Fieri Dankbetuiging Fotografen... Grote deelname Komtoer 1 A Protestantse gemeente Oisterwijk Groep 8 basisschool Graaf van Ursel op stap met de commissaris van de koningin Pleinconcert jeugdleden Prinses Juliana Moergestel-Nieuws en de vakantie i Inschrijfformulier Rabo Dikke Banden i Race op zondag 22 juni 12.00 uur i i DVD en boekwerkje Pastor van den Broek PAGINA 3 Geboren op 9 juni 2008 De redactie I I Postcode-Woonplaats Kromweistraat 8, 5066 BK Moergestel Zeker mogen wij hierbij de buurt Kromweistraat-Krijtenbogtstraat en buren Tilburgseweg niet vergeten voor de prachtige versiering van onze straat en ons huis, maar ook bij en in de kerk. Ook dank aan Pastoor Theo te Wierik en het seniorenkoor Echo. Anneke en Frans Pijnenburg Kinderen en kleinkinderen Dochter van Jaap en Renate Germans-van Wezel Rietstraat 5 5062 HK Oisterwijk Zondag 22 juni, 10.15 uur Voorganger: ds. W. van Egmond 11.45 uur: Kerk op Schoot. Er is jeugdkerk, kindemevendienst en crèche. Graag willen wij langs deze weg, ook namens onze kinderen en kleinkinderen, alle mensen hartelijk bedanken die op de een of andere manier een steentje hebben bijgedragen aan ons onvergetelijke gouden feest. Bedankt voor de vele bloemen en kaarten met goede wensen, dikwijls uit onverwachte hoek. de Lind. In een ontspannen sfeer konden de kinderen van alles vragen aan haar. Zo werd deze vrijdag de dertiende voor de kinderen van deze groep 8 een zeer speciale dag! Rond het jubileum van pastor Van den Broek zijn twee speciale uitgaves verschenen: 'n DVD en 'n boekwerkje. Op de DVD staan de acht verhalen van barmhartigheid die door pastor Van den Broek zelf werden geschreven en verteld, en door MTV werden opgenomen en uitgezonden. Het boekwerkje, getiteld 'Het kruis omarmen', bevat foto's van de kruisweg van Albert Servaes uit de kerk van Boven-Leeuwen, de kerk waar Herman Jozef tot priester werd gewijd. De begeleidende teksten zijn door de pastor zelf geschreven. De DVD is te koop voor 5,-; het boekwerkje kost 10,-. Beide uitgaves zijn nog te koop bij Novy Van Wezel aan het Rootven. Het ingezamelde geld van de Alpe d’Huzes gaat voor 100% naar kankeronderzoek. De organisatie maakt geen kosten, betaalt geen eigen medewerkers en betaalt niet voor dien sten. Alpe d'HuZes streeft ernaar om onder andere concrete revalidatieprogramma’s te ontwikkelen voor het verbeteren van de con ditie van kankerpatiënten door sportieve activiteiten, zodat zij tijdens en na hun ziek te beter kunnen functioneren. Dit staat in directe verbinding met de missie: lichame lijke activiteit kan bijdragen aan een betere kwaliteit van leven van kankerpatiënten. De stichting werkt voor dit unieke programma nauw -samen met o.a. KWF Kankerbestrijding, VU Medisch Centrum, AMC, het Nederlands Kanker Instituut en het Telematica Instituut. deelnemertjes krijgen een aandenken aan deze RDBR en van de organisatie. Bovendien ont vang de winnaar(es) per categorie een fraaie beker. De drie best geklasseerde per categorie mogen naar de finaledag bij de wielervereni ging Westland Wil Vooruit in Honselersdijk. Deze finaledag wordt gehouden op 3 oktober het zo bijzonder wat jullie doen”. Noud krijgt er kippenvel van en na een enigszins verlegen ’dank-je-wel’ vervolgt zij rustig haar weg. Na de terugreis en enkele dagen extra vrij om wat uit te rusten, werd Noud dinsdag verrast opgewacht door een kantoor vol met collega’s. De mailtjes, sms-jes, kaartjes en ook persoon lijke ruggesteuntjes hebben hem daarbij ook nog eens ongelooflijk goed gedaan. En op de vraag of hij volgend jaar weer meerijdt? Wij ach ten de kans zeer waarschijnlijk, maar dan, zegt hij zelf’ga ik voor negen beklimmingen’! Noud: van harte proficiat met deze prachtige prestatie. Fietsdorp Moergestel is trots op jou! Vervolg voorpagina Noud Persoons reed acht keer naar top van Alpe d’Huez van afgelopen weken terugkomen. Woensdag, de dag voor de beklimmingen, arriveren ook zijn broers Bart en Henk, alsmede ’n aantal col lega’s van Noud (werkzaam bij de Rabobank in Best). Donderdagochtend 5 juni stuift Noud om 05.08 uur de camping af en om aan het karwei te beginnen. Of, zoals hij het zelf de start beschrijft: ’Mijn collega’s die ik langs de weg waarneem staan enthousiast te supporteren. 100 Meter verder draaien we links de bocht om en pats-boem: daar begint de pret; meteen 13% voor je kiezen’. Eén uur en vijf minuten later tikt Noud voor de eerste keer op de top van de Alpe d’Huez aan. Daarna wordt er wat gege ten en na omgekleed te zijn begint hij aan de afdaling. Daar is wederom het ritueel van omkleden en begint de toch naar boven opnieuw! De beklimmingen verlopen uitste kend, Noud gaat geen moment stuk en het is ongelofelijk hoe enthousiast zijn collega's, broers en andere toeschouwers hem omhoog schreeuwen. Na 6 beklimmingen zit hij op een gemiddelde klimtijd van 1.12 uur. Noud in zijn verslag: ’De 7e en 8e beklimming neem ik wat gas terug omdat ik aansluit bij de groep van onze ambassadeur Peter Kapitein, die op dit moment zelf de strijd tegen kanker levert en met zijn onverzettelijkheid er toch in slaagt de top te bereiken’. Een oudere vrouw, die Noud tijdens zijn beklimmingen in verschillende bochten heeft waargenomen, komt naar hem toegelopen en zegt met een rustige stem ”ik vind ’MOERGESTEL NIEUWS’ WOENSDAG 18 JUNI 2008 De jeugdleden van muziekvereniging Prinses Juliana zullen dinsdag 24 juni een concert geven op het speelveldje in de Papenakker, nabij de Eysenbrand en D’n Duyp. Het Opstaporkest zal samen met het Opleidingsorkest enkele vrolijke nummers ten gehore brengen, de aanvang van het concert is 19.30 uur. Onder begeleiding van het harmonieorkest zul len de jeugdige muzikanten van het centrum van Moergestel vertrekken naar het speelveld je in de Papenakker. Hier zullen zij rond de klok van 19.30 uur aankomen, en kan het concert beginnen. Ook zullen deze avond de diploma’s uitgereikt worden aan de leerlingen die dit jaar geslaagd zijn voor hun A - B - C of D diploma van het Facorium. Natuurlijk is er deze avond ook de mogelijk heid om jdbp te geven als nieuw lid van de har- Vorige week hebben we ’n aantal Moer- gestelse fotografen bedankt voor hun mede werking aan ’Moergestel-Nieuws’. ’n Naam die we nog niet genoemd hebben is de naam van Leo Roosen. Hij is o.a. verant woordelijk voor de foto’s die we gepubli ceerd hebben van het gouden priesterju bileum van Herman Jozef van den Broek, ’n week eerder. Afgelopen week hadden we een van die foto’s beschikbaar gesteld aan Nieuwsklok. Die is echter geplaatst met onze naam eronder, en dat is natuurlijk niet juist. Ere wie ere toekomt! Vervolg voorpagina monie. Dus kom eens kijken en luisteren hoe leuk het is om samen muziek te maken. Na het concert zal de harmonie, na een korte omgang door Moergestel, weer terugkeren bij café de Brouwer, en begint ook voor muziek vereniging Prinses Juliana het zomerreces. Dus dinsdagavond 24 juni weer een leuk idee, om kennis te maken met muziekvereniging Prinses Juliana, tijdens het pleinconcert op het speelveldje aan de Eysenbrand in de Papenakker. Aanvang 19.30 uur. 2008 en daarbij zullen ook een aantal renners van de Rabo Wielerploeg aanwezig zijn. Deelnemers voor de RDBR kunnen zijn aan melden via onderstaand formulier. Dus mee doen. Inschrijfformulieren zijn ook aanwezig op alle basisscholen in Moergestel en Oisterwijk. Ook komende zomer trekt Moergestel- Nieuws er ’n aantal weekjes tussenuit. In de weken van de bouwvakantie (weken 30, 31 en 32) zal Moergestel-Nieuws daarom niet verschijnen. Dat is de op de woensdagen 23, 30 juli en 6 augustus. Woensdag 13 augus tus zijn we daarna weer van de partij! We hebben nog ’n paar weken te gaan, maar dan bent u alvast tijdig op de hoogte! De redactie I I I I I I I I I en inleveren bij van Wezel, Rootven 10 te Moergestel of bij I Aandachtig luisteren naar de uitleg bij Oisterwijk Sculptuur Vrijdag 13 juni was voor de kinderen van groep 8 van basisschool Graaf van Ursel een bijzondere dag. Zij waren door de commissaris van de koningin, mevrouw Hanja Maij-Weggen, uitgenodigd om haar te vergezellen tijdens haar bezoek aan Oisterwijk Sculptuur. Voorafgaand aan dit bezoek waren vijf kinderen van de klas te gast in de Zwaan, waar zij werden geïnterviewd door mevrouw Maij-Weggen. Zij wilde alles weten over de leefwereld van de kinderen. In haar werk heeft zij regelmatig te maken met allerhande jeugdzaken en zij wil graag op de hoogte blijven van wat er speelt onder de jeugd. Bono, Inge, Claartje, Maud en Linda konden haar dat wel vertellen en over handigden aan het eind van het gesprek een cadeautje aan de commissaris. Na het gesprek met de commissaris mochten zij blijven lunchen in de Zwaan. De rest van groep 8 kwam na de lunch ook naar Oisterwijk. Samen met de commissaris wandelden zij over I De start van de dikkebandenrace voor kinderen van 7 t/m 12 jaar is om I j 12.00 uur. Alle deelnemers krijgen een valhelm in bruikleen. Daarnaast I is iedere deelnemer verzekerd volgens de voorschriften van de KNWU. I I Adres: I I Geboortejaar: Akkoord ouder: I Dit formulier uitknippen I R. Hora, Kloosterbeemd 22 te Oisterwijk. Op zondag 22 juni aanmelden tot uiterlijk 11.00 uur in café de Brouwer, Rootven 11 te Moergestel. I I l

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3