’Toer Mee’ a.s. zondag Presentatie nieuwe kostuums en huldiging gildenbroeders Parkinson centraal tijdens collecteweek KBO KAARTEN Zanggroep Inspiration zoekt versterking Kledinginzameling Mensen in Nood tI Steun het Prinses Beatrix Fonds in de strijd KBO-Brabant X Afdeling Moergestel Vervolg voorpagina a.s. Zaterdag en zondag Pleinfestijn 2008 mag er weer zijn Na Guus Moonen is er niet veel meer loos geweest in Moergestel. Behalve dan dat de Superloterij van start is gegaan. Het wordt dus weer tijd dat er na de vakantierust weer wat leven in de brouwerij komt. Gelukkig is er al jarenlang eind augustus het supergezellige muziek festijn op het Sint Jansplein. Dat is de plek waar je op zaterdagavond 30 en zondagmiddag 31 augustus onder het genot van goede muziek en een drankje de vakantie-ervaringen kunt uitwisselen. En voor diegenen die een easy start willen maken is er vanaf 18.30 uur op zaterdag een goedverzorgde barbecue voor de prijs van €10,- p/p. Wel graag even van te voren aangeven bij de Tijm’s of De Veerkes of je meedoet en dan uiterlijk op vrijdag 29 augustus in verband met de inkoop. Aansluitend wordt er soepel overgegaan naar een enerverende dance-party met een leuke lichtshow onder aanvoering van diverse DJ’s. tegen spierziekten Tussen 7 en 13 september gaan de collectanten van het Prinses Beatrix Fonds op pad om steun te vragen voor het belangrijke werk van dit fonds. Het Prinses Beatrix Fonds besteedt meer dan de helft van haar inkomsten aan weten schappelijk onderzoek naar spierziekten. Daarnaast ondersteunt het Fonds vijf patiën tenorganisaties. Bovendien beheert het Fonds tien aangepaste vakantiehuizen en is actief op het gebied van individuele hulpverlening. Wie de collectant mist, kan ook een bijdrage over maken op giro 969 ten name van het Prinses Beatrix Fonds te Den Haag. Kijk voor meer informatie' over het Prinses Beatrix Fonds op www.prinsesbeatrixfonds.nl Informatie en startkaarten zijn op zondag 31 augustus 2008 te verkrijgen bij het start/finish- bureau dat staat opgesteld voor Herberg De Veerkes, op het Sint Jansplein. Voor de deel nemers uit Berkel-Enschot is een start/finish- bureau ingericht bij Boerderij Denissen te Berkel-Enschot. Er is gelegenheid tot starten tussen 11.00 uur en 13.30 uur, terwijl de deelnemers voor 17.30 uur worden terugverwacht bij de finish. Ook dit jaar organiseren de horecabedrijven Herberg de Veerkes en Café De Tijm’s weder om het Pleinfestijn, zodat het na de fietstocht goed toeven is op het Sint Jansplein onder het genot van een drankje met gebak, waarvan een deel van de opbrengst eveneens ten goede komt aan het werk van Pater Theo. Parkinson zwaar voor patiënt en familie Het aantal mensen met de ziekte van Parkinson zal de komende jaren zodanig toenemen, dat het Prinses Beatrix Fonds hierin extra wil inves teren. Het aantal Parkinson patiënten neemt volgens RIVM-deskundigen toe van bijna 50.000 naar ongeveer 75.000 in 2025. Met het ouder worden van de bevolking begint ook Parkinson een soort volksziekte te worden. De gevolgen van deze ziekte zijn zwaar, niet alleen voor de patiënt maar ook voor de familie. Wetenschappelijk onderzoek heeft de laatste jaren goede vooruitgang geboekt. Er zijn medi cijnen die de symptomen van Parkinson tegen gaan. Maar de ziekte is nog steeds niet te gene zen. Daarom gebruikt het Prinses Beatrix Fonds de opbrengst van de collecte onder meer om onderzoek naar de ziekte van Parkinson te financieren. Voor de 28e keer De werkgroep M.O.V. in Moergestel organiseert op zondag 31 augustus a.s. voor de 28e keer de ”Toer Mee”. Deze sponsorfietstocht heeft als doel gelden bijeen te brengen voor de projecten van de Moergestelse Pater Theo Raaijmakers in de opvang en opleiding van straatkinderen in Cochabamba in Bolivia (Zuid Amerika). Dit jaar wordt deze tocht georganiseerd samen met de K.B.O. te Berkel-Enschot, die dit jaar de opbrengst van hun actie ook hebben bestemd voor het werk van Pater Raaijmakers. Ook voor deze Toer Mee is in Moergestel en omgeving wederom een prachtige ca. 40 kilo meter lange fietstocht uitgezet met de mogelijk heid eveneens een kortere tocht van ca. 20 tot 25 kilometer te rijden. De groep biedt de fiet sers onderweg enige versnaperingen aan en daarnaast nog enige attracties. Het ligt in de bedoeling, dat de deelnemers zich laten spon soren. Voor belangstellenden, die geen sponsor hebben kunnen vinden en die toch mee willen doen, kan ook meegefietst worden voor een minimumbedrag van €2,50 per persoon, met per gezin een maximum van €6,=. Prinses Beatrix Fonds collecteert Van 7 tot 13 september collecteert het Prinses Beatrix Fonds om spierziekten te kunnen bestrijden. Er zijn meer dan 600 verschillende spierziekten. Mensen met ernstige spierziekten zijn vaak ongeneeslijk ziek, soms invalide en kunnen in som mige gevallen binnen een paar jaar na de diagnose overlijden. In totaal zijn er naar schatting 200.000 spierziektenpatiënten in Nederland. De afgelopen tien jaar heeft het Prinses Beatrix Fonds meer dan 20 miljoen geïnvesteerd in weten schappelijk onderzoek op het gebied van spierziekten. Tijdens de collecte in sep tember staat de ziekte van Parkinson centraal. kostuums gebroederlijk voortgezet in het bij zijn van een groot aantal gildenbroeders en -zus ters van onze bevriende gilden. Namens de Overheid van Gilde Sint Catharina willen wij iedereen bedanken die dit feest tot een onvergetelijke dag voor ons gilde en in het bijzonder de beide jubilaris sen, hebben gemaakt. Nogmaals Gust en Harrie: van harte proficiat! Overheid Gilde Sint-Catharina Moergestel De kaartavonden van de K.B.O. gaan weer van start. We beginnen op vrijdag 5 september om 19.30 uur in den Boogaard. Hopelijk kunnen we weer vele mensen ontmoeten om met ons een kaartje te leggen onder het genot van een kopje koffie of een borreltje. Graag tot 5 september. Groetjes Herman Derksen. De tweede jubilaris is Harrie Wolfs. Harrie is 60 jaar lid van ons gilde en heeft in die perio de ’n aantal functies bekleed. Van 1962 tot 1973 is hij 2 maal Koning geweest, vervolgens werd hij Koningsdeken eri op 23 januari 1976 is Harrie Hoofdman van ons gilde geworden. Dit heeft hij 27 jaar lang, tot 9 mei 2003, met vol doening en plezier gedaan. Voor al deze verdien sten mag Harrie vanaf 2003 de titel Ere- Hoofdman voeren. De beide jubilarissen werden door onze huidi ge Hoofdman Peter Wolfs in het zonnetje gezet. Zij ontvingen een gouden speld met daarop St. Catharina met het rad in haar hand. Voor de echtgenotes was er uiteraard een bloemetje. Burgemeester Kortmann sprak vervolgens zijn woord van dank uit aan de jubilarissen en hun echtgenotes. Gust mocht ’n fles wijn in ont vangst nemen en voor zijn echtgenote was er een prachtig boeket bloemen. Voor Harrie was er nog een speciale verras sing. Hij heeft in het verleden een groot aan- Voor meer informatie kunt u ook contact opnemen met de plaatselijke organisatoren: Wim de Ruiter, tel. 513 1573 of Ton van Elsdingen, tel. 513 3266. Inspiration is een gezellige zanggroep in Moergestel. In 2004 zijn we met 10 perso nen gestart. Anno 2008 tellen we 25 leden. We repeteren wekelijks met veel plezier en geven regelmatig een uitvoering. De dirigente heet Petra Moors en we worden muzikaal ondersteund door Paulette van Erve, piano en Jurgen Bekkers, gitaar. Inspiration is een middenkoer of zanggroep met mensen van middelbare leeftijd. Ons repertoi re is meertalig en kent verschillende muziek stijlen. Mannen en muzikale ondersteuning (met name slagwerk) zijn momenteel van harte welkom. LID WORDEN? Zingen vinden we allemaal leuk en velen van ons doen het wellicht dagelijks. Tijdens het werk, onder de douche, in je auto of op de fiets, je kunt overal zingen. Je kunt er ook voor kie zen om samen te zingen bijvoorbeeld bij zang groep Inspiration. Tijdens de repetities wordt aandacht geschonken aan een juiste ademha ling en houding tijdens het-zingen. Je krijgt stemtrainingen en stemoefeningen. Je leert noten lezen. Wanneer je interesse hebt kom dan eens luiste ren en kijken. De repetities vinden plaats iede re donderdag van 2000 tot 22:00 uur in het parochiecentrum of in de kerk. Heb je vragen dan kun je contact opnemen met Èlsbeth Denissen, 513 3401, Marianne van den Meijdenberg, 513 3790 of Petra van Nuenen, 013-5133676 Speciaal tintje op zondag Op zondag ligt vanaf 14.00 uur ’s middags het muzikale accent op het Neder landstalige genre met een aantal regionaal bekende artiesten. Dit programmaonder deel is elk jaar een doorslaand succes, omdat heel het gezin op het plein zich kan verma ken. Het zeer gemengde publiek geniet dan met volle teugen van het weer, de drankjes en de muziek en zingt vaak uit volle borst mee met de bekende Neder landstalige nummers. De kinderen verma ken zich op het springkussen. En voor de honderden fietsers, die vanuit het Sint Jansplein in het kader van Toer-Mee ’s morgens al vertrokken zijn om het gewel dige werk van pater Theo Raaymakers te steunen, is de aankomst op het plein een supergezellig ontvangst. Met genoegen sluiten ze zich bij het feest aan. Ook dit jaar is er weer koffie en gebak voor de fietsers. Het gebak wordt gesponsord door Bakker Verkooijen en De Tijm’s en de Veerkes maken de winst over naar pater Theo. Dat wordt dus weer volop genieten komend weekend dus zorg dat u er bij bent! tal maatschappelijke functies vervuld, waar voor hij in 1999 is benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Vanwege al het bovenstaande had het College van Oisterwijk besloten om Harrie de Zilveren Legpenning met de daarbijbehorende draagspeld toe te kennen. Als vertegenwoordiger van de gemeente Oisterwijk heeft burgemeester Kortmann de Zilveren Legpenning aan Harrie overhandigd en diens vrouw Carla speldde de draagspeld bij Harrie op. Uiteraard was er voor de echtgenote van Harrie even eens een prachtig boeket bloemen. Ook het Kringbestuur van het Kwartier van Oirschot was aanwezig om beide heren toe te spreken. Kringvoorzitter Jan van Riel speldde bij beide jubilarissen het zilveren kroontje op wat bij dergelijke jubilea gebruikelijk is. Na de formele toespraken werd aan beide jubi larissen de vendelgroet gebracht, gevolgd door de felicitaties. Onder het genot van een hapje en een drankje werd het feest in onze nieuwe PAGINA 3 Al jarenlang hebt u de mogelijkheid gehad, om bij ons kleding in te leveren bestemd voor Mensen in Nood. I.v.m. onze gezondheid zijn we helaas niet langer in staat om hiermee door te gaan. Het is daarom nog mogelijk om tot uiterlijk 1 september a.s. op onder staand adres uw overtollige kleding in te leveren. Mede namens Mensen in Nood willen we u allen van harte bedanken voor het vertrouwen dat u al die jaren in hen gesteld hebt. Mevr, van Oort Stokske 1, Moergestel Belangenorganisatie voor senioren ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 27 AUGUSTUS 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3