Okvo Geslaagd Jeugd vakantie week 2008 Concertzender met special over GUO-cd op Radio 6 fl HYPOTHEEK VISIE 37e Jaarmarkt Oisterwijk gaat de lucht in! Opnieuw Moergestelnaar bij Mart Smeets KVO-nieuws Iedereen is welkom op de Vrijthof in Hilvarenbeek Deze lieve schattebout wordt binnenkort 60 jaar oud! Kies voor je eigen levensstijl... ...samen met Hypotheek Visie Cultuurhistorische fietstocht Cultuurhistorische stadswandeling F Proficiat! Joke, Maudy, Louis, Luca, Svea, Inge, Patrick, Yuri, Tygo, Petra Ans, Frans, Klazien Bedankt voor de medewerking! Op maandag 15 september is de najaarsverga dering. Verdere informatie volgt. De volgende personen feliciteren we graag met het door hen behaal de diploma: Michel van de Wouw aan de Helicon te Boxtel; Paula van de Wouw aan de ROC Midden Brabant te Tilburg en Eric van de Wouw aan de HAS in Den Bosch. Kortom: Jaarmarkt Oisterwijk 2008 staat weer bol van de activiteiten, waar uiteraard ook aan de inwendige mens is gedacht. De markt begint om 10.00 uur en duurt tot 17.00 uur. De toegang is als vanouds gratis en dus geheel en al voor niets! Voor meer informatie www.jaarmarktoisterwijk.nl Wil de bestuurder van de donkere Ford Fiesta die 4 juli jl. om 14.30 uur 3 autobanden gedumpt heeft bij de oud ijzercontainer deze weer ophalen? De door hem van de vereniging gestolen rollen ijzerdraad mag hij houden. Bestuur RSV Fevior Moergestel ‘meezingers’, de Hap Stap avond (29 juli) met het smaakvolle Kempen Goed Paviljoen en de Kunst Cultuur avond (5 augustus). Museumbrouwerij De Roos en de Beekse hore ca zorgen voor de drankjes. Elke avond zullen handboogschutters het tegen elkaar opnemen voor een mooie prijs. Voor meer informatie kunt u de website bezoeken: www.hzaf.nl via het inschrijfformulier op de site, of bel met Dion Tekath (513 3198 06 - 1296 7414). SPELLEIDING: Voor enkele programmaonderdelen zijn we nog op zoek naar mensen: Maandagochtend: vossenjacht Dinsdagmorgen en/of -middag: spelleiding, locatie: Roef.-terrein; Woensdagmiddag: spelleiding zeskamp, loca tie: ’t Draaiboompje; Donderdagmiddag: spelleiding zeskamp, loca tie: ’t Draaiboompje. Heb je nog tijd om mee te doen, bel dan met Dion Tekath (513 3198 06-1296 7414). Was het de eerste week van de Tour de France Guus Moonen die te gast was bij Mart Smeets in de Avondetappe, a.s. zaterdagavond is het de beurt aan Jean-Paul van Poppel. Nadat hij eerst de Vierdaagse van Nijmegen heeft volbracht (hij loopt voor de eerste keer mee) vertrekt Jean-Paul zaterdagochtend naar Frankrijk. Voor de groepsfoto van de Vier- daagselopers, a.s. zaterdag bij ’t Stokske, moet hij dus helaas verstek laten gaan. Ook in de vakantiemaanden zijn er acti viteiten bij de KVO. Eerste dinsdag van de maand augustus en september fietsen o.l.v. Lies en Cisca. Vertrek om 13.00 uur vanaf St. Jansplein. Iedere dinsdag nordic walking. Vertrek om 13.30 uur volgens schema, door Dilia en Marietje. Iedere woensdagavond wandelen. Vertrek om 19.00 uur vanaf St. Jansplein. jL vuuonT A jpw te. |e*en- Zondag 20 juli 2008 is er om 10.30 uur een cultuur historische stadswandeling door het oude centrum van Oisterwijk. De wandeling duurt ongeveer 2 uur en staat onder leiding van de stadsgids van de Heemkundekring Helene van Kempen. De start is bij het oude Raad huis midden op de Lind. U bent van harte welkom. Kosten 3.00 pp. Op woensdag 20 augustus is de KVO dagfiets- tocht. Vertrek 9.30 uur vanaf St. Jansplein. Een hele dag fietsplezier door de Kempen voor iedereen die 50 km. mee wil fietsen, op eigen risico. Lunchpakket en drinken meebrengen. Ter afsluiting gaan we eten in Moergestel. Als u mee wil, graag even opgeven bij het bestuur, t.a.v. Rikie, Past. Jansenstr.10, tel. 513 3586. Zondag 27 juli Showband Taxandria organiseert voor de zeven-en-dertigste keer de grootste Jaarmarkt van Midden Brabant. Door een 20-tal gerenommeerde standwerkers afkomstig uit heel Nederland, zal gestreden worden om de inmiddels felbegeer de Henk Rozen wisselbokaal, die zijn naam ontleent aan de initiatiefnemer van de Oisterwijkse Jaarmarkt.Dit jaar wordt de jury ‘gerecruteerd’ uit de Oisterwijkse bevolking. HilverZomerAvondFeesten 2008 beloven feestelijke activiteiten Hilvarenbeek - De Winkeliersvereniging, VW Hilvarenbeek en Land van de Hilver organi seren dit jaar wederom de HilverZomer- AvondFeesten. De feesten, die plaatsvinden op dinsdag 22 juli, 29 juli en 5 augustus op de Vrijthof in Hilvarenbeek, zijn vanaf 18.00 uur gratis te bezoeken. Om 24.00 uur is er een muzikale afsluiting. Elke avond heeft een eigen thema met activiteiten die daarbij horen: de Meezingavond (22 juli) met uiteenlopende STT: We zijn nog op zoek naar versterking van de Stichting Teut en Techniek. Heb jij zin om de hele week, of een gedeelte ervan, mee te doen in het ondersteunende team, meld je dan aan De Concertzender (Radio 6) wijdde op zaterdag 21 juni een special aan de live- cd die concertorganisatie Groeten Uit Oisterwijk onlangs in eigen beheer uitbracht. De cd bevat 16 tracks uit GUO-concertserie 07/08 in ’t Boerderijtje. Vijf tracks daarvan zond De Concertzender de ether in, vergezeld van lovende woorden over GUO, haar gevarieerde kwaliteitsaanbod in het folkrootsgenre en haar professio nele geluids- en opnametechniek op de cd. Wie de uitzending miste en alsnog digitaal wil beluisteren, surft naar www.concertzender.nl, klikt in het menu op ‘programmagids’, gaat in de kalender naar ‘zaterdag 21 juni’ en in het dag- overzicht naar programma Folk it! (XL) van 15.00 tot 16.00 uur. In het programma zijn live-opnames vanuit ’t Boerderijtje te horen uit de GUO-concerten van Willem Vermandere (‘Bric a Brac’ en ‘Danse Macabre’), Cara (‘Pluzunet’), The Tannahill Weavers (‘Aekendrum’) en Dommelvolk (‘De Jager’). Op de cd staan verder nog tracks van The Doonan Family Band, Dougie Maclean, Mónica Triga en Niamh Parsons Graham Dunne. GUO maakt overigens komend seizoen 08/09 met haar eigen apparatuur opnames van haar eigen concerten die de Concertzender gaat uit zenden op Radio 6. GUO-tickets en GUO-cd’s zijn te bestellen op www.do.nl/guo en in GUÓ-concertbro- chure 08/09. Website en brochure geven ook achtergrondinfo over GUO, haar concertse rie en haar artiesten. Voor overige info en een gratis abonnement op het maandelijkse GUO-digi-nieuws volstaat een mailtje naar groetenuitoisterwijk@home.nl of een tele foontje naar de GUO-foon: 521 0175. BIJEENKOMST LEIDING: Zondag 10 augustus wordt alle leiding om 11.00 uur in Den Donk verwacht. Eventuele wijzigin gen in de groepjes worden dan doorgesproken en de tiplijsten worden uitgedeeld. We ver wachten iedereen om alvast een goede start te maken en in de stemming te komen voor een grandioze jeugdvakantieweek. De stadsgidsen van de Heemkundekring de Kleine Meierij hebben een cultuur histori sche fietstocht uitgezet in de omgeving van Oisterwijk. Op donderdag 24 juli 2008 wordt er om 13.30 uur gestart in de Vennenlaan. De fietstocht voert door het mooie natuur gebied van Oisterwijk en Moergestel en langs vele cultuur historische monumenten in het buitengebied. Twee stadsgidsen geven tijdens de fietstocht hierover de nodige uit leg. Inmiddels zijn de eerste fietstochten achter de rug en de deelnemers die toch hoofdzakelijk uit de omgeving van Oisterwijk kwamen waren aangenaam ver rast. De tocht duurt ongeveer 3 uur en er wordt 25 km gefietst. Deelnemers moeten zelf voor een fiets zorgen. In Oisterwijk zijn er fietsen te huur bij Schepens Tweewielers. De kosten voor deelname bedragen 5.= U kunt zich opgeven bij Bob Keasberry 521 1227 of Kees Weimers 528 8352. Op dinsdag 9 september body stress release. Aan vang 20.00 uur in Heukelom. Vertrek 19.30 uur vanaf St. Jansplein per fiets. Of op eigen gelegenheid is ook mogelijk. Body stress rele ase* heeft te maken met lichaamsspanning, spierspanning en zenuwbanen. Voor meer inlichtingen kunt u zich wenden tot het bestuur. Het hele centrum: de Dorpsstraatalsmede De Lind Noord en Zuid, zal met 400 kramen en stands weer worden omgetoverd tot een indrukwekkende markt waar de kooplieden alle denkbare artikelen proberen te slijten. Voor de Organisatie betekent dit wederom een hele krachttoer met passen en meten om alle markt kooplieden een geschikte plaats te kunnen aan bieden! De Elckerlyc speellieden, onze eigen Oister wijkse troubadours, zullen nabij de diverse ter rassen ‘muziekskes’ en liedjes uit de Brabantse Kempenstreek ten gehore brengen. Vanaf Sportpark d’n Donk worden er vanaf 10.00 uur ieder half uur helicoptervluchten gemaakt boven Oisterwijk. Zo ziet u de jaar markt weer eens vanuit een andere dimensie! Hebt u het niet zo op hoogtes dan is een ritje in een echte Ferrari misschien een mooi alter natief! Naast Stichting Amarant en hun Kerkhovense Molen-project wordt er tijdens Jaarmarkt Oisterwijk aandacht gevraagd voor het stroom- project in Kenia, welke door de heer mutsaers uit Berkel-Enschot wordt gepromoot. Natuurlijk is Showband Taxandria ook weer present met de inmiddels overbekende enve loppenactie, terwijl de jeugdafdeling, Percussiegroep Jong Taxandria, het 21-spel pre senteert. Ze heeft nü wel iets grijzer haar, maar Betsie wordt dan ook 65 jaar! PAGINA 3 CHCtrtMfMMtati* GROETEN UIT OISTERWIJK Hypotheek Visie Besterdring 221, 5014 HK Tilburg tel. (013)581 18 66 Kijk ook eens op hypotheekvisie.nl MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 16 JULI 2008 Loop eens binnen of bel voor een afspraak. U bent wjjwoits van harte welkom!

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3