De Krekul: de nieuwe brochure is uit s Eerste trekking Superloterij komt er aan! Jan Timmermans nieuwe koning van het gilde! Aphrodite g 7WEEI/ Moergestel-Nieuws volgende week... De redactie M.O. gewoon doen!!! Superloterij En dan hebt u prijs Stel dat u tot de prijswinnaars behoort. U krijgt deze te ’bevrijden’. Nadat het koningszilver aan de boom is gehangen is het de beurt aan ker kelijke en wereldlijke overheid (ook in deze volgorde) om drie schoten te lossen op de vogel. Daarna krijgt de huidige koning (Frank Volgende week woensdag verschijnt de laatste Moergestel-Nieuws vóór de vakan tie. Daarna verschijnt deze krant drie weken niet. Houdt u daar a.u.b. rekening mee? a.s. Donderdag is het zover. De kermis draaide weer op volle toeren. Vaders, moeders, opa’s, oma’s lieten de euro’s rollen om kinderen en kleinkinderen te plezieren. Zo ook de Superloterij. De organisatie draait op volle toeren. De prijzen worden op 10 juli tijdens de eer ste trekking uitgerold om de vele lotenkopers te plezieren. En het is niet mis. De TV staat klaar, naast de fiets, het weekend weg, de friteuse, de digitale camera, de bladblazer, de dvd speler, de klopboor, de Senseo, de stofzuiger en nog vele ande re prijzen. Zorg dus dat u op 10 juli om 19.00 uur klaar zit voor de buis, stem af op Moergestel TV en geniet van de amusante liveshow en de spanning die langzaam wordt opgevoerd. Aan het einde van de show weet u op zijn minst wie in de hoofd prijzen valt. f Mocht u geïnteresseerd zijn in het volgen van een cursus, dan is onze Ópen Dag er op 24 augustus van 11.00 tot 16.00 uur. Inschrijven kan al vanaf dit moment via het inschrijf formulier uit de brochure of digitaal met het formulier op onze website www.krekul.nl Tot ziens op een van onze cursussen! Bij St. Sebastiaan Barbara ÉÉN GILDENZUSTER Dat alles gebeurde nadat zich ’n groot aantal gebruikelijke, traditionele taferelen had vol trokken. Bij aankomst op het schietterrein gaan de gilden namelijk driemaal rond de boom om De allerlaatste kans om mee te doen aan alle 8 trekkingen Als u dit leest, waarschijnlijk op woensdag 9 juli en mogelijk op donderdag 10 juli, kunt u nog tot donderdag 16.00 uur contant een lot komen betalen bij Eric Boogaers (06 20 08 15 96) of Martin Op 't Hoog (06 51 93 73 46). Alleen in dat geval doet u nog mee aan alle 8 trekkingen. Natuurlijk verwachten we dat mede door de trekkingen en de prachtige prijzen die dan pas echt in beeld komen, er nog mensen zullen zijn die alsnog mee willen doen. Dat kan. Ook na 10 juli kunt u nog loten kopen. U betaalt dan nog steeds 50,-, en dan voor 7 trekkingen. Verder hoopt de Krekul ervaring op te doen met mensen met een licht verstandelijke beperking. In samenwerking met MEE regio Tilburg, gaan we deze doelgroep met eigen cursussen een creatieve vrij tijdsbesteding bieden. Ook die korte cursussen staan in de brochure vermeld. Nu nog enkel de dagen tellen voordat het startschot klinkt. En komt u er nu achter dat u alsnog mee wilt doen, bel dan vlug de telefoonnummers hier boven. U maakt uw gebaar, wij zitten start klaar. En dat allemaal voor het goede doel, de kinderen en senioren tijdens carnaval! U heeft het vast al eens gelezen in het Moergestels Nieuws en op MTV gezien. Met de superloterij gaan wij ervoor zorgen dat er in Moergestel de komende jaren een grandioos openbaar carnaval gevierd kan wor- Derksen) driemaal de kans. Zou het hem-luk- ken om de vogel neer te halen, dan is hij opnieuw voor vier jaar koning. En dat lukte dus niet, zodat boom én vogel ’n prooi werden voor ’n tiental schietlustige gil denbroeders, hoewel... er was één gildenzus- ter bij. Helmie van de Sande wilde haar geluk wat dat betreft best eens beproeven. Ze raakte de vogel diverse malen maar uiteindelijk lukte het haar toch niet om het houten beestje neer te doen ploffen. Aanvankelijke sceptici onder de boom meenden tot op zeker moment dat Jan Timmermans niet écht raak schoot bij het aan tal' malen dat hij aanlegde. Deze sceptici had den echter letterlijk ’buiten de waard’ gere kend. Hij deed het wél! Betaal in termijnen of contant Vindt u de uitgave van 50 ineens voor deel name aan al de 8 de trekkingen te veel, kruis op het formulier betaling in termijnen aan en u dingt toch 8x mee voor die geweldige prijzen. Lever het inschrijfformulier voor zondag 6 juli in bij In de Korenmaaier, 't Centrum, Novy, De Brouwer, Jumbo supermarkt, EPI, Den Boogaard of ’t Draaiboompje. Op de vermelde correspondentie adressen op het inschrijfformulier kunt u ook de formulieren inleveren. Mocht u niet per bank willen beta len, maar contant dan kunt u op die adressen inleveren en betalen. Nieuwe koning Jan Timmermans krijgt het koningszilver omgehangen. Voorafgegaan door ’n stevige regenbui vond maandag rond de middag het koning- schieten plaats van het Gilde St. Sebastiaan Barbara. Binnen ’n uur, nadat liefst tien kandidaten zich hadden gemeld onder de boom, haalde Jan Timmermans, kastelein van Gildehuis ’t Stokske, de vogel naar beneden. Of althans... wat daar nog van over was. In ’n rap tempo kwamen vanaf het begin eerst de vleugels, de staart en de kop naar beneden, waarna Jan het lijf van de vogel (exact 16,5 x 12 cm) precies goed wist te raken zodat deze onder luid applaus van nogal wat toeschouwers naar beneden tuimelde. Dus: - woensdag 16 juli (week 29) laatste krant vóór de vakantie - woensdagen 23, 30 juli, 6 augustus (weken 30, 31 en 32) verschijnt Moergestel-Nieuws niet - woensdag 13 augustus (week 33) verschijnt Moergestel-Nieuws weer. den met mogelijk nog nieuwe activiteiten voor de jongere jeugd. U kunt daarbij helpen door het inschrijfformulier in te vullen en tijdig in te leveren. steunt dan de organisatie van vele carnavalsactiviteiten ten behoeve van de jeugd en de senioren. Voor maar 6,25 per trekking maakt u kans op nu al 120 prijzen en draagt u bij aan een bijzonder Moergestels doel. Met een superhogè winkans van ongeveer 1 op 6 /I op 7 op een prijs tijdens één van de 8 trekkingen spekt u deze keer niet de staatskas zoals bij deelname aan de staatsloterij, maar steunt u een Moergestelse stichting die zich inzet voor de vele carnavalsactiviteiten in Moergestel. Dus wat weerhoudt u van deelname aan deze geweldige Moergestelse actie? Voor de 41e keer is de nieuwe brochure van de Krekul uitgekomen. In deze brochure staan alle cursussen uitvoerig vermeld en omschre ven. Liefst 53 cursussen staan er in, een groot aantal van die cursussen worden al jaren gegeven, maar er zijn ook een aantal nieuw komers bij. Zonder volledig te willen zijn volgen hier een paar nieuwe cursussen: linoleum of houtsnijden. Met deze grafische technieken kunt U, ook in kleur, eigen kaarten en prenten drukken. Verder is de cursus “Kijken door een sociologisch bril” ook nieuw. De laatste tijd is er veel veranderd in onze maatschappij: gezin, opvoeding, waarden en normen zijn daar voorbeelden van. Deze cursus heeft als doel meer inzicht te krijgen in de veranderingen in onze leefcultuur, nu en in de vorige eeuw. Een cursus Engels maakt het moderne talen aanbod volledig. De cursus “Creatief schrijven” is een mooie aanvulling van de creatieve vakken. In deze cursus maak je kennis met verschillende schrijftechnieken; je ontwikkelt je schrijfvaar digheid. We hebben een enthousiaste docent gevonden voor de cursussen klassieke muziek en wereldmuziek. Bij de laatstgenoemde cursus wordt u meegenomen op een muzikale wereldreis; bv zwarte en blanke muziek in Amerika, Flamenco, Klezmer, zigeunermuziek. De meeste lotkopers verheugen zich hier al op. Zij hebben de loten inmiddels binnen, geno ten ondertussen van de kermis en zijn nu hele maal klaar voor de eerste trekking. In families en onder kennissen en vrienden wordt al volop gesproken over de aanstaande serie van 8 trek kingen en de daarbij horende hoeveelheid prij zen. Maar terzelfder tijd is er mogelijk nog een groep Moergestelnaren die nu pas door heeft dat er iets te winnen valt. Zij hebben de publici teit rond de Superloterij gemist of maar mond jesmaat meegekregen. Maar ook voor deze groep is er op de valreep nog hoop! de winnaars van de voornaamste prijzen tijdens de live uitzending op MTV mee. Mist u dit dan kunt u de woensdag of donderdag na de uitzending in Moergestels Nieuws de uitslag nalezen. En om zeker te zijn bezoekt u de website www.carnavalmoergestel.nl. Uiteindelijk is er contact tussen de prijswinnaars en de organisatie via een van de twee vermel de nummers. Bent u echt een van de geluksvo gels, maar mocht u toch nog gemist hebben dat u prijs heeft, bel dan gerust een van de twee tele foonnummers hierboven. Als u belt zorgt de organisatie voor een zo soepel mogelijke levering van deprijs. De grote prijzen worden mogelijk aan huis afgeleverd in het bijzijn van de camera. De andere prijzen kunnen mogelijk het beste bij de aanbieder worden geint. Hoe dit moet, hoort u van de organisatie.! DE EERSTE KASTELEIN En zo mocht hij zich, tot verrassing van velen en niet in de laatste plaats van zijn vrouw Hannelies, zich door hoofdman Jan van Rooij tot koning laten kronen onder de schutsboom in z’n eigen achtertuin. En voor zover we tot nu toe konden achterhalen is het voor de aller eerste keer in de roemrijke geschiedenis van ’de guld’ dat een kastelein de koningstitel voor zich opeist. Nadat alle plichtplegingen waren gedaan (van het wassen van de handen in een tinnen schaal; het offeren daarna van een zilveren munt en het omhangen van het bijbehorende koningszilver) werd de kersverse koning de vaandelgroet gebracht en kreeg hij de bijzondere eer om over het vaandel te mogen lopen. Vervolgens werd in het bijzijn van gasten en o.a. ook het bevrien de gilde uit het Belgische Zandhoven de ere- wijn geschonken en konden collega-gilden- broeders de nieuwe koning komen feliciteren. Jan blijft nu gedurende de komende vier jaar koning van Gilde St. Sebastiaan Barbara en in het jaar 2012 mag hij proberen deze titel te verdedigen... Van harte proficiat! HuidverzorgingsinstitL Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@ schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl IZ/t/j Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 9 JULI 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1481 Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterv/ijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013)513 2268, Fax (013)513 2871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 Schoolstraat 5 MOERGESTEL Tel. 013-513 1474 A - 41RUW 80 JAAR FIETSPLEZIER wwi k - V uur.

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1