moorman 28ste Toer-Mee 31 augustus 2008 ’Onzalig en onhaalbaar plan’ BSO Kinderopvang Humanitas draait op volle toeren in de zomer 1 1 2 Leerlingen van Ineke van de Loo exposeren Liefhebbers van klassiek ijzer komen ook in de zomer aan hun trekken Schildersgroep exposeert in Stanislaus Subsidie maatschappelijke participatie 2008 RE/MAX De makelaar dicht bij huis! Alarmnummer AUTOMOBIELBEDRIJF Kinderopvang Humanitas Als één van de grootste kinderopvangaanbie- Dit resultaat is in augustus te zien in de Bibliotheek aan het St. Jansplein tijdens ope ningstijden. Let op: t/m 17 augustus gelden zomeropeningstijden. Onderhoud en reparatie van alle merken. Verkoop van nieuwe en gebruikte auto’s ZATERDAG NA 12.00 UUR GESLOTEN! Wie komt er NIET voor in aanmerking? - studerenden die een toelage ontvangen op grond van de Wet Studiefinanciering (WSF 2000) en/of de Wet tegemoetkoming onder wijsbijdrage en schoolkosten (WTOS) - personen die een regeling ontvangen op grond van de Regeling Opvang Asielzoekers (ROA) In alle andere gevallen: 0900 - 8844 voor als het écht nodig is... Op het Autotron-terrein staan tijdens het week end een groot aantal klassieke automobielen opgesteld. Veel oldtimers zijn tot in het klein ste detail door vakmensen gerestaureerd. Maar er staan ook voertuigen tussen waaraan eerst grondig gesleuteld zal moeten worden, voordat ze weer de weg op kunnen. Maar hoe de auto’s er ook uitzien, aan elk ‘koekblik’ kleven vaak kostbare herinneringen. Internationale Zomer Oldtimerbeurs in Autotron Wie komt voor deze subsidie in aanmerking? - u moet 18 jaar of ouder zijn inwoner van de gemeente Oisterwijk zijn - u ontvangt een (aanvullende) uitkering op grond van de WWB, IO AW of IOAZ of U heeft een ander (netto) inkomen tot maxi maal 120% van de geldende bijstandsnorm exclusief vakantietoeslag - maximaal vermogen voor een alleenstaan de Euro 5325,- maximaal vermogen voor alleenstaande ouder/echtpaarEuro 10.650,- Het vermo gen in een eigen huis telt hierbij niet mee. U doet een schriftelijke aanvraag voor uzelf.Ook kunt U via dit formulier een aanvraag doen voor uw partner en tot uw gezin behorende kinderen onder de 18 jaar realiseren. Met de opbrengst daarvan kan grond aangekocht worden het in het centrumplan die ter beschikking kan komen van de Woning stichting en/of STEM (Moergestelse kopersver- eniging). Het plan, zo besluit de brief, moet uiteraard nog verder worden uitgewerkt, maar wordt door Algemeen Belang 'realistischer dan het door u aan de pers gepresenteerde plan' genoemd. De tien leden van Schildersgroep ’Oister- wicum ’95’ hebben elk drie schilderijen opgehangen in de openbare ruimten, met name in ’de gang van Kuijpersweijde’ van Zorgcentrum Stanislaus. Zij hebben daar voor een keuze gemaakt uit hun werk en samen hebben ze de tentoonstelling inge richt. Zo is een boeiende verzameling ont staan, die goed weergeeft hoe divers het werk van deze schilders is. Van 7 augustus t/m 17 september is deze aantrekkelijke expositie te zien: op werk dagen van 10.00 tot 17.00 uur en in het weekend van 10.00 tot 16.00 uur. Niks geen komkommertijd op de locatie voor Buitenschoolse Opvang van Kinderopvang Humanitas in Moergestel. De zomervakantie staat juist bol van de activiteiten. De kinderen van BSO ’t Honk aan de Bosstraat kunnen zich uitle ven met tal van spannende en sportieve activiteiten. Zodra het een beetje goed weer is trekken de kinderen naar buiten. Ze zijn regelmatig in de omgeving van de Bosstraat te vinden, voorzien van picknickmanden en sportattributen. De pedagogisch medewerkers zijn heel creatief in het organiseren van allerlei wedstrijden en sporttoernooien. Soms zijn de sportwedstrijden extra spannend, want dan doen er ook kinde ren van de BSO’s in Oisterwijk mee. De zomer vakantie is natuurlijk ook bij uitstek de tijd voor waterpret. Lekker de sproeier aan en spetteren en spatteren maar. Op dit moment is BSO ’t Honk nog niet alle dagen geopend. Maar daar komt binnenkort ver andering in. Dan kunnen kinderen vanaf vier jaar iedere middag na schooltijd op de BSO terecht. Met name op de woensdag en vrijdag zijn er nog plekken beschikbaar. Rosmalen, - In het weekend van 16 en 17 augustus neemt Autotron Rosmalen bezoe kers mee terug in de tijd. Liefhebbers van historische auto’s kunnen dit weekend hun hart ophalen op de Internationale Zomer Oldtimerbeurs in Autotron Rosmalen. Handelaars verkopen onderdelen, liefhebbers kunnen elkaar ontmoeten, maar ook gewoon lekker rondsnuffelen en genieten van al het moois. Dagjesmensen Zoals gewoonlijk zullen veel dagjesmensen in dit weekend de weg naar Autotron Rosmalen weten te vinden. Evenals handelaren, restaura teurs, stoffeerders en verzamelaars. Een deel van de beursvloer bevindt zich in de Spykerhal, waar standhouders een ruim aanbod aan naslag werken en ander informatiemateriaal over his torische auto’s aan zullen voeren. Ook wordt er een grote tent opengesteld, maar het grootste deel van dit zomerse oldtimerevent speelt zich natuurlijk in de open lucht af. ders in Nederland, biedt Kinderopvang Humanitas iedere dag ruim 14.000 kinderen in de leeftijd van 0 tot 13 jaar een veilig en ver trouwd opvangadres. De professionele, pedago gisch medewerkers stimuleren het kind en begeleiden het op zijn ontdekkingstocht. Programmamaker Tea Keijl licht toe: “We bie den de kinderen in de BSO’s het hele jaar door een afwisselend activiteitenprogramma. In de vakanties kunnen we extra uitpakken omdat de kinderen dan hele dagen bij ons zijn.” De subsidie maatschappelijke participatie (voorheen subjectsubsidie) is een rege ling die de gemeente Oisterwijk heeft ingesteld voor inwoners van de gemeente Oisterwijk van 18 jaar en ouder met een minimum inkomen om deel te kunnen nemen aan sociale en maatschappelijke activiteiten. Uiting geven aan je creativiteit. Dat is waar Ineke van de Loo voor staat. Haar leerlingen van de cursus boetseren laten in de maand augustus hun uitingen zien in Bibliotheek Moergestel. Ineke van de Loo geeft haar lessen in boetse ren aan zowel volwassenen als kinderen. In de lessen krijgt de cursist de gelegenheid figura tieve werken te boetseren maar ook ruimtelij ke vormen ontstaan uit de klei. In de lessen ligt het accent op het maken van handvormen, zoals vazen, potten. Maar ook een beeld of tui- nomament behoren tot de mogelijkheden. Klei kent vele mogelijkheden, maar ook onmogelijk heden) De beginnende cursist houdt zich voor al bezig met vaardigheden in het werken met Wat moet U doen? - het aanvraagformulier subsidie maatschap pelijke participatie 2008 invullen - kopie van een geldig legitimatiebewijs van aanvrager en/of partner (paspoort of neder- landse identiteitskaart) - bewijsstukken van inkomsten van de maand voorafgaand aan datum aanvraag - bewijs van deelname aan tenminste een soci aal- culturele of sportieve activiteit per per - bewijsstukken van het gezamenlijk vermo gen Voor het invullen van het formulier voor deze subsidie kunt u terecht bij Stichting miMax. Iedere donderdagmiddag van 13.00-17.00 uur aan het Kerkplein 28 in Oisterwijk. Wij zijn tele fonisch te bereiken via 52 20 320. Krijgt u de voice-mail, spreek dan uw naam en telefoon nummer in, dan bellen wij u zo snel als moge lijk terug. Natuurlijk kunt ook op het gemeen tehuis bij Sociale Zaken terecht voor het aan vragen van deze subsidie. Openingstijden De Internationale Zomer Oldtimerbeurs is zaterdag 16 en zondag 17 augustus 2008 geopend van 10.00 tot 17.00 uur. De toegangsprijs bedraagt 10,-. Kinderen tot 15 jaar hebben gratis toegang. Kinderopvang Humanitas is met circa 1700 medewerkers een volledig onafhankelijke werkstichting van de al 61 jaar bestaande Vereniging Humanitas. Als sociaal en maat schappelijk betrokken dienstverlener wil zij een duidelijke bijdrage leveren aan de ontwik keling en de plaats van kinderopvang in de samenleving. Dit jaar bestaat Kinderopvang Humanitas 25 jaar. klei en het aanleren van technieken. De meer gevorderde cursist gaat, samen met Ineke het avontuur van mogelijkheden en wensen aan. De keuze van de klei en de eigen inbreng bepalen zo het uiteindelijke resultaat. Voor welke kosten kunt U een tegemoetko ming aanvragen? lidmaatschap van een sport- of ontspan- ningvereniging, ouderenorganisatie e.d. - kosten van dagtrips (b.v. bioscoop, concert, schouwburg, musea en pretpark) - kosten van cursussen in groep- en of klas- senverband, die niet behoren tot het van rijkswege op grond van wettelijke regelin gen bekostigde onderwijs - kosten van abonnement van openbare bibli otheek, krant of tijdschrift abonnement voor de telefoon (alleen voor 65 jaar en ouder) - kosten van dagopvang voor een persoon van 60 jaar of ouder Keihard bezwaar Algemeen Belang tegen woningbouw Molenveldje Met ’n tweede brief haalt Algemeen Belang keihard uit naar het college en de Raad van de gemeente Oisterwijk waar het gaat om bebouwing van het Molenveldje aan de Schoolstraat. ’De kosten van het verplaatsen van de molen en de doorberekening hiervan maken goed koop bouwen onmogelijk’. Algemeen Belang noemt daarbij o.a. ’de grote bezwaren uit de omgeving met de daarbij komende planscha- des die ongetwijfeld ingediend gaan worden’. Zij komt echter niet alleen met bezwaren, maar ook met een ‘alternatief realistisch plan’, zoals zij het zelf noemt. Zij stelt voor om enkel aan de Schoolstraatkant ’n vijftal bouwkavels te PAGINA 5 1 Industrieweg 9a - Tel. 013 - 513 1611 www.ambm.nl Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013) 468 8259 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 AUGUSTUS 2008 soon Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! makelaars o.g. Kijk voor ons actuele huizenaanbod Marcel Vromans op: www.remax.nl/vision Pieter Burgers e-mail: vision@remax.nl Toon Coppens

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5