audaeIA Open Dag De Krekul vereniging St. Christoffel Collecte EHBO- d’Ambiejans opnieuw naar Malmedy Aphrodite I 24 Uur non-stop tennis voor busje gehandicapten 28ste Toer-Mee BRILLEN LENZEN Bel: 013 - 513 2268 kt 5 Allerlei activiteiten op het sportpark van Audacia aan de Molenstraat i.v.m. het 60-jarig bestaan! n De Persoonlijke Signatuur van Exclusieve Modebrillen Het bestuur van EHBO vereniging St. Christoffel www.ehbomoergestel.nl Het belooft weer een mooi cursusjaar te worden; het aanbod is zelfs uitgebreid. Zo zijn de cursussen ‘Linoleum en Houtsnijden’, Kijken door een sociolo gische bril’ en ‘Engels’, nieuw op onze cursuslijst. Ook de cursus Creatief Schrijven voegen we toe aan de creatie ve vakken, zo ook ’Klassieke Muziek’ en ‘Wereldmuziek’. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 infp@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl De Lind 35a - Oisterwijk 013 - 528 4899 Carla Jansen Het seizoen begint weer met de traditionele Open Dag, die dit jaar plaats vindt op zondag 24 augustus van 11.00 tot 16.00 uur. U bent van harte welkom aan de Nic. Van Eschstraat 30 om de sfeer te proeven. Ook kunt u dan kennis maken met de docenten, de cur sussen en ons schitterend gebouw. Heeft u vra gen omtrent tijden, niveau en inhoud van de diverse cursussen, u kunt bij hen terecht. Natuurlijk kunt u zich laten inschrijven via het inschrijfformulier uit onze brochure, of digitaal op onze website www.krekul.nl Tot ziens bij de Open Dag van De Krekul, zon dag 24 augustus van 11.00 tot 16.00 uur Nic van Eschstraat 30. De buurtvereniging is er voor de bewoners van een groot deel van de Burgemeester Poortstraat in de wijk Papenacker I in Moer gestel. Jaarlijks organiseert de vereniging een feest voor de buurt. In plaats van feesten is nu gekozen voor een activiteit voor een goed doel. De keuze van het doel en van de activiteit lag als het ware om de hoek. De ouders van Eveline van Spaendonck wonen in de straat. Zij opper- Bij diverse evenementen in Moergestel kan men altijd een beroep doen op onze vereni ging. Geheel vrijwillig en belangeloos zetten onze leden zich daar voor in. Om dit ook in de toekomst te kunnen blijven doen, hebben wij uw hulp nodig. Vandaar dat we een col lectie houden vanaf 25 t/m 30 augustus. Met de opbrengst van deze collecte kunnen wij opleidingen verzorgen, zoals de cursus EHBO, verbandleer en het leren omgaan met een AED (automatische externe defibril lator). We hopen op uw bijdrage. Nog enkele nachtjes slapen, en dan vertrekt (s)taporkest d’Ambiejans voor de 10de keer naar Malmedy, in de Belgische Ardennen tegen de Duitse grens. Wat in 1997 is begonnen als ontspannings- uitstapje, is inmiddels uitgegroeid tot een vaste waarde in de activiteitenkalender van dit sympathieke Moergestelse orkest. Op uitnodiging van de plaatselijke VW zal d’Ambiejans (versterkt met enkele gastspe- lers) met in totaal 20 muzikanten, weder om een vol weekend muziek gaan maken in dit bizondere Belgische plaatsje. Dat de organisatie en natuurlijk ook het publiek dit gerne muziek weet te waarderen, moge blijken uit het feit dat nu voor de 10de keer in 11 jaar acte de presence gegeven wordt. (s)taporkest d’Ambiejans zal op zater dag 23 augustus de terrassen en pleinen aldaar muzikaal opfleuren van 14.00 tot 19.00 uur, en op zondag 24 augustus van 13.00 tot 17.00 uur. Bent U in de buurt, kom gezellig langs, deze ambiance zal U zeker bevallen. MTV Radio zal in hun uitzending van a.s. zondag tussen 10 en 12 uur aandacht aan deze optredens besteden. Eveline van Spaendonck uit Moergestel maakt deel uit van de Woongroep Beukendreef uit Oisterwijk. Leden van buurtvereniging Papenrakkers gaan op zaterdag en zondag 23 en 24 augustus 24 uur non-stop tennissen in sporthal Stokeind in Moergestel. De opbrengst van deze originele sponsoractie is voor de aanschaf en exploitatie van een busje voor de woongroep Beukendreef in Oisterwijk. Deze woongroep bestaat uit tien jonge mensen met een beperking. Onder hen Eveline van Spaendonck (17), van wie de ouders lid zijn van buurtvereniging Papenrakkers. “Voor ontspan- ningsaetiviteiten zijn de bewoners aangewezen op de deeltaxi, maar in de praktijk pakt dat veel al slecht voor ze uit”, aldus René van Spaen donck, vader van het Moergestelse meisje Eveline. Huidverzorgingsinstituut Originele sponsoractie van Moergestelse buurtvereniging den om het busje voor de woongroep als goed doel aan te nemen. Omdat een groot deel van de leden van de buurtvereniging tennist, was ook snel het idee van 24 uur non-stop tennis sen geboren. Met het leveren van de sportieve prestatie wordt zaterdag 23 augustus om 18.00 uur begonnen. 45 Buurtgenoten staan op de indoor-tennisbaan. Door het sponsoren van deze tennis-inzet hoopt de buurtvereniging alvast een aardig bedrag binnen te halen. Daarnaast zijn er randactiviteiten, zoals optre dens van plaatselijke zangers. Zondag is een kinderprogramma georganiseerd. Deze brede opzet moet het voor een breed publiek inte ressant maken om de tennis-actie te bezoe ken. De buurtvereniging wil het record inschrijven in het Gèèsels Record Boek. Dit boek is een paar jaar geleden geïntroduceerd door WieKent- Kunst, dat het wereldrecord bokspringen er als eerste record in kon noteren. Daarna wer den er tal van nieuwe records in bijschreven die werden gevestigd tijdens het 50-jarig bestaan van Buurtvereniging De Vurhaai. De woongroep waarop de actie zich richt is er voor jonge mensen met een verstandelij ke en lichamelijke beperking. Het stelt ze in staat zelfstandig te leven en te wonen, terwijl ze wel 24 uur per dag intensieve zorg krijgen. De woongroep is gevestigd in twee panden aan de Beukendreef 89 en 93 in Oisterwijk. Volgens René van Spaendock hebben de 10 bewoners dringend behoefte aan een busje waardoor men voor het vervoer naar bijvoorbeeld een sport activiteit of voor een uitje niet langer is aange wezen op de deeltaxi. In de praktijk blijkt de deeltaxi niet geschikt voor de bewoners. De aanschaf van een eigen busje en de exploitatie daarvan zijn duur. De kosten zijn niet door de ouders op te brengen. a.s. Vrijdag, zaterdag en zondag: Zie voor het uitgebreide programma op www.audacia.nl T Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 20 AUGUSTUS 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1484 1 REKuL RUUD PAN IS Laat u verrassen wat de mogelijk heden zijn bij Florus! Geen vaste openingstijden, vandaar graag vooraf 'n telefoontje. BLOEMSIERKUNST bruidswerk, corsages, boeketten grafwerk, bloemstukjes, balie- versieringen, bloem-abonnement cursussen, kinderfeestjes Schoolstraat 5 MOERGESTEL Industrieweg 21a, 5066 XJ Moergestel Tel. (013) 511 1177 06 12963617 www.florus.nl Adverteren in 'Moergestel Nieuws' 31 augustus h Tel. 013^513 1474 Uitgave en redactie: Büro '76, Oistervrijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)5132871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. A AL RUIM 80 JAAR EIETSPLEZIER oef

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1