The day after. Rode Kruis collecteweek 7 J Vierdaagsewandelaars ingehaald Bedankt! 1 1 2 Voor de allerliefste geboortekaartjes??. Een goed idee is bij de Rabobank 3.000 waard Theaterseizoen 2008-2009 Jaarlijkse busdagtocht KBO-SWO DVD en boekwerkje Pastor van den Broek Stichting Welzijn Ouderen in de gemeente Oisterwijk K.B.O. AFDELING MOERGESTEL Alarmnummer voor als het écht nodig is... Ons programma wordt binnenkort gepresenteerd Nieuw decormateriaal, ondersteuning bij de organisatie van een jeugdcircus, realisatie van een snoezelruimte en een niéuwe uitrusting voor de goedheilig- man. Een greep uit de projecten die Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk in 2007 ondersteunde. Ook dit jaar besteedt de bank een deel van de winst aan loka le, maatschappelijke initiatieven. Hebt u een goed idee om uw leefomgeving te verbeteren? Of kent u een project dat een steun tje in de rug verdient? Laat het Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk weten! Tijdens de afdelingsvergadering in oktober kiezen de leden welke projecten worden beloond met een geld bedrag van 3.000 of 1.500. Oisterwijkseweg 43 MOERGESTEL Tel. 513 2268 KBO-Brabant Afdeling Moergestel Rond het jubileum van pastor Van den Broek zijn twee speciale uitgaves verschenen: ’n DVD en ’n boekwerk je. Op de DVD staan de acht verhalen van barmhartigheid die door pastor Van den Broek zelf werden geschreven en verteld, en door MTV werden opgenomen en uitge zonden. Het boekwerkje, getiteld ‘Het kruis omar men’, bevat foto’s van de kruisweg van Albert Servaes uit de kerk van Boven-Leeuwen, de kerk waar Herman Jozef tot priester werd gewijd. De begeleidende teksten zijn door de pastor zelf geschreven. De DVD is te koop voor €5,-; het boekwerk je kost 10,-. Beide uitgaves zijn nog te koop in het parochiecentrum en bij Novy Van Wezel aan het Rootven. In alle andere gevallen: 0900 - 8844 noodhulp in de directe omgeving in de vorm van hulpposten bij evenementen, assistentie aan ambulancediensten en opvang en verzor ging (bij dagtochten) tijdens calamiteiten, onge lukken en rampen. (Waarbij sinds kort het pro ject “Heartsafe”wordt ondersteund, een vorm van hulp in de wijk en op belangrijke ontmoe tingsplaatsen wijk- en winkelcentra Waarin het plaatsen van automatische externe defibril lators (A.E.D.’s), om mensen met een hartaan val doeltreffend te reanimeren door bevoegde hulpverleners, in afwachting van een ambu lance, een belangrijke overlevingskans te bie den.). Het Nederlandse Rode Kruis houdt van zon dag 15 t/m zaterdag 22 juni de jaarlijkse collec teweek. Met de opbrengst van deze collecte verleent het Nederlandse Rode Kruis nood hulp en sociale hulp in Nederland. Het motto van deze collecte is: “helpt direct”, dit motto is gekozen om het devies zorgen voor elkaar in de directe omgeving onder de aandacht te bren gen. In geheel Nederland en binnen de afdeling Oisterwijk-Haaren zijn vele vrijwilligers actief betrokken bij het verlenen van sociale hulp. Deze hulp richt zich op eenzame mensen en mensen met een gezondheids of sociale beper king. Voor hen worden activiteiten dichtbij huis georganiseerd, zoals een vriendschappelijk bezoek aan huis, een wandeling maken, geza menlijk een bezoek afleggen en boodschappen doen. Activiteitenmiddagen om te ontspannen en contacten te leggen, daarnaast het aanbieden van aangepaste verzorgde en begeleide vakan ties, om onbekommerd te kunnen genieten. Verder verleent het Nederlandse Rode Kruis Vrijdagavond werden zoals gebruikelijk de vierdaagsewandelaars met muziek ingehaald op het St. Jansplein. ’n Drukte van belang natuurlijk in ’n weekend waar in weer heel veel te beleven viel in Moergestel. Het goede weer maakte dat er weer veel opa’s, oma’s, ooms en tantes bij de aankomstplaats stonden met de nodige bloemen en het lekkere snoep... Met de hulp van U kunnen we dit blijven doen en voortzetten, geef daarom aan de col lectant, die bij U aan de deur komt of stort u bijdrage op rekeningnr: 118128035 Rode Kruis afdeling Oisterwijk-Haaren. Voor uit- gebreidere informatie kijk op www.rode- kruis.nl De échte fans konden het (en elkaar waarschijnlijk) niet missen en zaten maan dagavond rond de klok van zeven uur te wachten voor de Rabobank op het moment dat Guus langs zou komen. En er was koffie en gebak... Over ’ontguusen’ gespro ken... Johan van Wezel (Novy) had z’n camera bij de hand en maakte het plaat je. KBO-enquête voor senioren voor het activiteitenjaar 2008-2009 Het KBO bestuur is bezig om het activiteiten programma voor seizoen 2008-2009 uit te wer ken. Uiteraard lopen veel activiteiten door. Maar bij voldoende belangstelling wordt een aantal nieuwe activiteiten opgestart. Daartoe wordt nu een enquête gehouden. KBO-leden treffen die aan in de Nestor van mei. De mees te activiteiten staan evenwel ook open voor alle senioren. Misschien wilt u wel lid worden. Indien u belangstelling hebt, kunt u het formu lier vinden op de website van KBO www.KBO- Moergestel.nl. Daarnaast is het formulier af te halen en in te leveren bij de gastheren en -vrou wen aan de bar in den Boogaard van maandag t/m vrijdag van 9.00 tot 18.00 uur en bij Toos van Gooi, de Hoefkens 45 tel. 013-5136170 en Jan Geerts, Past. v.d. Boogaardstraat 21, tel. 013-5131833. Om het programma tijdig rond te krijgen dient u het formulier in te leveren vóór 16 juni 2008. 1 Het project moet aan een aantal voorwaarden voldoen. Zo moet het een maatschappelijk doel dienen en mag het geen winstoogmerk heb ben. Wilt u mee doen? Vul dan het aanvraag formulier in dat u vindt op www.rabobank.nl/- hilvarenbeek-oisterwijk en stuur het vóór 15 september 2008 naar de bank. U kunt het for mulier ook opvragen bij een van de kantoren van Rabobank Hilvarenbeek-Oisterwijk. Op vrijdag 20 juni a.s. gaan de senioren van Moergestel weer op stap. De reis gaat dit jaar naar Belgie. Dus voor de mensen die zich opge geven hebben, we vertrekken om 8.15 uur vanaf het St. Jansplein. De bussen zullen vanaf 8.00 uur klaar staan. Vergeet niet uw identiteits kaart of paspoort mee te nemen. Mochten er nog vragen zijn dan kunt U con tact opnemen met: Corry Hurkmans, tel. 513 2135; Mieke van de Ven, tel. 513 1938 of Kees Lemmens, tel. 513 6099. Die Naemloose Speelers hebben afge lopen vrijdag niet meegelopen met de avondvierdaagse. Wel hebben zij hun benen onder hunuit gelopen om voor de vele wandelaars klaar te staan met een kraampje vol snoep en bloemen. Omdat Die Naemloose Speelers het afgelopen jaar nogal eens in de prijzen was gevallen (de cultuurprijs van de Rabobank en de prijs van de sauwelavond) vonden zij het een goed plan om de opbrengst van de verkoop, totaal 182 euro, in het kader van de actie van Guus in zijn geheel aan het Rode Kruis te schenken. Namens Guus, het Rode Kruis en Die Naemloose Speelers willen we tot slot de plaat selijke bloemist ook nog even de bloemetjes zetten. «1 5 1 n t i 1 PAGINA 3 Meer weten? Sociaal Cultureel Centrum Den Boogaard St.-Jansplein 5, Moergestel Telefoon (013) 513 6009 Website: www.denboogaard.nl Adverteren in 'Moergestel Nieuws' Bel: 013 - 513 2268 Belangenorganisatie voor senioren gB SOCIAAL CULTUREEL CENTRUM denBOOGAARD St. Jansplein 5 Moergestel ’MOERGESTEL NIEUWS’ - WOENSDAG 11 JUNI 2008 iiaii

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 3