Tien jaar Engels doceren in Brabant Juffrouw Els nam afscheid van de Graaf van Urselschool Een nieuwe naam voor Stanislaus Nieuw Gèssels record voor de Papenrakkers en 3.200 euro voor goed doel! ijs van de Wouw Weet u wat u moet doen bij Eerst Hulp Bij Ongelukken? EHBO-vereniging St. Christoffel bedankt Moergestel De makelaar dicht bij huis! (zie advertentie elders in deze krant). Bestuur EHBO ver. St. Christoffel PERSONEEL GEVRAAGD ERVAREN VAKMAN IN HET KEUKEN- EN/OF INTERIEURWERK Typebureau van der Pluijm 013-5133793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl COMPUTERTYPEN vanaf groep 6 Met een spelletjesochtend voor de kinderen van de Graaf van Urselschool een afscheidsreceptie voor familie en kennissen,leerkrachten, oud-leerkrachten, heeft Juffouw Els Pieterse-Hamers vorige week woensdag afscheid genomen van de Graaf van Urselschool. Voor uw werk Heeft u een uitstekende baan in onze multi culturele maatschappij. Misschien bent u arts en voelt u zich niet helemaal thuis in het Engels bij het luisteren naar uw patiënten. Qok dan kunnen lessen van pas komen. Het bestaande Stanislaus wordt aansluitend grondig gerenoveerd: van 2 appartementen wordt er één gemaakt. Tevens worden ruimtes gerealiseerd waarin de dagvoorzieningen wor den ondergebracht. Zorgcentrum de Reuselhof wordt ter zijner tijd opgeheven: de bewoners verhuizen naar het nieuwe Woonzorgcentrum. De zorg aan ouderen kent in de toekomst in Moergestel meer mogeli jkheden. Met een ande re naam willen Woonstichting Leyakkers (die de nieuwbouw realiseert) en zorgaanbieder Thebe de veranderingen nog eens extra bena drukken. Dus: hebt u een suggestie voor een andere naam? Dat kan een toponiem zijn, iets dat ver- OPGEVEN VOOR 8 SEPTEMBER 2008! NOG EEN EXTRA GROEP OP MAANDAG AANVANG 8 september 2008 17.00-18.30 uur. RE/MAX U kunt uw suggestie schriftelijk laten weten aan Zorgcentrum Stanislaus, Kloosterdreef 3,5066 AA Moergestel t.a.v. mevrouw R. Stam. Degene die de naam bedenkt die uiteindelijk gekozen wordt, kan rekenen op een leuke attentie. Wij verzoeken u wel de naamsuggestie uiterlijk 26 september aan ons te laten weten. band houdt met de geschiedenis van Moergestel of een naam die gewoon leuk in het gehoor ligt. De naam moet ook goed in het gehoor lig gen en passen bij de klanken van de naam “Thebe” omdat deze zorgaanbieder de locatie aanduidt met de naam “Thebe” er voor, zoals nu “Thebe Stanislaus”. Open Dag Voor liefhebbers van de Engelse taal zijn er 2 Open Dagen gepland op Tilburgseweg 52b. Moergestel. U kunt kiezen tussen donderdag 11 september van 15.00-19.30 uur of zaterdag 13 sep tember van 11.30-15.00uur. Een gratis intake- Huiswerk? De cursussen omvatten 30 lessen van 75 minuten. Huiswerk wordt wel gegeven, maar natuurlijk is het niet verplicht! Privé-lessen op maat zijn ook mogelijk. Deze zijn soms nodig om actief deel te kunnen nemen aan een seminar of congres. Alles is mogelijk, ongeacht het aantal lessen. Nee? Dan wordt u nu de kans geboden om in Moergestel een cursus E.H.B.O te gaan volgen. Deze cursus is inclusief Reanimatie. In het najaar wordt er door onze vereniging een nieuwe cursus gestart. Op donderdagavond van (20.00 tot 22.00 uur) in de aula (Kapel) van Huize Nieuwenhof aan de Kloosterdreef. Wilt u meer informatie of wilt u zich opgeven voor deze cursus, bel dan een van onderstaan de telefoonnummers of kijk op www.ehbomoer- gestel.nl Jan Zoontjens ....513 1447; Toon Fonken 513 3187; Jan Rijnen 513 2120; Angelique de Jong 513 1191 ofjan van Loon 513 3673. Na een periode van ruim 40 jaar kan Els gaan genieten van de haar welverdiende pensioen. In 1967 werd Juffrouw Els onder het hoofdschap van de heer Scheepens benoemd op de meis- jessschool Maria Goretti, die later werd omge doopt in de gemengde lagere school Graaf van Ursel. Vele kinderen hebben door de jaren heen onderwijs genoten van Els, die bekend staat en stond als een gedreven leerkracht met belang stelling voor jong en oud. Juffrouw Els genoot samen met de kinderen van de afscheidsdag op de Graaf van Urselschool. Els, het ga je goed! In onze tijd van globalisering is het spreken van Engels meer dan ooit nodig. Men gaat naar vele landen wegens werk of voor een uitwisseling; men heeft een schoonzoon of schoondochter in Australië, Schotland of Canada. Een blik terug. Mijn eerste leerlin gen waren van Hilvarenbeek; ze wilden allen over de drempel heen en vlotter leren spreken. Omdat de groepen klein zijn (maximaal 6 tot 8 leerlingen per groep), ont staat er vaak een hechte band onder de leerlingen. Een keer had ik zelfs een kleine groep gedurende 4 jaar achter elkaar. Wij hebben nog steeds contact met elkaar. Tien jaar Engels doceren in Brabant. Ik heb werkelijk van elke les genoten. De Brabanders zijn heel gemoedelijk. Ik voel me hier echt thuis. gesprek helpt u om de juiste keuze te kunnen maken. Docente Eileen Hourihan is afkomstig uit Ierland. Haar specialisatie is te doceren voor de Cambridge Examens, maar ze geeft opfriscursus sen en lessen op alle niveau’s. In het weekend van 23 en 24 augustus j.l. deden de Papenrakkers, dat is een groep bewoners van de Burgemeester Poortstraat, een geslaagde poging om opgenomen te worden in het Gèssels Boek of Records. Ze deden dat door 24 uur non-stop te tennissen in de tennishal aan het Stokeind. Bij deze willen wij alle gulle gevers in Moergestel bedanken. Door de opbrengst van de jaarlijk se collecte zijn wij o.a.in staat om materialen aan te vullen/vervangen en oefenavonden te geven. Tevens willen wij ook onze collectanten bedan ken. Helaas hebben we niet op onze kaartjes kunnen publiceren dat er een AED aanwezig is op het kantoor van de Rabobank aan het St. Jansplein. Inmiddels is een aanvang gemaakt met de realisatie van de nieuwbouw bij het huidige Zorgcentrum Stanislaus. De nieuwbouw telt 68 appartementen waar ouderen zelfstandig kunnen wonen maar met de benodigde zorg in de directe nabij heid. Daarnaast komen er 3 groepswoningen waar per woning 6 dementerende ouderen in een kleinschalige setting alle dagelijkse zaken gezamenlijk doen. dengroepen, sportclubs etc. in Moergestel stimuleert om een nieuw Gèssels record te vestigen (of een bestaand record aan te vallen). Extra donaties voor dit goede doel zijn nog steeds welkom. Als u ook vindt dat het busje voor de Beukendreef er moet komen, dan kunt u een bijdrage storten op bankrek. 1345.122.055 ten name van buurtvereniging De Papenrakkers, onder vermelding van ‘actie Bus Beukendreef’. De penningmeester van de buurtvereniging zorgt er voor dat het geld volledig ten goede komt aan deze actie. Opfriscursussen Deze cursussen zijn geschikt voor degenen die Engels op Mavo-niveau of iets dergelijks gehad hebben. Op een systematische manier wordt het begin herhaald en de kennis van het Engels op drie gebieden opgebouwd: grammatica, woordenschat en spreekvaardigheid. Bij Engels voor gevorderden wordt ieders gespreksstof uitgebreid zodat men over alle actu ele onderwerpen kan praten. Behalve het verkrijgen van eeuwige roem door vermelding in het Gèsselse recordboek, wil den de Papenrakkers ook geld bij elkaar tennis sen voor een goed doel: een bijdrage voor het aanschaffen van een busje voor de woongroep Beukendreef in Oisterwijk. Hier wonen 10 kinderen/jong-volwassenen met een matige tot ernstige verstandelijke beperking. Daarvoor is 24 uur per dag begeleiding aanwezig. Voor het maken van uitstapjes voor de broodnodige ont spanning zijn zij aangewezen op deeltaxi’s. Voor deze kinderen werkt het systeem van deel- taxi echter niet, omdat de deeltaxi’s niet op de afgesproken tijd hoeven te verschijnen en omdat de deeltaxi’s vaak een behoorlijke omweg maken om andere klanten op te halen/weg te brengen in dezelfde rit. Daarom willen de ouders en de begeleiding van woongroep Beukendreef graag een eigen busje aanschaffen voor het vervoer van de kinderen. Maar het geld daarvoor ontbreekt. Daarom hebben zij besloten om dat geld via allerlei acties bij elkaar te verzamelen. Omdat de ouders en de zus van één van de bewoners ook lid zijn van de Papenrakkers, was het goede doel voor de recordpoging snel gevonden: actie Bus Beukendreef. De bewoners van de Beukendreef waren tijdens de recordpoging ook zelf aanwezig. Ze verkochten in een kraam pje zelf gemaakte of zelf gebakken spulletjes. Ook stond er een donatiebus (inderdaad: in de vorm van een busje!). En misschien wel het belangrijkste: ze genoten zichtbaar met volle teugen. Om zoveel mogelijk mensen uit Moergestel naar de tennishal te laten komen, was door de Papenrakkers dan ook een leuk programma rondom de recordpoging in elkaar gezet. Zaterdagavond was er een disco, met tussendoor diverse optredens van jong Moergestels talent. Op zondag waren er allerlei leuke kinderactiviteiten (zoals een springkussen, reuzenlego, een ballonnenvrouw tje, een sminktafel, chinees tennis). Ook was er een demonstratie van line-dancing. Wie wilde en durfde mocht zelf meedansen. In de vroege zondagochtend werd er door de Papenrakkers gezamenlijk ontbeten in de tennishal. Tijdens de recordpoging was het gezellig druk. Door sponsoring van veel bedrijven en winkels uit Moergestel, zowel voorafgaand aan de record poging als tijdens de recordpoging zelf, is door de Papenrakkers een mooi bedrag bij elkaar getennist van 3.200 euro! De Papenrakkers wil len daarvoor iedereen die hieraan een bijdrage heeft geleverd heel erg hartelijk bedanken. Een speciaal woord van dank is op zijn plaats voor Tennishal Stokeind/Fakibolo, voor het geheel belangeloos ter beschikking stellen van de ten nisbanen voor deze recordpoging. Zonder deze medewerking was dit alles niet mogelijk geweest! De Papenrakkers hopen dat de record poging ook andere buurtverenigingen, vrien- Native Teacher Inderdaad is er tegenwoordig op scholen meer belangstelling voor de native teacher. Men hoort vanaf het begin een perfecte uitspraak. Ook zijn er bijna altijd cd’s bij de studieboeken. Persoonlijk vond ik het een “must” Nederlands te studeren aan het begin van mijn verblijf in Nederland. Je kunt veel meer begrip hebben voor de fouten die in het Engels gemaakt worden, want je kent de grammatica. In de lessen houd ik ervan om alleen Engels te spreken, dat stimuleert de leerling te den ken in de vreemde taal. Natuurlijk leg ik een moeilijke punt in de grammatica wel uit in Nederlands'als het nodig is. Wij bieden u zelfstandig en afwisselend werk, in een klein, gezond en sterk bedrijf. Durf jij de uitdaging aan om met ons bedrijf mee te groeien, richt je sollicitatie aan: Om een idee te krijgen, bekijk eens de website, www.thijsvandewouwkeukens.nl Om onze klanten nog beter en sneller van dienst te kunnen zijn, zijn wij op zoek naar een Thijs van de Wouw, keuken- en interieurbouw Prinses Irenestraat 9, 5066 BD Moergestel, Tel. (013) 513 0648 E-mail: info@thijsvandewouwkeukens.nl Thijs van de Wouw keuken en interieurbouw is een bedrijf dat keukens en interieur op maat maakt. Het bedrijf werkt zeer klantgericht. Samen met de wensen van de klant en onze praktische werkervaring ontstaat er een unieke keuken of interieur, die met zorg en precisie in onze werkplaats vervaardigd wordt. Waarna wij uiteraard ook zelf de keuken of het interieurwerk bij de klant gaan plaatsen. makelaars o.g. Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens KEUKEN- EN INTERIEURBOUW Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2008 PAGINA 5 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! i ar

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5