastorie aan de Postelstraat. 'n Noodgedwongen locatie i.v.m. de oorlog. ”Dat is niet alleen mijn verdienste,” merkt Jan terecht op. "Door de onvoor waardelijke inzet van mijn vrouw Corrie, mijn zoon Richard en mijn vaste perso neel kreeg ik de ruimte om ontspannen en met plezier mijn werk te doen.” Met zijn vaste personeel bedoelt Jan al zijn medewerkers, voor en achter de schermen, maar vooral toch Diny, Carla en Ans, de drie winkeldames waar men gerust het eti ket ’’vriendelijk, vrolijk”en ’’vakkundig” op zou mogen plakken. Jan wil ze dan ook j graag met naam genoemd hebben. Stoppen met een zo succesvolle formule is niet makkelijk. Toch heeft Jan vrede met de situatie. ”Ik sta volledig achter het besluit van mijn zoon. Richard heeft geko zen voor meer regelmaat in zijn leven, i voor zichzelf en zijn jonge gezin. Het nemen van een dergelijke beslissing ver- 1 dient alle respect.” p Huidverzorgingsinstituut p Aphrodite - Enigszins zenuwachtig poseren vader en zoon voor de foto. Nee, poseren is niet het goede woord. Ze zijn gewoon zichzelf. Jan trots op zijn zoon, Richard trots op zijn vader. Ji Huidverzorgingsinstituut Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Om op informele wijze terug te blikken op bijna 30 jaren ’’Slagerij Van Zon” geven Jan, Corrie en Richard een afscheidsreceptie op dinsdag 23 september van 19.00 tot 21.00 uur in hun zaak aan het Rootven. Alle klan ten, familie, vrienden en zakenrelaties zijn van harte welkom. Op de vraag of het een moeilijk afscheid wordt blijft het heel even stil... ”Och, ze zijn hier in het dorp nog niet van me af. Ik ben te graag onder de mensen. En als ze mij straks onder het Jeux de Boulen, biljarten of een kaartje leggen ope ns horen mompelen, ’wie is er dan?’ ’zeg het eens’, of, ’mag het iets meer zijn?’, dan moe ten ze me dat maar niet kwalijk nemen. Ik heb gewoon veel te lang met heel veel ple zier in het vak gezeten!” KENNISMAKING Hoe dicht ze in feite ook bij elkaar woon den: elkaar kennen deden Wim en Mien niet! Op Halfvastenzondag in 1953 (15 maart om precies te zijn) komen zij elkaar tegen op de dansavond bij De Prins aan de Pastoor van Beugenstraat in Oisterwijk. Elke zondagavond kon daar gedanst wor den. Na de avond min of meer met elkaar 4e in de rij. Ook vader Wolfs verdiende de kost op de boerderij. Mien ging in Moergestel naar school. De bewaarschool en de lagere school doorliep ze op de plaats waar nu de brandweerkazerne gevestigd is. Na de zeven klassen doorlopen te hebben ging Mien thuis mee helpen in het gezin en op de boerderij en ook op diverse andere plaatsen werd ze als huishoudelijke hulp ingezet. Later volgde ze nog anderhalf jaar de huishoudschool in Hilvarenbeek. Voor de vele vaste klanten zal het best wennen zijn. Na zaterdag 27 september nooit meer de vaste gang naar Jan van Zon, nooit meer zijn vertrouwde stukje vlees of ambachtelijk bereid gerecht. Maar meer nog dan zijn voortreffelijke producten zullen zij de sfeer missen en de dorp- af. Met z’n 14 gaf hij het op om aanvankelijk se gemoedelijkheid die vooral door Jan zelf gedragen werd, thuis te gaan helpen op de boerderij. Al na enkele dagen kwam een kennis vragen aan Wim's vader ’of er nog iemand van school zou komen’. Het was Wim die mee moest om bij de boer te gaan helpen. ’Daar kreeg ik mijn TIK-week’ zei Wim. Nu lachend, maar dat deed hij toen niet. De warmte van het grote gezin thuis moest hij daar totaal ontberen! Helemaal alleen op 'n open zolder 's nachts stond het manneke doodsangsten uit. ’Wè ben ik daor bang gewist!...’ lijkt de schrik nóg van z'n gezicht te lezen. Als boerenarbeider moest Wim er aan geloven. Af en toe op drie plaatsen tege lijk. Als Tos arbeider’ ging hij ook dorsen en reed hij 'n tijdlang met de melkwagen: elke ochtend, zeven dagen in de week bij de boeren de melk ophalen. Doordat z'n vader echter jong stierf kwam Wim weer thuis naar de boerderij. In 1953 wordt, naar later blijkt, z'n arbeid zame toekomst definitief bepaald. Hij zou er althans 40 jaar in dienst blijven: de Boerenbond. Eerst nog bij het 'oude stoom' aan het Rootven; later aan de Schoolstraat. In 1993 ging Wim genieten van de welver diende VUT. Spijt heeft hij daar nooit van gehad. Integendeel. Hij had wat kleinvee rond z'n huis en ook nog de tuin erbij. Hij heeft zich tot op dit moment nog geen ogen blik verveeld en vindt het vooral fijn om lekker buiten te zijn. Weekblad voor Moergestel 1 X' RUUD PAN IS Uitgave en redactie: Buro ‘76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013) 513 2871e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 16.00 uur. BLOEMSIERKUNST Laat u verrassen wat de mogelijk heden zijn bij Florus! Geen vaste openingstijden, vandaar graag vooraf 'n telefoontje. bruidswerk, corsages, boeketten grafwerk, bloemstukjes, balie- versieringen, bloem-abonnement cursussen, kinderfeestjes Industrieweg 21a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 4L RUIM 80 JAAR FIETSPLEZIER r i

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1