PERSONEEL kan duur uitvallen... IWONA ’Vakantiesouvenir’ Ambassadeurs wereldwijde congregatie Fraters CMM samen naar Sydney I r Nieuwsgierig geworden? Uitzendburo Iwona voor tijdelijk en vast personeel!!! Mocht u belangstelling hebben, dan horen wij dat graag van u. Met vriendelijke groeten, Uitzendburo-iwona@planet.nl Wij hebben op afroep of projectmatig beschikbaar, personen werkzaam in de: Dat er zevenhonderd jongeren vanuit Nederland naar de Wereldjongerendagen in Sydney gaan is geen nieuws. Wél is nieuws dat een honderdtal jongeren samen een wereldwijde groep vormen, dat de KRO televisie hen volgt, dat zij CO2-neu- traal vliegen én dat zij uitgenodigd zijn voor een exclusieve boottocht met de paus. Wij zoeken een Zelfstandig werkende kok m/v voor in het weekend. Bel naar (013)513 1315 en we kunnen je er alles over vertellen! Half juli reizen de jongeren en hun begeleiders gezamenlijk door naar Sydney in Australië om de Wereldjongerendagen te bezoeken. Daar wacht de groep een aangename verrassing, omdat de WJDorganisatie in Sydney de Worldwidebrotherhood-groep uitgenodigd heeft om de aankomst van paus Benedictus XVI per boot in Sydney vanaf de boot mee te maken. De gedegen voorbereiding en het unieke karakter van het project gaven hiervoor de doorslag. Het voldoen aan de strenge veilig- heidsprotocollen die aan deze bootreis verbon- den zijn, kost de congregatie veel tijd en energie. Het Nederlandse delegatielid Frank Jansons (21) uit Groningen is de afgelopen dagen al geïnterviewd en gefilmd door KRO Kruispunt. De camera zal hem ook in Sydney volgen. “Het lijkt me heerlijk om mijn geloof te delen met mensen die ook willen leven vanuit barm- Uitzendburo Iwona BV te Moergestel biedt daadkrachtige personeelsoplossingen en is gespecialiseerd in het uitzenden van Poolse werknemers in de agrarische en aanverwante sectoren. Grote voordelen van Pools personeel is onder andere de no-nonsens aanpak en de arbeidsmoraal. Het lied ‘Ambassadors of love’ is te downloaden via www.elimgroep.nl/wwb/ambassadors- single.mp3 Tel. (013) 513 0950 Fax (013) 513 1025 Frans Swinkels 06 - 53.54.34.75 LOGISTIEKE WERKZAAMHEDEN: - leveren van heftruck chauffeurs - inpak ompak- werkzaamheden - uitzoeken en sorteren producten - laden - lossen van containers - magazijnwerkzaamheden - orderpicken DIVERSE WERKZAAMHEDEN: - Bouw (bouwplaats opruimers - oppermannen) - Productiewerk fabriekswerk GROENVOORZIENINGEN: - tuinbouwmedewerkers - bloemenmedewerkers - groente en fruitteelt - boomkwekerijen SCHOONMAAKWERKZAAMHEDEN: - schoonmaak hotelkamers, keukens en spoelkeuken - schoonmaak algemene ruimtes Uitzemura r BV Bezit imitatiewapens wordt bestraft ook op him vaders. De jeugd vindt het stoer om zo’n wapen te hebben, vooral tegenover leeftijdgenoten. Voor je het weet wordt ermee gedreigd. Bovendien blijkt uit wetenschappe lijk onderzoek dat een imitatiewapen vaak een opstapje is naar een scherpschietend wapen. Imitatievuurwapens blijven dus onze aandacht houden. In 2007 namen we 396 nepwapens in beslag." Ook veerdruk- en alarmpistolen vallen onder deze categorie. Bling bling Arie van lersel, vuurwapenspecialist bij de politie, legt uit: "Helaas voeren de ons omrin gende landen een ander beleid. Het is vrij simpel om tijdens de vakantie in het buitenland aan nepwapens te komen. En ze hebben een grote aantrekkingskracht op jongens en soms hartigheid”, zo vertelt de student wiskunde over de aanstaande reis. Van de groep ambassadeurs komen er tien uit Brazilië, 21 uit Indonesië, 22 uit Kenia, twaalf uit Namibië en 32 uit Nederland. Hun leeftijd varieert van 17-32 jaar. De jongeren vliegen CO2-neutraal naar Indonesië en Sydney. Om de uitstoot van de vliegreizen te compenseren, zullen de jongeren 5 ha. land in Indonesië beplanten met zo’n 4.000 bomen. De zaden hiervoor zijn van tevo ren opgekweekt. De extra dimensie is dat het suikerpalmen zijn die een economische func tie hebben. Frater Albert: “Van de exploitatie van deze suikerpalmplantage zullen zeker 40 gezinnen een inkomen hebben en hun bestaan kunnen verbeteren. Dat is precies in de geest van de congregatie.” De deelnemers zijn gemo tiveerd. Lawrence Mwangi (24, student) uit Kenia: “Ik hoop de cultuur van de andere landen te leren kennen en de manier van leven van de jongeren.” Sidymar Oliveira Dias (26, onderwijzer) uit Brazilië: “Ik wil zo te weten komen hoe je dichtbij God kunt leven volgens de fraters CMM. En het leuke is dat je zoveel nieuwe mensen leert kennen.” Ruim een half jaar hebben al deze jongeren zich in hun eigen land verdiept in de spiritu aliteit van barmhartigheid. Frater Albert: “In elk land hebben ze hun eigen programma gehad. Op 4 juli treffen we elkaar in de Indonesische stad Manado, waar zich ook een noviciaat van de congregatie bevindt. In de geest van onze congregatie hebben we daar een week bezinning over barmhartigheid, maar ook over wereldproblemen en thema’s die we gemeenschappelijk hebben.'Ook zal koorzang een belangrijk bestanddeel van het programma zijn. Vanuit studio Elim, de Tilburgse muziekstudio van de congregatie, is Wat maakt deze groep zo bijzonder? De jonge ren zijn ambassadeurs van een wereldwijde broederschap. “Wij gaan niet alleen naar Sydney om te luisteren en te vieren, maar ook om samen broederschap uit te dragen!”, zo vertelt frater Albert van der Woerd uit Tilburg, projectlei der namens de congregatie. De congregatie werkt wereldwijd in acht landen aan barmhar tigheid in de vorm van onderwijs en kerkelijk vormingswerk. In al die landen werden jonge ren uitgenodigd om samen een broederschap te vormen, de Worldwidebrotherhood. Nepwapens inleveren Het bezit van een nepwapen is strafbaar volgens de wet Wapens en Munitie. Nep-Magnums, - Brownings en -Riotguns, ook al zijn ze van een andere formaat of van een afwijkende kleur, je mag ze niet in je bezit hebben. Ook zogenaam de balletjespistolen en laserpistolen zijn straf baar; die zijn niet alleen voor dreiging geschikt, ze kunnen ook verwondingen veroorzaken. Het Openbaar Ministerie in Breda vervolgt daarom streng. Er wordt altijd een proces-ver- baal opgemaakt. De straffen voor jongeren variëren van een taakstraf tot (voorwaardelij ke) jeugddetentie. Volwassen first-offenders kunnen een geldboete verwachten. Uiteraard worden de wapens in beslaggenomen. Ga je voor een tweede keer in de fout dan zijn de straffen aanzienlijker hoger. De vakantie kan dus een stuk duurder uitvallen! Ze staan in de startblokken: ruim 100 jonge ren en begeleiders uit vijf landen waar de con gregatie Fraters CMM, ook wel Fraters van Barmhartigheid genoemd, actief is. De Nederlandse delegatie heeft op 22 juni in Vught afscheid genomen. Op 3 juli vliegen zij naar Indonesië. Daar treffen zij hun groepsgenoten uit Indonesië, Kenia, Brazilië en Namibië. Om een week later samen door te vliegen naar de Wereldjongerendagen in Sydney. Het is zo verleidelijk; een BB-gun of bolletjespistool dat op vakantie is gekocht meenemen als ‘souvenir’. Veel jongeren beseffen niet dat het bezit van een nepwapen in Nederland verboden is en dat dat een forse boete en zelfs celstraf kan opleveren. De politie Midden en West Brabant ziet elk jdar weer tijdens de zomerperiode het aantal meldingen over (nep)wapens en het aantal in beslag genomen nepwapens toenemen. “Ze schieten toch niet écht?” Alle bezitters van een nepwapen worden straf rechtelijk vervolgd. “Hoezo”, is dan vaak de reactie, “het gaat om speelgoed, ze schieten toch niet écht?” Dat het daar niet om gaat licht de Bredase persofficier van justitie, Tom Hendriks, toe: "Heel veel overvallen worden gepleegd met nepwapens. Ze zijn dan wel van kunststof en veel lichter, maar als je er een op je gericht krijgt, weet je dat niet. Wij vervolgen bezitters van nepwapens, juist omdat ze geschikt zijn om ermee te dreigen.” een Worldwidebrotherhood-lied gemaakt, getiteld ‘Ambassadors of love’. Dat brengen zij in een concert in Sydney ten gehore tijdens het Youthfestival met een Australische muziek groep. MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 9 JULI 2008 PAGINA 3 Partyboerderij 't Draaiboompje Café Terras Restaurant Catering Zaal Hild 15066 CL Moergestel Tel. 013-5131315 - Fax 013-5132073 www.draaiboompje.nl

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3