moorman LandArt-tentoonstelling in het Reuseldal Elkaar helpen Vleermuizen Abstracte fotografie en beeldende keramiek VIDO excursies Zanggroep Polyfonie weer van start Geef zakkenrollers geen kans! 28ste Toer-Mee 31 augustus 2008 I AUTOMOBIELBEDRIJF Laat Nederland van zijn beste kant zien, iu Word nu Vriend van het Oranje Fonds Kijk op www.oranjefonds.nl/vrienden of bel 0900 44 88 448 (lokaal tarief). Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s De expositie is gedurende de genoemde perio de te bezichtigen op maandag t/m donderdag van 10 tot 22 uur, op vrijdag van 10 tot 17 uur. In de weekenden alleen wanneer De Schalm geopend is i.v.m. een evenement. Info: tel. 533 1333. Kunst en natuur worden één in Brabantse Diessen De vakantieperiode is voor de meeste mensen voorbij. Op vrijdag 29 augustus treffen de leden van Zanggroep Polyfonie elkaar weer op de repetitie- avond van het koor. Er gaat weer gezon gen worden, jawel! Natuurlijk is er eerst wat tijd om bij te praten, maar daarna gaat de groep toch écht beginnen aan een nieuw zangseizoen. Er moet ’’gewerkt” worden.Waarom? Op zon dagmiddag 14 september van 14.00-16.00 uur geeft Zanggroep Polyfonie namelijk een spran kelend Zomerconcert in de Levenskerk te Oisterwijk. Een concert met veel liedjes uit de jaren ’60 en ’70. En daar moet je als koor goed voor repete ren. Werken dus. Iedereen die de juiste noten op zijn of haar zang heeft, die het leuk vindt om te luisteren naar een koor, die interesse heeft in zingen in een koor, is van harte welkom! Schrijf 14 sep tember maar alvast in je agenda, en op je kalen der. Nieuwe leden vanaf 18 jaar zijn natuurlijk wel kom, maar die kunnen dus niet mee optreden tijdens dit concert. Bezoek eens een repetitie op vrijdagavond van 20.00-22.00 uur in de Levenskerk te Oisterwijk. Zanggroep Polyfonie is een kleine, gezellige maar ook hardwerken de zanggroep, een vriendengroep, waar je wel kom bent om mee te komen zingen.Niet twij felen maar doen. Voor meer info kun je bellen met Toos 521 9589, of neem eens een kijkje op www.polyfo- nie.nl.nu Dat is de website van Zanggroep Polyfonie. (vrouwen in de overgang) In september starten wij weer met de inloop, en wel op woensdag 3 en 17 september van 09.30 tot 10.30 uur en 24 september s' avonds van 20.00 tot 21.00 uur. Vrouwen die behoefte hebben om over de over gang te praten of daar informatie over willen zijn van harte welkom. Ook bestaat er de gele genheid om zich op te geven voor een gespreks groep van 12 ochtenden of avonden. Je bent welkom in buurthuis Loven/Besterd, Koestraat 164, 5014 EG Tilburg, ingang park de Horion. Voor informatie 06 - 48 31 69 23 of www.vidotilburg.nl Diessen - Van 14 t/m 28 september zullen gerenommeerde kunstenaars expose ren in het natuurgebied Reuseldal/Turkaa te Diessen. Deze kunstenaars maken kunstwerken van materiaal uit de natuur of van materiaal waardoor de omgeving er totaal anders uit gaat zien. Bezoekers kunnen vrij toegankelijk vanaf Molenstraat 17a een 4kmlange route wandelen, zodat alle kunstwerken te bewonderen zijn. Initiatiefneemster Lia Stravens wil mensen op een laagdrempelige manier ken nis laten maken met kunst in het Brabantse land. en het Dommeldal had bezocht. Steeds als ze door het natuurgebied achter haar huis liep, liet het idee om zelf een LandArt-project te starten haar niet los. In samenwerking met onderne mersclub Land van de Hilver is Lia Stravens aan het LandArt-project begonnen en het resul taat van kunst in wei, bos en water is (gratis) te bezichtigen in de tweede helft van septem ber. In overleg is het mogelijk de route te bewan delen met één van de kunstenaars. Op zon dag 14 september bent u vanaf 15.00 uur van harte welkom op de Molenstraat 17A te Diessen. Kinderen kunnen deze middag gra tis zelf een kunstwerk maken! Voor meer informatie over LandArt Diessen 2008: www.landartdiessen.nl Expositie in De Schalm te Berkel- Enschot door Gijs Vugts, Ton van Elsdingen en Ardi van Elsdingen-van de Ven. Van 1 september t/m 17 oktober is er in de gan gen en de zalen van Cultureel Centrum De Schalm te Berkel-Enschot een groepsexpositie van twee fotografen en één keramiste. Gijs Vugts en Ton van Elsdingen, beiden lid van Fotogroep FoMo, tonen daar samen ongeveer 85 abstracte foto’s, in klein tot zeer groot for maat. Bij abstracte fotografie zijn, in tegenstelling tot verhalende fotografie, alleen vorm, toon, kleur en compositie bepalend voor de zeggings- Door onze steün ontmoeten mensen elkaar, ondernemen zij samen activiteiten of vinden zij een nieuwe plek in de samen leving. Uw hulp is daarbij onmisbaar. Al vanaf 15 per jaar draagt u ook bij aan een betere samenleving. Op 29 en 30 augustus en 6 septem ber 2008 organiseert het bezoekers- centrum Oisterwijk van Natuurmonumenten avondexcur- sies over vleermuizen. De avond begint om 20.00 uur. De avond duurt ongeveer twee en een half uur. Omdat het aantal deelnemers beperkt is, is tijdig reserveren nood zakelijk. kunt hiervoor bellen met het bezoekerscentrum, tel. 013- 5219209. De kosten voor deze avond bedragen €4,- voor leden van Natuurmonumenten, niet-leden betalen 7,-. Zakkenrollers slaan vaak en op veel plaatsen toe. Geef zakkenrollers geen kans. Tref voorzorgs maatregelen en waarschuw omstanders wanneer het u toch overkomt. Probeer het signalement van de vermoedelijke dader te onthouden en geef dat door aan de politie. Want ook bij zak kenrollerij is het belangrijk dat u daar altijd aan gifte van doet. Aangifte doen van zakkenrollerij is alléén per soonlijk mogelijk in het politiebureau. De poli tiebureaus in de regio Midden en West Brabant zijn op werkdagen geopend van 09.00 uur tot 17.00 uur. Om eventuele wachttijden te voor komen, adviseren wij u een afspraak te maken via telefoon 0900 - 8844. Dit nummer is dag en nacht bereikbaar. Het mysterie van vleermuizen Vleermuizen zijn altijd mysterieuze dieren geweest. Door hun verborgen levenswijze wist men weinig van de vleermuis af en onbekend maakt onbemind. Dankzij de moderne elektronica is veel van het mys terieuze dier bekend geworden. De avond begint met een mooie diapresen tatie waarbij een deskundige gids u op beel dende wijze van alles verteld over het leven van vleermuizen. Onder andere het sonar- systeem waar ze hun eten mee opsporen komt ter sprake, maar ook wat ze eten, hoe groot ze zijn en waar ze wonen. Speuren naar vleermuizen In het tweede deel van de avond gaat u met de gids op zoek naar vleermuizen. Tijdens de excursie door het bos leert u hoe u de vleermuizen kunt vinden, en waar u op moet letten als u op ‘vleermuizenjacht’ gaat. Met behulp van een vleermuisdetec tor spoort u dwergvleermuizen, watervleer- muizen en misschien wel de rosse vleermuis op. Vanaf augustus breekt voor veel vleermui zen de paartijd aan. Mannetjes proberen met luide kreten vrouwtjes naar hun tent te lokken en met ze te paren. Wie weet hoort u deze kreten ook! kracht van de. foto. Veel van de geëxposeerde werken zijn onherkenbaar gefotografeerde objecten in glas, staal, ijzer, hout en steen, waar bij de structuuruitdrukking op bijzondere wijze in beeld is gebracht in aansprekende kleuren. Soms is toch nog wel te zien wat is gefotograf eerd. Dat geldt met name voor enkele foto’s van Gijs Vugts, die op aansprekende wijze gebou wen op een geheel of bijna abstracte manier in beeld heeft gebracht. Ton van Elsdingen heeft meer gewerkt met metaal, maar vooral met glas. Bij beide fotografen valt op het gebruik van soms felle, vaak complementaire kleuren of in enkele gevallen juist een zeer beheerst monochroom kleurgebruik. Ardi van Elsdingen-van de Ven is keramiste. Zij maakt voornamelijk beeldende keramiek: ver steende figuren: mensen, dieren, holmensen en boldieren. Daarnaast tegenwoordig ook meer abstracte decoratieve vormen voor interieur of tuin en op bescheiden wijze ook zo af en toe bij zondere schalen en potten. Zakkenrollers slaan vaak en op veel plaatsen toe. Juist wanneer u het naar uw zin heeft of druk bezig bent, komt de zakkenroller de pret bederven. In drukke win kelstraten, op de markt, tijdens een concert, in de bioscoop of in een druk bezocht café, haalt hij of zij (waardevolle) spullen uit uw tassen of zakken. Preventietips zakkenrollen - Doe uw portemonnee in uw binnenzak of halstasje, niet in uw jas- of achterzak. Leg ze nooit voor het grijpen boven in uw tas. - Let goed op uw hand- of schoudertas en houd deze voor u. Bedenk altijd of u echt wel een tas nodig heeft. - Let goed op uw spullen op plekken waar het heel druk is (bijvoorbeeld in een wachtrij en bij gedrang). - Let op wanneer uw aandacht door iets of iemand wordt afgeleid (iemand loopt tegen u aan of een onbekend persoon spreekt u aan). Een eventuele handlanger maakt gebruik van uw afleiding en slaat zijn slag. Veel zakkenrollers opereren in duo’s. - Neem nooit meer geld mee dan u nodig denkt te hebben. - Berg grote hoeveelheden cash geld gescheiden op. - Doe altijd aangifte. Het signalement van uw dader of de precieze toedracht, kan wel eens extra tips voor de politie opleveren bij het opsporen van zakkenrollers. - Vraag ook of er iets teruggevonden is. Misschien vinden medeburgers (een deel van) uw spullen wel terug en geven die af bij de politie. Het idee voor een LandArt-project in het Reuseldal is ontstaan, nadat Lia Stravens de LandArt tentoonstellingen in het Groene Woud V* ■Xt. PAGINA 9 1 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! (gratis advertentie) 'MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2008 ..«KW

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 9