Muziekdiploma’s uitgereikt tijdens pleinconcert Joost Kwinten* Luisterhoeken handig voor onderweg! Perspresentatie in het Provinciehuis te ’s-Hertogenbosch Assurantiën bv ADMINISTRATIEF/COMMERCIEEL MEDEWERKER (M/V) voor de binnendienst NSGK fonds, Oranje Fonds, VSB fonds en Skanfonds steunen Olivier Rode Kruis collecte geweldig resultaat Ter versterking van ons huidige team zijn wij op zoek naar een: Verzekeringen - hypotheken - pensioenen Joost Kwinten Assurantiën B.V. is een onafhankelijk assurantiekantoor met kennis van elke branche in zowel de particuliere als zakelijke verzekeringsmarkt. Ons kantoor zorgt al jarenlang voor kwaliteit, persoonlijke advisering en service. Door deze intensieve dienstverlening zijn wij in staat maatwerk te leveren. Indien u interesse in deze veelzijdige functie heeft of meer informatie wenst dan verzoeken wij u contact op te nemen met: De weg naar de vakantiebestemming kan vaak lang duren voor kinderen. Daar heeft de bibliotheek iets op gevonden: het luister hoek... Hele boeken op CD, korte verhaaltjes op CD zijn te leen bij de bibliotheek. Helemaal gra tis. Fijn voor de kinderen op de achterbank! Luisterhoeken zijn er ook voor volwasse- Joost Kwinten Assurantiën Postbus 2 5066 ZG Moergestel Tel.: 013-5132218 E-mail Joost@kwinten.com Olivier is een ouderinitiatief en opge richt door ouders om hun kinderen die een lichamelijke en/of een ver standelijke beperking hebben, een beschermde zorg en woonomgeving te bieden. Deze groep jongeren heb ben 24 uurs zorg en begeleiding nodig. Woonstichting Stromenland is druk bezig om op de plek van het voormalige Antoniushuis een appartementencomplex te bouwen. In dit complex zal ook een gezondheidscentrum komen. Nieuwe gildengame voor de jeugd Het betreft hier een functie voor minimaal 24 uur per week, waaronder de woensdagmiddag. Een afgeronde opleiding WFT-schade of de bereidheid deze opleiding te volgen is een vereiste. Ja.trots en enthousiast is het Rode Kruis op het fantastische resultaat van de collec teweek. Dank zij vele collectanten, die tijd noch moeite gespaard hebben, is een bedrag van 8.900 euro bijeengebracht. Heel harte lijk dank aan alle collectanten en heel har telijk dank aan allen, die het Rode Kruis een warm hart toedragen. De opbrengst in Moergestel was 1415 euro. Een geweldig resultaat. Het Nederlandse Rode Kruis, afdeling Oisterwijk-Haaren, kan hiermee haar prach tige doel: vakanties, bootreizen, uitstapjes en nog vele andere projecten, realiseren voor medeburgers met fysieke en/ of psychische beperkingen. Nogmaals heel veel dank namens het Rode Kruis en haar vrijwilligers. Zien we nu overal tassen en vlaggen hangen van geslaagden, ook bij muziekver eniging Prinses Juliana was het afgelopen dinsdag feest. Tijdens het pleincon cert werden enkele leden in het zonnetje gezet met het behalen van hun muziek- diploma aan muziekschool Factorium. De NSGK (de Nederlandse Stichting voor het Gehandicapte Kind), het Oranje Fonds, VSB fonds en Skanfonds hebben ons een geldbedrag toegezegd. Wij willen deze fond sen hartelijk danken want zonder hun hulp krijgen we dit project niet voor elkaar. Wilt u meer weten over dit project kijk op www.oliviermoergestel.nl Wij kunnen als ouders dit project niet alleen (financieel) voor elkaar krijgen. Omdat de overheid onvoldoende meedoet, hebben we financiële steun nodig. De inrich ting van de gemeenschappelijke ruimte, keu ken en de tuin zal door het ouderinitiatief zelf betaald moeten worden. Gelukkig zijn er fondsen die positief gereageerd hebben op ons initiatief. Alle geslaagden, nogmaals van harte gefeli citeerd met het behalen van jullie diploma. Ook het komende schooljaar zullen weer vele leden van onze muziekvereniging lessen volgen aan het Factorium voor muziek, op de locaties Oisterwijk en Moergestel. De aanmelding voor nieuwe leden moet vóór half juli gebeuren. Dus wil je een blaasinstru ment of slagwerk (drums) leren bespelen, neem dan snel contact op met muziekvereni ging Prinses Juliana. Voor informatie kunt u terecht bij Rianne van den Oetelaar (513 7055), e-mail: leden@julia- namoergestel.nl Natuurlijk kunt u ook via onze website veel informatie over de vereniging vinden: www.julianamoergestel.nl Een jonge gildenbroeder test de game meteen uit op een van de computers van het Provinciehuis. (Foto’s Ton van Elsdingen) ’’Landjuweel, The Game” is ontwoipen door 9 studenten van de NHTV (opleiding Digital Entertainment) te Breda (4 programmeurs en 5 artists). De realisatie is mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van het Prins Voor dertien leden van muziekvereniging Prinses Juliana was het dinsdag een feestelijk concert op het speelveldje in de Papenakker. Afgelopen weken hebben zij met succes hun examen aan het Factorium in Oisterwijk afge legd, en kregen ze tijdens het concertje het ver diende diploma uitgereikt. Voor het A-diploma slaagden: Maaike van Berkel. Aniek Kolen, Yasmine Yazid, Mick Wonninck, Jory Zebregs, Mitch Kruijssen, Karin Maton en Paul Schouten. De B-diploma’s werden uitgereikt aan Dirk van Nuenen en Yvonne Vriens. Petra Bekkers en Margot Hermus slaagden voor het C-diploma. Martijn Vriens is geslaagd voor het theorie gedeelte van het C-diploma. Marjan Trompenaars behaalde het D-diploma voor klarinet met lof en is mede door deze schitterende prestatie toegelaten tot het conservatorium. Bernhard Cultuurfonds, in samenwerking met het Provinciale cultuurprogramma ’’Schatten van Brabant”, dat o.a. tot taak heeft de Brabantse identiteit te versterken door besef van en gevoel bij de eigen historie, het betrekken van alle Brabanders bij cultuur in de eigen provincie en het vergroten van de belangstelling voor cul turele diversiteit in Brabant. ’’The Game” brengt de eeuwenoude gilden- tradities op een eigentijdse manier tot leven. Het spel bestaat uit diverse minispellen en een quiz. In de minispellen kan de speler zich bekwamen in vaardigheden als boog-, geweer- en kruisboogschieten en vendelen. De quiz heeft een educatief doel: de kennis van de speler over gilden wordt getest. Het spel wil laten zien dat wat je met deze spe len digitaal kunt doen, je ook in ’t echt kunt doen. De gilden gaan met dit spel met hun tijd mee. Op de perspresentatie werd eerst het woord gevoerd door Pierre Rutgers, ambtelijk secre taris. Van het Prins Bernhard Cultuurfonds Brabant. Patrick Timmermans van ’’Schatten van Brabant” hield daarna een korte beschou wing over beleving van erfgoed. Nadat vervol gens Niels van de Ven als voorzitter van Landjuweel Oisterwijk 2008 een toelichting gegeven had op de gildengame, kwamen de studenten van de NHTV Harry van Ginneken en Emiel van Dam aan het woord in een korte uitleg van de game. Het woord was daarna aan Hanja May- Weggen als Commissaris van de Koningin in Noord Brabant. Zij sprak waardering uit voor wat tot stand was gebracht en feliciteerde de organisatie Landjuweel met het uitbrengen van de The Game. Uit handen van Niels van de Ven kreeg zij vervolgens het eerste com puterspel uitgereikt. Dit vormde meteen het startsein voor een Brabantbrede wedstrijd met dit gildengame, een wedstrijd waarvan op het Landjuweel in september de finale wordt gespeeld. Na de bijeenkomst werd in de hal van het Provinciehuis voor het talrijke publiek het ven- delzwaaien getoond door twee jonge vende- liers van het Gilde St. Joris en Sebastiaan van Heukelom. ’’Landjuweel, The Game” is tijde lijk gratis te downloaden via de site www.land- juweel2008.nl en www.UitinBrabant.nl TvE nen. Heerlijk in de auto, voor de tent of cara van luisteren naar een spannend of roman tisch verhaal. Tijdens de vakantie worden de boeken voor een langere tijd uitgeleend. Kijk goed op de bon of de termijn lang genoeg is... onze medewerkers zijn u graag van dienst... Niels van de Ven presenteert de nieuwe gildengame aan de Commissaris van de koningin, Hanja May- IVeggen. Op 26 juni j.l. vond in het Provinciehuis te ’s-Hertogenbosch de perspresentatie plaats van de nieuwe gildengame, een computerspel voor de jeugd, waarin de eeu wenoude traditie van de gilden van broederschap en trouw op een eigentijdse wijze worden uitgebeeld in een digitaal spel voor de jeugd. De bedoeling van de game is om nieuw publiek aan te spreken en bestaand publiek te verrassen. Het gameproject is een van de twaalf jeugdpro- jecten in hét kader van het Landjuweel, dat onder auspiciën van de Noord Brabantse Federatie van Schuttersgilden van 4 t/m 7 sep tember a.s. plaatsvindt in de gemeente Oisterwijk. Met de jeugdprojecten wil de Stichting Landjuweel Oisterwijk 2008 de eigen heid en de waarden van de eeuwenoude Brabantse gildentradities onder de aandacht brengen van een breed publiek en deze door geven aan jonge generaties. y PAGINA 3 MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 2 JULI 2008

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3