E Moergestelnaren weer actief bij Nijmeegse Vierdaagse AUDACfa ht i KW3 Mama, wij zijn trots op jou! Achtentwintigste Toer-Mee 2008 Algemeen Belang wijst college op ’verloedering van Moergestel’ Stijldansen voor 50-plussers in Moergestel Dankbetuiging JAN JANS I O PAGINA 3 Kusjes van ons rgr In het bijzonder danken wij dokter Terwindt en dokter Blessing. Je hebt de Nijmeegse Vierdaagse uitgelopen: 4 x 40 km 160 km. De vele brieven, kaarten, prachtige bloemen en warme woorden hebben ons diep geraakt en zijn voor ons allen een grote steun. Nellie Jans - Janssen Kinderen en kleinkinderen Voor de kinderen van de basisschool wordt aan het sponsoren een loterij verbonden. De kin deren die het meeste geld ophalen dingen mee naar een van de vele mooie-prijsjes. Indien u geen sponsors heeft kunnen vinden kunt u toch meefietsen. U kunt dan op zondag 31 augustus op het St. Jansplein inschrijven voor een bedrag van €2,50 p.p. of €6,- per gezin. Gestart kan worden tussen 11.00 en 13.30u. De laatste fietsers worden om 17.30 uur terug ver wacht. Groepsfoto: Jessica van Boxtel Fotografie Dit jaar waren dat (na hun naam staat het aan tal deelnames): Henny van der Haring 18e keer; Peter van Cuyck 2e keer; Jan Timmermans 4e keer; Ad Linkels 10e keer; Corrie van Hest 10e keer; Cheryl Werdmuller le keer; Esther Jonkers le keer; Lies van Dijk-Frommé 5e keer; Simone Antonis le keer en Marieke Verkooijen 2e keer. Maaike Ligtvoet-Jonkers. Verhinderd was ook nog Jean-Paul van Poppel. Zowel Maaike als Jean-Paul liepen voor de le keer mee. Ome Kees, van harte gefeliciteerd met je vijftigste verjaardag. Groeten van Anne en Bart KBO-Brabant gencrganisatie voor senioren Afdeling Moergestel Bij deze willen wij iedereen heel hartelijk bedanken voor de hartverwarmende belangstelling die wij mochten ontvangen na het overlijden van mijn man, onze vader, schoonvader en opa ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 13 AUGUSTUS 2008 ■Mb 1 b Er kan op twee verschillende afstanden gestart worden. Eetj lange route van 40 km. en een kortere van 25 km. Beide routes voeren door de mooie omgeving van Moergestel. Tijdens beide tochten komt u op diverse plaatsen een stempelpost tegen waar u een versnape-ring krijgt of waar u een kop koffie, een broodje, een glaasje fris of een kop soep kunt kopen. Ook worden de kinderen bij deze stempelposten niet vergeten. Speciaal voor hen zijn diverse spelletjes waar ze ook nog een leuk prijsje kun nen winnen. Onze oproep om ’op de koffie’ te komen bij Café ’t Stokske naar aanleiding van de Nijmeegse Vierdaagse heeft bijgaande groepsfoto opgeleverd. Elk jaar op zater dag na de finish vindt op initiatief van Jan Timmermans, eigenaar van Café ’t Stokske’, deze bijaankomst plaats en worden de deelnemers door hem gastvrij ont vangen op ’n kopje koffie. Voor de achtentwintigste keer organiseert de M.O.V.-groep Moergestel op de laat ste zondag van augustus, de sponsorfietstocht Toer-Mee. Dit jaar op 31 augustus a.s. De opbrengst van de tocht is bestemd voor het opvanghuis voor straatkinde ren dat onze plaatselijke missionaris Theo Raaijmakers in Cochabamba in Bolivia beheert. ’Moergestelnaren verdienen prettige woonomgeving’ In een brief, afgelopen week verzonden aan het college en de Raad van de gemeente Oisterwijk, wijst de fractie van Algemeen Belang op, zoals zij het noemt, ’de verloedering van Moergestel’. Als meest schrijnende voorbeeld wordt natuur lijk de hoek Kerkstraat/Schoolstraat aange haald. Al jaren ’n doorn in het oog van heel veel Moergestelnaren. ’Dagelijks’, zo wordt in de brief gememoreerd, ’worden de burgers van Moergestel geconfron teerd met de verloedering van de kom van Moergestel. Het wordt met de dag erger, als men Moergestel via de Schoolstraat binnenrijdt, kijken mensen verbijsterd naar de verloeder de gebouwen nabij de kerk in het centrum van Moergestel. En dit duurt nu al jaren.’ Verder wijst men in de brief op ’n paar panden aan het Rootven, die niet alleen aan de voor kant ’n troosteloze aanblik bieden, maar ook aan de achterzijde van de panden. ’En nu dreigt ook het pand waarin het Chinese restaurant was gevestigd in verval te raken’. Algemeen Belang verlangt van het gemeente bestuur maatregelen, ’want inbreidingsplan- nen en speculatie kunnen geen excuus zijn om het aanzien van Moergestel zo te laten verloe deren’, aldus de inhoud van de brief, ’n Brief die aan het eind als slotzin krijgt: ’De burgers van Moergestel verdienen ook een prettige woonomgeving’. a.s. Vrijdag, zaterdag en zondag: Allerlei activiteiten op het sportpark van Audacia aan de Molenstraat i.v.m. het 60-jarig bestaan! Zie het uitgebreide programma in de vorige Moergestel-Nieuws of kijk op www.audacia.nl Onze dansclub zoekt nog enkele danspa ren voor het stijldansen. Wij starten op woensdagmiddag 24 september 2008 en eindigen op 1 april 2009. De danslessen zijn steeds op woensdagmiddag en worden gehouden in Den Boogaard: voor beginners van 13.00 - 14.00 uur, voor gevorderden 13.00 - 14.30 uur. Aansluitend is er na de pauze nog tot 15.30 uur gelegenheid voor vrijdansen. De lessen worden verzorgd door dansleraar Nico Kuiper met zijn assistente uit Tilburg, die al ruim 30 jaar dansles geeft in Moergestel. Vanaf 50 jaar bent U bij ons van harte welkom, dit geldt ook voor personen die buiten de gemeente Oisterwijk wonen, of geen lid van de KBO zijn. De kosten worden grotendeels via de Stichting Welzijn Ouderen (SWO) vergoed door de gemeente Oisterwijk. Ter afsluiting van het seizoen organiseren wij tot nu toe nog een gezellige avond in de vorm van een dinerdansant. Allemaal oergezellig dus! Belangstellenden kunnen zich voor 15 sep tember 2008 aanmelden bij onze contactper soon voor KBO SWO: Kees Buiter, Kriekenakker 25, 5066 MJ Moergestel, Tel. 513 3348 of b.g.g. 06 25 33 32 76. r - t t’

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3