KLUSJES- MAN KERMIS BIJ 't stakske Guus Moonen en Hertog Jan vieren feest Nieuwe kleding voor Moergestelse reuzenvrienden ‘t ötükskt' r-- Gevraagd: KON INGSCHI ETEN AVONDJE VINYL Extra groepen op maandag Voor informatie bel 513 1385 Typebureau van der Pluijm 013-5133793 info@typebureau.nl www.typebureau.nl RE/MAX Rabobank introduceert pratende geldautomaat De makelaar (tfz/VW dicht bij huis! Confetti daalt neer over Guus Moonen temidden van leerlingen van de Hertog Jan-basisschool. www.stokske.nl Op woensdag zitten de lessen vol! Computertypen vanaf groep 6. Iedereen kan zich WEER opgeven. Aanvang augustus 2008. Geef je tijdig op. Beperkte plaatsten. De Hertog Jan-dag had dit jaar Europa als thema. De kinderen maakten een spelletjes- rondje door de wijk. Ze moesten bijvoorbeeld raden welke landen bij welke vlaggen hoor den. Luuk Beele had meteen in de gaten dat een bepaalde vlag de Deense was. Voor het feit dat hij dat met zijn 9 jaar zo goed wist, had Maandag 7 juli: van het Gilde St. Sebastiaan Barbara Daarna gezellige muziek van Albert Habraken Zondagmiddag 6 juli (bij goed weer op het terras): ACCORDEONVERENIGING 'DE DOORDRUKKERS' Zaterdag 5 juli: Lekkere Gouwe Ouwe met DJ Sjef Voor 10 a 15 uur per week Tijden in overleg café - restaurant - speeltuin - zalen Volgend jaar bestaan de reuzen tien jaar. Al die tijd heeft de Moergestelse begeleidende groep het met dezelfde kleren moeten doen. Door het intensieve gebruik waren ze versleten. De twee sponsors hebben het mogelijk gemaakt de vrijwilligers van top tot teen opnieuw aan te kle den. De groep ervaart deze sponsoring als een blijk van waardering voor wat Ermelindis voor het uitdragen van de goede naam en faam van Moergestel heeft betekend. Afscheid schooljaar met fletsheid en confettikanon De jaarlijkse Hertog Jan-dag, waarmee de leerlingen het schooljaar van de gelijk namige roomskatholieke basisschool afsluiten, had dit jaar een bijzonder tintje. Guus Moonen klom op het dak terwijl met behulp van een confettikanon de speelplaats alle kleuren van de regenboog aannam. Voor alle 325 kinderen had de ‘man van 10.000 kilometer’ een foto met originele handtekening meegebracht. Guus Moonen bezocht vorige week ook de Graaf van Ursel-basisschool, maar tussen de fietscrack en de leerlingen van de Hertog Jan school was tijdens zijn fietsprestatie toch wel een bijzondere band gegroeid. Geregeld ston den de kinderen bij de molen van Moergestel met groepen tegelijk hun held aan te moedigen. Guus Moonen stak toen en vorige week toen hij de school bezocht, niet onder stoelen of ban ken dat het enthousiasme van de kinderen veel voor hem had betekend. De nieuwe kleding is ontworpen door Marijke van den Hurk. Zij koos voor kleding die past bij de uitmonstering van de reuzin. De kle ding ziet er gedistingeerd uit en is duidelijk afge leid van wat de middeleeuwers droegen. In zijn totaliteit wekt de groep nu meer dan voorheen de indruk van een gilde. De overkoepelende stichting heet Reuzengilde. De kleding is gemaakt door Marijke van den Hurk en Corrie Hurkmans. Ook de kleding van de begeleiders van de reus van Oisterwijk is recent vernieuwd. Peer Paorel zelf kreeg eveneens nieuwe kleding. De Moergestelse reuzin Ermelindis is ook hard aan nieuwe kleding toe. Na negen jaar is de kleur van de stof verschoten. De Moergestelse groep streeft er naar om Ermelindis volgend jaar bij wijze van verjaardagscadeautje nieuwe kleding te geven. Vanaf woensdag 25 juni kunnen blin den en slechtzienden bij kantoren van de Rabobank in Hilvarenbeek, Diessen, Moergestel en Oisterwijk zelfstandig geld opnemen met behulp van de pra tende geldautomaat. Met de komst van deze met spraak uitgeruste geldauto maat kunnen visueel gehandicapten, maar ook klanten die moeite hebben met teksten, zelfstandig geld pinnen in een veilige omgeving. Visueel gehandicapte klanten kunnen bij een pratende geldautomaat zelfstandig - zonder extra kosten - geld opnemen. Via een telefoon hoorn wordt de klant stap voor stap door de pro cedure geleid. Via deze hoorn geeft een com putergeanimeerde vrouwelijke stem een instruc tie. De procedure van de pratende geldautomaat is gelijk aan die van de bestaande geldauto maat. Mensen die op traditionele wijze willen pinnen, kunnen ook gewoon van de aangepas te automaat gebruik maken. Mensen die de procedure via de hoorn doorlopen, maken alleen gebruik van het liggende toetsenbord met cij fers. Hierdoor is de pratende geldautomaat makkelijker toegankelijk voor visueel gehan dicapten en mensen die moeite hebben met teksten. Bovendien is door de aanpassingen de geldautomaat ook beter toegankelijk voor rol stoelgebruikers. Zij hoeven minder ver te rei ken naar het verticale scherm met druktoetsen. Het nieuwe apparaat is te vinden in alle bank- hallen van de vier kantoren van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk. De Rabobank is voortdurend op zoek naar ver betering en vernieuwing van hun dienstverle ning. Om hun diensten naadloos te laten aan sluiten bij specifieke wensen en behoeften is de bank regelmatig met speciale doelgroepen in gesprek. Rabobank vindt dat bankdiensten voor iedereen toegankelijk moeten zijn. De pratende geldautomaat is door een panel bestaande uit blinden, slechtzienden, senioren en rolstoelgebruikers uitgebreid getest op gebruiksgemak, overzichtelijkheid en geluid. Iedereen was erg positief. Dit jaar rust de Rabobank zo’n 750 geldautomaten in Nederland uit met spraak en hoorn. hij een simpele verklaring. Een van de ouders droeg een snoer van Legosteentjes om de hals. ”En die komen uit Denemarken”, wist de Europees georiënteerde wijsneus feilloos een relatie te leggen met de vlag. Terwijl al het grut de speelplaats opkrioelt, ver telt directeur Henk van de Ven dat tijdens de lessen aandacht is besteed aan de fietsprestatie van Guus. Gewezen werd op de prestatie op zich en wat een mens daar voor moet doen. Maar er was ook veel aandacht voor het goede doel, het plaatselijke Rode Kruis waarvoor de vrijwilli gers rond Guus Moonen zich zeer hebben inge zet. Dan vuurt de conciërge het confettikanon af. Duizenden snippertjes dalen neer op de speelplaats. Ouders zien dat het goed is. De ’man van 10.000 kilometer’ steekt zijn armen in de lucht. Uit tientallen kinderkelen klinkt: ’Hup Guus, hup Guus.’ Begeleiders van Ermelindis prachtig in het nieuw gestoken Ermeldindis met de begeleiders. Rechts de maaksters van de kleding, Corrie Hurkmans en Marijke van den Hurk. De dragers zijn: op de achterste rij van links naar rechts Wim Willems, Jan Bruurs, Sjaak van Herk, Paul Spapens, Ad Kocx en Henk van Roessel. Op de voorste rij van links naar rechts Hennie van Schooten, Annie van Roessel en Cilia Stork. Elly Bruurs ontbreekt op de foto. De begeleidende groep vrijwilligers van de Moergestelse reuzin Gèèselse Ermelindis is helemaal in het nieuw gestoken. Drie maanden werkten Corrie Hurkman en Marijke van den Hurk aan de nieuwe outfit voor de zes dragers en de vier hofdames. De nieuwe kleding werd financieel mogelijk gemaakt door Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk en Ondernemend Moergestel. Aanstaande zon dag 6 juli treedt de groep tijdens het Groene Woud-festival in Liempde voor het eerst in de nieuw op. Dank zij de nieuwe kleding kan de groep rond Ermelindis waar blijven maken waar de Moergestelaren in binnen- en buitenland om bekend staan: een zeer mooie reuzin en een perfecte presentatie. Dit is een van de redenen waarom Ermelindis samen met de reuzen van Oisterwijk en Heukelom zo vaak gevraagd wor den om op te treden. café - restaurant - speeltuin - zalen k makelaars o.g. Marcel Vromans Pieter Burgers Toon Coppens Vision Makelaardij Gilzerbaan 34 5037 KV Tilburg Telefoon (013) 592 0080 Telefax (013)468 8259 ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 JULI 2008 Kijk voor ons actuele huizenaanbod op: www.remax.nl/vision e-mail: vision@remax.nl Persoonlijk contact, nauwe betrokkenheid en uiterst professionele aanpak! Aankoop-en verkoop- begeleiding; 24 uur per dag, 7 dagen per week! PAGINA 5

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 5