Bedevaart naar La Salette Cursushuis Bibliotheek Midden-Brabant presenteert aanbod 2008-2009 Landjuweel Spektakel is losgebarsten Huis van de maand! ^elmelQ het CIGu IC VRIJDAG 5 SEPTEMBER jftefc/Zs van de Wouw Oisterwijk 2008 Moergestel-Nieuws volgende week... Bel Jos van Dijk RIOLERINGSWERKEN Vooskerbos 25, Moergestel SÜ3 bezoekers. De jongste bezoekers konden deel- i Beste Vrienden van La Salette, U hebt een bijzondere liefde tot Maria en u voelt zich bij haar op de bedevaart plaatsen, die u bezoekt. cursussen binnen met name de rubrieken Creatief, Informatica, Muziek en Talen. 8 - 9 jaar Wouter Schellekens (8) Paul Limpens (8) Markies Kolen (9) Willem van de Ven (10) Robin de Witte (10) Kristel Smits (12) tekenen, Kinderyoga, Mode ontwerpen en Verhalen verbeelden. Cursisten van het afgelopen jaar en iedereen die zich al als belangstellende heeft aangemeld ontvangen automatisch een exemplaar thuis. Aanvragen van het Cursushuisprogramma kan ook via cursushuis@bibliotheekmb.nl. Is uw riolering verstopt? Tel. Fax (013) 513 3136 Mobiel: 06 - 239 79 071 Voor informatie en opgave: Annie Erven, tel. (013) 528 2765. VAN OERS MAKELAARDIJ Cursusmarkt zaterdag 23 augustus Op zaterdag 23 augustus 2008 vindt van 11.00 tot 15.00 uur de jaarlijkse cursusmarkt plaats in wijkcentrum en Bibliotheek Heyhoef (Reeshof)- Er kan kennis gemaakt worden met het grote scala aan cursussen dat vanaf september van start gaat. Docenten vertellen tijdens deze cursusmarkt wat van een cursus verwacht kan worden en er ligt lesmateriaal ter inzage. Potentiële cursisten krijgen hierdoor een goed beeld van wat de cursus inhoudt en kunnen zo de juiste keuze maken. De gilde-tentoonstelling, gehouden in het oude raadhuis van Oisterwijk van 7 t/m 29 juni jl., georganiseerd door Landjuweel Oisterwijk 2008, is een grandioos succes geworden. De tentoonstelling is bezocht door bijna 7.000 Nieuw aanbod Het Cursushuis biedt toegankelijke en kwali tatief goed verzorgde cursussen. Het gaat daar bij om scholing, ontwikkeling en ontmoeting. Nieuw zijn onder andere de cursussen Aboriginals, Levenskunst, Stof tot schrijven, Wereldgodsdiensten, Beleef Zuid-Afrika, Mode ontwerpen en Componistenportretten. Natuurlijk kunnen belangstellenden zich gewoon weer inschrijven voor de zeer gewilde Nieuwe rubriek: Jeugd en jongeren Stonden cursussen voor jeugd en jongeren eerst her en der verspreid over de verschillende rubrieken, nu zijn ze samengebracht in één aparte rubriek voor deze doelgroep. En ook hier zijn veel nieuwe cursussen opgenomen in het programma, onder andere Cartoon en strip- Zaterdagavond komt er een optreden van het Orkest van de Koninklijke Luchtmacht met gastoptredens van musicalartiesten Brigitte Nijman en Martin van der Starre (Jesus Christ Superstar). Dit alles onderleiding van gastdi- rigent Miquel Rodrigo. Aansluitend is er een afterparty met optreden van Big Band Four Swing uit Haaren. Desgewenst kan de muziek avond gecombineerd worden met een dineet je. De voorverkoop van de tickets voor beide avonden is gestart op maandag 7 juli. Voor meer informatie over beide avonden en reserveringen van tickets en voorverkoopadres sen kunt u terecht op onze website: www.land- juweel2008.nl Er is een aparte cursusgids van het Educatie- netwerk voor mensen met een verstandelijke beperking. Deze gids kan worden aangevraagd bij de Cursushuisbalie in Bibliotheek Tilburg Centrum of via ottojanssen@bibliotheekmb.nl. Donderdagavond 4 september zal er op twee grote schermen in de hoofdtent op het gilde- terrein de finale van de gildegame gespeeld gaan worden. Deze jongerenavond begint met een locale dj, gevolgd door Siam FM On Tour met Mental Theo en Jeckyll Hyde zullen deze avond afsluiten. Dit alcoholvrij jeugd- /jongerenfeest (vanaf 12 jaar) is geheel gratis toe gankelijk. De vrijdagavond staat geheel in het teken van het miniconcert van René Froger met Frogettes en band. Daarnaast optredens van Thomas Berge en Justine Pelmelay. Zij zullen voor een daverende avondvullende muzikale avond zor gen. De leeftijdsgrens voor deze avond is vanaf 16 jaar. UIT met je biebpas-korting van 5% Het Cursushuis doet mee met de actie UIT met je biebpas van Bibliotheek Midden- Brabant. Leden krijgen daarom dit seizoen 5% korting op bijna alle cursussen. Enkele cursus sen zijn hiervan uitgezonderd, met name die cursussen die met externe partners zijn geor ganiseerd. Meer informatie over de exacte voor waarden is te vinden in de brochure en op de website. 10 -12 jaar 54 goede formulieren Haaren Oisterwijk Tilburg 39 goede formulieren Moergestel Uden Berkel-Enschot Ruim 70 cursussen telt het nieuwe aanbod dat het Cursushuis Midden-Brabant op stapel heeft staan voor het seizoen 2008-2009. Een groot aantal favoriete cur sussen gaat op herhaling maar er is ook heel veel nieuws onder de zon. Leden van Bibliotheek Midden-Brabant, waaraan het Cursushuis verbonden is, krijgen ook dit seizoen weer een aantrekkelijke korting aangeboden. Tijdens de Cursusmarkt in wijkcentrum en Bibliotheek Heyhoef op zaterdag 23 augustus kun nen potentiële cursisten zich uitgebreid laten informeren. Cursushuisprogramma digitaal en in gedrukte vorm Het volledige programma is te vinden op de website www.bibliotheekmb.nl/cursushuis en ligt in gedrukte vorm in alle bibliotheken. nemen aan een fotospeurtocht, waar zij dan ook massaal gebruik van maakten. Van de ruim 260 inzendingen zijn er 110 goede formulieren ingeleverd. Prijzen zijn ingedeeld in 3 leeftijdscategorieën en dit zijn de winnaars: 4-6 jaar 17 goede formulieren Tim van de Ven (4) Haaren Jasper Scheffers (5) Biezenmortel Femke van den Hooven (6) Tilburg Sinds enkele jaren gaan we eveneens op bedevaart naar Maasbommel, waar O. L. Vrouw, die in 1846 aan herderskinderen in La Salette verscheen, bijzonder wordt vereerd. Rond de dag van de verschijning, 19 september bezoeken we haar beeltenis in de parochiekerk, van dit dorp in het Land van Maas en Waal. Voor u, trouwe Maria-vereerders, is het een gelegenheid om aan haar uw liefde, uw zorgen en intenties toe te vertrouwen. Voor hen die La Salette, de plaats van de verschijning bezochten, is het een gelegenheid om zich met anderen weer ‘thuis’ te voelen. Voor allen is het een terugkerende ont moeting met hen, die Maria een plaats geven in hun leven. In het programma van de bedevaart nemen de gezamenlijke vieringen een bijzondere plaats in, maar zeker ook de boodschap van O.L. Vrouw van La Salette. U krijgt de gelegenheid om ken nis te maken met het Land van Maas en Waal. Enaan de inwendige mens wordt zeker gedacht! Deze bedevaart houden we op donder dag 18 september a.s. Om, zoals voorgaande jaren, ook nu zoveel mogelijk bedevaartgangers in de gelegenheid te stellen de bedetocht mee te maken, organiseren we de reis vanuit Zundert met het touringcarbedrijf van de Broek. Voor bedevaartgangers uit Midden-Brabant bestaat de mogelijkheid op te stappen in Berkel-Enschot (De Druiventros). Daar waar het hart vol van is loopt de mond van over. Je wilt het met ande ren delen. En dat is zeker met onze liefde tot Maria. Nodig daarom ook een vriend(in), fami lielid en kennis uit of anderen die graag met de verering van O.L.Vrouw van La Salette kennis willen maken. We wensen alle bedevaartgan gers een devote en mooie dag toe. Eind vorige maand is met veel spektakel het “Landjuweel, The Game” gepresenteerd in het provinciehuis te ’s-Hertogenbosch. Deze eigen tijdse game is tijdelijk nog te downloaden via onze website www.landjuweel2008.nl en www.uitinbrabant.nl - Gildetentoonstelling - Gildegame - René Froger, Thomas Berge, Justine Pelmelay - Orkest van de Koninklijke Luchtmacht Wij zetten onze schouders eronder. PAGINA 4 Ruijmheuvel 10 te Moergestel 315.000,-- k.k. Naar eigen wens en ontwerp Alle merken keukenapparatuur i Bezoek aan huis I Gratis offerte, geheel vrijblijvend Volgende week woensdag verschijnt de laatste Moergestel-Nieuws vóór de vakantie. Daarna verschijnt deze krant drie weken niet. Houdt u daar a.u.b. rekening mee? IN EEN RUSTIGE EN GEWILDE WOONWIJK en op korte afstand van het centrum gelegen, een ruime en sfeervolle hoekwoning met balkon en dakterras, voor- en achtertuin met sierbestra ting, eigen oprit, garage en berging. IND.: entree/hal, toilet, meter/bergkast, garderobe en provisiekast, ruime en lichte woonkamer in T-vorm met grote schouwpartij en open haard, half open keuken in U-opsfelling met div. inbouwapparatuur en lichte bijkeuken. 1 e VERD.: 3 slaapkamers en een badkamer met ligbad, toilet en wastafelmeubel. 2e VERD.: voorzolder met aansluitend ruime en lichte zolderkamer met grote dakkapel en bergkasten. Bj. 1973, inh. ca. 450m3, perc. 255m2. Ook voor het vernieuwen van uw rioleringen! 013 536 80 55 www.vonoersmakelaardij.nl NVM Kaarten voorverkoop €20.- (losse verkoop €25.-) Prinses Irenestraat 9 I 5066 BD Moergestel Tel./Fax (013) 513 0648 www.thijsvandewouwkeukens.nl - Novy van We zot wootven iu mooi Rabobank Raadhuisstraat 9 Moei Bibliotheek Oisterwijk - Spoor-oar 82 g Oisterwijk Foto Vlaminakx De Lind 25 Oisterwijk Boekhandel Oisterwijk Kerkstraat 28 Oisterwijk Rabobank Burg. Verwielstraat b Oisterwijk voor meer informatie en reserveringen: \XZ\X/W.lQDÓjü\X/0®l2OO8.ril ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JULI 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 4