Spektakel dat je raakt mikt op de jeugd Tweede trekking Superloterij 28 augustus GUO vanaf volgend seizoen in Den Boogaard Vierde Speelgoedmarkt Landjuweel kaartverkoop Voor info of aanmelding: Jan Jonkers 06-23932361; Peter van de Wouw 06-22 17 17 27 ofWouwenburg@home.nl Marktcommissie Scouting Sint Jan programmering van Theaters Oisterwijk - Moergestel. Integendeel vullen ze deze aan. Het internationale netwerk dat GUO-program- meur en SPO-voorzitter Jos Creusen in de afge lopen dertig jaar uitbouwde staat garant voor een toegevoegde waarde. Een idee van GU0 voor een jaarlijks terugkerend internationaal fol- kroots-festival is vooralsnog buiten de over eenkomst gehouden, maar zeker niet afgebla zen. Landjuweel: Het Landjuweel dat van 4 t/m 7 september aanstaande wordt gehouden nadert met rasse schreden. De Landjuwelen stammen uit de Middeleeuwen en vinden eenmaal in de zeven jaar plaats. Het Landjuweel is het grootste gildenfeest waar voor alle Noord Brabantse gilden worden uitgenodigd. Het Landjuweel belooft een megacultureel volksfeest te worden en qua opzet en deelnemersaantal een van de grootste, zo niet het grootste culturele evenement van Noord Brabant. U bent vast weer terug van vakantie. De Euro’s zijn tijdens de vakantie weer uit de beurs gevlogen. Maar gelukkig hadden de meesten al een lot gekocht voor de superloterij. Zij kijken na een maand zeker uit naar de 2e trekking. Deze vindt weer live plaats in de bioscoopzaal van de MTV studio op donderdag 28 augus tus a.s. Opnieuw worden er onder toezicht van de notaris door drie bekende Moergestelnaren de loten getrokken voor de twintig prachtige prijzen. Als u de eerste trekking hebt gevolgd op Moergestel TV dan weet u hoe spannend dit is. Door de unieke samenstelling van de loten, namelijk een nummer, een letter en een kleur, wordt de spanning tijdens de trekking steeds groter. eSfels Ca: opbrengst van de markt is uiteraard voor scou ting Sint Jan (behalve wat u zelf verkoopt). U kunt dus weer aan de slag om uw goede ver koopbare speelgoed uit te zoeken. We hebben een 50-tal tafels om te verhuren. Wees er snel bij want we zitten al voor de helft vol omdat onze markt erg gewaardeerd wordt vanuit voorgaan de edities. Er zijn geen professionele marktkooplieden of anders aanwezig op onze markt alleen mensen uit onze gemeente of omstreken die particulier iets aan te bieden hebben. Met ingang van seizoen 2009/2010 organiseert concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk jaarlijks een serie GUO-voorstellingen in Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard in Moergestel. Dat is de uitkomst van intensief overleg in de afge lopen maanden tussen GUO en Theaters Oisterwijk - Moergestel. Directeur Frans de Bruijn van Theaters Oisterwijk - Moergestel en Jos Creusen van GUO tekenden op donderdag 14 augustus een overeenkomst tot samenwerking voor de drie opeenvolgende seizoenen 2009/2010, 2010/2011 en 2011/2012. Het nu nade rende seizoen 08/09 handhaaft GUO haar concerten overigens in haar huidige loca tie ’t Boerderijtje tussen Oisterwijk en Haaren. Voor Creusen betekent de overeenkomst tot samenwerking met Den Boogaard ook een beet je thuiskomen. Van beroep is hij taalweten schapper, maar als Moergestelnaar die tegen woordig in Oisterwijk woont, komt hij voort uit de folkscene die in de jaren zeventig en begin jaren tachtig in Moergestel concerten en festi vals organiseerde in het toenmalige Open Jongerencentrum Trefcentrum, in de open lucht rond het kiosk, op het Sint Jansplein rond de kerk en een enkele keer in Den Boogaard. In de jaren tachtig was hij gastpro- grammeur in de Tilburgse Schouwburg en haal de hij als tourneepromotor buitenlandse folk- muzikanten naar Nederland. Na een periode in België zette hij zijn programmeringswerk voort onder GUO-vlag. Ook de overige vrijwilligers van zowel GUO als SPO wonen overigens over wegend in Moergestel of hebben er binding mee. Soms was het warm soms was het koud en nat deze zomer! Bij ons op de speelgoedmarkt is het in ieder geval weer droog omdat we die elk jaar binnen kunnen houden in ons geweldige Verenigingsgebouw Den Donk. Op 5 oktober vanaf 10.00 uur is het weer zover. Wij organi seren dan voor de vierde keer onze speelgoed markt. Enkele regels voor degene die iets te koop aan willen bieden! Iedereen kan bij ons een tafel huren waar hij/zij zijn speelgoed/spellen/kinder- kleertjes zelf te koop kan aanbieden. Tafel onge veer 2m2 kosten 7,50 en bij inschrijving vol doen of overmaken op 13.45.12.200 Heeft u nog speelgoed over waar u niets mee doet bel dan naar onderstaand nummer en wij halen het op bij u en verkopen het zelf. De Want als je het juiste nummer voor een prijs tij dens de trekking hebt, moeten er in de volgen de rondes ook nog de letter en de kleur bij gaan passen. Wilt u zo’n trekking meemaken bezoek dan www.carnavalmoergestel.nl, klik links op -aanmelden live show- doe dat rechts nog een keer. U krijgt dan een automatisch geadres seerde email. Vul uw gegevens in en u krijgt bericht wanneer u aanwezig kunt zijn. Uiteraard kunt u ook simpel bellen naar Martin Op ’t Hoog (06-51937346) of Eric Boogaers (06- 20081596). Op vrijdagavond is er een miniconcert van René Froger met live-band en optredens van Dries Roelvink en Justine Pelmelay. Op zater dagavond treedt op het Orkest van de Konink lijke Luchtmacht met het programma “Going Dutch” met gastoptredens van de musicalster ren Brigitte Nijman en Frank van de Starre. Deze avond kan worden gecombineerd met een diner van Bonheur en er is een afterparty met Big Band Four Swing. Bijzonderheden over de toegangsprijzen en voorverkoopadres sen zijn te vinden onder de kop “Landjuweel kaartverkoop” en op de website van het Land juweel. Behalve het programma zijn ook de opbouw en aanleg van het bijna 18 hectaren grote Landjuweelterrein uniek. Aan de Akkerweg in Moergestel verrijst een enorm tenten- en faciliteitencomplex dat plaats en onderdak moet gaan bieden aan de 5000 deelnemers, honderden artiesten en 30.000 tot 40.000 bezoekers. Spectaculair is de bouw van twee bruggen, een over de Akkerweg en een over de Tilburgseweg, door militairen in oplei ding van de Genie uit Vught. Deze bruggen bieden de bezoekers een veilige route van de verschillende parkeerterreinen naar het Landjuweelterrein en vice versa. De inzet van de militairen in opleiding is een van de tien jeugdprojecten van het Landjuweel. De Stichting wil op deze manier jeugd actief betrekken bij de Brabantse gildentraditie. De gildewaarden als trouw, broederschap en ont plooien van eigen talenten zijn het immers waard om door te geven aan de jonge genera ties. De andere jeugdprojecten zijn: - de Vipontvangst door de studenten van de Horecaopleiding Europrof op villa Zonne wende; - het lesprogramma “Doar hedde de guld” en de speldag “Kleintje Landjuweel”, georga niseerd door WieKentKunst. De leerlingen van groep 6,7 en 8 van de basisscholen strij den in gildewedstrijden om de hoogste eer: het winnen van een Juweel voor hun school; - Kinderkunst door KiKu. Onder leiding van beeldend kunstenaar Rob van Trier kunnen alle kinderen die dat willen op één van vele schildersezels hun artistieke kijk geven op de gilden; - de verzorging van PR door een stagiaire; - de productie van een beeldverslag van het evenement op DVD die mede wordt ver zorgd door de jongeren van de lokale omroep MTV; - de inzet van leerlingen van ROC voor kin- derbegeleiding, horeca en veiligheidsacti- viteiten; - De inzet van een stagiaire bij de productie van het herinneringsboek van het Landjuweel dat in december 2008 zal ver schijnen. Ook aan jeugdige gildebroeders is gedacht. Voor hen worden aparte competities gehouden in schieten, vendelen, trommen en bazuinbla zen. Uiteraard zijn hiervoor als prijs speciale zil- verschilden beschikbaar. Bovendien krijgt elke gildebroeder van 12 tot 16 jaar een unieke her- inneringsmedaille met persoonlijke oorkonde als herinnering aan zijn of haar eerste (en enige!) Landjuweel als jeugdige gildebroeder of-zus ter. Behalve aan de gelukkig talrijke jeugdigen met vele mogelijkheden, heeft het Landjuweelbestuur gemeend aandacht te moeten schenken aan de minder kansrijken. Daarom is gekozen voor de Nederlandse Cystic Fibrosis Stichting als goed doel. Een deel van de opbrengst van het Landjuweel komt ten goede aan deze Stichting die opkomt voor de belangen van patiënten met taai- slijmziekte. Vooral de jeugdigen die deze ziek te treft, worden ernstig beperkt in hun levens perspectief en kwaliteit van leven. Met alle extra aandacht voor de jeugd en jon geren, hoopt de Landjuweelorganisatie de jeugd van Brabant te inspireren en uit te dagen om de gildebroederschap en de eigen Brabantse identiteit hoog en levend te houden. Voor meer informatie: www.landjuweel2008.nl U hebt dan weliswaar 1 trekking gemis, maar maakt alsnog 7x kans op een prijs en doet mee aan de laatste supertrekking in december. Prijswinnaars Tijdens elke live trekking op Moergestel TV worden aan het eind van de uitzending de prijs winnaars met hun prijs bekend gemaakt. Volgt u de uitzending niet live dan vindt u de uitslag in de volgende editie van Moergestel Nieuws. Bovendien is de uitslag op www.carnavalmoer- gestel.nl te vinden. De winnaars van de drie hoofdprijzen van elke trekking komen tijdens de volgende trekking nog even op MTV voor bij. Dan is te zien welke prijzen er zijn gewon nen. De andere zeventien prijswinnaars hebben dan al bericht gehad wat hun prijs is en hoe die te verkrijgen is. Mocht er iets niet kloppen of wilt u iets weten, bel dan naar Martin Op ’t Hoog (06-51937346) of Eric Boogaers (06-20081596). Superloterij.gewoon doen Veel programmaonderdelen van het Landjuweel zijn gratis toegankelijk, zoals de gildenfeesten en de historische presen tatie Nederland Ontmoetingsland op zon dag 7 september. Ook de avond voor de jeugd op donderdag 4 september met Frisfeest, DJ Mental Theo, Jekyll and Hide, en de Finale van “Landjuweel the Game” is gratis toegankelijk. Op vrijdagavond 5 september brengt René Froger met zijn orkest First Showband en Frogettes een miniconcert. In het voorprogramma zin gen Justine Pelmelay en Dries Roelvink die als vervanger is aangetrokken na de afzeg ging door Thomas Berge. Voor deze avond is de entree €20,00 in de voorverkoop en €25,= aan de kassa. Op zaterdagavond brengt het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht het programma "Going Dutch" met gastoptredens van de musi- calartiesten Brigitte Nijman en Martin van der Starre. De toegang voor deze avond is 10,00, inclusief de afterparty met BigBand Four Swing. Voor 65,00 wordt bij dit programma een diner geboden, ver zorgd door Bonheur. Kaarten zijn verkrijg baar via de internetsite www.landju- weel2008.nl en bij de Bibliotheek in Den Boogaard, Novy van Wezel en Slijterij In den Koren maaier). Alsnog meedoen Er zijn zeker nog mensen die tijdens de verkoop van de loten gemist hebben waarvoor de lote rij bedoeld is en wat er te winnen valt. Daarom nogmaals: deelnemen zorgt er voor dat alle openbare carnavalactiviteiten weer voor een viertal jaren door kunnen gaan. Met een lot van 50,- maak je acht keer kans op het win nen van een van de twintig prijzen per trekking. En tijdens de laatste trekking in december zelfs op meer dan twintig en op een nieuwe auto. Mocht u daarom overwegen alsnog een lot te kopen bezoek dan www.carnavalmoergestel.nl, klik op -meespelen- download het inschri jffor mulier, vul deze in en lever het formulier in bij Eric Boogaers, Oirschotseweg 15a, Moergestel. U kunt bij Eric ook nog een lot contant kopen. Vanaf 09/10 programmeert GUO per seizoen een serie van acht GUO-voorstellingen in Den Boogaard. GUO neemt de gages en bijkomen de kosten van de artiesten en de huur- en gebruikstarieven in Den Boogaard voor haar rekening, terwijl Theaters Oisterwijk - Moergestel een bedrag aan GUO beschikbaar stelt uit haar sponsorpot. Met dit bedrag en de inkomsten uit entree krijgt GUO haar begro ting niet sluitend. Daarom gaat Stichting Podiumkunsten Oisterwijk die de GUO-con- certen bestuurt op zoek naar aanvullende spon soring en subsidies. Daartoe dient SPO onder meer een subsidieverzoek in bij de Gemeente Oisterwijk. Uitgangspunt van de overeenkomst is dat GUO in Den Boogaard per seizoen vier klein schalige concerten programmeert in de zol- derzaal of het grand café en vier grootscha liger voorstellingen in de grote zaal. In de zolderzaal en het grand café ziet GUO voor al mogelijkheden tot kleinschalige, intieme folkroots- en singer-songwriter-concerten zoals ze die nu ook al programmeert in ’t Boerderijtje. In de grote zaal gaat GUO gebruik maken van de mogelijkheid om een diversiteit aan genres te programmeren. Toegevoegde waarde De GUO-series dienen niet als vervangend voor en komen dus niet in de plaats van de Voor het Landjuweel hebben zich nu 134 gil den en zes gastgilden ingeschreven. Zo’n 5000 gildebroeders en -zusters gaan met elkaar een sportieve strijd aan in gildeactiviteiten zoals schieten, vendelen, trommen, bazuinblazen en standaardrijden. De optochten en de massale opmars zullen een kleurrijk, spectaculair, indrukwekkend en onvergetelijk schouwspel opleveren. Naast de gildeactiviteiten is er een rijk pro gramma voor alle bevolkingsgroepen en leef tijden met bovendien een aantal primeurs. - “Landjuweel, the Game”. De organisatie wil de gildetraditie en gilde waarden op een eigentijdse manier overbren gen op de jeugd. Dat gebeurt met “Landjuweel, the Game”. Dit computerspel is bedacht en gemaakt door studenten van NHTV in Breda. In het spel komt de gildetraditie op een moder ne wijze tot leven. De finale van de game wordt gespeeld op het grandioze Frisfeest van donder dag 4 september. Dit eerste “alcoholvrije gilde- feest” is bedoeld voor de jeugd van 12 tot en met 18 jaar en het is gratis toegankelijk. DJ Mental Theo en Jeckyll Hyde zijn de artiesten die het Frisfeest muzikaal kracht bij zetten. Voor de gamers zijn mooie prijzen te winnen waar onder twee WII’s. De game is te downloaden via de website van het Landjuweel: www.land- juweel2008.nl Ook wordt het spel in de week van 25 augustus op een aantal Midden- Brabantse middelbare scholen gratis uitge deeld. - “Levende geschiedenis”. Het Landjuweel is er enorm trots op dat Het Nederlands Centrum voor Volkscultuur in samenwerking met WieKentKunst dit evene ment heeft uitverkoren voor de première van hun historische presentatie “Nederland Ontmoetingsland”. WieKentKunst grijpt het Landjuweel aan als podium voor hun jaarlijk se culturele evenement. De bezoeker van “Nederland Ontmoetingsland” maakt een reis door de Nederlandse geschiedenis en ontmoet cultuurbrengers door de eeuwen heen. Meer dan tweehonderd spelers brengen de Nederlandse canon tot leven. Als bijzondere attractie is er het Nachtwachtgilde uit Berg en Terblijt. Dit schuttersgilde treedt op als levende reproduc tie van het wereldberoemde schilderij De Nachtwacht van Rembrandt van Rijn. - De derde primeur is te bewonderen op de tentoonstelling in galerie De Verdieping op zondag 7 september. Voor het eerst zal het jongste koningszilver van alle Brabantse gil den onder één dak te bewonderen zijn. Al deze programmaonderdelen zijn-gratis te bezoeken. PAGINA 3 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2008 Oisterwijk 2008 4 t/m 7 september

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3