Superloterij Bedankt: fotografen! Duizenden zien Guus Moonen de 10.000 kilometer uitfietsen Supersunday, Superguus, GRATIS KL .IV» T Aphrodite BAKKERIJ KOUWENBERG OrWEEmELÊRS GROTE AARDBEIEN VLAAI BIJ 1 VIKORNBROOD: EEN SCHMINKKAART 10 WORSTEN- BROODJES I a v Weekblad voor Moergestel WOENSDAG 11 JUNI 2008 - 33e JAARGANG - Nr. 1477 Schoolstraat 5 Moer’Guus’tel is ’Guus’-zinnig; 8 juni 'nationale feestdag' Afgelopen zondag realiseerde SuperGuus onder supergrote belangstelling zijn super- prestatie. Iedereen vraagt zich af hoe iemand in staat is drie weken lang zo immens af te zien. Guus zelf houdt het op de enorme steun die hij van de hele Moergestelse bevolking heeft gehad. En dat is zeker ook een factor van belang geweest. Want de Moergestelnaren hebben zich weer van de allerbeste kant laten zien. Spandoeken, allerlei steunende acties voor het goede doel en vooral al die mensen die op de been waren om Guus aan te moedigen. Samen maakten we er in Moergestel, uiter aard onder aanvoering van Guus, een supersucces van. Verdient de Superloterij ook dit succes? Jazeker. Want ook hier betreft het een goed doel, de kinderen en senioren van Moergestel. Het ver schil is dat niet 1 persoon een superprestatie neerzet. Hier zijn drie verenigingen met hun leden in de weer er jaarlijks tijdens carnaval een groot feest van te maken voor en met alle Moergestelnaren. En de Superloterij zorgt er voor dat er iets speciaals neergezet kan worden voor de kinderen en de senioren. heeft. En dan is het minstens 100 en mis schien wel die LCD tv of de fiets. Of zelfs bij de eindtrekking de nieuwe auto. Het publiek dromt naar het St. Jansplein voor de officiële huldiging. Burgemeester Y. Zondag 15 juni: Vaderdag!!! Telefoon 013-5424177 ËKMOERGESTEL jH h ÊQ'J Tel. 013-513 1474 fiÖÖRk g 4 g De schattingen over het aantal bezoekers lopen uiteen van een paar duizend tot misschien wel zevenduizend mensen, of meer. Wie het weet mag het zeggen, maar dat het druk was staat bui ten kijf. Zelden zijn in Moergestel zoveel men sen op de been geweest als rond de finish van Guus Moonen. De man die Moergestel als Fietsdorp op de kaart zette en vrijwilligers wist te inspireren om maar liefst 25.161 euro voor het Rode Kruis in te zamelen, droeg zijn fiets over de meet waar een hele batterij televisieca- PER 2 HUIZEN 1 LOT De overeenkomst met SuperGuus is dat we ook bij de Superloterij de hulp van de Moergestelnaren nodig hebben. Als er in de helft van de huizen in ons dorp een lot ligt, zijn de kosten voor de carnavalsactiviteiten voor kinderen en senioren voor de komende vier jaren gedekt. Bovendien zit u dan het komen de half jaar 8x vol spanning naar de trekking te kijken op Moergestel TV. Het is heel wel mogelijk dat u met 1 lot meerdere keren prijs Kortmann van de gemeente Oisterwijk stelt enerzijds vast dat Guus Moonen Moergestel op de kaart heeft gezet en roemt anderzijds de organisatie die dit alles mogelijk heeft gemaakt. Hij kondigt aan dat Guus Moonen de Parel krijgt, een gemeentelijke huldeblijk. ’Guusje bedankt, Guusje bedankt’, scandeert het publiek voor de man die een nieuw woord heeft bedacht: ”Guus-zinnig” - met deze variant op waanzin nig ontschrijft hij hoe hij zich voelt. Hij pinkt een traantje weg. Niet veel later is hij fris gewas sen en geschoren en gestoken in smetteloos wit terug op het podium. Guus Moonen zegt dat de gebeurtenissen van de afgelopen drie weken niet eens in zijn stoutste dromen voorkwamen en hij bedankt het kleine clubje mensen dat voor de organisatie heeft getekend. ”Ik heb een bed gewonnen, ik heb een bed gewonnen.” Tegen wie het maar horen wil, roept Lian Vriens-Van Esch dat ze het kostbare bed heeft gewonnen van de loterij van Guus Moonen. Ze spurt op haar fiets door de Schoolstraat. Snel ver dwijnt haar stem in de richting van het centrum: ”Ik heb een fiets gewonnen.” Lian Vriens óp haar fiets op zoek naar haar pas verworven bed (”Ik heb vorig jaar nog een nieuw gekocht”) is een van de vele tafereeltjes die zich in Moergestel afspelèn als Guus Moonen zijn 10.000 kilometer helemaal in de benen heeft. Tijdens zijn laatste rit heeft hij zich door een dikke mensenhaag gefietst. Rijen dik staan de toeschouwers langs de Raadhuisstraat, vanuit hun hoge standpunt in ogenschouw genomen door de drie reuzen van Moergestel, Heukelom en Oisterwijk. Er is daarna nog lang gefeest. Het weer was er naar om lang te blijven ‘plakken’. Maar Moer’Guus’tel moet onherroepelijk terug naar het gewone leven. Velen verzuchten dat het wennen zal zijn, zoals voor de ouderen die er overdag een prachtig verzetje aan hadden. Of de jeugd, die niet meer kan gaan ‘hup-Guusen’. Luuk van Gestel heeft nog een heel leven voor zich om de herinnering aan dit superevene- ment levend te houden. Het achtjarig wielren- nertje klopte Guus Moonen op de meet. Zijn grote held heeft zijn handtekening levensgroot op zijn T-shirt gezet. Moergestel kookt van enthousiasme. Iemand stelt voor 8 juni uit te roepen tot ’nationale feestdag’ van Moergestel -pardon: Moer’Guus’tel. b Huidverzorgingsinstituut H SUPERGOEDKOOP Veel mensen kijken op tegen de aankoop van een lot. Het lijkt ook heel wat, 50 voor een lot. Maar omgerekend betaalt u 6,25 per trek king. Want u doe 8x mee. En gelet op de grote prijzen is dat dus supergoedkoop. Bovendien blijft u zelfs meedoen als u al prijs hebt gehad. Want bij elke trekking zitten alle loten er weer bij. En u kunt op het aankoopformulier in 2x betalen. Dan wordt er de ene maand €25 afge schreven en een maand later nog eens. Met een lot hoort u wel bij die Moergestelnaren die opnieuw voor een goed doel hun bes’te beentje hebben voorgezet en die er hopelijk een Supersucces van heeft gemaakt. Dus doe mee met het SMC. Afgelopen zondagavond kregen we spon taan ’n groot aantal foto’s binnen van foto grafen die óns ’n handje hebben geholpen tijdens het drukke finishfeest van Guus Moonen. In de fotocollage op pagina 7 hebben we met veel plezier ’n aantal daar van opgenomen. Bij deze willen wij har telijk bedanken: Gineke van der Wegen (gfotowerk.nl), Patrick van Vugt (fotovan- vugt.nl) en Jessica van Boxtel Fotografie. Klasse! We houden ons altijd aanbevolen! (Foto: Gineke van der Wegen; Ginissima Fotowerk) mera’s zoemden en professionele fototoestellen klikten. Guus Moonen kijkt trots als hij over de finish gaat. Zij vrouw Anny en zijn dochter Trisha val len hem om de hals. Er wordt geapplaudis seerd. ”Ik kreeg er kippenvel van”, schetst Corrie van den Oord-Pijnenburg haar gemoed stoestand. De Oisterwijkse (74) heeft in een rolstoel samen met haar man Ad (80) al om 13.00 uur haar plaats ingenomen. De zon brandt ongenadig, maar dat heeft het echtpaar er graag voor over. Kinderen laten ballonnen op. De klokken beieren. Kerkstraat 21, Oisterwijk, tel. 5217326 info@schepenstweewielers.nl www.schepenstweewielers.nl Oisterwijkseweg 43, Moergestel Tel. (013) 513 2268 nieuws Uitgave en redactie: Buro '76, Oisterwijkseweg 43, 5066 XC Moergestel Tel. (013) 513 2268, Fax (013)5132871, e-mail: buro76@planet.nl Inleveren kopij: uiterlijk zaterdagmiddag 12.00 uur; e-mail: uiterlijk zondag 18.00 uur; advertenties: tot maandag 18.00 uur. 112° M RUIN 80 JAAR FIETSPLEZIER J 0% i WANT DE BAKKER HEEFT 00K ORANJEKOORTS 7 MM a* V

Weekblad Moergestels Nieuws | 2008 | | pagina 1