Landjuweel komt er aan ik 4 O GD andjuweel De makelaar Rf AW dicht bij huis! RE/MAX (3) Deelname is gratis en er zijn prachtige prijzen De bouw van de loopbrug-over de Akkerweg. beschikbaar. Maar het echt bijzondere aan deze wedstrijd is dat uit de ingezonden foto’s het beeldmateriaal wordt samengesteld van het herinneringsboek aan het Landjuweel dat medio december 2008 zal verschijnen. LANDJUWEEL: ETALAGES Johan van Wezel van Novy heeft zijn etalage ter beschikking gesteld aan het Landjuweel. Wij vinden dat zo’n goed initiatief dat wij ook ande re ondernemers willen uitdagen dit goede voor beeld te volgen. Het Landjuweel zal de etala ges door deskundigen laten jureren en voor de mooiste twee extra toegangskaarten ter beschik king stellen. Vervolg voorpagina kers en aanwonenden moeten garanderen. Waar we niet omheen kunnen is vragen om uw begrip voor hier en daar extra geluidsbelasting. Hopelijk maakt het unieke en ook makkelijk toegankelijke programma voor iedereen die ongemakken goed. Uiteraard is de organisatie te allen tijde telefonisch bereikbaar: GELUIDSOPMERKING Het Landjuweel brengt naast veel genieten van cultuur ook overlast met zich mee, bijvoor beeld voor de mensen die in de buurt wonen. Denk aan extra geluidsproductie en verkeers bewegingen. De organisatie heeft veel maatre gelen getroffen die de veiligheid envan bezoe- OPTOCHTEN DOOR MOERGESTEL Het aantal aan de optocht deelnemende gilden heeft ervoor gezorgd dat er twee optochten tegelijkertijd door Moergestel trekken. De beide routes zien er als volgt uit: Route A Gildeterrein - De Hoefkens - Tilburgseweg - Rotonde rechtdoor - Krijtenbogtstraat - Kromweistraat - Krijtestraat - Korenstraat - Schoolstraat - Kerkstraat - Raadhuisstraat - rechtdoor op het Rootven - Tilburgseweg - Akkerweg - Gildeterrein Route B Gildeterrein - Akkerweg oversteken - Industrieweg - Bij Geerts (voormalig Becx) wei in (tegenover voormalige Bijvelt-van de Ven) - Stanislaus - Kasteellaan - Voorbrugstraat - Nieuwenhoflaan - Herengoedstraat - Raad huisstraat - Kloosterlaan - Huysackerstraat - Kerckackerstraat- Kloosterlaan - ’t Vunderke - De Aanstede - Industrieweg - Oisterwijkseweg - Industrieweg - Akkerweg oversteken - Gildeterrein Er zijn nog meer plaatselijke verenigingen en organisaties die hun beste beentje voorzetten. Op zondag stelt de Stichting KiKu enkele tien tallen schildersezels op, en kinderen kunnen zich daar, onder leiding van kunstenaar Rob van Trier op uitleven. De bedoeling is dat de jeug dige schilders hun eigen kijk geven op de gil den. Een deel van de schilderijen wordt na afloop van het Landjuweel tentoongesteld in de plaatselijke bibliotheken. Er is ook een bijzon der schilderij van Rob van Trier zelf. Hij heeft in opdracht van het Landjuweel een portret geschilderd van één van de jongste gildenbroe ders. Het is de verbeelding van het doel dat het Landjuweelbestuur zichzelf heeft gesteld; het doorgeven van Brabantse de gildentraditie aan de jeugd. Dit schilderij zal aan het eind van het Landjuweel op zondagmiddag per opbod wor den verkocht De opbrengst is bestemd voor het goede doel van het Landjuweel; de Nederlandse Stichting Cystic Fibrosis. De veiling biedt u een eenmalige kans om een waardevolle, unieke herinnering aan het Landjuweel te verwerven. Ook FoMo doet mee. In het jaar dat zij hun 25 jarig bestaan vieren (proficiat!), organise ren zij tijdens het Landjuweel een fotowed strijd. Amateurfotografen kunnen in twee categorieën aan de slag, te weten jeugd tot en met 15 jaar en vanaf 16 en ouder. Iedereen kan maximaal vijf foto’s inleveren. De foto’s kun nen zowel digitaal als analoog worden aan geleverd, respectievelijk op foto@landju- weel2008.nl en per post bij ’’Fotowedstrijd Landjuweel”, p.a. Korenstraat 20, 5066 VB, Moergestel. De indeling van het gildenterrein aan de Akkerweg. Het Landjuweel wordt het evenement van de grote getallen; 140 gilden, 5.000 gildebroeders en -zusters, 300 grote en kleine artiesten/acteurs, ca. 150 Juryleden, een feestterrein van 18 ha, tienduizenden bezoekers en wat te denken van de catering? Een voorbeeld: bij het Kleintje Landjuweel zullen er in een halfuur tijd zowat duizend frietjes inclusief frikadellen worden geserveerd! Dat ’’Kleintje Landjuweel” is sowieso een verhaal apart. Bijna al onze basisscholen bie den de kinderen deze weken het lespakket ”Doar hedde de guld”. Kinderen leren daar mee over de gilden en hun cultuurhistori sche betekenis. De coördinatie is in dejian- den van Cultuurcoördinatiepunt Clip. Ook de leerkrachten van de scholen zegden enthou siast hun medewerking toe. In vervolg op dat het lespakket spelen ruim 900 kinderen op vrijdag 5 september het ’’Kleintje Landjuweel”. Dit kinderprogramma is uitgedacht en wordt georganiseerd door de Stichting WieKentKunst. Bij de activiteiten wordt een beroep gedaan op creativiteit, sportiviteit en onderlinge samen werking. Precies die zaken waar gilden ook voor staan. De kinderen kunnen zich creatief uitleven in het maken van koningsvogels, gil- devaandels, gildetrommen en kruisbogen. De mooiste worden door de ouders, leerkrachten en ROC-ers die de kinderen begeleiden, per school in een schatkist gestopt. Er is ook nog Oistcrwijk 2008 een uitgebreid spel- en quizprogramma. De school die het hoogste scoort op het totaal van alle onderdelen wint het ’’Juweel”. Dat is een speciale ’’hoofdprijs” die door de hoofdmannen van de vijf organiserende gilden ter beschikking is gesteld. ’’Kleintje Landjuweel” belooft voor de groepen 6,7 en 8 een origineel en uitdagend kinderprogramma te worden in de beste tradi ties van WieKentKunst. r&rHtaftel r< 'dot je, 3 ro'a^t! 6. Kruisboog op doel 60 meter 9. Handboog op doel 12. Gildedansen 13. KiKu Rob van Trier 2. Standaardrijden 3. Handboog op wip 4. Kruisboog op wip 5. Geweerschieten 7. Voetboog op wip 8. Jeu de boules 10. Kruisboog op doel 11. Vendelen, Bazuinblazen, Trommen. 14. Nederland ontmoetingsland 15. Tentoonstelling (de Verdieping) llllllllll ■■vb (Ï2) PAGINA 5 makelaars o.g. Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2008 4 t/m 7 september Kijk voor ons actuele huizenaanbod Marcel Vromans op: www.remax.nl/vision Pieter Burgers e-mail: vision@remax.nl Toon Coppens Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! ingangen ambulance toiletten fietsenstalling voetgangersbrug bar parkeren invaliden parkeren standaardrijders horeca kassa Centru Eindhoven Tilburg Landjuweel Oisterwijk 2008 informatie eerste hulp

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5